NAUJIENOS

JŪROS ŠVENTĖ KVIES Į BALTŲ BURIŲ IR LAIMINGŲ ŽMONIŲ FIESTĄ

2015 04 15


Jūros šventės tradicija –  Klaipėdos vertybė ir istorinė dovana, reprezentuojanti miestą bei jo jūrinę prigimtį. Vedina inovatyvių ir drąsių idėjų, Jūros šventė verčia naują istorijos puslapį. Karščiausias vasaros renginys šį kartą kvies liepos 24-26 dienomis į FIESTĄ, BALTŲ BURIŲ MIESTE! Jūriniai, meniniai, pramoginiai, sportiniai, vaikams ir šeimoms skirti renginiai pasklis po senamiestį.
 
Paskutinį liepos savaitgalį nerimstančiais vėjais pasipuošusią Klaipėdą apglėbs baltos laivų burės, jūriniai renginiai, ryškios idėjos ir skambūs muzikos ritmai. „Jūros šventė – tai labiausiai žinomas bei atliktų sociologinių tyrimų duomenimis geriausiai šalies gyventojų vertinamas renginys Klaipėdoje. Todėl išskirtinai džiugu, kad daugiau nei pusės milijono svečių sulaukianti didžiausia miesto šventė, pastaraisiais metais vis stipriau akcentuoja jūrinius renginius, jūrinės kultūros puoselėjimo tradicijas, taip stiprindama Klaipėdos, kaip jūrinio miesto įvaizdį“, - kviesdamas į 56-ąją Jūros šventę sakė  Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
Jūros šventė baltose burėse
 „Kurdami šventę, kuri turi daugiau nei aštuonių dešimtmečių patirtį, kasmet jaučiame didelę atsakomybę ir įpareigojimą. Išsaugoti tai kas gražiausia, tačiau atrasti naujų prieskonių, kurie dar pagerintų tai kas skaniausia – nepaprasta užduotis. Skirta kiekvienam kuris myli jūrą, šį kartą Jūros šventė taps baltąja fiesta, o Klaipėda - laimingų žmonių miestu į kurį savo vasaros kryptį planuoti galima jau dabar“,- sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.
Jūros šventės temą organizatoriai žada įgyvendinti pasitelkiant miesto puošybos elementus, meninius projektus bei visus Jūros šventės svečius.
 
„Fiesta baltų burių mieste“ gimė svajojant apie šiltą vasarą ir visus šių metų Klaipėdos renginius. Mums labai svarbu, kad laukiamiausia vasaros fiesta būtų lyg vientisas organizmas, daugybę renginių vienijantis savo tematika ir simbolika. Todėl temos išpildymas – būtina užduotis kiekvienam meninės programos kūrėjui, o visi Jūros šventės svečiai savo spintoje turėtų paieškoti baltų drabužių“,- sako sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.
 
 Trims dienoms Klaipėdos senamiestis nusidažys baltai. Baltomis burėmis pasipuoš visi tradiciniai, jūriniai renginiai, regatos ir vandens sporto renginiai. Karštomis dienomis į miestą vilios baltosios popietės-siesta, kuriose išskirtiniais kvapais ir skoniai trauks Jūros šventės mugė, paplūdimio ir miesto sportiniai renginiai, Teatrinio veiksmo gatvės improvizacijos, šokių aikštelės ritmai. Vakare kvies šviesios naktys, kuriose geriausios koncertinės programa, vandens fontanai, naktinė Teatrinio veiksmo upė, vaizdo projekcijos, naktinės dūzgės ir fejerverkai.
 
„Jau dabar pažadame, kad ši Jūros šventė bus turtinga prasmingų valandų, pilna netikėtumų ir malonių atradimų. Tačiau, kad laukimas teiktų daugiau džiaugsmo, visko atskleisti kol kas nenorime. Ir nors svarbiausi renginiai jau sudėlioti, tačiau norinčius įsilieti į Jūros šventę ir jos renginių gretas, kviečiame pasidalinti savo idėjomis ir prisijungti prie Jūros šventės kūrėjų gretų“, - sako Goda Giedraitytė.
Pasiūlymų bei idėjų kurie galėtų atsirasti Jūros šventės programoje organizatoriai lauks iki gegužės 20-osios dienos.
 
