NAUJIENOS

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA

2017 02 15
KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

VASARIO 16-18/ 18.00-23.00
 
PROGRAMA LT (atsisiųsti LT_PDF)           PROGRAMA EN (atsisiųsti EN_PDF)  

ŽEMĖLAPIS (atsisiųsti PDF)
 
JEI MIKELANDŽELAS BŪTŲ TAPĘS KLAIPĖDOJE. SIKSTO KOPLYČIA
Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia (Smiltelės g. 27)
Siksto koplyčia – lankomiausia koplyčia pasaulyje. Būtent joje renkamas popiežius, vyksta konklava. Labiausiai koplyčią išgarsino XV a. renesansinės tapybos šedevras – 800 kvadratinių metrų Mikelandželo (Michelangelo Buonarroti) freskos, pasakojančios svarbiausias Senojo Testamento istorijas, kurių centre – Adomo sutvėrimo scena. Kartu tai yra ir vienas svarbiausių pasaulio tapybos ciklų.

Įkvėpkite ir ženkite pro Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios duris į įstabią ir kvapą gniaužiančią Siksto koplyčią. 19 val. vyks specialios ekskursijos su – Rūta Jakštoniene, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto lektore. Papildomas ekskursijas vasario 17 ir 18 d., 20.10 val. vs gidė, nuolatinė tikrosios Siksto koplyčios kelionių vadovė Monika Vasylienė.
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“
 
GINTARO KAMBARYS
Jono kalnelio požemiai
Egzistuoja dešimtys versijų, kur galėjo dingti garsusis Gintaro kambarys, – vieni mano, kad jis sunaikintas, kiti – kad jį slepia šių laikų pasaulio galingieji, treti – tebeturi viltį, kad kambarys bus surastas. Ar norėtumėt pažvelgti į gintaro širdį, užšaldžiusią milijonų metų istoriją? Projektą papildys gyvų-eksperimentinių „AMBER AMBIENT DUO“ – Eugenijaus Konstantinovo-Genio (elektronika, erdviniai garso efektai) ir Mindaugo Vadoklio (trimitas, erdviniai garso efektai) kompozicijos. Projektas mokamas.

Projekto autorius – šviesos menininkas Linas Kutavičius 

KLAIDINANTYS ŠVYTURIAI
Buv. Šv. Jono bažnyčios aikštelė, Pylimo g. 2
XVI–XVII amžiais Klaipėdos senamiestį puošusi Šv. Jono bažnyčia buvo aukščiausias statinys mieste, dažnai į uostą atplaukiančių laivų įguloms atstojusi švyturį. Istorinėje bažnyčios vietoje festivalio metu įsikurs maži, klaidinantys švyturiai, kurių šviesų ir muzikos dermė sąmonėje leis kurti norimą kraštovaizdį, objektus ir laikmečius.

Projekto autoriai – Paula Vitola, Maija Demiterė, Krista Dinterė (LV) 
 
KULTŪROS LABIRINTAS
Aikštelė prie Pilies muziejaus (Pilies g. 4)
Klaidus, o gal tiesus, kintantis, o gal stacionarus, vedantis kažkur ar niekur? Kelią nueina tik einantis. Pirmyn!

Projekto rengėjas – PRO DJ 
 
ŠVIESOS INSTALIACIJA „REFLEXIO“
Pilies muziejus, Pilies g. 4
Kūrinio idėją nusakančio lotyniško žodžio „reflexio“ reikšmė yra dvilypė – tai vizualinė reprezentacija, bet taip pat ir atidus žvilgsnis. Erdvės suvokimą keičianti šviesos instaliacija vienu metu veikia ir kaip realybės atspindys, ir kaip jos antitezė. „Reflexio” yra keliaujantis kūrinys, spėjęs persmelkti Talino viduramžių vienuolyno koridorius, apleistą Gdansko geležinkelio stotį, XIX amžiaus fontaną Rygoje. Projektas mokamas.

