NAUJIENOS

BALTOS JŪROS ŠVENTĖS BURĖS JAU PAKELTOS

2015 07 24
 
Vos už kelių valandų Klaipėda paskęs 56-osios Jūros šventės šurmulyje. Fiestai pasiruošęs miestas kviečia švęsti, atrasti ir įsimylėti.
 
Startuosime su jūrine eisena „Fiesta žengia į miestą“
Įspūdingiausiu Jūros šventės pradžios akcentu tradiciškai taps solidi ir triukšminga šventinė eisena „Fiesta žengia į miestą“, kuri nuo Klaipėdos valstybės jūrų uosto direkcijos startuos 18 val.
Eisenoje yra užsiregistravę 40 įmonių ir organizacijų, o bendras eisenos ilgis sudarys beveik 1 kilometrą. Viena pagrindinių eisenos naujovių – starto vieta. Dėl transporto gausos ir siekiant žiūrovams sudaryti geresnes matymo sąlygas, eisena startuos iš J. Janonio gatvės. Toliau eisena keliaus Herkaus Manto g., Atgimimo a., Tiltų g., Daržų g. iki Kruizinių laivų terminalo.
Planuojama, kad jūrinės eisenos metu miesto gatvėmis riedės virš 20 ratuotų transporto priemonių, puikią nuotaiką skleis net 5 orkestrai, tarp kurių vienas didžiausių - Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“.
Eisenai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, 56-ąją Jūros šventę atidarys į dangų paleisti tūkstančiai baltų balionų, kuriuos su savimi kviečiami atsinešti ir visi klaipėdiečiai bei miesto svečiai.
 
Vakare pakvies Teatro aikštė
Didžioji Jūros šventės naujiena – magiška Teatro aikštė. Trims Jūros šventės dienoms klaipėdiečiams ir miesto svečiams įprasta erdvė virs neatpažįstama ir gaivia oaze. Pavargusius nuo dienos karščių Teatro aikštė kvies poilsiui, o naktimis lauks išsiilgusių romantikos.
Jau šį vakarą Jūros šventės svečius dainomis šildys bardų - Nedos Malūnavičiūtės, Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko balsai. Nuo 22.30 val. Teatro aikštėje stebins pagal nepaprasto grožio muziką šoksiantys fontanai.
 
Geriausių balsų puokštė
Koncertinis-pramoginis šventės veiksmas koncentruosis dvejose pagrindinėse scenose – Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje. 
Penktadienio muzikinę programą Kruizinių laivų terminale pradės Jūros šventės partnerio – LRT Televizijos pristatomas „Auksinio balso“ finalininkų koncertas,  kuriame Vilija Matačiūnaitė, Aistė Lasytė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Edgaras Lubys ir LRT „Auksinio balso“ orkestras.
Po griausmingos geriausių balsų puokštės, vakarėjant estafetę perims Mantas Jankavičius, kuris Jūros šventės svečiams dovanos savo kūrinius. Prieš vidurnaktį sceną sudrebins elektroninės muzikos duetas „Golen Parazyth“, o naktinėti šventės dūzgėse kvies klaipėdietis  DJ Averjano.
Atgimimo aikštė ir vėl virs siautulinga šokių aikštele, Čia lauks linijinių šokių mokykla „Linedance.LT“, linijinių šokių klubai „Gargždė“, „Treelegs“, „Canto“, šokių klubai „Tavo šokis“, „Rueda“, rytietiškų šokių studija „Rytų deivė“, šokių studijos „Lindy Hop JAM“, „Fuego“, o vakarą vainikuos rokenrolo grupės „Big Al&The Jokers“ (Latvija) koncertas. 
 
Teatrinio veiksmo gatvė
Jau šiandien Jūros šventės svečius pakvies „Teatrinio veiksmo gatvė“ – spalvingas ir unikalus, Klaipėdos teatralus vienijantis projektas.
Penktadienį „Teatrinio veiksmo gatvę“ atidarys specialiai baltajai Jūros šventei gimęs Klaipėdos kūrėjų - pianisto Marijaus Kučiko ir režisierės Eglės Miškinytės bendras meninis projektas kvies į smagią šventinę avantiūrą. Atsispyrę nuo užburiančios Alessandro Baricco istorijos apie paslaptingąjį pianistą Novečentą, sieks kurti legendą įsimylėjusioms poroms bei smalsuolių praeivių miniai, išpažinti meilę ar ją prisiekti.
Jūros šventei žengiant į naktį „Teatrinio veiksmo gatvės“ žiūrovus įtrauks fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai. Ugnės šou keis energingas violončelistų - Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio duetas „Voicelless“.
Teatrinio veiksmo aikštelė įsikurs Turgaus g. 7, priešais Klaipėdos turizmo informacijos centrą ir Jūros šventės svečių lauks visomis šventės dienomis.
 
Fontanai šoks meilei
Skambiausia ir ryškiausia Jūros šventės naujiena prieš metus tapę šokantys fontanai Jūros šventės svečius džiugins ir šį kartą. Fontanų šou ir vėl skirtas meilės istorijai – nepaprastai ir Baltijos jūros simboliu tapusiai Jūratės ir Kastyčio legendai. Nuostabios muzikos, įspūdingų šviesos efektų, vaizdo projekcijų ir pirotechnikos šou į Jono kalnelį kvies šiandien ir šeštadienį,  22.30, 23.30, 0.30, 1.15 valandomis.
 
Jūros šventėje laimę dalins kaminkrėtys
Penktadienį ir šeštadienį, Jūros šventės svečius miesto gatvėmis ves Klaipėdos senamiesčio simbolis - kaminkrėtys. Išskirtinės istorijos, jaukūs miesto vaizdai ir netikėti atradimai suguls į vieną nepaprastą vaizdo projekciją „Kaminkrėčio akimis“, kurią miestui dovanoja Jūros šventės draugas ir vienas iš didžiųjų rėmėjų  „Olympic Casino“.
Specialiai Klaipėdai dedikuota istorija išsiskiria ne tik vizualiniais sprendimais, bet ir techninėmis savybėmis. Prieštaraujančių proporcijų efektas, kuriantis dvimačius vizualinius paradoksus apgauna ir kuria itin tikroviškus vaizdus. „Kinky knot new media“ grupės sukurta vaizdo projekcija „Kaminkrėčio istorijos“ bus gali grožėtis nuo 22 val.