KALĖDOS 2013

TRIJŲ KARALIŲ DIENĄ SUSUMUOTI GERUMO MĖNESIO DARBAI
 
 
„Klaipėda priėmė iššūkį ir parodė pavyzdį kitiems miestams, kad Kalėdos gali būti ne vien pramogos ir linksmybės. Miesto žmonės tapo tikrais gerumo ambasadoriais, mokančiais suprasti, atjausti ir dalintis“, - apibendrindamas šventinius renginius sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Gerosios žvaigždės miestas - Klaipėda – visą gruodį džiugino šventinių renginių gausa ir gerumo darbais. Nuo pagrindinės miesto eglės įžiebimo iki Kalėdų vykę renginiai į Teatro aikštę traukė gerumui, šilumai arba tiesiog puikiai nuotaikai neabejingus miestelėnus. Kilniai „Maltiečių“ misijai klaipėdiečiai iš viso paaukojo 21 502 Lt 54 ct.
 
Teminėse mugėse surinkta beveik 8 tūkst. litų
„Šių metų gruodis džiugino „Maltiečiams“ skirtų labdaringų renginių gausa. Įprastai surengdavome tik tradicinę Kalėdinės sriubos akciją, kurioje surinkti pinigėliai būdavo gana kuklūs. Iki šiol daugiausia tokios akcijos metu buvo surinkta 1,6 tūkst. litų“, - sako Bronius Einars, Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje. Per šiemet gruodžio 8-ąją organizuotą „Maltiečių“ kalėdinės sriubos akciją žmonės paaukojo 1911 Lt 30 ct. Tai yra dvigubai daugiau nei pernai.

Kitose savaitgalių šventinėse labdaros mugėse – meduolių, obuolių, šokolado, blynų šventėse - Maltos ordino pagalbos tarnybai, maitinančiai nepasiturinčius ir savimi negalinčius pasirūpinti senelius, surinkta 5727 Lt 90 ct. Klaipėdiečių paaukotos sumos: Meduolių šventė - 1832 Lt 69 ct; Obuolių šventė – 988 Lt 50 ct; Blynų šventė - 1196 Lt 37 ct; Šokolado šventė - 1337 Lt 59 ct. Gruodžio 31 d. iš aukų dėžučių nameluose papildomai surinkta 372 Lt 75 ct.
„Žmonėms reikia gerumo, renginių, kuriuose šviesu ir linksma, kuriuose galima ne tik pačiam kažką gauti, bet ir duoti. Drąsiai sakau, tai buvo geriausios ir šviesiausios Kalėdos, kurias mums padėjo sukurti kiekvienas žmogus, užsukęs į Teatro aikštę“, - sako Romandas Žiubrys, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius.

Džiugino bendruomenių iniciatyvos
Į Klaipėdos - gerosios žvaigždės miesto švenčių akcijas įsiliejo miesto mokymo įstaigų bendruomenės. Klaipėdai daug smagių akimirkų padovanojo Lietuvos verslo kolegijos akcijos – vaišinimas karšta arbata bei gruodžio 15-ąją įvykęs kalėdinių senelių bėgimas, kuriame dalyvavo 319 bėgikų. Šiose akcijose „Maltiečiams“ surinkta 1024 Lt 34 ct.
Prie Gerosios žvaigždės renginių prisidėjo ir Klaipėdos licėjaus mokiniai, kurie visą gruodžio mėnesį mokykloje vykdė labdaros paramos projektą „Mes tariame – TAIP gerumui!“. Akcijos metu „Maltiečiams“ buvo paaukota 12 792 Lt 48 ct. Anot „Maltiečių“, labiausiai džiugina ne surinktos aukos dydis, bet pati iniciatyva, noras padėti silpnesniems. Nors ir kuklia auka, tačiau iš visos širdies į akciją jungėsi Simono Dacho progimnazija, „Gerumo žvaigždės“ žvakių degimo akcijos metu surinkusi 46 Lt 52 Lt. Teatro aikštę šventiniu laikotarpiu papuošė Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojų ir mokinių sukurti 24 plastikiniai žibintai.

Šilta sriuba pasieks jau 40 vienišų senolių
Visi prieškalėdiniu laikotarpiu surinkti pinigai bus skiriami pagyvenusių žmonių paramai Klaipėdoje. Anot „Maltiečių“, surinktos lėšos bus naudojamos trims svarbiausioms veikloms – projektui „Maistas ant ratų“, socialinės globos skatinimui ir Senjorų klubo veiklos aktyvinimui. Šiuo metu „Maltiečių“ organizacijos savanoriai Klaipėdoje kiekvieną darbo dieną veža sriubą 25–30 žmonių. Klaipėdiečių paaukoti pinigai šilta sriubos lėkšte nuo šiol džiugins 10-čia senolių daugiau.

Organizatorių padėkos Klaipėdos krašto bendruomenėms
2013-ųjų Kalėdinių renginių programos „Klaipėda – gerosios žvaigždės miestas“ organizatorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ – nuoširdžiai dėkoja labdaringų švenčių talkininkams – krašto kaimo bendruomenėms ir visiems geriems žmonėms, savo darbu bei kulinariniais talentais padėjusiems rengti labdaringas vaišes prie Kalėdų eglutės.

