NAUJIENOS

JŪROS ŠVENTEI JAU TIESIAMAS RAUDONAS KILIMAS

2016 07 28
Atostogos Rivjeroje prasideda! Jau rytoj, liepos 29-ąją, skelbsime didžiausios vasaros šventės startą. Trys šventinės dienos pažers daugiau nei šimtą renginių ir  įspūdingų akimirkų.
 
Rivjeros iššūkiui pasiruošę
Iki Jūros šventės didžiojo starto likus parai, šventės organizatoriai teigia – šventei pasiruošta: miestas puošiasi, erdvės įgauna savo naują veidą, gausios koordintorių, savanorių ir šventės draugų pajėgos baigia paskutiniuosius darbus.
„Brandžiai vasarai lepinant mūsų dienas mes skelbiame atostogas su polėkiu, milžiniškoms skrybėlėms ir spalvingais akiniais, mes kviečiame į vasarišką avantiūrą - ATOSTOGAS RIVJEROJE. Nerūpestingas, lengvas ir saldžias, po menamomis ir tikromis palmėmis, po žaliuojančiais citrinmedžiais ir obelimis, su gaiviais fontanais ir patikrinta draugyste. Žavi, koketiška, elegantiška ir stilinga – tokia JI pasitinka šį kartą. Lai šios nepaprastos trys vasaros dienos, trys svaiginantys saulėlydžiai išliks jūsų atminty kaip gaivus atokvėpis ir švelnus vėjo gūsis“, - skelbdamas 57-osios Jūros šventės startą sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Pirmieji burlaiviai ir renginiai
Dar vakar miestui pasipuošus pirmosiomis Jūros šventės vėliavomis, ankstų rytą į Klaipėdą atplaukė pirmasis BALTIC SAIL burlaivis iš Suomijos „Joana Saturna“. Šiandien planuojama pasitikti du Lenkijos burlaivius - „Bryza H“ ir „Baltic Star“ ir burlaivį iš Vokietijos „Roald Amundsen“, o vieną didžiausių pasaulyje mokomųjų burlaivių – su Rusijos vėliava plaukiojantį „Kruzenshtern“, prie uosto vartų sveikinsime rytoj, apie 9 val.
14.30 val., klaipėdiečiai kviečiami į Jūrininkų pagerbimo ceremoniją prie paminklo „Albatrosas“. 16.00 val., Liepų g. 4, lauks skulptūrinės kompozicijos „Senoji Klaipėda“ atidengimas bei Gintauto Jonkaus mažosios plastikos bei Aurimo Anuso piešinių parodos pristatymas.
Vakarop, 17-20 val. šventinę burę iškels šeimoms skirta erdvė „Burinuko uostas“, kuri kvies ne tik pramogauti, bet ir išbandyti įvairias edukacines jūrines veiklas. Burinukas – prieš metus gimęs Jūros šventės personažas, skirtas vaikams ir jų erdvei šventiniame šurmulyje. „Burinuko uostas“ trims Jūros šventės dienoms įsikurs stadione prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2).
Didžiojo Jūros šventės atidarymo išvakarėse, nuo 20 val., į Dienovidžio aikštę kvies ir „Senamiesčio kino skveras“, kuriame šį vakarą geriausi pasaulio animaciniai trumpametražiai filmai bei įspūdingiausios Kanų liūtų reklamos.
21.00 pasitiksime istorinius „Dangės flotilės“ laivus, kuriems įplaukiant į miestą pakils Pilies tiltas.

Sveikata ir saugumas
Jūros šventės metu kaip įprasta bus sutelktos didesnės policijos pareigūnų, gelbėtojų, medikų, miesto tvarkytojų pajėgos. Jau antrus metus Jūros šventės svečių sveikata rūpinsis ir Maltos ordino pagalbos tarnyba (Maltiečiai). Šventės metu Maltiečių ženklu pažymėtos palapinės įsikurs šalia pagrindinių šventės scenų – Kruizinių laivų terminale, Teatro aikštėje, šalia Atgimimo aikštės. Mieste Maltiečių savanorių komandos, kuriuos pastebėjus bus galima prašyti pirmosios pagalbos.
Jūros šventės metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro prevencijos skyrius kvies pasirūpinti savo turto saugumu ir pasižymėti vertingus daiktus ir dviračius. Prevencinė akcija bus vykdoma liepos 30-ąją, šeštadienį, nuo 9 iki 15 val., priešais Atgimimo aikštę
Asmuo, norintis pažymėti vertingus daiktus, turi pateikti asmens dokumentą. Pažymėti daiktai ir jų savininko duomenys užregistruojami, o daiktams suteikiami individualūs kodai. Norintys įregistruoti dviratį turės pateikti ir daikto įsigijimo dokumentą.