NAUJIENOS

PO PIRMO “KRIKŠTO” KONKURSO „TAPK ĮGULOS NARIU“ LAIMĖTOJAI NORO PLAUKTI NEPRARADO

2015 05 18

Šeštadienį, gegužės 16 d., unikalaus konkurso „Tapk įgulos nariu“ laimėtojai suvažiavo į Klaipėdą.  Įgulos naujokai – šeši vilniečiai - susipažino su burlaivio „Brabander“ kapitonu Valdemaru Vizbaru,  pirmąkart plaukė į atvirą jūrą, mokėsi kelti burlaivio bures. Teiravomės, kokius įspūdžius paliko pirmasis jūrinis egzaminas.

JUSTAS ŠUKŠTULIS

„Įspūdžiai sunkiai nupasakojami -  čia lyg pirmą kartą pamatyti saulėlydį, jūrą ar vandenyną.  Tiesiog užburiantis dalykas. Pradžioje buvo neramu dėl tos jūrligės. Išplaukus per jūros vartus iš karto prasideda galingas supimas, bet šiandien, manau, puikiai susitvarkėm su tuo. Noras plaukti tik sustiprėjo.”

MARIUS KOMIČIUS

“Įspūdžiai puikūs, sunku net ir papasakoti, puikus laivas – pirmąkart tokiame.

Įgula atrodo puiki, kapitonas, jo padėjėjai puikūs – atrodo suradome bendrą kalbą.. Tikiuosi mes jiems įtikom. Atviroje jūroje – tiek daug virvių, tiek daug visko. Reikia laiko, kad suprasčiau, kas čia įvyko.”

GEDAS LIEKIS

“Tai buvo mano pirmas išplaukimas į jūrą - iki šiol tik ežeruose teko. Didžiausią įspūdį paliko  supimas išplaukus pro jūros vartus. Šį kartą jūrligės požymių nepajutau, tačiau neramumas išlieka - nesinori kelionėje iškristi anksčiau laiko, neatlikus kažkokių pareigų.  Kapitonas labai žmogiškas - jis daugiau kaip tėvas šitame laive, o ne koks muštruotojas.

VYTAS KERDOKAS

“Nesu gyvenime plaukęs tokiam laive. Labiausiai įstrigo burių kėlimas. Noras plaukti tikrai nepraėjo, o įspūdžiams ir emocijoms suvokti reikia laiko – buvo geriau negu tikėjausi.”

PAULIUS AJAUSKAS

“Labiausiai įstrigo burių kėlimas. Pirmą kartą teko kelti tokias dideles – daug žmonių turi dirbti vienu metu. Visai kitaip negu jachtoj.”

VYTIS STASKEVIČIUS

“Buvo labai smagu – tiek daug visko per vieną dieną nuveikėm. Esu plaukęs ir su didesniu burlaiviu - 2009 metais laimėjau panašų konkursą ir plaukiau norvegų A klasės burlaiviu „Sorlandet". Teko lipti į stiebus, dirbti kaip tikram įgulos nariui. „Brabanderyje“ viskas šiek tiek suprantamiau atrodo.  Labai laukiu plaukimo.“

Kapitonas VALDEMARAS VIZBARAS

“Panašu, kad labai teisinga publika susirinko. Beveik visi kažkiek buriavę ir svarbiausia norintys buriuoti. Šiandien visai gražiai pakėlėm bures - pirmą kartą šiame sezone.  Žodžiu, branduolį įgulos turim. Visai gerai būtų, kad konkurse laimėtų bent viena moteris. Tiesiog būtų linksmiau bendrauti - vien vyriška kompanija atsibosta. Be to, merginos labai daug tvarkingumo į laivą įneša. Bet čia yra loterija – milijoną išlošia ne visi.”

Balandžio 3 d. startavęs konkursas „Tapk įgulos nariu“ artėja pabaigos link – liko vos du bilietai, suteiksiantys vietą burlaivio denyje. Iš viso bus išrinkta 10 laimingųjų, kurie kelione į Lenkijos uostą Ščeciną mėgausis nemokamai.

Tarptautinės didžiųjų burlaivių  regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ starto uostu Klaipėda taps birželio 5-8 d. Dalyvauti joje yra užsiregistravę 24-ir burlaiviai, beveik pusė jų – didieji, priskiriami A ir B klasėms. Lietuvą šioje regatoje atstovaus trys laivai – KU mokomasis burlaivis „Brabander“, jachta „Lietuva“ ir Visagino buriuotojų klubui priklausanti jachta „Tineke“.