VšĮ „Klaipėdos šventės“
8 46 400 300
KALĖDŲ LAUKIMĄ KLAIPĖDA PRADĖS GRUODŽIO 2-ĄJĄ

Gruodžio 2-ąją Klaipėda įžiebs svarbiausią žiemos švenčių simbolį – kalėdinę eglutę, su kurios šviesomis bus pažymėti ir turtingi „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ metai. Šventinį vakarą miesto šviesas įžiebs išskirtinis Klaipėdos muzikinis desantas, o svarbiausiu viso stebuklingo laukimo simboliu taps klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“.

„Džiaugiuosi, kad likus mėnesiui iki šventinio vakaro, kuomet miestas pradės Kalėdų laukimą, Klaipėda jau turi aiškią jaukių, darnių ir bendruomeniškų Kalėdų viziją. Didžiuojuosi, kad kasmet Klaipėda randa naują, spalvingą ir žaismingą būdą pakviesti Kalėdas. Cituodamas vieną reikšmingiausių man frazių pasikartosiu – nesiveržkime daryti didelių darbų – darykime mažus darbus, bet su didele meile. Tikiu, kad visi darbai kurie bus nuveikti puošiant miestą, aikštes, žmones, bus padaryti su didele meile ir nuoširdumu“, – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iki didžiųjų žiemos švenčių likus tiksliai dviems mėnesiams, kalėdinių renginių organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ atskleidžia žiemiško laukimo paslaptis ir pristato šventines naujienas. Didiesiems stebuklams Klaipėdoje startą duos gruodžio 2 d., šeštadienį, 17 val. vyksiantis Kalėdų eglutės įžiebimo renginys, kurio svečiai išgirs ypatingą koncertą dalyvaujant Klaipėdos muzikantams bei atlikėjams.

Dovanų kol kas dar neišpakuokime ir kai kuriuos siurprizus palikime paslaptyje. Tai bus tikra klaipėdietiška dvasia nušviestas vakaras, kuriame nestigs muzikos, netikėtų svečių, nuotaikingų istorijų, o svarbiausia – mus aplankys tikras Kalėdų Senelis, kurio dėka įžiebsime šventinę eglutę ir dangų nušviesime fejerverku“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Šventinio laukimo startą Pajūris simboliškai paskelbs lydimas „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ simbolių – smilgininkų. Kartu su kalėdiniu laukimu bus pažymėti ir turtingi kultūros sostinės metai. Šventinį vakarą Klaipėdą aplankys daugybė garbingų svečių, tarp kurių ir kultūros sostinės titulą perimančios Marijampolės atstovai.

KALĖDOS KLAIPĖDOJE NUKELS Į STEBUKLO LAUKIANČIĄ JERUZALĘ

Nors žiemos švenčių laukimą Klaipėda paskelbs gruodžio 2-ąją, kai skambiu duetu mieste nušvis net dvi kalėdinės eglutės, didysis Pajūrio kalėdinis stebuklas – klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ į Teatro aikštę atkeliaus savaite vėliau – gruodžio 9 d.

Šv. Kalėdų laukimo mėnuo Klaipėdai ir klaipėdiečiams dovanos tikrą stebuklą – unikalią kelionę laiku, šuolį daugiau nei 2000 metų atgal ir galimybę išvysti, koks buvo svarbiausiojo žmonijos istorijoje kūdikėlio gimimas. Unikalus klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – lėlių paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – nepaprasta žmonijos gerumo istorija, skambant adventinio laiko giesmėms, į Teatro aikštę atkeliaus gruodžio 9 d. 17 val.

Jeruzalė – tai išskirtinis miestas su pačia didžiausia istorija, su plačiausia biografija, nepaprastai turtingas ir gilus. Įkvėpta jo istorijos savo paroda kviečiu nusikelti ten ir sugrįžti į Kalėdų pradžių pradžią“, – parodos autorė Aida Raimonda Pečeliūnienė.

Antrąjį šventinį savaitgalį Teatro aikštėje nušvis įspūdinga, senosios Jeruzalės gyvenimą pasakojanti lėlių paroda. Projekto autorė tūkstantmečius menančią Jeruzalės istoriją ir svarbiausią žmonijos gimimą papasakos per 12 preciziškai sudėliotų epizodų: „Jeruzalė“, „Erodo valdymas, gyventojų surašymas“, „Sinagoga“, „Amatai“, „Prekyba“, „Maisto gaminimas“, „Gyvulininkystė“, „Kedrono slėnis“, „Karavanų kelias“, „Užeiga“, „Jėzaus gimimo istorija“, „Trys karaliai“.