„Kalėdinę miesto atmosferą kūrė daugybė nuoširdžių krašto žmonių, kuriuos suvienijo gerumo idėja. Esame dėkingi kiekvienam, prisidėjusiam prie šiemetinių šventinių iniciatyvų. Maži ir dideli darbai sukūrė rezultatą, leidžiantį tikėtis, jog į miestą sugrįžta tikrosios Kalėdų tradicijos, grįstos atjauta, supratimu, bendruomeniškumu“, - sako Dalia Grikšaitė, VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė.
Meduolių šventės talkininkai: Daukšaičių bendruomenės nariai - Alma Vanagienė (pirmininkė), Daiva Toleikienė, Dalia Eglynienė, Regina Montvydienė, Teresė Butvydienė, Priekulės užimtumo centro atstovės Agnė Abželtytė ir Aistė Damulytė, Agnės Mikalkėnaitės ir Raimondo Zabielos šeima.
Obuolių šventės talkininkai: UAB „Sulčių namai“ ir Vaičekauskų šeima.

Blynų šventės padėjėjai: Veiviržėnų kaimo bendruomenės atstovai – Valė Krauleidienė (pirmininkė), Bronius Krauleidis, Daiva Daugėlienė, Viktoras Daugėla, Ignas Daugėla, Justas Daugėla, Vida Venckienė, Vytautas Venckus, Mantas Krauleidis, Arnas Krauleidis, Jurgita Rudienė, Stasys Žilinskis, Ilona Skomantienė, Rima Venckienė, Airida Kenstavičienė, Saulis Kenstavičius.
Šokolado pasakos talkininkai: Klaipėdos rajono Lapių kaimo bendruomenės atstovai - pirmininkė Laima Karbauskienė, Lijana Judeikytė Prišmontaitė, Julius Jakubėnas, Eglė Joknytė bei Rietavo kepėjai - Evelina Bražaitė, Ugnė Rupšytė, Ugnė Jonušaitė, Jolanta Bražienė, Simona Bražaitė, Beatričė Bražaitė.

Už labdaringas iniciatyvas, Klaipėdos miestui 2013 metais, buvo suteiktas Maltos ordino pagalbos tarnybos Gerosios žvaigždės ambasadoriaus titulas, o Klaipėdos mero vardu buvo atsiųsta Maltos ordino Didžiojo Magistro Matthew Festing padėka klaipėdiečiams. Viso projekto eigą stebėjo ir fiksavo audito kompanija „Grant Thornton Rimess Baltic“.
***
 
SMAGURIUS Į TEATRO AIKŠTĘ VILIOS BLYNAI IR ŠOKOLADAS
 
Paskutinį prieššventinį savaitgalį, gruodžio 21 – 22 dienomis, klaipėdiečiai ir miesto svečiai į Teatro aikštę bus viliojami blynų ir šokolado kvapais.
 
Virs žuvienę
Smagūs šeštadienio renginiai prasidės nuo pat ryto. 12 val. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos miestelėnus vaišins kvapnia žuviene. 
„Bendradarbiaudami su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis, jau 12-tus metus iš eilės, klaipėdiečius ir miesto svečius vaišinsime skania žuviene. Asmeniškai pažadu, kad žuvienės bus tiek kiek reikės ir pakaks jos visiems, o jei atliktų – pasidalinsime su tais, kurie galbūt negalės ateiti į Teatro aikštę. Ir neklauskite kas mums iš to – ogi nieko, tiesiog smagu dalintis“, - sako Lietuvos žuvies ir žvejų perdirbėjų asociacijos vadovas Algirdas Aušra. Kvapnia žuviene visi atėję į Teatro aikštę bus vaišinami visiškai nemokamai.

Blynų šventė
Šeštadienį, nuo 16 iki 19 val., klaipėdiečiai kviečiami į blynų šventę. Kiekvienas atras savo mėgiamiausią blynų rūšį. Blynus pagal senąsias blynų kepimo technologijas ruoš dvidešimt Veiviržėnų bendruomenės blynų kepėjų, iš kurių vyriausiam 63 metai. Šešiose kepimo krosnyse degančios malkos ir nuostabus kepamų blynų aromatas nepaliks abejingų. Viena krosnis bus paruošta tiems, kurie blynus norės išsikepti patys. Atėjusius džiugins net penkios skirtingos blynų rūšys – „čirviniai“, mieliniai, su aguonomis, su razinomis ir cinamoniniai blynai. Kepėjai nusiteikę išdalinti apie tris tūkstančius „čirvinių“ blynų. Blynams ketinama sunaudoti apie 50 kilogramų miltų, 100 kiaušinių, 10 kilogramų cukraus, 20 litrų aliejaus ir 5 kilogramai tikrų kaimiškų lašinukų. Sušalusius šildys Veiviržėnų krašto arbatžolių arbata. Šventėje visų atėjusių lauks Senelis Blynas, šokių kolektyvai ir Kalėdinės dainos. 19 val. Blynų pasaką, daineles ir šokius mažiesiems ir jų tėveliams dovanos Kalėdų Senelis.

Šokolado fiesta
Kalėdinių renginių organizatoriai smaguriauti kvies ir sekmadienį. Gruodžio 22 d. visų lauks tikra Šokolado pasaka, kurioje skandins Judrėnų, Veiviržėnų, Priekulės bei Klaipėdos auksarankių gaminiai. Teatro aikštėje susirinkusių lauks įvairūs šokoladiniai skanėstai: šokoladiniai sausainiai, šokoladinis pyragas, šokoladu aplieti obuoliai. Karštu šokoladiniu gėrimu vaišins Kalėdinių renginių organizatorių VšĮ „Klaipėdos šventės“ kolektyvas.
 
