VšĮ „Klaipėdos šventės“
8 46 400 302

KLAIPĖDĄ PASVEIKINUSI LIETUVOS PREZIDENTĖ APLANKĖ BURLAIVIUS

Jūros šventės naujienos
Atidarymas M 5755 Sm

Šiandien į Klaipėdos uostą atplaukė paskutinieji Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ dalyviai. Klaipėdos uoste prisišvartavusius 84 burlaivius ir jų įgulas savo vizitu pagerbė Jūros šventės ir Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies Prezidentė dalyvavo oficialioje „The Tall Ships Races 2017“ dalyvių pasveikinimo Klaipėdos uoste ceremonijoje.

„Labai džiaugiuosi, kad šiandien esame Klaipėdoje, tokiame gražiame mieste ir mūsų Lietuvoje. Tai labai gražus mūsų Jūros šventės akcentas, kai net 19 valstybių dalyvauja Baltijos jūros didžiųjų burlaivių regatoje. Aš didžiuojuosi, kad Lietuva gali ir priima tiek daug mūsų kaimynų ir mūsų draugų. Ir aš labai tikiuosi, kad Baltijos jūra priimdama ir demonstruodama tokį atvirumą ir nuoširdumą išliks taikos ir draugystės jūra, jūra kuri jungia tautas ir valstybes“, – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po Prezidentės sveikinimo, Kruizinių laivų terminalo pirse buvo pakeltos 19-kos valstybių vėliavos, kurių burlaiviai atplaukė į Klaipėdos uostą: Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Olandijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Estijos, Belgijos, Prancūzijos, Austrijos, Brazilijos, Portugalijos, Omano, Čekijos, Bulgarijos ir, žinoma, Lietuvos.

Vėliau Prezidentė aplankė ir du didžiuosius A klasės burlaivius – egzotišką burlaivį iš Omano „Shabab Oman II“ (Omanas) ir „Cisne Branco“  (Brazilija).