NAUJIENOS

BURLAIVIAI JAU PUOŠIA KLAIPĖDĄ

2015 06 04
 
Birželio 5-8 dienomis Klaipėda tampa ypatingo jūrinio renginio – tarptautinės didžiųjų burlaivių  regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ starto uostu. 
 
Iš viso „Baltic Tall Ships Regatta 2015“regatoje bures išskleis 21 laivas. Pirmieji laivai jau puošia Klaipėdos Kruizinių laivų terminalo krantines. Vienas jų – su Nyderlandų Karalystės vėliava plaukiojantis, įspūdingas A klasės laivas „Mercedes“, kurio ilgis 49,9 metrai.
 
Šiuo metu prisišvartavęs ir dar vienas su Nyderlandų vėliava plaukiojantis laivas „Eldorado“.
 
Regatos starto šventė bus gausi renginiais. Tai - iškilminga atidarymo ceremonija, įgulų paradas ir netradicinių sporto rungčių varžybos, kuriuose turėtų dalyvauti apie 300 į Klaipėdą suplaukiančių burlaivių įgulų narių. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės aplankyti burlaivius, visą savaitgalį Šiauriniame rage veiks mugė, o šeštadienio vidurnaktį dangų nutvieks įspūdingas fejerverkas. Kultūrinės šventės dalies vinimi be abejo taps XXI Klaipėdos džiazo festivalio koncertai Kruizinių laivų terminale. Unikali didžiųjų burlaivių regatos ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio sintezė neabejotinai į Lietuvos uostamiestį pritrauks išskirtinai gausų būrį svečių iš visos šalies ir užsienio.