VšĮ „Klaipėdos šventės“, Turgaus g. 22–8, Klaipėda
8 46 400 300

ŽIEMOS ŠVENTES KLAIPĖDA PASITINKA SU MUZIKINE DOVANA

Jūros šventės naujienos
KalėdinėsDainosFilmavimas M 2597 Sm

Šventinį laikotarpį Klaipėda pradės dar ryškesnė, įžiebdama daugiau šventiškai papuoštų miesto gatvių ir net dvi kalėdines eglutes, o stebuklingoms Kalėdoms Klaipėdoje kvies muzikinė uostamiesčio dovana. Bendras Klaipėdos  muzikantų ir atlikėjų projektas – tarsi miela dedikacija visiems, kūrusiems Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės atmosferą, gyvai skambės gruodžio 2-ąją – eglutės įžiebimo vakarą.

 Visus metus kultūrinėmis iniciatyvomis kunkuliavęs uostamiestis 2017-uosius išlydi su muzikine dovana, kuri net neabejojama, taps Klaipėdos bendruomenę vienijančiu Kalėdų himnu. Idėją Kalėdų eglutės įžiebimo renginiui į bendrą dainą sukviesti skirtingų kartų, skirtingų muzikinių stilių bei patirčių atlikėjus pasiūlė šventinių renginių organizatoriai – Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“. Specialiai šiai progai buvo „perrašyta“ populiari kalėdinė melodija „It‘s the Most Wonderful Time of the Year“, kažkada tapusi įkvėpimu aktoriui ir dainininkui Sigitui Jačėnui, skambėjusi muzikinėje pasakoje „Painiava dėl Kalėdų senelio“.

Naujai įgroti kūrinį buvo patikėta jaunajai uostamiesčio muzikantų kartai – Klaipėdos jaunimo simfoniniam orkestrui (dir. Tomas Ambrozaitis), dainą atliko Sigutis Jačėnas, Kristina Jatautaitė, Jonas Sakalauskas, Ilja Gun (ROYCE), „Golden Age“ merginų duetas, romantišką kūrinį paįvairinęs repo motyvais. Solo partiją trimitu atliko ir pats Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Visi sutilpo, visiems pakako vietos ir erdvės saviraiškai. Rezultatas – nuoširdi ir jauki kalėdinė daina, kuriai linkime gero skrydžio į klausytojų širdis. Dainai sukurtas vaizdo klipas lyg šiltas pajūrio kūrėjų palinkėjimas Lietuvai. Džiaugiamės ir rodome: mes jau laukiam, mes jau švenčiam, pas mus jau vaikšto Kalėdų dvasia! Teaplanko ji ir jus“, – sako idėjos autoriai.

Įspūdinga muzikinė dovana su gausiu būriu atlikėjų, klaipėdiečiams ir miesto svečiams skambės gruodžio 2-ąją, 17 val. Teatro aikštėje, kai ryškiausiomis spalvomis nušvis centrinė miesto Kalėdų eglutė.

Atgimimo aikštėje – auksu tviskanti eglutė
Šventinį vakarą, sužibus visiems Teatro aikštės akcentams, nušvis ir Atgimimo aikštėje įkurdinta auksinė eglutė. Šventinį gruodžio 2-osios vakarą, jau antrus metus iš eilės, Klaipėdoje nušvis net dvi kalėdinės eglutės. Teatro aikštėje sužibus natūraliai eglutei, Atgimimo aikštėje, 17.30 val., įsižiebs auksinė eglė. Anot Atgimimo aikštės puošmeną ruošiančios UAB „Švenčių studija“ vadovės Jolantos Tūraitės, Klaipėdai pasiūlyta išskirtinė ir drąsi idėja. Eglutės aukštis – 20 metrų, ji sudaryta iš 3400 auksinių-dirbtinių eglišakių. Eglutės kaina 37 500 eurų.

 „Šventinį vakarą Klaipėdoje nušvis auksinė eglutė, kurią sudaro metalinis karkasas apkaišytas dirbtinėmis eglės šakomis. Tai autorinis „Švenčių studijos“ projektas, sukurtas klaipėdietės dizainerės Rūtos Bučytės ir dizainerio Dominyko Koncevičiaus. Unikali eglutė bus papuošta jūros žuvelėmis ir “, – Jolanta Tūraitė „Švenčių studija“ vadovė.

Šventes Klaipėda pasitiks ryškesnė
Per gražiausias metų šventes Klaipėda nušvis. Atnaujintos lempučių girliandos nusidrieks ne tik įprastose vietose – mieste centre, o ir jo link vedančiose gatvėse. Pavyzdžiui, Priestočio. Taip norima nustebinti tarpmiestiniais autobusais bei traukiniais į Klaipėdą atvykstančius svečius. Maža to, šviesa sklis ir pietinės miesto dalies link. Kasmet, palaipsniui, planuojama, kad šviečiančios girliandos Taikos prospektu nuvingiuos iki pat Smiltelės gatvės. Šiemet miesto papuošimams bei apšvietimui skirta 30 000 eurų daugiau nei pernai. Bendra suma – per 208 000 eurų.