Kad nebūtų šalta, mažus ir didelius judėti vers skirtingi šokių kolektyvai, mažieji atlikėjai, šventinė muzika. 19 val., jau paskutinį kartą prieš Kalėdas, visų vaikų lauks susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Šokolado pasaka. Visų šventinių-labdaros mugių skanėstų kaina – vienas gerumo litas. Visos surinktos aukos atiteks Maltos ordino pagalbos tarnybai.
***

KLAIPĖDIEČIUS VILIOJO MEDUOLIAI IR OBUOLIAI

 
Neįprastai šiltas gruodis uostamiesčio gyventojus lepina ne tik gražiu oru, bet ir šventinių renginių gausa. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai aktyviai dalyvauja šventinėse-labdaros mugėse, kituose po Gerumo žvaigždės ženklu vykstančiuose renginiuose, noriai dalinasi gerumu ir patys jį kuria.

Gruodžio 14 d. į Teatro aikštę klaipėdiečius viliojo meduolių kvapai. Į šventę atvykę klaipėdiečiai juokavo, kad tiek žmonių Teatro aikštė sutraukia tik per pačias didžiausias šventes. Klaipėdiečiai noriai skanavo šviežius meduolius, „grybukus“, imbierinius sausainėlius. Susirinkusius šiltomis dainomis ir gražiu tembru džiugino atlikėjas Vilius Trakys. Kiek vėliau, visus džiugino mergaičių - Nedos Gaudutytės (Veiviržėnai) ir Lijanos Judeikytės (Judrėnai), duetas. Vaikai greitai įsitraukė įžaidimus su Seneliu Meduoliu. Per vieną “meduolinį” vakarą, maltos ordino pagalbos tarnybai žmonės paaukojo 1832 Lt 69 ct. „Miesto visuomenės susidomėjimas ir aktyvumas pranoko lūkesčius. Šeštadienio pavakarę buvo momentų, kai buvo sudėtinga įvažiuoti į senamiestį. O susirinkusių pasiklausyti Kalėdų Senelio pasakos, neišgąsdino nei šlapdriba, nei lietus“, - sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.
 
Tą patį šeštadienio vakarą Teatro aikštę papuošė Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojų ir mokinių darbai. Vadovaujami Eduardo Balsio menų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Jūratės Kavaliauskienės, padedami mokytojų - Violetos Paukštienės, Linos Pilibaitytės, Žanos Gricevičienės, mokiniai pagamino net 24 skirtingo dydžio plastikinius žibintus. Tiesa, šeštadienį buvo uždegta tik pusė žibintų, likusieji Teatro aikštę nušvietė jau sekantį vakarą.

Sekmadienį vykusioje Obuolių šventėje apsilankė kiek mažiau klaipėdiečių, tačiau aikštėje vis tiek virė gyvenimas. Atėjusieji vaišinosi šiltomis aviečių, juodųjų serbentų, aronijos ir šaltalankių sultimis, sveikuolišku obuolių grogu. Kalėdų dvasią skleidė šokių akademija „TENdance“ vadovaujama Dmitrij Popov. Melodijomis širdis virpino trimitininkas – Audrius Zalca. Kalėdinėmis dainomis, kaip ir šeštadienį, dalinosi atlikėjas Vilius Trakys. Sušalti neleido Senelio Obuolio žaidimai. Nors 19 val., kuomet Teatro aikštėje pasirodė Kalėdų Senelis smarkiai lijo, gausiai susirinkusieji nesiskirstė. Obuolių šventės metu, žmonės paaukojo kiek mažiau - „Sulčių namai“ surinko - 412 Lt 18 ct, „Priekulės užimtumo centras“ – 212 Lt 75 ct. Papildomai, klaipėdiečiai aukojo į prekybiniuose nameliuose stovėjusias dėžutes. Jose surinkta dar 363 Lt 57 ct.

Paskutinį prieššventinį savaitgalį klaipėdiečių laukia dar dvi teminės šventinės-labdaros mugės. Gruodžio 21 d. 12 val. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos visus vaišins kvapnia žuviene, o nuo 16 val. prasidės Blynų šventė, kurioje svečiai iš Veiviržėnų, šimtametėse kepimo krosnyse keps įvairių rūšių blynus. 19 val. mažųjų lauks Kalėdų Senelio pasaka.
Sekmadienį, gruodžio 22 d. 16 val. visi bus pakviesti į Šokolado šventę, kurioje skanumynais vaišins Judrėnų, Veiviržėnų, Priekulės bei Klaipėdos auksarankiai. 19 val. šventinius savaitgalius vainikuos Šokoladinė Kalėdų Senelio pasaka.
***

KLAIPĖDIEČIAI NESTOKOJA GERUMO
 
Iki žiemos švenčių likus savaitei, uostamiesčio kalėdinių renginių organizatoriai bei Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovai (Maltiečiai) tikina, jog miestelėnai noriai dalinasi gerumu. Lyginant su praėjusiais metais, klaipėdiečiai ir miesto svečiai aukoja dvigubai daugiau. 

