NAUJIENOS

STARTUOJA KONKURSAS „TAPK ĮGULOS NARIU“

2015 04 03

 

Šią popietę internetiniame portale www.lrytas.lt startavo konkursas „Tapk įgulos nariu“Jame bus galima laimėti 5 pirmuosius nemokamus bilietus dalyvauti didžiųjų burlaivių lenktynėse „Baltic Tall Ships Regatta 2015“.

Internetiniame portale www.lrytas.lt kas savaitę bus pateikiama po klausimą, susijusį su jūra, buriavimu, burlaivių istorija. Iš teisingai atsakiusiųjų burtų keliu bus išrenkamas laimėtojas. Laimingųjų pavardės ir teisingi atsakymai bus skelbiami ne tik portale, bet ir www.jurossvente.lt tinklapyje bei regatos Facebook paskyroje - https://www.facebook.com/TallShipsKlaipeda

Ugdyti jaunimą jūrine dvasia – toks yra regatos organizatorių - tarptautinės organizacijos „Sail Training International“ (STI) tikslas. Tapdama „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ starto uostu Klaipėda įsipareigojo burlaivių įgulas per lenktynes papildyti 25 naujokais, sulaukusiais 15 metų. Apie 10-mt laimingųjų, dalyvausiančių žaidime „Tapk įgulos nariu“, kelione galės mėgautis nemokamai.

„Manome, kad žaidimas „Tapk įgulos nariu“ bus ir puikus būdas skleisti jūrinę kultūrą. Teisingų atsakymų tikrai teks paieškoti – todėl dalyvausiantys žaidime neabejotinai pagilins savo jūrines žinias.“ – sako regatos starto šventę organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Dalyvauti regatoje jau užsiregistravo 20-mt laivų. Lietuvą šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva“, škuna „Brabander“, ir „Visagino buriuotojų klubą“ atstovaujanti jachta „Tineke“.

Svetingai priimti jų įgulas nebūtų įmanoma be savanorių pagalbos. Jais tapti panoro 64 jaunuoliai iš visos Lietuvos. 16-ka iš jų talkino anksčiau Klaipėdoje vykusiose Tall Ships regatose 2009 ir 2011 metais. Būrys patirties neturinčių naujokų liudija apie vis didėjantį susidomėjimą buriavimu ir jūrine kultūra – iki regatos starto šventės savanoriai turės įgyti žinių apie laivybos ir buriavimo istoriją, išmokti skirti laivų tipus, klases ir panašiai.

Savanorių mokymai startuoja taip pat šiandien – balandžio 3 d. 16 val. Klaipėdos savivaldybės posėdžių salėje (Liepų 11).

 
Vėjo, vėjo, vėjo!