Teatralizuotai eisenai globa
Jūros šventės pradžią kaip ir kasmet paskelbs iškilminga jūrinė eisena. Globojama Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus, Jūros šventės eisena žada būti dar įspūdingesnė.
 „Iškilminga eisena – vienas gražiausių ir įspūdingiausių Jūros šventės akcentų. Dalyvauti joje, išreikšti savo kūrybiškumą, sąmojį, visada buvo garbės ir prestižo reikalas, todėl norime paraginti visus klaipėdiečius, uosto bendruomenę aktyviai įsilieti į šį šventinį judesį. Pernai eisena buvo rekordinė dalyvių skaičiumi, neabejojame, kad šiais metais ji bus dar gausesnė ir ryškesnė“, - sako Jūros šventės eisenos globėjas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.
2014-aisiais, minint jubiliejinę Jūros šventę, iškilmingoje jūrinėje eisenoje miesto gatvėmis žygiavo 32 miesto įmonės, organizacijos ir kolektyvai arba beveik 7000 žmonių. Šį kartą teatralizuotą eisenos dalį apjungs BALTOSIOS Jūros šventės bangos, kuriose derės – siesta ir fiesta, ramybė ir šėlsmas.
Išsaugoti istoriniai Jūros šventės įrašai rodo, kad dalyvavimas Jūros šventės eisenoje buvo garbės ir prestižo reikalas – tai rodė, kad įmonė, organizacija ar kolektyvas yra stiprus, kūrybingas ir bendruomeniškas.
 
Sveikata rūpinsis Maltiečiai
Jūros šventės metu uostamiesčio gyventojais ir svečiais rūpinsis nuolatiniu Klaipėdos miesto partneriu tampanti Maltos ordino pagalbos tarnyba.
 Šios organizacijos ženklu pažymėti punktai/ palapinės įsikurs šalia pagrindinių miesto scenų. Čia bus galima gauti pirmąją medicininę pagalbą, kurią teiks akredituoti maltiečių instruktoriai.
„Labai džiaugiamės, kad svarbiausi miesto renginiai žmones telkia ne tik linksmybėms, bet ir skatina atsakingumą. Pirmąsyk į Jūros šventės draugų gretas įsiliejantys maltiečių savanoriai pasistengs, kad šventinis šurmulys teiktų tik gerus prisiminimus, kad miesto gatvėse neliktų vietos blogai savijautai“, – sako Romandas Žiubrys.
Be stacionarių, gerą sveikatos būklę užtikrinančių taškų, visame Klaipėdos senamiestyje vaikščios maltiečių savanoriai, kuriuos pastebėjus bus galima prašyti pirmosios medicininės pagalbos.
 
Prekybininkų lauks nuo gegužės
Danės krantinėje, nuo Šiaurinio rago iki senojo TEO pastato, tradiciškai įsikurs Jūros šventės mugė. Šiemet didžiausioje vasaros mugėje prekybininkams numatyta 670 prekybos vietų. Norintys prekiauti Jūros šventės mugėje šiais metais susidurs su kiek pasikeitusia tvarka.
„Visiems mugės dalyviams teks užpildyti internetinę paraiškos formą. Iki šiol tokią paraišką buvo galima užpildyti ir paprasta, rašytine forma atsispausdinus reikiamą blanką. Visa išsami ir prekybininkams aktuali informacija jau gegužės pradžioje atsiras mūsų internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt“, - sako „Klaipėdos švenčių“ direktorius R. Žiubrys.
Anot R. Žiubrio, atsinaujinusioje internetinėje svetainėje turėtų apsilankyti ne tik Jūros šventės prekybininkai, bet ir visi sekantys savo miesto kultūrinį gyvenimą, norintys kuo anksčiau sužinoti naujienas apie Jūros šventę ir kitus miesto renginius. Visą svarbiausią su Jūros švente susijusią informaciją galima rasti ir  socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/jurossvente2014?ref=hl.