VšĮ „Klaipėdos šventės“, Turgaus g. 22–8, Klaipėda
8 46 400 300

KLAIPĖDIEČIUS KALĖDINIU LAUKIMU UŽBŪRĖ UNIKALI LĖLIŲ PARODA

Jūros šventės naujienos
Domas Rimeika 4 Sm

Šeštadienio vakarą Klaipėdos širdyje – Teatro aikštėje, nušvito kalėdinis stebuklas – unikali, 12 metrų ilgio lėlių paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“. Parodoje – 12 lėlių gyvenimo epizodų iš šventojo miesto, du iš jų parodą papildys per ŠV. Kalėdas ir Trijų karalių dieną. Parodos atidarymas šiandien, gruodžio 9 d., 17 val., Teatro aikštėje.

Kai metų virsmas pasiekia gruodį, o tamsa užleidžia savo vietą plintančiai šviesai – ateina slaptinga Kalėdų naktis, nešdama ramybę, meilę ir viltį. Tai laikas sušildyti užgautas širdis, paguosti sužvarbusias sielas ir stiprinti tikėjimą – gyvenimu, savo artimu, savimi… „Betliejuje per Kalėdas susitiko meilė ir tiesa, pasibučiavo teisingumas ir taika, tiesa išdygo iš žemės ir teisingumas pažvelgė iš dangaus.“ (Popiežius Benediktas XVI).

Išskirtinė paroda – šviesus ir prasmingas kalėdinio laukimo objektas. Skambant choro „Cantare“ atliekamoms advento giesmėms, nušvitusi paroda pakvietė į kelionę senosios Jeruzalės takais ir istorija. Anot parodos autorės – Aidos Raimondos Pečeliūnienės, ši dovana – siekis darbais, o ne žodžiais parodyti meilę ir tikėjimą.

„Labai norėjosi priminti visas moralines vertes, ir štai tokia išraiška pakalbėti apie šeimą, padovanoti tylą, gebėjimą išgirsti vienas kitą, pamokyti dovanos teikimo, tikro kalėdinio stebuklo, tyro žmogaus gimimo džiaugsmo. Norisi, kad čia atėję tėvai ir vaikai, seneliai ir anūkai pasakotų pasaulio gerumo ir šviesos istoriją, kad pasidalintų svarbiausio žmonijos gimtadienio stebuklu ir šviesa kurią jis dovanojo“, – Aida Raimonda Pečeliūnienė.

Susirinkusius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Vilius Viktoravičius bei parodai stiklinį gaubtą padovanojusios kompanijos „GLASSBEL“ vadovas Valdas Virbalas.

Projekto autorė tūkstantmečius menančią Jeruzalės istoriją ir svarbiausią žmonijos gimimą papasakoja per 12 preciziškai sudėliotų epizodų: „Jeruzalė“, „Erodo valdymas, gyventojų surašymas“, „Sinagoga“, „Amatai“, „Prekyba“, „Maisto gaminimas“, „Gyvulininkystė“, „Kedrono slėnis“, „Karavanų kelias“, „Užeiga“. Du epizodai parodą papildys vėliau – gruodžio 25-ąją paroda pasipildys Išganytojo gimimo, o sausio 6-ąją Trijų karalių atėjimo epizodu.

 Visa senosios Jeruzalės amatų panorama – odininko, puodžiaus, batsiuvio,  alyvuogių spaudėjo, skalbėjo ir kt. dirbtuvės, preciziškai atkurtos  pagal išlikusius to meto istorinius liudijimus. Unikalią ekspoziciją sudaro 10 atskirų segmentų, kuriose – 124 žmonių figūrėlės, 45 vnt. gyvūnėlių.  Parodai panaudotas dirbtinis porcelianas, modelinas, keramika, audiniai, oda, vario skarda, medis, metalas. Tekstinė medžiaga parengta pagal knygas: H.Krol „Jėzaus pėdomis“, grupės autorių „Biblica“, Simon Sebag Montefiore „Jeruzalė – miesto biografija“, Simon Sebag Montefiore „Istorijos Titanai“, gr. autorių „Krikščionybės kronika“.

Kalėdinę dovaną miestui saugo kompanijos „GLASSBEL“ pagamintas, 12 metrų ilgio ir 3 metrų pločio stiklinis paviljonas. Stogo dangą prakartėlei dovanojo UAB „Mida LT“. Apšvietimu pasirūpino kompanija UAB „LED OK“. Viso šventinio laikotarpio metu stiklų švarą užtikrins UAB „Greenas“.

   DĖMESIO – EKSKURSIJOS SU GIDU!

Jau nuo kito savaitgalio, gruodžio 16, 17, 23, 25, 26 ir sausio 6 d., kviečiame į nepaprastas ekskursijas su gidu, kuris neleis paklysti senojoje Jeruzalėje ir padovanos išskirtinę istoriją apie svarbiausio žmonijos istorijoje kūdikio gimimą. Ekskursijų trukmė – 1 val. Ekskursija vyks nuo prakartėlės įsikūrusios buv. Šv. Jono bažnyčios vietoje iki Teatro aikštės. Bilietus galima įsigyti www.internetu.lt