Tiesa, du epizodai parodą papildys tik per Kalėdas ir Trijų karalių dieną. „Dvi esminės biblinės scenos į ekspoziciją atkeliaus vėliau, o tiksliau – savo laiku… Kūdikėlis, pakeitęs civilizacijos tėkmę, „gims“ Kalėdų rytą – gruodžio 25-ąją, o trys Karaliai, atėję aplankyti Išganytojo, taip pat pasirodys tik Trijų karalių dieną, sausio 6-ąją“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Unikalią ekspoziciją sudaro 10 atskirų segmentų, kuriose – 120 žmonių figūrėlių, 55 vnt. gyvūnėlių.  Medžiagos: dirbtinis porcelianas, modelinas, keramika, audiniai, oda, vario skarda, medis, metalas. Kruopštus ir atidus darbas „ nuo idėjos“ iki „rezultato“ užtruko 7 mėnesius.

KALĖDINĮ STEBUKLĄ KLAIPĖDOJE SAUGOS DUBAJAUS OPEROS STIKLAI

Visa senosios Jeruzalės amatų panorama – odininko, puodžiaus, batsiuvio,  alyvuogių spaudėjo, skalbėjo ir kt. dirbtuvės, preciziškai atkurtos  pagal išlikusius to meto istorinius liudijimus. Detalių gausa stulbina ir pasakoja nepaprastą to meto žmonių gebėjimą išgyventi, kurti, sugyventi.

Išskirtinė paroda Teatro aikštėje bus įkurdinta stikliniame paviljone, kurio ilgis 12 metrų, plotis 3 metrai. Stiklinę paviljono dalį specialiai šiam projektui gamina kompanija „GLASSBEL“.

Išskirtinę parodą Teatro aikštėje saugos specialia, atspindžius panaikinančia danga padengtas 8 mm storio, 12 metrų ilgio ir 3 metrų pločio stiklas. Stiklinę paviljono dalį specialiai šiam projektui gamina kompanija „GLASSBEL“.

 „Esame skaidraus verslo atstovai ir gaminame tai kas turi būti nematoma, bet matoma per jį. Taip sutapo, kad sulaukus skambučio iš renginio organizatorių, visai neseniai buvome baigę projektą kuris turėjo labai panašius tikslus – sutelkti dėmesį į stikle esantį turinį, o patį stiklą padaryti nematomu. Nors šis unikalus stiklas pradėtas naudoti  meno kūrinių eksponavimui muziejuose – tai labai mažo formato stiklai. Esame pirmieji pradėję gaminti itin didelio formato tokius stiklus – pirmieji unikalūs milžiniški stiklai iš mūsų iškeliavo į Jungtinius Arabų Emyratus ir buvo skirti operos pastatui Dubajuje, kuris buvo atidarytas pernai. Šiais metais tas pats stiklas bus panaudotas šiam kalėdiniam paviljonui“,- Tomas Lenkimas „GLASSBEL“ tyrimų ir vystymo skyriaus vadovas“,- Tomas Lenkimas „GLASSBEL“ tyrimų ir vystymo skyriaus vadovas.

Žmonės per jį galės ne tik puikiai matyti ekspoziciją, bet ir fotografuoti paviljono vidų.

Ikikalėdiniu laikotarpiu planuojamos  parodos apžiūros su gidu. Informacija apie tikslų ekskursijų laiką ir sąlygas bus paskelbta vėliau. Sekite www.jurossvente.lt naujienas.

KLAIPĖDIEČIAI PRAŠOMI PADOVANOTI CENTRINĘ MIESTO EGLUTĘ

Prieš metus į Teatro aikštę atkeliavusi gyva žaliaskarė tapo įkvėpimo ir tikros stebuklo nuojautos šaltiniu, todėl ir šiais metais centrinėje miesto erdvėje puikuosis gyva eglutė. Tuo tarpu Atgimimo aikštę papuoš įspūdinga dirbtinė kalėdinė eglutė, kuri skambiu duetu nušvis kartu su Teatro aikštės egle. Kol Atgimimo aikštės eglutei ir jos papuošalų pirkimui vyksta konkursas, rasti gražiausią ir tikru kalėdinio laukimo įkvėpimu tapsiančią Teatro aikštės žaliaskarę ir vėl kviečiami visi klaipėdiečiai. Prieš metus šio reikšmingo vaidmens titului buvo pasiūlyta 13 eglučių. 