Klaipėdai tapus gerosios žvaigždės miestu, kiekvieną savaitgalį miestelėnai ir miesto svečiai kviečiami į temines šventines-labdaros muges. Jose visos surinktos aukos atitenka Maltos ordino pagalbos tarnybai, maitinančiai nepasiturinčius ir savimi negalinčius pasirūpinti senelius.
„Esame dėkingi kiekvienam žmogui, kiekvienai įstaigai ar bendruomenei, tiek savo darbais, tiek aukomis prisidėjusiai prie mūsų gerumo misijos. Kiekviena auka, nepriklausomai nuo jos dydžio mums yra labai svarbi ir vertinga. Nuostabu jausti žmonių palaikymą ir gerumą“, - sako Bronius Einars, Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje.
 
Gruodžio 8 d. organizuotos Maltiečių sriubos dalinimo akcijos metu, žmonės paaukojo 1911 Lt 48 ct. Tai dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. Nuo 12 iki 17 val. buvo išdalinti 336 litrai sriubos.
Anot VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovų, ypač sėkminga buvo gruodžio 14 d. vykusi Meduolių šventė, kuri į Teatro aikštę sutraukė gausų būrį miestelėnų. Per vieną vakarą, skanaudami šviežių meduolių, žmonės paaukojo 1832 Lt 69 ct.
 
„Miesto visuomenės susidomėjimas ir aktyvumas pranoko lūkesčius. Šeštadienio pavakarę buvo momentų, kai buvo sudėtinga įvažiuoti į senamiestį. O susirinkusių pasiklausyti Kalėdų Senelio pasakos, neišgąsdino nei šlapdriba, nei lietus“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. 
Sekmadienį, gruodžio 15 d. vykusios Obuolių šventės metu, žmonės paaukojo kiek mažiau - „Sulčių namai“ surinko - 412 Lt 18 ct, „Priekulės užimtumo centras“ – 212 Lt 75 ct. Papildomai, klaipėdiečiai aukojo į prekybiniuose nameliuose stovėjusias dėžutes. Jose surinkta dar 363 Lt 57 ct. 
Susumavus dviejų šventinių savaitgalių rezultatus paaiškėjo, kad bendra paaukota suma – 4732 Lt 49 ct. Už tiek galima išvirti ir seneliams į namus pristatyti 1352 porcijas sriubos.

Skatinant savanoriškas iniciatyvas, į Klaipėdos Gerosios žvaigždės miesto akcijas įsijungė dar dvi įstaigos/ bendruomenės. Šventės organizatoriai ir Maltos ordino pagalbos tarnyba ypač džiaugiasi Klaipėdai daug smagių akimirkų padovanojusios Lietuvos verslo kolegijos akcijomis. Lietuvos verslo kolegijos bendruomenė gruodžio 7, 14 ir 15 dienomis klaipėdiečius vaišino karšta arbata, o gruodžio 15-ąją organizavo kalėdinį senelių bėgimą. Susumavus visų trijų dienų rezultatus, kuomet visi buvo vaišinami karšta arbata, paaiškėjo, jog buvo surinkta 1024 Lt 34 ct. Itin sėkmingas dalyvių skaičiumi buvo šventinis bėgimas, kuriame dalyvavo 319 bėgikų.

Į Gerosios žvaigždės renginių maratoną įsijungė ir Klaipėdos licėjaus mokiniai. Visą gruodžio mėnesį mokykloje vyko labdaros paramos projekto „Mes tariame – TAIP gerumui!“ renginiai. Šiųmetis projektas buvo skirtas Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklai.
„Norime padėkoti visai Klaipėdos licėjaus bendruomenei už įsijungimą į mūsų renginių ciklą, o ypač labdaros akcijos organizatoriui Kristijonui Mineikiui, kurio organizuotos akcijos metu Maltiečių veiklai buvo paaukota 12 792 Lt 48 ct“, - sako Bronius Einars Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje. Viso projekto eigą stebi ir fiksuoja audito kompanija „Grant Thornton Rimess Baltic“.

Paskutinį prieššventinį savaitgalį klaipėdiečių laukia dar dvi teminės šventinės-labdaros mugės. Gruodžio 21 d. 12 val. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos visus vaišins kvapnia žuviene, o nuo 16 val. prasidės Blynų šventė, kurioje svečiai iš Veiviržėnų, šimtametėse kepimo krosnyse keps įvairių rūšių blynus. 19 val. mažųjų lauks Kalėdų Senelio pasaka.
Sekmadienį, gruodžio 22 d. 16 val.visi bus pakviesti į Šokolado šventę, kurioje skanumynais vaišins Judrėnų, Veiviržėnų, Priekulės bei Klaipėdos auksarankiai. 19 val. šventinius savaitgalius vainikuos Šokoladinė Kalėdų Senelio pasaka.
***
EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ - PAINIAVA DĖL KALĖDŲ SENELIO
 
Gruodžio 7-ąją Klaipėdos Teatro aikštėje Kalėdų eglutė įsižiebė tik išpainiojus muzikinę mįslę "Painiava dėl Kalėdų Senelio". Ačiū visiems, kūrusiems šį spalvingą ir nuotaikingą pasirodymą, į miestą atnešusiems daugybę šiltų šypsenų ir tikrą kalėdinę nuotaiką.
 
