NAUJIENOS

ŠVIESŲ FESTIVALĮ VAINIKUOS MEILĖ TĖVYNEI

2015 02 15


Šeštadienį Klaipėdos gatves užliejo prieš savaitę startavęs Šviesų festivalis. Meilės žodžiams, kurie skirti artimui ir tėvynei dedikuotas savaitgalis, kvietė  rašyti savo meilės eiles, grožėtis meilės fontanu, klausytis jausmingos muzikos ir jautrino senosios Klaipėdos vaizdais. Daugybė laimingų ir besišypsančių klaipėdiečių pripildė senamiesčio aikštes ir gatves, kurios atrodė kaip per didžiausias vasaros šventes.

Pagrindinis šio savaitgalio projektas - klaipėdiečių sveikinimai artimui ir tėvynei, kurie ir šiandien bus rodomi ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto. Vasario 14-ąją, festivalio dalyviai buvo kviečiami išpažinti meilę savo artimui. Per vakarą, nuo 18 iki 23val., buvo parašyta 950 trumpųjų žinučių telefonu, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Jūros šventė sulaukta kelių dešimčių sveikinimų.

Meilės prisipažinimų rašytojai nestokojo kūrybiškumo:  
„Myliu šešias moteris: Lietuvą, Klaipėdą, mamą, žmoną, dukrą ir dukrą. Daugiau šypsokimės ir džiaukimės – tik taip galime gerinti savo ir Lietuvos sveikatą. Su šventėmis, miela Lietuva ir kiti“.

„L. M. myliu tave, nes su tavimi esu laiminga. Myliu Tavo, šypsena, šypsenos raukšlytes, tavo mėlynas akis, dėl kurių pamirštu visus sunkumus. Myliu Tave, nes dėl tavęs mano širdis plaka dažniau ir smarkiau. Meilei su meile nuo meilės“.

„Tu man dovanojai jaukius vakarus ir rytus, mėnulį ir jo pilnatį. Aš tau pažadu žvaigždžių – spindinčių ir pildančių norus. Nieko nėra gražiau už tave“.

Ant bokšto ne kartą buvo atsiradę užrašai „tekėk už manęs“, „būk mano“, „visada tavo“. Dar linksmiau nusiteikę sveikino savo kolegas, vadovus, prašė atostogų ir kitaip juokaudami sprendė sau aktualias problemas.

Šiandien, vasario 15-ąją, klaipėdiečiai kviečiami sveikinti tėvynę, taip paminint Vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Meilės eiles ir vėl galima rašyti dviem būdais - socialinio tinklo „Facebook“ Jūros šventės paskyroje arba numeriu 1670 įrašant žodį KLAIPEDA, paliekant tarpelį ir po jo rašant savo tekstą. Parašytos žinutės nušvies Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštą, o visas teatro pastatas sušvis ryškiomis Lietuvos Respublikos trispalvės spalvomis.

Klaipėdiečius ir šį vakarą džiugins ryškesni Klaipėdos tiltai, Danės krantinės bei aplinkiniai pastatai. Į praeitį nukelianti, ant Biržos tilto sienos rodoma „Klaipėdos laiko tiltų“ projekcija. Teatro aikštėje lauks šviesų ir garsų fontanas, kuris panardins į spalvų ir svajingų garsų muziką. Dar kartą pasigrožėti kvies Eduardo Balsio menų gimnazijos sukurtas „Šviečiantis dangus“. Paskutinę, du savaitgalius trukusio Šviesų festivalio dieną, Klaipėdos senamiesčio istorijų dar kartą kvies klausytis patyrusios gidės, kurios 19 ir 21 val. klaipėdiečių lauks Karlskronos aikštėje ir aikštėje prie „Meridiano“. 
 
DETALI VASARIO 15-OSIOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA:
 
* MEILĖS EILĖS ARTIMUI IR TĖVYNEI
Kur: Klaipėdos muzikinis teatras (Danės g. 19)
Kada: vasario 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Dvi ryškios meilės dienos kvies mylėti ir savus jausmus išreikšti trumpąja žinute arba socialinio tinklo paskyroje.
Projekto rengėjas: Gluk Media ir Leggato

Išpažinkite meilę tėvynei ir jos žmonėms vasario 15 d.! Siųskite žinutę socialinio tinklo „Facebook“ paskyrojehttps://www.facebook.com/jurossvente2014 arba numeriu 1670, įrašęs žodį KLAIPEDA ir savo tekstą (kaina – pagal galiojančius tarifus). Jūsų meilės žinutė pasirodys ant Klaipėdos muzikinio teatro 

* MEILĖS SUOLIUKAI
Kur: Atgimimo aikštė
Kada: vasario 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Visus rašančius meilės eilės, kviečiame prisėsti jaukioje meilės suoliukų alėjoje. 
Projekto rengėjas: Klaipėdos šventės ir Renginių centras

*LAISVĖS SPALVOS
Kur: aikštėje prie „Meridiano“, adresu Kurpių g. 8.
Kada: vasario 15 d. (sekmadienį), 19, 20 ir 21 valandomis
Šviesos lazerių efektų šou - „Laisvės spalvos“ muzikos garsais ir lazeriais pasakos svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių, Lietuvos laisvės istoriją.
Projekto rengėjas: UAB „Blikas“

* MEILĖS FONTANAS
Kur: Anikės fontanas (Teatro aikštė)
Kada: vasario 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Žiemos tamsoje atgysiantis fontanas panardins jus į jausmų, spalvų ir svajingų garsų muziką. 
Projekto rengėjas: Janis Peterson (LV)

* SENOJI KLAIPĖDA/ KLAIPĖDOS LAIKO TILTAI
Kur: Krantinė šalia Žvejų g. 2 (ant Biržos tilto sienos)
Kada: 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Senosios nuotraukos nušvies Klaipėdos miesto istorinę architektūrą ir gyvenimą šiandienos šviesoje.
Projekto rengėjas: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Denisas Nikitenka, Klaipėdos šventės
 
 * ŠVIESŲ TILTAI
Kur: Biržos ir Pilies tiltai, Danės krantinės
Kada: vasario 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Šviesų tiltai, nutiesti žmonėms, jų meilei ir mintims.
Projekto rengėjas: Leggato

* ŠVIEČIANTIS DANGUS
Kur: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemas (Bažnyčių g. 4)
Kada: vasario 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Šviečiantis žiemos dangus kvies svajoti ir galvoti norus. Ar turi slaptų svajonių? 
Projekto rengėjas: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija ir Klaipėdos šventės

* NAKTINĖS EKSKURSIJOS PO KLAIPĖDOS SENAMIESTĮ
Kada: vasario 15 d.,19 ir 21 val.
Kur: ekskursijų pradžia iš aikštės prie „Meridiano“ ir Karlskronos aikštės.
Žaisdami prožektorių šviesomis, naktinės ekskursijos metu išgirsite nepaprastų Klaipėdos senamiesčio istorijų ir atrasite visus šviečiančius objektus. 
Projekto rengėjas: Klaipėdos šventės