NAUJIENOS

MENO IR MOKSLO FESTIVALYJE IR G. NAUSĖDOS PASKAITOS

2016 11 06
Lapkričio 14–20 d., Klaipėdoje vyks antrasis mokslo ir meno festivalis „Restart“. Įdomias paskaitas, edukacijas, pokalbius ir net krepšinio varžybas dovanos pagrindinis festivalio programos rengėjas, veiklos 25-metį švenčiantis, LCC tarptautinis universitetas.
 
 
„Nuoširdžiai dėkoju už išreikštą pasitikėjimą ir tikėjimą mumis. Didžiuojamės perimdami šią  garbingą estafetę iš festivalio pradininko – Klaipėdos universiteto, kuris prieš metus pradėjo nuoširdų miesto bendruomenės telkimą mokslui, žinioms. Kiekvieną klaipėdietį ar miesto svečią kviečiu į intriguojantį, prasmingą ir turiningą aukštojo mokslo pasaulį“, - tardama sveikinimo žodį sakė LCC tarptautinio universiteto rektorė Dr. Marlene Wall.
 
Pagrindinis programos rengėjas - LCC universitetas
Klaipėdos mokslo ir meno festivalio „RESTART“ organizatoriai - VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su LCC tarptautiniu ir Klaipėdos universitetu, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetu ir kūrybine asociacija „Žuvies akis“, lapkričio 14-20 dienomis, kviečia ir vėl tapti studentais. Šiemet festivalis startuoja bendradarbiaudamas su LCC tarptautiniu universitetu, kuris mini savo veiklos 25-etį.
Anot festivalio koordinatorės, Inovacijų dizaino instituto vadovės Ingos Urbonaitės, festivalio programa sudaryta siekiant originaliai pristatyti LCC universiteto mokslų kryptis ir bendruomenę.
„Mes jungiame gausią ir įvairialypę bendruomenę iš 30 šalių, visada minime jų nacionalines šventes. Festivalio atidarymo dieną, lapkričio 14-ąją, minėsime Latvijos valstybės dieną kartu su muzikine grupe „Hit Kick. Kiekviena festivalio diena dedikuota  skirtingoms LCC studijų kryptims – verslui, komunikacijoms ir tarptautiniams santykiams, psichologijai, anglų kalbai ir literatūrai, politologijai, marketingui“, - sakė I. Urbonaitė.
Festivalio programoje daugybė žinomų, autoritetingų pranešėjų, tarp kurių - ekonomistas Gitanas Nausėda, komunikacijos specialistė, žurnalistė Laura Kornelija Inamedinova, pasaulinį pripažinimą pelniusi filmo „Paliekant Graikiją“ režisierė Anna Brass, paveldosaugininkė, istorikė dr. Marija Drėmaitė.
 
Festivalyje ir krepšinio varžybos
Savo programoje LCC universitetas siūlo ne tik pasiklausyti naudingų paskaitų ir seminarų, bet ir aktyviai dalyvauti azartiškuose užsiėmimuose, įvairaus pobūdžio dirbtuvėse, tokiose kaip bendravimo ir įtikinėjimo meno, dėmesingo įsisavinimo, paslaugų dizaino. Paskaitas, seminarus bei dirbtuves ves lektoriai iš JAV, Kanados ir Lietuvos.
Kinomanams – dvi filmų peržiūros: „Pasaulio virtuvė“ ir „Paliekant Graikiją“. Po filmų visi bus kviečiami pasidalinti mintimis ir padiskutuoti.
Vakarais LCC kviečia užsukti į Kavos klubą – tai neformalių diskusijų ir pokalbių klubas, kuriame kas vakarą bus gvildenama vis kita tema.
Šeštadienis – bendruomenės diena. Šia dieną, bus galima susipažinti su išskirtinai daugiakultūre ir tarptautine LCC universiteto bendruomene, paragauti nacionalinių patiekalų, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, susipažinti su įdomiais žmonėmis iš įvairių kultūrų. Norintys prisiliesti prie tolimesnių kultūrų, kviečiami pramokti arabų ir gruzinų kalbų kaligrafijos, gestų kalbos.
Lapkričio 19-ąją, šeštadienį, sporto mėgėjai kviečiami į „Moose“ ir Vilniaus VKC Regionų krepšinio lygos varžybas.
 
Iškeisk pamoką į paskaitą
Antrą kartą vykstantis festivalis kviečia ir į specialius Klaipėdos universiteto projektus - „Iškeisk pamoką į paskaitą“ ir „Pasikviesk pamoką“.  Šiemet mokiniai galės rinktis iš skirtingų 74 paskaitų, kurias skaitys žymūs Klaipėdos universiteto profesoriai, docentai ir kiti savo sričių profesionalai. Paskaitos – nuo  laivų projektavimo, suskystintų gamtinių dujų pagrindų, robotų kūrimo iki scenos judesio, anglų poezijos, delfinų terapijos, kino medijos, masažo, eterio žurnalistikos ar turizmo žemėlapių kūrimo.
Visą savaitę universitete moksleiviai galės kartu su studentais dalyvauti interaktyviose paskaitose, seminaruose ir laboratoriniuose užsiėmimuose. Daugiausia paskaitų siūlo Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas.
 
Žmonių santykiai matematinėse lygtyse
Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas pakvies į intriguojančią matematikos daktaro Andriaus Kulikausko paskaitą „Vaizduotės klodai ir atklojimai: keturios geometrijos ir šešios transformacijos“. Savitai – per Kinijos poetų eilėraščius ir matematines geometrijas žmonių santykius aiškinantis A. Kulikauskas
„Man nuo vaikystės rūpi viską žinoti ir tą žinojimą gražiai taikyti. Kalifornijos universitetas San Diego mieste man suteikė matematikos daktaro laipsnį. Dirbu lektoriumi Vilniaus Gedimino technikos universitete, Filosofijos ir komunikacijos katedroje. Šiuo metu domiuosi elgesiu (kaip galime elgtis) ir dorove (kaip turėtume elgtis). Rašau knygą, kaip gvildenti savo klausimą. Tikiu tokių gvildentojų būrelį suburti Klaipėdoje“, - sako Andrius Kulikauskas.