KALĖDINĘ EGLUTĘ KLAIPĖDOJE ĮŽIEBSIME SU VĖJELIU
 
 
Gerąja žvaigžde nušvitusi Klaipėda, šeštadienį, gruodžio 7-ąją, pradeda šventinių renginių maratoną. Nors sinoptikai šeštadienį Klaipėdoje pranašauja vėjus, tačiau VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys tikina, jog šventė dėl to nenukentės.

„Vėjas - nevaldoma stichija ir, kada jis atūš, kokių išdaigų prikrės, niekada nežinosi, bet juk Kalėdų dėl blogo oro niekas neatšaukia... Visi tikimės kuo palankesnio oro, o kūrybinė komanda pasiruošusi Teatro aikštėje paskleisti tiek daug geros energijos ir širdies šilumos, kad sušalusių tikrai neturėtų būti“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Kalėdų eglutės įžiebimo renginys Teatro aikštėje prasidės 17 val. Susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins muzikinės mįslės „Painiava dėl Kalėdų Senelio“ personažai - Senelis Blynas, Senelis Obuolys, Senelis Meduolis, Senelis Šokoladas ir, žinoma, Kalėdų Senelis. Senelių būriui talkins „Junior City Jazz“ dainininkai ir kolektyvo „Credo“ šokėjai. Eglutės įžiebimą vainikuos fejerverkų salvės. Per šventę miestas bus oficialiai paskelbtas Gerosios žvaigždės ambasadoriumi, miesto vadovui bus perduotas – Gerosios žvaigždės ženklas.

Atsižvelgdami į orų prognozes, organizatoriai šiek tiek koregavo šventės scenarijų. Šeštadienį, Teatro aikštėje, klaipėdiečiai ir miesto svečiai neišvys kompozicijos „Po gerumo sparnais“, kurią sukūrė miesto dailininkas Anatolijus Klemencovas. Anot R. Žiubrio, taip norima apsaugoti dvylika įspūdingų angelų, kuriuos vėjas gali aplaužyti dar montuojant. Kalėdiniai gerumo simboliai aikštėje įsikurs jau vėjams aprimus ir puoš aikštę iki pat Trijų Karalių.

Užtat Kalėdų eglutės įžiebimo vakarą nušvis kitas Klaipėdos akcentas – restauruojamas Dramos teatras. Kartu su eglute įsižiebs visa senojo teatro fasado apšvietimo sistema, kurią klaipėdiečiai turėtų išvysti tik 2015-aisiais, jau baigus restauravimo darbus. Pagrindinę švenčių aikštę apšviestas teatro fasadas puoš iki pat Naujųjų. Tai – pastatą restauruojančios bendrovės „Pamario restauratorius“ indėlis į Kalėdinių gerumo iniciatyvų krepšelį.

Kalėdinės eglės įžiebimas mieste pradės daugybės gražių ir prasmingų renginių maratoną. „Klaipėdos šventės“ ir programos socialinis partneris – Maltos ordino pagalbos tarnyba („Maltiečiai“) - gruodžio mėnesį Klaipėdoje, Teatro aikštėje, organizuos penkias temines savaitgalių šventes-labdaros muges, per kurias bus renkamos aukos „Maltiečių“ sriubos projektui. Gruodžio 14-ąją jūsų lauks meduolių, gruodžio 15-ąją – obuolių, gruodžio 21-ąją blynų, gruodžio 22-ąją šokolado šventės. O gruodžio 8 d., 12 val. kalėdinės sriubos šventei bendruomenę burs „Maltiečiai“. Sekmadienio vidurdienį klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti vaišintis nemokama gerumo sriuba. Sriubą dalins visuomenėje žinomi ir pripažinti žmonės – politikai, kultūros ir meno veikėjai, šou verslo atstovai. O vakare, 19 val., visus – mažuosius ir suaugusiuosius – už gerus darbus pasaka apdovanos Kalėdų Senelis.
„Klaipėda šventinį maratoną pradeda su vėjeliu, bet tinkamai pasirinkus aprangą jokie orai nebaisūs“,- į Kalėdų eglutės įžiebimo renginį kviečia organizatoriai.
***
 
DRAUGE SU MALTIEČIAIS ĮŽIEBKIME GERUMO ŽVAKELĘ
 
Visi geros valios žmonės, šalies įstaigos, mokymo institucijos ir parapijos kviečiamos įsijungti į naują Kalėdinę iniciatyvą – Maltos kryžiaus ženklo formos žvakučių įžiebimą savo miestuose. Akciją organizuoja ir bendraminčius vienija - Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai).
Vienu metu - gruodžio 7 d., 17 val., visi kviečiami savo miestų, miestelių įvairiose ervėse, iš degančių žvakučių išdėlioti maltiečių aštuoniakampį kryžių, kuris primintų apie kilnią ir visuomenei reikalingą maltiečių misiją, skleistų gerą, šiltą, kalėdinę nuotaiką.
Jau 900 metų metų Maltos ordino simboliu esantis baltas aštuoniakampis kryžius simbolizuoja aštuonias dorybes, tačiau svarbiausia, jog tai pagalbos visiems silpniesiems, nuskriaustiesiems ir ligoniams ženklas.
Gerumas - tai kaip deganti žvakė. Gerumo pripildyta širdis gali uždegti liepsną daugelyje širdžių. Visi galime būti gerosios žvaigždės ambasadoriais! Akcijos organizatorius - Maltos pagalbos ordino tarnyba.
*** 
MALTIEČIŲ SRIUBA VIENYS GERUMU