Projekto autoriai – šviesos instaliacijų kūrėja Rūta Palionytė (LT), architektė Gretė Veskivali (EE), garso menininkė Krista Dinterė (LV) 
 
ATSPINDINTIS/ MIRRORIZED
Kruizinių laivų terminalas (Pauliaus Lindenau laivų statykla)
Virš Klaipėdos uosto pakibęs žėrintis milžiniškas veidrodinis rutulys sugers į save Klaipėdos dienų vaizdus ir garsus, atspindės dienų tėkmę, smalsius praeivius, o naktimis, į miestą įsileidus paslapties, skleis šviesą ir lyg magnetas trauks festivalio lankytojus.

Projekto autorius – Janis Petersons (LV) 
 
Šventė Senamiestyje – „HEPENINGAS. Pagal Jurgį ir kepurė“
KKKC Meno kiemas, Bažnyčių g. 4
Projekto moto – „Daug šviesų, garso su protu“. Tai linksmas, gyvybingas senamiestis, pilnas muzikos, dainų, apšvietimo. Projektas skiriamas Jurgio Mačiūno hepeningas 60-mečiui paminėti. Vaizdai su linksmais Klaipėdos žmonių veidais kurs smagią šventinę nuotaiką. Muzikinis fonas gims čia ir dabar, pasitelkiant muzikos atlikėjus – Gintarių ir grupę, Adomą Stančiką, o norinčių pasireikšti lauks atviras mikrofonas!

Projekto autorius – Henrikas Žižys
 
R10K
Baroti galerijos kiemelis, Didžioji Vandens g. 2
Instaliacija susideda iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių, kuriančių vieno monumentalaus objekto vaizdą, į kurį žiūrovas yra kviečiamas įsilieti. Vaikštant po instaliaciją girdimi švelnūs meditatyviniai varpelių kuriami garsai.

Projekto autoriai – M4 – Kotryna Čalkaitė ir Jurga Marcinauskaitė
 
EDUARDO BALSIO GIMNAZIJOS ŠVIESOS KARALYSTĖ
Dienovidžio skveras
Kūrybinga ir išradinga gimnazijos bendruomenė kviečia į pasimatymą šviesų, spalvų ir kūrybinio polėkio skvere. Te įprasta erdvė nušvinta naujai!

Projekto rengėjas – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija 
 
ŠVIESOS VANDENYJE
Klaipėdos piliavietės kanalas
Vanduo – atspindžių, nenuspėjamų vaizdų kūrėjas. Jaunųjų gimnazijos kūrėjų darbai ir Klaipėdos piliavietės kanalo vandens interpretacijos – jūsų verdiktui.

Projekto rengėjas – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija 
 
STEBUKLINGOJI ANIKĖS GĖLELĖ
Teatro aikštė
Pasakos padeda ištrinti ribas tarp realybės ir svajonės, nes jose viskas įmanoma. Daugelyje pasaulio pasakų figūruoja stebuklingoji gėlelė. Ji pildo norus, parodo praeitį ir ateitį, ir tai labai panašu į šiuolaikinių technologijų pripildytą išmanųjį įrenginį. Kiekvienas festivalio dalyvis, turintis mobiliojo ryšio telefoną, galės paskambinti Anikės skulptūrai ir išgirsti ją arba tyloje atrasti asmeninį stebuklingos gėlelės švytėjimo grožį. Anikės tel. +370 613 18437
Projekto autoriai – menininkas Juozapas Kalnius ir architektas Vladas Balsys
 
KUBIKAS RUBIKAS – ŠVIESOS PAVILJONAS
Mėsininkų g. 1 (šalia buvusio baro „Kurpiai“)
„Kubikas rubikas“ – tai amžinasis galvosūkis, nuolatinė provokacija mąstyti ir ieškoti geriausių sprendimo būdų. Festivalio metu bus galima patekti į „kubiko rubiko“ vidų ir įsijungti į kūrybinį procesą, paliekant (ne)matomą pėdsaką ant paviljono sienų. Kviečiame patirti transformacijos būseną ir persikelti į kitą dimensiją. Vertikalus  lazerio spindulys tarsi išminties apvaizda kerta „kubiko rubiko“ širdį – brangakmenio akį ir skyla į milijonus šviesos blyksnių.

