NAUJIENOS

III-OJO „ŠVYTURIŲ RALIO“ DIENOS ISTORIJA

2015 09 27
Rugsėjo 26-ąją, saulėtą ir šiltą šeštadienį, prie senojo Klaipėdos švyturio kvietė jau III-asis „Švyturių ralis“. Visų užsiregistravusių ekipažų laukė azartiška ir turininga diena – švyturiai, nematyti miesteliai, pažintys su įdomiais žmonėmis ir smagus vakaras finišavus.
 
Šį kartą renginio organizatoriai kvietė į turtingą nacionalinį maršrutą po Mažąją Lietuvą. Renginio išvakarėse organizatoriai buvo gavę 75 dalyvių anketas - žymiai daugiau nei prieš metus.
 
Renginio dalyviai startavo 9 val. ryto prie Klaipėdos švyturio. Į ralio maršrutą ekipažai buvo įleidžiami kas kelias minutes. Iš viso startavo 67 ekipažai. Komandos, papuošusios automobilius specialiais ženklais, gavo maršruto knygą, kurioje aprašytas visas „Švyturių ralio“ kelias, nustatytos orientacinės bei pažintinės užduotys.
 
 
 
Norėdami jas atlikti, ralio dalyviai turėjo aplankyti Priekulę, Dreverną, Kintus, Ventės Ragą, Šilutę, Rusnę, Uostadvarį, Švėkšną, Šalpėnus, Stepono Dariaus gimtinę, Judrėnus. Komandos, įveikusios apie 280 kilometrų, finišavo Veiviržo upės slėnyje, Veiviržėnų miestelyje.
 
Finišo tiesiojoje visi skubėjo kuo greičiau įteikti užpildytas legendas.
 
Čia vyko atidus ir kruopštus rezultatų sumavimas. Ralio komisarai Vaida, Petras, Karolis, Romandas, Goda ir Živilė darbavosi iš peties.
 
Puikią nuotaiką padovanojo Daukšaičių kaimo kapela ,,Ritin dobil“. Išalkusių laukė karšta sriuba, košė, sultinys ir bandelės. Kad rezultatų laukimas neprailgtų, mažieji ir jų tėveliai spalvino švyturius, piešė dienos įspūdžius. Smagų ekologiškos duonelės bei bandelių kepimą ant laužo ir vytelių pynimą demonstravo bei kvietė prisijungti Veiviržėnų amatininkai.Tebeturintys jėgų žaidė krepšinį ir tinklinį.
 
Pagaliau – ilgai lauktas rezultatų skelbimas. Iš pradžių visiems dalyviams įteiktos padėkos.
 
 
 
 
 
 
Tuomet apdovanoti mažiausi ir brandžiausi ralio dalyviai.
 
Specialūs prizai, atkeliavę iš Nidos, atiteko ralio džentelmenams ir smagiausio šūkio autoriams.
 
 
Ir pagaliau! I-oji vieta, anot pačių dalyvių, netikėtai atiteko nuoširdžiai ir itin draugiškai komandai komandai Nr. 45, pasivadinusiai - „8 batai“. „Mūsų batai aštuoni!“ skandavusiai komandai kartu su simboliniu Klaipėdos švyturio ir „Vilniaus duonos“ prizu, atiteko ir pagrindinis „Švyturių ralio“ prizas - „Ford“ atstovų Klaipėdoje dovana - savaitgalis su naujuoju „Ford C-MAX“. Prizas nugalėtojams atiteko iš  „Ford C-MAX“ atstovų rankų.
 
II-ąją vietą užėmė taip pat klaipėdiečiai, komanda – „BMX5“ su labai konkrečiu ir daug pasakančiu šūkiu „X5 – du pedalai,  abu gazas“.
 
III-oji vieta atiteko klaipėdiečių komandai -„4G“. Moteriško ir azartiško ekipažo šūkis - „Už grožį ir greitį“ abejingų nepaliko.
 
Ačiū visiems už nepakartojamas akimirkas!. Iki pasimatymo!