 
Gruodžio 4 d. 19.00 val. įvyks ypatingas akcijos „Maltiečių sriuba 2013“ paramos koncertas, kuris vainikuos kilnią, jau aštuntus metus vykstančią paramos misiją. Koncerte pasirodys ryškiausi visų kartų Lietuvos muzikos atlikėjai, žinomi žmonės. Klaipėdai atstovaus miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki gražiausių metų švenčių, lapkričio 20-ąją, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) klube, žinomi Lietuvos žmonės virė ir tobulino „Maltiečių sriubą“. Be tradicinių ingredientų sriubą pagardino Maltos ordino pagalbos tarnybos puoselėjamos vertybės: meilė, supratingumas, pagalba kitiems, šiluma bei dėmesys savo artimiesiems. Šiuo renginiu prasidėjo jau 8-tą kartą rengiama „Maltiečių sriubos“ akcija, kurios renginiai vyks daugiau nei 20-yje Lietuvos miestų. Akcijos metu surinktos lėšos skiriamos skurstančių ir savimi negalinčių pasirūpinti senolių globai.
Labdaros akcijos „Maltiečių sriuba 2013“ naujiena – „Gerosios žvaigždės“ miesto titulas, kuris šiemet garbingai atiteko Klaipėdai, gruodį miesto svečius nustebinsiančiai renginių gausa, kuriuose dėmesys bus skiriamas maltiečių akcijai.
 
„Kaip ir kiekvienais metais, ruošdamiesi kalėdiniams renginiams, norėjome padaryti kažką labai gero. Ieškodami idėjų, prisiminėme, kaip žiemą Teatro aikštėje maltiečių bendruomenė visus vaišino sriuba, ir, turbūt, geros mintys susitiko kažkur danguje, todėl prasidėjo mūsų graži draugystė“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės” kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.
 
Klaipėdoje renginių maratonas prasidės Kalėdų eglės įžiebimu, vėliau visą mėnesį kiekvieną savaitgalį Teatro aikštėje veiks mugė, kurioje ką nors įsigydami miestiečiai ir miesto svečiai simboliškai prisidės prie “Maltos ordino” akcijos. Kitais metais ši „Gerumo žvaigždės“ estafetė bus perduota ir kitiems Lietuvos miestams. Praėjusiais metais gerų žmonių dėka buvo išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų sriubos skurstantiems ir vienišiems senoliams.
***
 
KLAIPĖDA SKELBIA KALĖDAS SU GEROSIOS ŽVAIGŽDĖS ŽENKLU


 
Tamsiausią metų mėnesį, laukdami didžiųjų metų švenčių, nušvieskime Klaipėdą gerumo darbais! Pasitikime kitokias – išmintingas, prasmingas ir jaukias šventes! „Dienas iki Kalėdų skaičiuosime nuo gruodžio 7 d. kai Teatro aikštėje įžiebsime Kalėdinę žaliaskarę. Šventinio vakaro metu klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins į šventę atvykę - Senelis Blynas, Senelis Obuolys, Senelis Meduolis, Senelis Šokoladas ir, žinoma, Kalėdų Senelis. Kalėdinę muziką dovanos -„Junior City Jazz“, šoks - „Credo“ kolektyvas“, -sako kalėdinę programą sukūrusios VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.
 
Eglės įžiebimas pradės gerumo renginių maratoną. „Klaipėdos šventės“ ir programos socialinis partneris – Maltos ordino pagalbos tarnyba („Maltiečiai“), skelbdami žinią, jog „Klaipėda - gerosios žvaigždės miestas“, sieks tai įrodyti ne žodžiais, o gerumo darbais.
 
„Džiaugiuosi, kad noras „tiesiog“ Kalėdas, paversti gerumo Kalėdomis, labai greitai pritraukė bendraminčių. Tikiuosi, kad pavyks sukurti tikrąją Kalėdų dvasią, pagrįstą - atjauta, geraširdiškumu, gebėjimu dalintis. Smagu, kad gerumą savo žmonėms dovanojanti Klaipėda, taps „Gerosios žvaigždės ambasadore“ ir šiuo titulu puošis visus metus“, - sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
Šviesomis pražysianti, skaniausiais kvapais viliosianti Teatro aikštė, kiekvieną gruodžio savaitgalį, kvies į temines šventines-labdaros muges. Kalėdinio laikotarpio metu, nuo gruodžio 8 d. iki gruodžio 22 d., jūsų lauks net penkios skirtingos šventinės mugės: „Maltiečių“ kalėdinės sriubos, meduolių, obuolių, blynų ir šokolado. Šventinių savaitgalių metu bus galima įsigyti Kalėdinių skanėstų, kurių kaina - 1 gerumo litas. Šis simbolinis gerumo gestas, Maltos ordino pagalbos tarnybai, visus metus iš surinktų lėšų leis pamaitinti ir paremti silpniausius iš mūsų – vienišus, savimi pasirūpinti negalinčius senelius.
 
