NAUJIENOS

MANS ZELMERLOW: NEKANTRAUJU PASIMATYTI JŪROS ŠVENTĖJE

2016 06 08
Šiemet Jūros šventės metu Klaipėda sulauks išskirtinio svečio. Pirmąjį renginio vakarą, liepos 29-ąją, Kruizinių laivų terminalo scenoje įspūdingą šou žada praėjusių metų "Eurovizijos" nugalėtojas Mansas Zelmerlovas (Mans Zelmerlow).

 
Tai - vienas produktyviausių švedų kilmės atlikėjų, dainų kūrėjų, kuris prieš metus be didelės konkurencijos su daina "Hero" tapo "Eurovizijos" laimėtoju. "Hero" abejingų nepaliko - surinkusi 365 balus, ji tapo trečia, daugiausiai balų surinkusia daina per visą "Eurovizijos" konkurso istoriją.
 
Tad trumpai apie taip laukiamą šou, šlovę, Klaipėdą ir Lietuvą "Eurovizijos" kontekste.
 
Kokiu pasirodymu žadate nustebinti Klaipėdą ir miesto svečius Jūros šventės metu?
Neseniai surengiau savo koncertinį turą Švedijoje. Pasirodymas, kurio metu skambėjo visai "švieži" ir seni kūriniai, sulaukė didelės sėkmės. Taigi galiu pažadėti, jog mano koncertas bus be galo energingas.
 
Ar išgirsime jums sėkmę "Eurovizijoje" atnešusį kūrinį "Hero"?
Be jokios abejonės! (juokiasi. - Autor. past.)
 
Klaipėdoje lankysitės pirmą kartą. Ką planuojate čia nuveikti prieš ir po koncerto?
Kol kas planų neturiu. Bet jei turėsime laiko, su kitais grupės nariais būtinai pasivaikščiosime po miestą, galbūt užsuksime į keletą barų.
 
Keliese atvyksite į Klaipėdą ir kur planuojate apsistoti?
Mūsų turbūt bus apie 10. Kur gyvensime, kol kas nežinome.
 
Kaip išvis nusprendėte atvykti į nedidelį miestą ir surengti čia pasirodymą?
Džiaugiuosi turėdamas galimybę rengti pasirodymus įvairiuose pasaulio miestuose. Mažesnėse šalyse netgi smagiau rengti koncertus, kadangi žmonės čia šilčiau priima atlikėjus ir labiau vertina jų apsilankymą.
 
Švedija gali pasigirti įvairiomis pasaulinės šlovės sulaukusiomis grupėmis. Gal žinote kokių nors Lietuvos atlikėjų?
Man be galo patiko Donny Montell (Donatas Montvydas. - Autor. past.) ir jo "eurovizinė" daina. Šio atlikėjo pasirodymas buvo vienas iš mano favoritų.
 
Tačiau Lietuva dar nėra tapusi "Eurovizijos" nugalėtoja. Kaip manote, ar vieną dieną mūsų atlikėjams nusišypsos fortūna?
Aš tuo neabejoju. Šiemet jūsų šaliai atstovavo labai modernus kūrinys. Jeigu ir toliau darysite tai, ką pradėję, jums tikrai pasiseks.
 
Kaip manote, ar pats konkursas taip pat keičia savo formatą?
Taip. Leisdamas dalyvauti Australijos atstovams, jis po truputį tampa pasauliniu. Šiemet skambėjo labai daug puikių dainų. "Eurovizija" nebėra kičas, koks buvo anksčiau.
 
Scenoje iš jūsų sklinda milžiniška energija. Iš kur pats jos semiatės?
Sunku pasakyti. Gyvenime esu kuklus ir gana uždaras, bet kai užlipu ant scenos, tarsi įsijungia kažkoks mygtukas ir pasijuntu saugiai. Čia mane užplūsta džiaugsmas. Tikiuosi, taip yra todėl, kad gimiau stovėti joje.
 
Ar vaikystėje svajojote tapti dainininku?
Taip, apie tai svajojau visą savo gyvenimą. Didžiausias mano idealas buvo Maiklas Džeksonas (Micheal Jackson). Užsidaręs savo kambaryje bandydavau atkartoti jo judesius, mokiausi šio atlikėjo dainų. Visuomet norėjau tapti popžvaigžde, tačiau nenumaniau, kad tai kada nors taps realybe.
 
Vis dėlto su kokiais sunkumais susidūrėte, kai tapote įžymybe?
Aš esu žinomas Švedijoje jau maždaug dešimtmetį. Tad turbūt pripratau prie dėmesio ir kitų aspektų, su kuriais susiduria kitos įžymybės. Tačiau niekuomet nepamiršau artimiausių savo draugų, su kuriais susipažinau dar vidurinėje. Taip pat artimai bendrauju ir su savo šeima, kuri man padeda tvirtai stovėti ant žemės.
 
Tačiau prie jūsų turbūt lipte limpa tie, kurie nori su jumis bendrauti tik dėl statuso?
O taip. Tokių sutinku daugybę. Tačiau aš žinau, kurie žmonės mane iš tiesų myli, ir dėl to stengiuosi juos laikyti kuo arčiau savęs.
 
Kas įkvepia kurti muziką?
Viskas, ką girdžiu ir matau aplinkui. Įkvepia asmeninė ir kitų žmonių gyvenimiška patirtis. Kurdamas pasirodymus, žinoma, stebiu kitus atlikėjus. Padeda ir mano komanda.
 
Kaip atsipalaiduojate po koncertų?
Kartu su grupe pasimėgaujame šaltu alumi. Taip pat daug sportuojame. Žaidžiame padelio tenisą, tradicinį tenisą, futbolą. Laisvalaikiu mėgstu leisti ir su savo šunimi.
 
Gal norėtumėt ko nors palinkėti klaipėdiečiams?
Taip! Tikiuosi daug jūsų sutikti Jūros šventės metu Klaipėdoje! Aš nekantrauju dar kartą apsilankyti Lietuvoje ir jums padainuoti.

Dienraščio "Vakarų ekspresas" informacija.