NAUJIENOS

SAUGIOS KALĖDOS. TEATRO AIKŠTĖ - ZONA BE PIROTECHNIKOS

2016 11 29
 
Šios Kalėdos Klaipėdoje – išskirtinės. Po daugelio metų pertraukos miestas ne tik džiaugiasi gyva žaliaskare, bet ir skelbia Teatro aikštę „taikia“ zona. Pagrindinėje kalėdinių renginių erdvėje – Teatro aikštėje, negriaudės pirotechnika, policija atidžiau stebės švenčiančius, o naujametinių fejerverkų stebėjimas taps saugia pramoga. Specialios saugos priemonės bus pasitelktos ir vieno iš pagrindinių kalėdinių akcentų – magiško sniego rutulio apsaugai.
 
 „Klaipėda pasiryžusi įgyvendinti dar vieną ambicingą planą - siekiame, jog visi mūsų renginiai būtų paženklinti ne tik kokybės, bet ir saugumo ženklu. Todėl centrinę kalėdinių Klaipėdos renginių erdvę skelbiame ZONA BE PIROTECHNIKOS. Neabejoju, jog tai svarbu kiekvienam turinčiam šeimą ir norinčiam šventes sutikti ramiai ir jaukiai. Visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiu skleisti žinią ir auginti bendruomenės sąmoningumą“, - sako idėjos autorius  VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.
 
Nuo gruodžio 2-osios iki pat sausio 8-osios Klaipėdos Teatro aikštė, kur stovės gyva žaliaskarė, taps saugia zona. Čia  nebus galima nei įsinešti, nei naudoti jokių pirotechnikos gaminių.
Parengti prevencinį įsakymą įpareigotas savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas, kurio teigimu saugumas mieste – visada tarp svarbiausių prioritetų.

„Dažnai klaipėdiečių klausiame kas jiems svarbu. Pirmasis atsakymas visada būna saugumas, todėl kalėdiniai renginiai ir jų idėjos taip pat turi papildyti šį teiginį ir vieningai kurti saugų miestą. Be abejo, toks sprendimas nereiškia, jog šventes sutiksime be fejerverkų – jie bus dideli ir labai gražūs, tačiau šį kartą kviečiu būti jų stebėtojais, o ne iniciatoriais“, - sako S. Budinas.
Anot miestiečių - gausus pirotechnikos naudojimas ir atgarsiai apie nelaimingus nutikimus lemdavo, jog šventiniu laikotarpiu, o ypač Naujųjų metų naktį, Teatro aikštę ir Klaipėdos senamiestį jie aplenkdavo.

Pasak Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alfonso Matuzo, pažeidėjams ir piktybiškai ignoruojantiems naują tvarką, teisės aktuose numatytos sankcijos.
„Nuoseklūs darbai veda į gerą rezultatą – parengus įstatyminę bazę galima kalbėti ir apie tolimesnius veiksmus, apie bendruomenės sutelktį, nuoseklų informavimą ir supažindinimą su šia naujiena. Nors šventinių renginių metu policijos pareigūnai tikrai bus supratingi, įtartinus asmenis gali paprašyti parodyti rankinę ar kuprinę, su savimi nešamus daiktus“, - sakė A. Motuzas.

Minėtoje erdvėje nuspręsta atsisakyti fejerverkų ir įvertinus tam tikrus šių metų Teatro aikštės puošybos elementus – čia atsirasiantį stilizuotą, milžinišką rutulį.

„Šį kartą mūsų kalėdinė misija labai konkreti ir aiški – apsaugoti vieną pagrindinių kalėdinių akcentų – sniego rutulį. Atsižvelgdami į rutulio trapumą parengėme kompleksą šiuolaikinių priemonių, tarp kurių ir 4K raiškos kameros saugančios visą erdvės perimetrą, bus suaktyvinti tam tikri jutikliai, tačiau dėl to paties saugumo visko atskleisti negalime“, - palikdama neatskleistų detalių sakė saugos tarnybos „Argus“ rinkodaros projektų koordinatorė Judita Maldžiūtė.
 
Jau nuo gruodžio 2-osios, kai įsigalios naujas įsakymas, Teatro aikštė bus pažymėta specialiais skiriamaisiais ženklais – ZONA BE PIROTECHNIKOS.