MŪSŲ RENGINIAI

MŪSŲ RENGINIAI

Turtinga savo istorija, legendomis ir ypatinga savo žmonių dvasia, Klaipėda kasmet kviečia į daugybę ryškių ir turtingų renginių. Vieni jų - jūriniai, ilgus metus skaičiuojančtys renginiai, kiti nauji, savo vietą atrandantys renginiai.
 
DIDŽIAUSIA LEDO VĖTRUNGĖ

2014-uosius paskelbus Vėtrungių metais, Klaipėda pradėjo rekordinės vėtrungės iš ledo sukūrimu. Keturių skulptorių sukurtą ledo skulptūrą, rekordų fiksavimo agentūra „Factum“ įtraukė į Lietuvos rekordų sąrašus kaip didžiausią kada nors sukurtą ledo vėt­rungę šalyje. Teatro aikštėje menininkų pastatytos ledo vėtrungės aukštis buvo 3,86 m, ilgis – 8,16 m, o plotis – 1,9 m. Jai pastatyti sunaudota apie 45 kubiniai metrai ledo. 
 
KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS

24-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, Klaipėda pasitiko jaunatviška ir pasipuošusi laisvės spalvomis. Atgimimo aikštėje susirinkę klaipėdiečiai Lietuvai dovanojo savo meilės šokį.
 
KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS
 
Klaipėdos laivų parado tradicija gimė 2010 metais. Miestiečiai ir svečiai greitai pamėgo naują, europietišką, jūrinio miesto įvaizdį atspindinčią šventę, kuri iškilmingai paskelbia laivybos sezono pradžią. Klaipėdos laivų paradas – reikšmingas pramoginis, kultūrinis ir informacinis renginys, akcentuojantis Klaipėdos bei visos Lietuvos ir Europos jūrinę tapatybę. 

 
JŪROS ŠVENTĖ

Kiekvienais metais vis kitokia, tačiau ištikima nuo šventės ištakų išsaugotoms tradicijoms, Jūros šventė tapo neatsiejama Klaipėdos įvaizdžio dalimi. Per aštuonis tradicijos gyvavimo dešimtmečius šventė neprarado savo išskirtinumo, patrauklumo, nepaseno ir nenusibodo tiek vietos bendruomenei, tiek specialiai į šventę atvykstantiems svečiams. 

 
ŠVYTURIŲ RALIS 

„Švyturių ralio“ projekto idėja apima plačią vertybių skalę - patriotizmą, tradicijų saugojimą ir puoselėjimą, savo krašto pažinimo skatinimą. Renginio tikslas - Lietuvos jūrinio kultūrinio paveldo tradicijų puoselėjimas.
 
 
KALĖDINIAI RENGINIAI

Eglės įžiebimas - svarbiausias kalėdinio laikotarpio renginys, kasmet mieste pradedantis šventinių renginių ciklą. Teminės-labdaringos mugės, šurmulys ir gražiausių žiemos švenčių laukimas kasmet miestui dovanoja nepamirštamų akimirkų.