NAUJIENOS

KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS JAU RYTOJ

2015 05 15
 
Rytoj, gegužės 16-ąją, klaipėdiečius ir miesto svečius kvies jau šeštasis Klaipėdos laivų paradas. Šį kartą į Klaipėdos laivų paradą oficialiai užsiregistravo net 37 laivai, prie kurių vakare prisijungus pramoginiams laiveliams Kuršių mariose nusidrieks įspūdinga kelių dešimčių laivų flotilė tapsianti vakaro kulminacija. Šeštadienį į miestą kvies ne tik Klaipėdos laivų parado, bet ir Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos, Gatvės muzikos dienos, tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ renginiai.
 
Renginiai nuo ankstaus ryto
Šventiniai renginiai startuos 10 val. Tuo metu Kruizinių laivų terminale stilizuotu kapitono kostiumu pasipuoš laivams mojantis bronzinis berniukas, tuo pat metu startuos prekybinė mugė, vyks Danės upės valymo akcija.
11 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai susipažins su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, galės aplankyti karinius laivus. Nuo 12 val. džiugins Karinių jūrų pajėgų orkestro muzikinė programa.
Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvies nuo vidurdienio. 12 val., dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“, o Danės upėje, tradiciškai, prasidės Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės. Nuo vidurdienio lankyti ekspozicines sales, jungtis į įvairias edukacines veiklas kvies Muziejų nakties dalyviai.
 
Jūriniai akcentai
Dar daugiau gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. Be tradicinių renginių: eisenos, studentų priesaikos prie Albatroso paminklo yra parengusi Klaipėdos miestui dovanų. Atgimimo aikštėje bus papuoštas jūrinėmis signalinėmis vėliavomis gėlių laivelis, ten pat  įsikurs jūrinės dirbtuvės, kur būsimieji jūrininkai mokins rišti jūrinius mazgus, perduoti vėliavėlių pagalba pranešimus. Miesto erdvėse skambės ir LAJM jūrinio vaikinų choro atliekamos jūrinės dainos, šantės.
Nuo 17.00 val. klaipėdiečių ir miesto svečių lauks Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“ bei mokslinių tyrimų laivas „Mintis“, kurie bus prisišvartavę Kruizinių laivų terminale (krant. 28 ir 29).
Kruizinių laivų terminale bus galima apžiūrėti vienintelį Lietuvoje esantį povandeninį laivą „Lituanika“, sužinoti apie jo autorių – aistringą laivų ir jūros mylėtoją, gydytoją Joną Velžį.
 
Renginiai Šiauriniame rage
Nuo vidudienio įvairūs renginiai klaipėdiečius bei miesto svečius kvies ir į Šiaurinį ragą. 10 val. čia prasidės „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimai“, „Masiškiausio sriubos valgymo“ - nacionalinio rekordo fiksavimas, bus prekiaujama šviežia žuvimi.  12.00 val. lauks Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtinių koncertas, vėliau koncertuos folkloro, liaudies muzikos ansambliai. 16 val. bus skelbiami „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimų“ rezultatai.
Savo renginiais miestą džiugins 70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“, kuri 18 val. pakvies į skulptūros „Kartu sujunkime krantus“ atidengimą bei šventinį koncertą, kuriame Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Eglė Jakštytė, grupės „Džentelmenai“ ir „Patruliai“. 
 
Didysis koncertas
Nuo 20 val. į Kruizinių laivų terminalą kvies nuotaikingą muziką skleidžianti grupė „Liuksas“, tačiau pagrindinis vakaro koncertas prasidės 20.30 val. Jame Laivų parado svečius sveikins nuoširdus Violetos ir Viliaus Tarasovų duetas. Pagrindinio šventinio koncerto metu bus pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015 bei unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai.
Koncerto finaliniu akcentu taps vilkiko TAK-6 šokis Kuršių mariose ties Kruizinių laivų terminalu. Šiemet specialiai sudaryta komisija ir vėl rinks ryškiausią, gražiausiai iliuminuotą laivą. Tiesa, į apdovanojimą pretenduoti galės tik tie laivai, kurie organizatoriams bus atsiuntę užpildytas dalyvio registracijos anketas. Šiais metais specialų prizą įsteigė ir miesto žurnalistai, kurie išrinks savo simpatijų laivą.
Ir nors tradiciškai mariose vyksiantį naktinį laivų paradą vainikuos įspūdingas fejerverkas, kurį visiems klaipėdiečiams ir šventės dalyviams dovanoja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, su juo Klaipėdos laivų paradas nesibaigs. Šventę tęs violončelistų dueto -  Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio pasirodymas bei  ugnies fakyrų šou.
 
„Labai džiaugiuosi, kad prieš šešerius metus gimusi, laivybos sezono pradžią žyminti šventė kasmet tampa turtingesnė ir graži įvairių renginių organizatorių draugystės liudininkė. Smagu, kad Klaipėdos laivų paradas vienija uostamiesčio bendruomenės iniciatyvas, o į miesto gatves atneša šurmulį ir artėjančios vasaros nuojautą“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.