„Europoje nėra buvę, kad tikrosios Kalėdų dvasios šaukliu taptų pats miestas – Klaipėda tokia pirmoji. Ji tarsi kelrodė žvaigždė visus pakvies atrasti tikrąją Kalėdų prasmę“, - mintimis dalinasi Bronius Einars, Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje. Kiekvieną šventinio savaitgalio dieną vainikuos, 19 val. Teatro aikštėje pasirodysiantis Kalėdų Senelis ir jo sekama pasaka.
 
Gerumu vienijanti Kalėdinė akcija pildosi jau dabar, į šventę savanoriškai įsitraukia skirtingi kolektyvai. Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos miestelėnus ir vėl vaišins kvapnia žuviene, Lietuvos verslo kolegijos studentai surengs akciją „Padovanok puodelį šilumos“ bei kalėdinį bėgimą, profesionalūs amatų meistrai, iš įvairių bendruomenių, įsitrauks į teminių šventinių-labdaros mugių šurmulį. Su gerumo žvaigžde širdyse laukime švenčių kartu! 
***
 
„KLAIPĖDA – GEROSIOS ŽVAIGŽDĖS MIESTAS“ 
GRUODŽIO 7 D. (ŠEŠTADIENIS), 17 VAL.
EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ. MUZIKINĖ MĮSLĖ „PAINIAVA DĖL KALĖDŲ SENELIO“
17 VAL. EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
 
Koks švenčių laukimas be stebuklo nuojautos, be kvapnių gardumynų, be Kalėdinės eglutės? Visi visi, dideli ir maži, gruodžio 7 d. kviečiami į Teatro aikštę! Čia Jums teks įminti muzikinę mįslę, išnarplioti Kalėdines nesusipratimų pinkles! Tik Jums skambės Kalėdinės dainos, kurias dovanos į šventę atvykę - Senelis Blynas, Senelis Obuolys, Senelis Meduolis, Senelis Šokoladas ir, žinoma, Kalėdų Senelis. Senelių būriui talkins „Junior City Jazz“ dainininkai ir kolektyvo „Credo“ šokėjai. Eglutę įžiebsime su fejerverkų salvėmis, o virš Klaipėdos įsižiebs gerumo žvaigždė.
 
SAVAITGALIO ŠVENTĖS-LABDAROS MUGĖS
Kalėdinės eglės įžiebimas miestui dovanoja stebuklingą šventės laukimą! Skelbdami žinią, jog „Klaipėda - gerosios žvaigždės miestas“, norime įrodyti, jog tai ne tik tušti žodžiai. Tad kartu su visais miestelėnais sieksime kurti ir skleisti tikrąją Kalėdų dvasią, kurios pagrindas - atjauta, geraširdiškumas, gebėjimas dalintis. VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir programos socialinis partneris – „Maltiečiai“, gruodžio mėnesį Klaipėdoje, Teatro aikštėje, organizuoja penkias temines savaitgalių šventes-labdaros muges. Teatro aikštėje Jūsų lauks eglutės įžiebimo vakarą sutikti personažai, vyks labdaringos-šventinės mugės ir susitikimai su Kalėdų Seneliu. Su gerumo žvaigžde širdyse laukime švenčių kartu!
Gruodžio 7-31 dienomis šurmuliuos šventinė prekyba iš Kalėdų miestelio namelių ir suksis linksmoji karuselė vaikams.
 
GRUODŽIO 8 D. (SEKMADIENIS), 12 -15 VAL.
„MALTIEČIŲ“ KALĖDINĖS SRIUBOS ŠVENTĖ
12 – 15 VAL. „MALTIEČIŲ“ KALĖDINĖS SRIUBOS ŠVENTĖ
Gerumo šventei mus ir vėl suburs „Maltiečiai“ – Maltos ordino pagalbos tarnyba. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti vaišintis nemokama gerumo sriuba. Sriubą dalins visuomenėje žinomi ir pripažinti žmonės – politikai, kultūros ir meno veikėjai, šou verslo atstovai. „Maltiečių“ kalėdinės sriubos akcijos metu surinktos lėšos organizacijai leidžia tęsti socialinę veiklą. Maltos ordino pagalbos tarnyba visus metus karštu maistu aprūpina dešimtis vienišų, savimi negalinčių pasirūpinti senelių.
19 VAL. SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU IR GERUMO PASAKA
Kalėdų Senelis visada laukiamas, mylimas ir mylintis, didelis ir jaukus. Jo pasakų ir eilėraščių pakaks visiems. Nuaidėjus septyniems laikrodžio dūžiams, jis atvers pasakų skrynią ir savo dovanų maišą.
 
GRUODŽIO 14 D. (ŠEŠTADIENIS), 16-19 VAL.
MEDUOLIŲ ŠVENTĖ
16-19 VAL. MEDUOLIŲ ŠVENTĖ
Jei namai kvepia cinamonu ir medumi, vadinasi, artėja Kalėdos! Mes kepame meduolius! Šį vakarą pakviesime tapti viena didele šeima ir kepti juos kartu! O tie kas kepti nenorės, skanumynus marginti padės. Pintinėles meduoliais ir imbieriniais sausainiais pripildys „Priekulės užimtumo centras“, „Lapių kaimo bendruomenė“ ir „Daukšaičių pušynėlis“. Kalėdinio meduolio kaina – 1 gerumo litas. Nuoširdumas daro stebuklus!
16-19 VAL. LIETUVOS VERSLO KOLEGIJOS ORGANIZUOJAMA AKCIJA „PADOVANOK PUODELĮ ŠILUMOS”
Šilumos ir dėmesio nebūna per daug, todėl Lietuvos verslo kolegijos studentai, jau antrą kartą šio šventinio laikotarpio metu, organizuoja akciją „Padovanok puodelį šilumos“ (Turgaus g.). Surinktos lėšos bus pervestos „Maltiečiams“.
19 VAL. SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU IR MEDUOLIŲ PASAKA
Kalėdų Senelio lobyne – daug gražių pasakų, daug negirdėtų istorijų, bet šį vakarą tavęs lauks meduolio istorija.
 
