KOVO 11-OJI

 
 

Pirmą kartą Klaipėdoje - geriausias Lietuvoje mišrusis choras Bel Canto, kartu su virtuoziškuoju Klaipėdos kameriniu orkestru ir choru Cantare, atliks vieno populiariausių pasaulyje šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo keturių dalių kūrinį chorui ir styginių orkestrui – Sunrise Mass (Saulėtekio mišios). Šis ypatingai šviesus, jaudinantis ir pakylėjantis kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio Niujorke (JAV), požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą. Kompozitorius Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo pojūtį keičia dramatiškesni jausmai. Net ir tradicinėms mišių dalims kompozitorius suteikia naujus pavadinimus: The Spheres (Kyrie), Sunrise (Gloria), The City (Credo), Identity & The Ground (Sanctus / Benedictus ir Agnus Dei). Vakaro metu taip pat skambės kompozicijos iš kino filmų „Modigliani“, „Shindler‘s List“, garsiausių šiuolaikinių chorinės muzikos kūrėjų – Eric Whitacre, Eriks Ešenvalds kūriniai bei žymių moderniosios ir klasikinės muzikos kūrinių interpretacijos.

Kovo 11-ajai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai - skirtas koncertas – šviesus ir elegantiškas, telkiantis naujai, jautriai ir šiltai iniciatyvai dalintis. Visos koncerto metu surinktos Jūsų lėšos pavirs laukiančiais bilietais ir suteiks galimybę 2016 metais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.
Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija yra neįtikėtinai paprasta ir kilni. Susimokėdamas už savo bilietą į šį koncertą, nupirksi bilietą vaikui ar paaugliui, kuris bus atidėtas ir lauks savojo žiūrovo kituose koncertuose ar spektakliuose. Laukiantį bilietą įteiks sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas.
 
Kovo 11-osios koncerto bilietą projekto organizatoriai dovanos už 30 Eur paramą. Aukoti galima pinigus pervedant į specialią VšĮ „Klaipėdos šventės“ sąskaitą Nr. LT67 7300 0100 0232 9566, pavedime nurodant „PARAMOS LĖŠOS“ arba VšĮ Klaipėdos šventės biure, Šaulių g. 32-5. Informacija tel. +370 698 16053 arba el.paštu ieva @jurossvente.lt

Dosniai dalinkimės gerumu!
                                                                                                                                                                                                
I KONCERTO DALIS
 
  1. Lietuvos Respublikos Himnas 
  2. O kai sauliūtė tekėjo (lietuvių liaudies daina, išplėtota kompozitoriaus Donato Zakaro)
  3. O Salutaris Hostia (kompozitorius Eriks Ešenvalds)
  4. Ave Maria iš kino filmo Modigliani (kompozitorius Guy Farley, aranžuotė chorui Vladimiro Konstantinovo)
  5. My Reason iš kino filmo Modigliani (kompozitorius Guy Farley, aranžuotė chorui Vladimiro Konstantinovo)
  6. La Vergine Degli Angeli iš operos La Forza del Destino (kompozitorius Giuseppe Verdi)
  7. Jerusalem of Gold (kompozitorė Naomi Shemer)ir Schindler‘s List (kompozitorius John Williams)
  8. Bolero (kompozitorius Maurice Ravel, aranžuotė chorui Vladimiro Konstantinovo)
  
II KONCERTO DALIS
 
  1. Sleep (kompozitorius Eric Whitacre)
  2. Sunrise Mass (kompozitorius Ola Gjeilo)

                                                                                                                                                                                                       

 
CHORAS BEL CANTO
 
 
Modernus, jaunatviškas ir ambicingas - toks 2009 m. susibūręs mišrus choras Bel Canto, vienijantis daugiau nei 70 chorinį dainavimą ir muziką mylinčių žmonių. Kas ketverius metus vykstančiame pagrindinio ir svarbiausio Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale 2013 m. oficialiai paskelbtas geriausiu mišriuoju choru Lietuvoje, Bel Canto skina laurus tarptautiniuose konkursuose ir rengia anšlaginius koncertus, kuriuose pristato naujausią ir moderniausią pasaulinę muziką.
 
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Artūras Dambrauskas
Chormeisteriai: Raminta Gocentienė, Milda Zapolskaitė ir Alfredas Celiešius
Choro Bel Canto prezidentas – Audrius Valatkevičius
                                                                                                                                                                                                   

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
 

Klaipėdos kamerinis orkestras - vienas jauniausių ir dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų, iš kitų pirmiausia išsiskiriantis stipriu ansambliškumo pojūčiu. Kolektyvo meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis kaskart nustebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Klaipėdos kamerinis orkestras atlieka pačių įvairiausių stilių muziką, skirtą skirtingo amžiaus, skonio ir poreikių klausytojui, rengia ambicingas programas su tarptautinį pripažinimą pelniusiais dirigentais bei solistais.
Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas- Mindaugas Bačkus.