APIE KLAIPĖDĄ

 
Klaipėda - trečiasis pagal dydį ir gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Miestas, įsikūręs vietoje kur Kuršių marios įteka į Baltijos jūrą. Būdama nuostabiame lietuviškos gamtos kampelyje, garsėjanti savo kultūrinio paveldo gausa bei išskirtinumu, patrauklia aplinka ir unikaliu senamiesčiu, Klaipėda palieka neišdildomų įspūdžių turistams.

Rytinėje Kuršių marių pusėje yra didžioji miesto dalis, centras ir senamiestis, o vakarinėje, esančioje Kuršių Nerijos teritorijoje – Kopgalis ir Smiltynė. Klaipėdoje yra dvi perkėlos: senoji (miesto centre) ir naujoji (labiau į pietus). Išilgai Kuršių marių driekiasi didelis uostas, kurio šiaurinis kraštas siekia Baltijos jūrą, o pietinis baigiasi ties Medžių prieplauka – Kuršių marių įlankėle, esančia ties Kiaulės Nugaros sala; čia yra tarptautinė jūrų perkėla. Šiauriau Klaipėdos išlikusios unikalaus grožio natūralios kopos, driekiasi pėsčiųjų ir dviračių takai, kuriais galima pasiekti Lietuvos kurortą –  Palangą.

Dėl palankios Klaipėdos geografinės padėties, patogios tarptautinių ir vietinių transporto tinklų sistemos bei gerai išvystytos  infrastruktūros, miesto svečiai gali patogiai ir greitai pasiekti Klaipėdą iš bet kurios pasaulio vietos. Atvykti į Klaipėdą patogu jūros keliu – keltais ir laivais, oro keliu – tarptautinis Palangos oro uostas yra tik 28 km nuo Klaipėdos miesto centro, autokeliais – modernių autokelių tinklas jungia Klaipėdą su kitais šalies miestais ir sostine Vilniumi bei su daugeliu Europos, Rusijos ir Skandinavijos miestų.