Projekto autoriai – Inga Urbonaitė, Mindaugas Ramaška, Igor Podoprygora (VšĮ „Idėjos miestui“)
Projektą dovanoja – UAB „Stemma Group“
 
KATINAS DŽENTELMENO VEIDU
Kalvių g.
Legendinis senamiesčio katinas su džentelmeno veidu papasakos savo istoriją. Katinas neatsilieka nuo šiuolaikinių technologijų, todėl ateidami jį aplankyti, nepamirškite pasiimti savo išmaniojo įrenginio su QR kodo nuskaitymo programėle.

Projekto rengėjas – saugos tarnyba „ARGUS“ 
 
ŽAIDŽIAME ŠVIESAS
Turgus g.
Viena svarbiausių Klaipėdos centro arterijų – Turgaus gatvė nušvis spalvingomis iliuminacijomis.

Projektą įgyvendina – UAB „Miau muzika“ 
 
INSTALIACIJA „SAULĖLYDIS“
Krantinė prie Biržos tilto
Saulėlydžio stebėjimas mieste – o kam prie jūros? Įsimylėjėlius kviečiame susitikti Danės krantinėje.

Projekto autorius – Jurgis Malinauskas 
 
STEBUKLINGAS MIŠKAS/ MAGIC FOREST
Danės skveras prie paminklo „ARKA“
Muzikos ir šviesos projekcija, kurioje LED technologijų, lazerių ir muzikos dėka susijungsime su gamta – medžiais, jų garsais ir vaizdais. Netikėti pojūčiai ir emocijos palies kiekvieną, leis susidraugauti ir pakliūti į sapnų bei fantazijų šalį.

Projekto autorius – Janis Petersons (LV) 
 
3D AUDIOVIZUALINĖ INSTALIACIJA „SEKA/ SEQUENCE“
Atgimimo aikštė
Per ekranus prasiskverbusi šviesa kuria naujas formas, šešėlius ir vaizdus. Laisvai stovintis objektas leidžia žiūrovui atrasti projektą skirtingais rakursais.

Projekto autorius – Janis Petersons (LV) 
 
SPECIALUS KULTŪROS SOSTINĖS PARTNERIO – LRT PROJEKTAS
Karlskronos aikštė
LRT TELEVIZIJA šiemet mini šešiasdešimtuosius veiklos metus. Kviečiame prisiminti televizijos gyvavimą, žvelgiant į LRT archyvinius kadrus bei išgirsti ką Lietuvos žmonės žino apie Klaipėdą? Pasitikrinkite savo žinias ir nusišypsokite „Klausimėlio“ herojams.

Projekto autorius – LRT 
 
ŠVIESOS INSTALIACIJA „DVIPUSIS“
Aikštelė prie burlaivio „Meridianas“, šalia pastato Kurpių g. 8
Tradicinių miesto dekoracijų materija ir šiuolaikinio meno estetika – įmanoma? Būtina? Trimatė geometrinė figūra – kubas užpildomas ažūrine grafika – vidinėmis plokštumomis iš naudotų dekoracijų, paprastų elementų, bet neatsiejamų nuo šiuolaikinio meno, industrinio miesto. Žmogaus žvilgsnis įkvepia naujoms interpretacijoms.

Projekto autoriai – Marius Ščerbinskas ir UAB „Gatvių apšvietimas“
 
MUZIKINIAI LANGAI
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštas, Danės g. 19
Visus metus ryškiais spinduliais kelią rodančio teatro languose žais spalvos ir šviesos. Spalvų terapija muzikos languose!
Projekto rengėjais – UAB „Miau muzika“ 
 
„KLAIPĖDA“ – KLAIPĖDAI
Sukilėlių g. 8
Dienraštis „Klaipėda“ per daugiau nei 70 metų išaugęs į vieną populiariausių uostamiesčio dienraščių, dovanoja unikalią galimybę akies krašteliu pamatyti istoriją bei susipažinti su neįtikėtinais faktais.
Projekto autorius – dienraštis „Klaipėda“ 
 
