NAUJIENOS

PAAIŠKĖJO PIRMASIS ŽAIDIMO „TAPK ŠKUNOS „BRABANDER“ ĮGULOS NARIU“ LAIMĖTOJAS

2015 04 13
 
 
Pirmosios žaidimo „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ savaitės laimėtoju tapo 40-metis Paulius Viesunas iš Vilniaus.
 
Anketos su atsakymais į pirmąjį žaidimo „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ klausimą pradėjo plaukti iškart, vos paskelbus startą. Per pirmąją savaitę jų sulaukta 94. Teisingi atsakymai fiksuoti 62.
„Baltic Tall Ships Regatta 2015“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė sako, kad nustebino ne tik dalyvių gausa, bet ir jų amžius. Jaunimas nuo 15 iki 25 metų atsiuntė vos 10 anketas. Aktyviausiai dėl vietos ant burlaivio denio varžosi 25 - 35 ir 35-45 metų amžiaus žmonės, atitinkamai - 32 ir 34 anketos. Laimę bando ir dar vyresni – 45-65 metų sulaukę žmonės atsiuntė 13 anketų.
 
„Tai rodo, kad amžius patirti galbūt didžiausią nuotykį gyvenime – ne riba. O dalyvaujančiųjų žaidime gausa liudija, kad jūra, jūrinė kultūra lietuviams tampa vis įdomesnė - ne tik vieta, kur galima smagiai praleisti laiką paplūdimyje.“ – sako V. Ulevičienė. 
 
Laimę žaidime bandančių žmonių paklausėme – kas paskatino varžytis dėl vietos ant burlaivio „Brabander“ denio? Paaiškėjo, kad tapti škunos įgulos nariais siekia ir patyrę buriuotojai, ir niekada pro Klaipėdos uosto vartus dar neišplaukę žmonės.
 
„Visą gyvenimą domino ekstremalios pramogos. Teko skristi ultra lengvuoju lėktuvu, domiuosi automobilių, motociklų raliu. – sako 54 metų Vilija Jurkuvienė iš Tauragės. – Labai noriu laimėti. Prancūzijoje gyvenantis brolis turi nedidelį laivelį. Kai svečiuojamės pas jį, plaukiojam Viduržemio jūroje. Į Baltiją dar nebuvau išplaukusi“.
 
59 m. vilnietis Romualdas Janušauskas sako turintis 45 metų buriavimo patirtį, tačiau tokio dydžio burlaiviu kaip „Brabander“ plaukti neteko.
„ Baltiją visą esu išmaišęs. Ne kartą buvau jachtos „Lietuva“ įgulos nariu, todėl gyvenimas jūroje man ne naujiena. Jei laimėčiau, galbūt savo vietą padovanočiau sūnui. Tačiau dideliu burlaiviu, kaip „Brabander“, plaukti neteko. Todėl plauksiu pats, o sūnų paraginsiu dalyvauti žaidime ir pačiam pakovoti dėl vietos ant denio.“ – sako R. Janušauskas.
 
O 58 metų Antanas Povilaitis iš Šilutės sako, kad apie burlaivius žino bene viską, nors ant denio gyvenime nėra stovėjęs. 
„Mano hobis – konstruoti burinių ir kitokių laivų modelius. Labai norėtųsi nors kartą išplaukti tikru burlaiviu.“ – sako A. Povilaitis.
 
 Naują šios savaitės klausimą rasite internetiniame portale www.lrytas.lt
 Vėjo, vėjo, vėjo!