Praėjusių metų žingsniai grįžtant atgal į tikrumą, gręžiantis į vaikystę ir nuoširdžią stebuklo nuojautą, šiuo keliu mus veda ir šiais metais. Jei jūsų kieme auga ne žemesnė nei 8 metrų eglutė, plačiu, gausiu šakų vainiku – laukiame jūsų pasiūlymų šiai garbingai kandidatūrai. Jūsų eglutė ne tik papuoš Teatro aikštę, bet ir pati pasipuoš gražiu kalėdiniu rūbu“, – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Nupjauta ir atgabenta į centrinę miesto aikštę eglutė bus organizatorių lėšomis. Pasiūlymų ir eglių nuotraukų organizatoriai lauks iki lapkričio 15 d.

Tiesa, pagrindinėje kalėdinių renginių erdvėje – Teatro aikštėje ir šiais metais negriaudės pirotechnika. 

Mūsų miesto tikslas kokybiški ir saugūs renginiai, todėl centrinę kalėdinių Klaipėdos renginių erdvę ir vėl skelbiame ZONA BE PIROTECHNIKOS. Neabejoju, jog tai svarbu kiekvienam turinčiam šeimą ir norinčiam šventes sutikti ramiai ir jaukiai. Visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiu skleisti žinią ir auginti bendruomenės sąmoningumą“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.Saugia zona Teatro aikštė taps nuo gruodžio 2-osios iki pat sausio 8-osios.

DĖMESIO! Pasiūlymų dėl pagrindinės Klaipėdos miesto Kalėdų eglės laukiama el. paštu renginiai@jurossvente.lt arba tel. +370 613 35 635.

KALĖDINIS LAIKOTARPIS SUBURS GERUMO INICIATYVAS

Šventinį laikotarpį – nuo eglutės įžiebimo iki pat Šv. Kalėdų, papildys nuoširdžios įvairių bendruomenių iniciatyvos. Renginius pradės Maltiečiai, kurie jau gruodžio 3-ąją, sekmadienį, nuo 12 val. kvies į kalėdinės gerumo sriubos akciją.

Viena populiariausių socialinių akcijų Lietuvoje – „Maltiečių sriuba” vyksta jau dvyliktus metus, jos metu renkamos lėšos vienišiems seneliams. Nuo 13 val. Danės skverelyje kviečia Socialinių mokslų kolegijos akcija – „Keturkojų Kalėdos 2017“.Gruodžio 9-ąją, Teatro aikštėje nušvitus įspūdingai Jeruzalės stebuklo istorijai, 17 val. buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje įsižiebs ir šviečiantis kubas „Prakartėlės vitražai“, šalia kurios dar po savaitės, gruodžio 15 d. 18 val. pakvies kalėdinės muzikos vakaras. Renginio partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė.

Gruodžio 16-ąją, nuo 12 val. Teatro aikštėje kvepės šviežia žuviene ir šventine koše. Labdaringos akcijos organizatorius – Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacija. 16 val. į kalėdinės muzikos vakarą kviečia Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje). 17 val. į buv. Šv. Jono bažnyčios vieta nušvis švieselėmis –  į prieškalėdinį renginį „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“ kviečia Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ir klubas „Myliu save ir…taškas“. Gruodžio 17 d., sekmadienį, 13 val., visus suburs labdaringas kalėdinis bėgimas Klaipėdos senamiesčio gatvėmis. Organizatorius – Vakarų Lietuvos verslo kolegija.

Pirmąją Šv. Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, parodą „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papuoš viena svarbiausių „Išganytojo gimimo“ scena. Gruodžio 31 d., sekmadienį, 24 val. senuosius metus palydėsime, o naujuosius pasitiksime šventiniu fejerverku. 2018 m. sausio 6 d., parodą „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papuoš Trijų Karalių atėjimo scena.

Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, įsikurs ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais.Pirmadieniais–penktadieniais mugė veiks 16–20 val., šeštadieniais–sekmadieniais 12–22 val.