GRUODŽIO 15 D. (SEKMADIENIS), 16-19 VAL.
OBUOLIŲ ŠVENTĖ
16 – 19 VAL. OBUOLIŲ ŠVENTĖ
Šventinėje mugėje svaigins sveikuoliško grogo, pagaminto iš natūralių sulčių, aromatai ir skoniai. Ir vėl sutiksime eglutės įžiebimo šventės personažų, kurie paskleis juoko ir linksmybių, žaidimų ir svajonių. Šiltais aviečių, juodųjų serbentų, aronijos ar šaltalankių aromatai svaigins „Sulčių namai“. Vitaminų porcijos kaina – 1 gerumo litas. Tu gali įžiebti viltį!
14 – 16 VAL. LIETUVOS VERSLO KOLEGIJOS GEROSIOS ŽVAIGŽDĖS BĖGIMAS
Kolegijos bendruomenės organizuojamo bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos Maltos ordino pagalbos tarnybai.
19 VAL. SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU IR OBUOLIŲ PASAKA
Ir vėl lauksime stebuklingų laiko dūžių. Jiems nuaidėjus, į Teatro aikštę, su naujomis pasakomis ir dainelėmis, atkeliaus Kalėdų Senelis.
 
GRUODŽIO 21 D. (ŠEŠTADIENIS), 12-20 VAL.
BLYNŲ ŠVENTĖ IR KALĖDINIS KARAVANAS
12 VAL. ŽUVIENĖS VIRIMAS
Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos miestelėnus ir vėl vaišins kvapnia žuviene.
16 - 19 VAL. BLYNŲ ŠVENTĖ
Kiekvienas atras skaniausią, kvapniausią ir mėgiamiausią blyną! Jų bus daug - lig soties, lig valiai! Jie aplieti auksiniu medumi, šilti, purūs ir paruošti smaguriams! Blynus, pagal senąsias blynų kepimo technologijas, ruoš į miestą atvykę Veiviržėnų bendruomenės blynų kepėjai. Senose, šimtametėse kepimo krosnyse degančios malkos ir nuostabus kepamų blynų aromatas nepaliks abejingų. Kalėdinio blyno kaina – 1 gerumo litas. Sušildyk savo artimą!
16 VAL. KALĖDINIO KARAVANO SUTIKTUVĖS, KALĖDŲ SENELIO PASVEIKINIMAS
Šviečiantis ir grojantis 14-asis KALĖDŲ KARAVANAS aplankys ir Klaipėdą, užsuks į Teatro aikštę! Karavano tikslas – paremti p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globojamas kaimo mokyklas.
17 - 18 VAL. „TELE BIM – BAM“ KONCERTAS
Visiems gerai žinomos dainelės skambės į miestą užsukus Kalėdiniam karavanui.
18-20 VAL. KALĖDŲ SENELIO KAMBARIO IR NYKŠTUKŲ DIRBTUVIŲ ATIDARYMAS
Dirbtuvėlėse visų vaikų lauks nykštukai, kurie padės pasidaryti jaukias dovanėles.
19 VAL. KALĖDŲ SENELIO SEKAMA BLYNŲ PASAKA
Kaip ir kiekvieną savaitgalio vakarą, Kalėdų Senelis mažiesiems dovanos savo pasaką, kuri šį kartą kvepės blynais.
 
GRUODŽIO 22 D. (SEKMADIENIS), 16–19 VAL.
ŠOKOLADO ŠVENTĖ
16 – 19 VAL. ŠOKOLADO ŠVENTĖ
Profesionalūs Klaipėdos krašto amatininkai Jums rengia tikrą šventę! Jis būna baltas ir juodas, kartus ir saldus, su riešutais ir su pipirais, karštas ir šaltas! Nerasite pasaulyje žmogaus, kuris apie jį nebūtų girdėjęs, kuris nesvajotų jo paragauti! Tai bus tikra Šokolado pasaka, kurioje jus skandins Judrėnų, Veiviržėnų, Priekulės bei Klaipėdos auksarankiai! Jūs galėsite ne tik pasmaližiauti, bet ir šokoladinius žaisliukus eglutei sumeistrauti! Šokoladinio skanėsto kaina – 1 gerumo litas. Gera dalintis gerumu!
19 VAL. SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU IR ŠOKOLADO PASAKA
Kalėdos jau visai čia pat! Kad suspėtų paruošti dovanas, šį vakarą jis pakvies paskutiniam pasimatymui prieš didžiąsias šventes! Tiems kurie nesuspėjo, pats metas sugalvoti norus ir juos pašnabždėti Kalėdų Seneliui į ausį!
 
GRUODŽIO 31 D. (ANTRADIENIS), 00:00 VAL.
NAUJAMETINIS FEJERVERKAS