NAUJIENOS

ISTORINIS LEIDINYS JŪROS ŠVENTĖS 80-ČIUI!

2015 11 09
2014-aisiais vienas iš gražiausių ir masiškiausių šalies vasaros renginių - Jūros šventė - minėjo šios ilgaamžės tradicijos gimimo 80-metį. Prieš 8-is dešimtmečius, 1934-isiais, užgimusi Jūros šventės tradicija - didžiausia Klaipėdos vertybė ir istorinė dovana, reprezentuojanti miestą ir jo jūrinę prigimtį iki šių dienų.
 
Pradėta rengti kaip Lietuvos valstybės jūrinės kultūros, jūrinės savimonės formavimo priemonė, jūros, uosto vertės valstybei suvokimo išraiška – Jūros šventė per savo gyvavimo istoriją perėjo ideologijų, koncepcijų kaitą. Jūros šventė visuomet buvo svarbi, mėgstama ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos žmonių šventė, ryškiu Lietuvos jūrinį tapatumą formuojančiu reiškiniu.
 
Jūros šventės organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus džiaugiasi galėdami pristatyti naują leidinį  - „Lietuvos jūrinės kultūros raida 1925–2014. Jūros šventės“, visiems mylintiems savo kraštą ir gerbiantiems jo istoriją. Knygos autorė – Zita Genienė.
 
Leidinyje apžvelgiama švenčių istorinė raida, koncepcijų kaita bei scenarijai: nuo jūrinės kultūros tradicijų gimimo ir puoselėjimo tarpukario Lietuvoje iki šių dienų naujų tradicijų ir originalių jūrinį miesto tapatumą formuojančių renginių kūrimo. Leidinys gausiai iliustruotas ikonografine ir dokumentine medžiaga iš įvairių Lietuvos muziejų bei privačių rinkinių.
 
Leidinio pristatymas klaipėdiečiams planuojamas lapkričio 19 d., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2).
 
Iliustracijos:
1.Zita Genienė. Lietuvos jūrinės kultūros raida 1925–2014. Jūros šventės. Klaipėda, 2015 
2. Jūros dienos iškilmės prie švyturio. Kalbą sako prezidentas A. Smetona. 1934 m. rugpjūčio 12 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus rinkinys
3. Jūros šventė ir jos 1972 m. karnavalo iliustracija. Albino Stubros fotoarchyvas.
4. Jūros šventė 2014 eisena. VšĮ „Klaipėdos šventės“ archyvas.