NAUJIENOS

TEATRO AIKŠTĘ JAU PAPUOŠĖ DOVANOTA ŽALIASKARĖ

2016 11 25


Klaipėdos senamiesčio širdyje – Teatro aikštėje tikros Kalėdų nuotaikos. Penktadienio vidurdienį, orui daugiau primenant pavasarį nei žiemą, centrinė miesto eglutė atkeliavo į aikštę. 10 metrų aukščio ir apie toną sveriančią puošmeną Klaipėdai padovanojo klaipėdiečiai tėvas ir dukra - Ramutis Petruškevičius ir Aurelija Richter. Eglutę į Teatro aikštę palydėjo ne tik gausus būrys talkininkų, bet ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
„Puikiai prisimenu dieną, kai su tėvuku sodinome šią eglutę. Buvo 1986-ieji, man tada buvo 15 metų. Nuvažiavome į Senąjį turgų ir nusipirkome eglutės sodinuką, atrodo jį pardavė moteris. Tuo metu negalvojome kokia ji užaugs, neįsivaizdavome, kad bus tokia didelė. O dabar, praėjus lygiai 30-čiai metų po jos sodinimo, jaučiamės lyg laimėję kažką nenusakomo. Nuostabus jausmas daryti gerą ir dalintis kažkuo kas buvo tavo, o dabar yra visų“, - sakė eglutę miestui dovanoję klaipėdiečiai Ramutis Petruškevičius ir Aurelija Richter.
Eglutės savininkai teigia jog būtų buvę gaila tokį medį panaudoti malkoms, todėl išgirdus, jog  miestas ieško eglės, jie nedvejodami pasiūlė.

Eglutės pjovimo ir transportavimo darbus koordinavo UAB „Klaipėdos želdinių“ vadovas Gediminas Valašinas.

„Kai reikia tarti lemiamą žodį ir apsispręsti ar prisiimi atsakomybę – apima nerimas, o kaip gi viskas bus. Dabar, kai eglė jau savo vietoje galime atsikvėpti – darbai praėjo sklandžiai, dirbo patyrę ir sąžiningi žmonės, oro sąlygos puikios – nei vėjo, nei lietaus, todėl viskas ėjosi pagal planą. Ir jei dabar kažkas sako, jog Klaipėdos senamiestis negyvas, mes atsakome – dabar jis gyvas, nes atvežėme gyvą eglę“, - sakė Gediminas Valašinas.

10 metrų eglutė bus papuošta šviečiančiomis girliandomis - tokią puošybą lėmė pati eglutė.
„Eglutė labai graži, net ir dabar - be žaisliukų ar girliandų ji yra tikra Teatro aikštės puošmena. Be to, liaunos sidabrinės eglutės šakelės tiesiog galbūt neatlaikytų masyvių papuošalų. Aš tikrai tikiu, jog įspūdingiausias mūsų eglutės papuošalas bus šalia įsikursiantis prancūzų menininko Jacques‘o Rival‘io magiškas sniego burbulas“, - sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. Eglutės puošimo darbai prasidės kitą savaitę.

Eglutę pjovė ir jos pervežimo operaciją koordinavo – UAB „Klaipėdos želdiniai“, direktorius Gediminas Valašinas,  elektros tinklų priežiūra – UAB „Elektrifikacijos paslaugos“, vilkiką suteikė – Kretingos miškų urėdija, krano paslaugos – UAB „Mažeikių strėlė“, pakrovimas, pastatymas – UAB VVARFF, palyda – Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnyba, eglutę papuoš – UAB „Gatvių apšvietimas“.

Iš viso geradariai miestui siūlė padovanoti 13 eglių. Jas apžiūrėjusius vertintojus labiausiai sužavėjo klaipėdiškių medis ir dar vienas, augęs Jakuose. Galiausiai buvo pasirinkta Raseinių gatvės žaliaskarė.

Tiesa, skirtingai nuo visų didžiųjų šalies miestų, gruodžio 3-ąją Klaipėdoje nušvis net dvi pagrindinės miesto eglės. Teatro aikštėje sužibs natūrali eglutė, o keliolika metų statyta 20 metrų aukščio karkasinė eglutė įsikurs Atgimimo aikštėje.