NAUJIENOS

„ŠVIESŲ FESTIVALIO“ FINIŠUI - LAISVĖS SPALVOS

2016 02 15


Vasario 16-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, finišuos antrasis Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus miestą džiuginęs renginys sutraukė tūkstančius miestelėnų ir svečių iš kitų miestų, pristatė 25 nuolatinius projektus.

Vasario 16-ąją specialūs projektai
Paskutinį „Šviesų festivalio“ vakarą klaipėdiečių ir miesto svečių lauks net keli nauji projektai.
  • Papildydamas Liepų gatvės spalvas, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, trispalvės spalvomis nušvis Klaipėdos centrinio pašto bokštas.
  • Nuo 19 val., Žvejų g. 2 skvere, nušvis mylinčios Lietuvos širdis. Uždegti žvakeles kviečiami visi festivalio svečiai.
  • 20 val., ypatingą dovaną įteiks festivalio partneris - Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Muzikinio teatro prieigose, festivalio lankytojai išvys performansą – operos ir repo muzikos sintezę LAISVĖS tema (#laisvėmuzikaklaipėda), kurioje dalyvaus Rokas Jama Grajauskas (freestyle) bei muzikinio teatro solistai Beata Ignatavičiūtė ir Rokas Spalinskas.
  • Paskutinį „Šviesų festivalio“ vakarą lauks ir lazerių šou, kurį pristato įmonė „Blikas“. Pasirodymai vyks 19.00, 19.30 ir 20.30 val.
  • Festivalį išlydės po senamiestį klajojantys Klaipėdos lėlių teatro personažai. 

Projektai skirtingam skoniui ir nuotaikai
Anot festivalio lankytojų, subtilumu ir jaukia atmosfera labiausiai nustebino projektas „Šviečiančios naktys“ skulptūrų parke ir Henriko Žižio audiovizualinis kūrinys „Klaipėda.Facewall._001/2020“.
„Pastebėjau, kad ateinantys projektą noriai stebi ir kelis kartus. Matyt, randa kažką brangaus, artimo. Teisingai mano vienas bičiulis pastebėjo – net ir vienas čia užklydęs nesijausi vienišas“, - sakė „Klaipėda.Facewall._001/2020“ autorius Henrikas Žižys.
 
Pirmą kartą į „Šviesų festivalį“ įsijungę „Kavos architektai“ teigė idėjų turintys jau sekantiems metams.
„Seniai mieste nebuvo taip gyva ir jauku. Labai daug teigiamų emocijų pasisėmėm, įvairių gražių dalykų išgirdom ir apie mūsų projektą. Jau dabar galvojame apie sekančius metus, turime įvairių idėjų apie socialinę iniciatyvą, tolimesnių miesto rajonų įtraukimą. Tikrai manau, kad kiekvienas gali tapti ne tik stebėtoju, bet ir kūrėju“, - džiugiomis nuotaikomis pasidalino kavinės „Kavos architektai“ įkūrėjai Lina ir Vytautas.
 
Vienu jaukiausių festivalio projektų neoficialiai pripažintas skulptūrų parkas. Tiesa, projekto rengėjų teigimu, tokiu būdu siekta ir atkreipti dėmesį į parko būklę.
„Nors dar liko vienas festivalio vakaras, skulptūrų parką apsilankiusių žmonių kiekis - stulbinantis, tikriausiai tiek į parką neužklysta ir per pusmetį. Žmonės džiaugiasi ir dėkoja, stebisi, kaip subtiliai atgimusi skulptūrų parko erdvė. Didelę dalį skulptūrų žmonės teigia apskritai pamatę pirmą kartą, tarytum jos čia būtų pastatytos specialiai festivaliui“, - mintimis dalinosi VšĮ „Idėjos miestui“ kūrybinė architektų komanda Inga Urbonaitė, Gerda Antanaitytė, Marius Ščerbinskas.
 
Vienintelis festivalio dalyvis iš Latvijos – Janis Petersons teigia, jog kurti Klaipėdai visada smagu.
„Dažnai aplankau Klaipėdą, tačiau „Šviesų festivalio“ metu ji tampa dar gražesnė. Festivalis įdomus ne tik žiūrovams, bet ir projektų rengėjams, menininkams, džiugina stipriais projektais ir nematytomis idėjomis. Klaipėda – unikali erdvė kurti, jaukiose senamiesčio gatvelėse gali gimti nepaprastų minčių“, - apie „Šviesų festivalį“ kalbėjo projekto „Meilės mozaika“ autorius.

 
Google Analytics“ duomenimis, šventės organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ svetainėje www.jurossvente.lt, nuo vasario 11 d. „Šviesų festivalio“ programos ieškojo daugiau nei 10 tūkst. unikalių vartotojų.