VšĮ „Klaipėdos šventės“, Turgaus g. 22–8, Klaipėda
8 46 400 300

KLAIPĖDĄ PAPUOŠ SOLIDI ŽALIASKARĖ

Jūros šventės naujienos
Sniego Kolonos M 6905 Sm

Jaukiai, nuoširdžiai, kaip vaikystėje – taip Klaipėda kviečia pradėti Šv. Kalėdų laukimą, todėl antrus metus centrinę miesto aikštę papuoš tikra eglutė. Jau šį penktadienį į Teatro aikštę atkeliaus žmonių dovanota ir klaipėdiečių parinkta žaliaskarė.

Kaip ir prieš metus, miesto širdyje nusprendus įkurdinti gyvą žaliaskarę, šventinių renginių organizatoriai  VšĮ „Klaipėdos šventės“ gyventojus pakvietė dovanoti pačių išaugintas egles. Šiemet tapti pagrindine uostamiesčio puošmena pretendavo 7 medeliai, pernai miestui buvo siūloma 13 eglučių.

Likus kiek daugiau nei savaitei iki gruodžio 2-osios, kuomet Teatro aikštėje nušvis Klaipėdos eglutė, iš pasiūlytų kandidačių išrinkta viena, kuriai daugiau nei mėnesiui bus patikėtos garbingos pagrindinės miesto eglutės pareigos.  Apžiūrėjus ir įvertinus visus gautus pasiūlymus, dauguma balsų atiteko jau daugiau nei 32 metus vienoje Klaipėdos gatvėje augančiai eglutei. Renkantis eglutę, kuri papuoš Teatro aikštę vertintas ne tik grožis, bet ir techniniai dalykai – kiek sudėtinga eglutę nukirsti ir transportuoti.

Tiesa, pastaroji eglutė renginio organizatoriams nebuvo pasiūlyta – ji pastebėta belankant kitą eglutę. „Ieškojome vienos, o radome net tris visai šalia augančias eglutes. Visos žavios, turtingos, gana tankios, tačiau pastaroji tiesiog užbūrė. Pasitikrinti ar sprendimas teisingas – surengėme balsavimą“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Paprašius parinkti vieną iš dviejų eglučių, socialiniame tinkle „Facebook“ savo nuomonę išreiškė beveik 1500 klaipėdiečių.

Šiuo metu derinami eglutės transportavimo į Teatro aikštę darbai. Planuojama, kad medelis į Teatro aikštę bus vežamas penktadienį. Tiesa, kur yra minima eglutė, kalėdinių renginių organizatoriai neatskleidžia.

Gyva Kalėdų eglė Teatro aikštėje nušvis gruodžio 2 d., šeštadienį, 17 val. Kaip ir praėjusiais metais, Teatro aikštėje pastatyta eglutė bus papuošta šviečiančiomis, smulkiomis girliandomis.  Antrus metus eglutė puoš ir Atgimimo aikštę – čia bus pastatytas dirbtinis medelis.