NAUJIENOS

LABDARINGĄ KOVO 11-OSIOS KONCERTĄ ĮGARSINS GRAMMY LAUREATAS

2016 03 03
 
„Nubusk pasikeitęs“ – ypatingas Kovo 11-ajai skirtas labdaros koncertas, su unikalia „Laukiančio bilieto“ idėja ir išskirtiniu skambesiu, kurį dovanos pasaulinio lygio garso režisierius kurio skambėjimą užtikrins Johnas Pellowe‘as.

Koncerte – ypatingosios „Sunrise Mass“
Kovo 11-osios koncerte, geriausias Lietuvoje mišrusis choras „Bel Canto“ (meno vadovas Artūras Dambrauskas) pirmą kartą uostamiestyje pristato garsiausio šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo ypatingąsias „Sunrise Mass“ („Saulėtekio mišias“). Šis ypatingai šviesus, jaudinantis kino filmų muzikos stiliumi parašytas kūrinys – kitoks, originalus ir šiuolaikiškas jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu gyvenančio ir kuriančio Niujorke, požiūris į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą. Chorui „Bel Canto“ talkins Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), koncerte taip pat dalyvaus solistės Lina Dambrauskaitė ir Milda Baronaitė, Klaipėdos choras „Cantare“, elektroninės muzikos atlikėjas Artūras Bulota.

Koncertą garsins Grammy laureatas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertas išskirtinis ne tik savo idėja. Ypatingą koncertą įgarsins specialiai į Klaipėdą atvykstantis pasaulinio lygio garso režisierius, Grammy laureatas, tris dešimtmečius dirbęs su Luciano Pavarotti, amerikietis Johnas Pellowe‘as. Jis kartu su kolegomis Klaipėdos dramos teatre įdiegė amerikiečių kompanijos „Meyer Soud“ sistemą „Constellation“ - moderniausią elektroakustinę garso architektūrą.
Pats J. Pellowe teigia – jo sritis ir aistra opera. „Gerai perprantu žmonių balsus. Todėl net 30 metų dirbau su Luciano Pavarotti. Ir ne vien su juo, dar su daugybe didžių atlikėjų. Tačiau su L. Pavarotti pradėjau dirbti kaip garso įrašų inžinierius, o 1985 m. leidausi į koncertinį turą, kurio metu jau reguliavau garsą arenose. Taip pradėjau dirbti su „Meyer Sound“, - prisiminė J. Pellowe‘as.
Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje įmontuoti 44 mikrofonai, virš scenos - 15 mikrofonų, visoje patalpoje - maždaug 150 garso kolonėlių, anot J. Pellowe‘as, tai ir sudaro garso architektūrą. Tokia sistema gali pasigirti apie 100 vietų visame pasaulyje. 1992 m. J. Pellowe‘as kaip geriausias garso inžinierius buvo apdovanotas „Grammy“ už Vienos koncertų salėje skambėjusios Richardo Strausso operos „Moteris be šešėlio“ įgarsinimą.

„Laukiantis bilietas“ – pirkdamas sau dovanoji kitam
Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija - paprasta ir nuoširdi. Sumokant už savo bilietą, į Kovo 11-osios koncertą, dovnojamas bilietas ir vaikui ar paaugliui, kuris bus atidėtas ir lauks savojo žiūrovo kituose  koncertuose ar spektakliuose. „Laukiančio bilieto“ idėja pasinaudoti galės į renginius einantys tėvai ir kartu su savimi norintys pasiimti atžalas, arba savarankiškai į koncertą einantys paaugliai (iki 18 metų). „Laukiantį bilietą“ įteiks sąžiningas  tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas. „Laukiantis bilietas“ turės išskirtinę žymę, todėl prieš renginį bilietų kontrolierius matys ar su šiuo bilietu tikrai eina vaikas, paauglys.
 
Apie „Laukiančio bilieto“ iniciatyvą kalba Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė:
Skaitydama apie nuostabią „Laukiančio bilieto“ iniciatyvą ir sekdama viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ veiklą, susimąsčiau: kiek metų svajoju, kad Klaipėda trauktų žmones ne vien savo gamtos dovanomis… Regis, jau bus daugiau nei trisdešimt! Nejau pagaliau nė nelaukdama Lietuvos kultūros sostinės vardo mūsų Klaipėda bunda? Du Artūro Dambrausko vadovaujami puikūs chorai vienoje scenoje sujungs Vilniaus ir Klaipėdos alsavimą darnioje giesmėje, o Mindaugo Bačkaus vadovaujamas „Auksinio disko 2014“ laureatas Klaipėdos kamerinis orkestras antrins jiems stygų derme. Tai kolektyvai, kurių vardai iš karto liudija renginio sėkmę. O intencija – „Laukiančio bilieto“ paramos idėja žavi savo paprastumu. Esu įsitikinusi, kad negalima pamėgti to, ką nežinai esant. O kiek dar mūsų krašte žmonių, kurie sunkiai randa kelią į koncertų ar teatrų sales ir tenkinasi vien masine švenčių “produkcija”. Tad telieka klaipėdietiškai gero vėjo ir ilgo plaukiojimo palinkėti ir renginiui, ir „Laukiančio bilieto“ iniciatyvai!
 
Galės pasinaudoti visos šeimos
„Laukiančiu bilietu“ pasinaudoti galės tiek sunkiau besiverčiančios, tiek gerai gyvenančios šeimos. Svarbiausias ir vienintelis „Laukiančio bilieto“ tikslas – formuoti mūsų miesto ir šalies ateitį - vaikus ir jaunimą supažindinant su tikrąja kultūra, skatinant domėtis. Po Kovo 11-osios koncerto, visi surinkti pinigai bus padalinti ir lygiomis dalimis pervesti Klaipėdos dramos teatrui bei Klaipėdos koncertų salei. „Laukiančio bilieto“ idėją paskatino „paliktos kavos“ tradicija, itin būdinga Italijos ir Prancūzijos regionams. Čia, neturint pinigų, ar namuose pamiršus piniginę, be vargo galima pasimėgauti puodeliu kavos, o sugrįžus kitą kartą, pačiam sumokėti. Galimybė gurkšnoti paliktos kavos atsiranda tuomet, kai sumokėjęs už kelis puodelius kavos kavinės lankytojas išgeria vieną, o kiti atitenka nepažįstamiesiems.
 
Kovo 11-osios koncerto bilietą projekto organizatoriai dovanos už 30 Eur paramą. Aukoti galima pinigus pervedant į specialią VšĮ „Klaipėdos šventės“ sąskaitą Nr. LT67 7300 0100 0232 9566 („Swedbank“), pavedime nurodant „PARAMOS LĖŠOS“ arba VšĮ Klaipėdos šventės biure, Šaulių g. 32-5. Informacija tel. +370 698 16053 arba el.paštu ieva@jurossvente.lt
 
KONCERTAS VYKS KOVO 11 D., 19 VAL., KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE
 
KLAUSYTIS: Choras „Bel Canto“ - „Sunrise Mass“ (Ola Gjeilo) https://www.youtube.com/watch?v=-NXEVaciIKM