NAUJIENOS

SAVAITGALĮ Į MIESTĄ KVIES KALĖDINIAI RENGINIAI

2016 12 15
Paskutinį prieššventinį savaitgalį klaipėdiečiai kviečiami į jaukius kalėdinius renginius, kuriuose - šviečianti prakartėlė, kalėdinė muzika, sportas, žuvienės virimas ir susitikimas su Kalėdų Seneliu.
 
Renginiai Šv. Jono bažnyčios aikštelėje
Jau rytoj, gruodžio 16 d., 18 val., maži ir dideli kviečiami į buvusią Šv. Jono bažnyčios aikštelę, kurioje nušvis stilizuota prakartėlė-kubas. Artėjančių švenčių laukimą skaidrins kalėdinės muzikos koncertas, kuriame - choras „Cantare“, studija „Junior City Jazz“, Klaipėdos brass kvintetas. Prieš metus pristatyta moderni  prakartėlė, šviečia bažnyčių vitražais ir senosios dailės kūriniais, idėja apjungia įvairių konfesijų tradicijas. 
Šeštadienį, gruodžio 17 d., 17 val., visi miestelėnai dar kartą kviečiami į Šv. Jono bažnyčios aikštelę, kur vyks akcija-koncertas „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“. Pasitinkant gražiausias žiemos šventes, pabūti kartu su savo artimaisiais, draugais ir kolegomis bei įžiebti simbolinį Kalėdų žibintą, kviečia Klaipėdos demokratinė moterų kolegija. Akciją papildys kalėdinės muzikos garsai, kuriuos dovanos - Eduardo Balsio menų gimnazijos kolektyvai, Plikių evangelikų liuteronų parapijos vaikų pučiamųjų grupė.
Visi dalyvaujantys renginyje galės į savo namus parsinešti dalelę Beatliejaus taikos ugnies. Renginių partneris - Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė. Prakartėlė-kubas švies iki 2017 m. sausio 7 d. 

Lauks Kalėdų Senelis ir kvapni žuvienė
Šeštadienis į miestą vilios ir verdamos žuvienės kvapu. Tradiciškai, 12 val., Teatro aikštėje, išlaikydami gražią tradiciją, žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos.
Anot, Lietuvos žuvies ir žvejų perdirbėjų asociacijos vadovo Algirdo Aušros, žuvienės virimas – tradicija, kiekvienais metais vykstanti tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje. Šiais metais klaipėdiečiai ir miesto svečiai žuvienę skanaus jau 15 kartą.
Nuo 14 val., visų šeimų lauks popietė su Kalėdų Seneliu, kurią organizuoja Klaipėdos senamiesčio verslininkai.

Šventinis bėgimas
Savaitgalis džiugins ir sporto mylėtojus. Sekmadienį, gruodžio 18 d., Lietuvos verslo kolegija jau ketvirtą kartą organizuoja labdaringą – „Gerosios žvaigždės bėgimą - padovanok senjorams Kalėdas“.
Bėgikų lauks Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko aprangos nominacija bei smagūs prizai. Registracija vyks nuo 11 val., renginio pradžia - 13 val. Starto ir registracijos adresas – Turgaus g. 21, Klaipėda. Daugiau informacijos – Lietuvos verslo kolegijos internetinėje svetainėje.
Visos bėgimo metu surinktos aukos atiteks Maltos ordino pagalbos tarnybai, kuri globoja vienišus, savimi negalinčius pasirūpinti senelius.

Dalins eglišakius
Gruodžio 20-ąją, antradienį, visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms – dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus.
Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vykdo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos. Klaipėdoje eglišakiai bus dalinami Teatro aikštėje. Akcijos pradžia 13 val.