KALĖDINIAI-NAUJAMETINIAI RENGINIAI KLAIPĖDOJE

GRUODŽIO 2 D., ŠEŠTADIENIS

17 val. Magiškas Kalėdų eglutės įžiebimo vakaras Teatro aikštėje su Kalėdų Seneliu, įspūdingu muzikiniu sveikinimu ir ryškiausiais šventiniais fejerverkais

17 val. Kalėdų eglutės įžiebimas Atgimimo aikštėje

16.30–17.30 val. Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės projekto „Mūzė veža“ finalinis renginys (Atgimimo a.)

14 val. Šventinės mugės atidarymas (Teatro a.)

GRUODŽIO 3 D., SEKMADIENIS

12 val. „Maltiečių“ kalėdinės sriubos akcija (Teatro a.)

13 val. Socialinių mokslų kolegija kviečia – „Keturkojų Kalėdos 2017“ (Danės skverelis prie buv. TEO pastato)

GRUODŽIO 9 D., ŠEŠTADIENIS

17 val. Dovana Klaipėdai ir klaipėdiečiams: parodos „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ pristatymas.  Kalėdinių giesmių koncertas (Teatro a.)

17 val. Šviečiančio kubo „Prakartėlės vitražai“ įžiebimas (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė)

GRUODŽIO 15 D., PENKTADIENIS

18 val. Kalėdinės muzikos vakaras. Renginio partneris Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė)

GRUODŽIO 16 D., ŠEŠTADIENIS

12 val. Žuviene vaišina Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija (Teatro a.)

16 val. Kalėdinės muzikos vakaras. Renginio partneris Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė)

17 val. Prieškalėdinis renginys „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“. Renginio partneris – klubas „Myliu save ir…taškas“,  Klaipėdos demokratinė moterų kolegija (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė)

GRUODŽIO 17 D., SEKMADIENIS

13 val. Lietuvos verslo kolegija kviečia – kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“ (Startas – Turgaus g. 21)

GRUODŽIO 20 D., TREČIADIENIS

13 val. Miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ (Teatro a.)

GRUODŽIO 25 D., PIRMADIENIS

10 val. Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Išganytojo gimimo scena (Teatro a.)

16 val. Kalėdinis Klaipėdos kariliono koncertas (Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis)

GRUODŽIO 31 D., SEKMADIENIS

23.30 val. Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertas (Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis)

24 val. Naujametinis fejerverkas (Teatro a.)

2018 M. SAUSIO 6 D., ŠEŠTADIENIS

10 val. Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Trijų Karalių atėjimo scena (Teatro a.)

NUOLATINIAI RENGINIAI (Teatro aikštė)

2017 12 09–2018 01 08  Paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“

Gruodžio 10, 16, 17, 23, 25, 26 dienomis – parodos „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ apžiūra su gidu. Išsami informacija www.jurossvente.lt

Kalėdinė mugė, šventinė karuselė ir žiemiškas šurmulys. Kalėdinių namelių darbo laikas:
I-V 16-21 val.
VI-VII 12-22 val.

Dėmesio! Teatro aikštė – ZONA BE PIROTECHNIKOS

Kalėdinių renginių organizatorius VšĮ  „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, centrinę kalėdinių renginių erdvę – Teatro aikštę, skelbia ZONA BE PIROTECHNIKOS.

NORINTIEMS PREKIAUTI 2017 METŲ KALĖDINĖJE MUGĖJE

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ priima paraiškas asmenų, norinčių prekiauti eglutės įžiebimo šventėje 2017 m. gruodžio 2 d. ir kalėdiniu laikotarpiu gruodžio 2–sausio 7 d. 

Prekybos vieta Kalėdų eglutės įžiebimo šventės metu: Turgaus g. prie Teatro aikštės

Prekybos trukmė – 2017 m. gruodžio 2 d.

Numatomas darbo laikas: nuo 12.00 val. iki 20.00 val.

Prekybos forma – prekyba palapinėje, nuo prekystalių, vežimėlių, stalų ir pan.

Mokestis – 25,00 Eur

Norintieji prekiauti turi atsiųsti užpildytą paraišką „KALĖDINĖ MUGĖ“

Užpildytą ir pasirašytą paraišką ir reikalaujamų dokumentų kopijas siųsti šiuo elektroniniu paštu: prekyba@jurossvente.lt

Žodinė informacija teikiama: (8 46) 400 302; mob. 8 616 03 317