ŠEIMŲ ERDVĖ
KARLSKRONOS AIKŠTĖJE (PRIE PILIES TILTO)
Projekto autorius – Karolis Pronckus

FOTOSIENA „LINKĖJIMAI IŠ KLAIPĖDOS“
Šviečianti instaliacija leis visiems draugams pranešti, jog jūs lankotės viename ryškiausių žiemos renginių Lietuvoje! Viskas, ką Jums reikia padaryti, – gerai įkrauti savo išmanųjį telefoną, nusifotografuoti prie užrašo „Linkėjimai iš Klaipėdos“ ir siųsti linkėjimus draugams #KlaipėdosŠviesųFestivalis2017
 
ATEIK, RAGAUK, SKANAUK
Jei šalta – sušilti, jei trošku – atsigaivinti, jei gurgia pilvas – pasmaguriauti. Šiltos aviečių sultys, šventiniai meduoliai ir kiti gardumynai jūsų lauks viso festivalio metu, o vasario 17-ąją, 17-22 val., čia veiks senovinė blynų kepimo gildija, kur autentiškose krosnyse bus kepami „čirviniai“ vafliai, o 20.00–23.00 jums kelią rodys įspūdingi, degantys ugnies fakelai.
 
GYVOS MUZIKOS VALANDA
Vasario 17-18 d., 19.30–20.30
Jaukios, gražiausios melodijos skirtos kiekvienam klaipėdiečiui ir miesto svečiui.
 
MAŽŲJŲ KAMPELIS
Kokia Klaipėda be jūros, o Šviesų festivalis be šviečiančių laivelių, jūros arkliukų, kitų šventinių atributų. Visiems mažiesiems skirta smagi atrakcija – kelionė laivu, kurį irkluos vaikų tėveliai ar ant kranto likę draugai. Laivų pakaks visiems. Nesušalk – pagauk žiemos vėją!
 
LAIKINI PROJEKTAI 
VASARIO 16 D.
 
FESTIVALIO ATIDARYMAS – ŠVIESOS ŠOKIS–„FLASHMOBAS“
18.00 Prie Klaipėdos turizmo informacijos centro, Turgaus g. 7
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos žaibinė laisvės spalvų šviesos mobilizacija TURGAUS gatvėje, po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Norintys prisijungti kviečiami su savimi atsinešti telefonus arba šviečiančius daiktus (prožektoriukus, šviečiančius žaislus). Šviesos akcijai diriguos Klaipėdos universiteto „Leader dance“ šokėjų kolektyvas.

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“, projekto partneris – KU „Leader dance“ šokėjų kolektyvas
 
ŠVIESOS ŠIRDIS LAISVEI
Žvejų g. 2, 18.30 val. pradedama degti
Vasario 16-osios vakarą nušvis žvakių liepsnelių širdis. Uždekite trispalvės žvakelę.
Projekto autorius – Maltos ordino pagalbos tarnyba
 
VIENO NAMO ISTORIJA
19.00, 20.00 (trukmė – 10 minučių), Lietuvos verslo kolegija, Turgaus g. 21
Viskas šioje planetoje – žmogus, daiktas, namas – turi savo istoriją. Turgaus g. 21-ojo namo istorija kitaip – nauja forma, kurią su gausiais šviesos elementais papasakos kolegijos studentai.

Projekto autorius – Lietuvos verslo kolegijos studentai 
 
VASARIO 17 D.
MAMA, TĖTIS, AŠ IR ŠUO
20.00 Karlskronos aikštė (apačioje prie Pilies tilto)
Tai pirmasis Lietuvoje gyvūnų naktinis paradas, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys keturkojai. Nuo šeimininkų išradingumo ir kūrybinio entuziazmo priklausys, kas taps vakaro karaliumi ar karaliene. Daugiau informacijos ČIA

Projekto autoriai – VšĮ „Linksmosios pėdutės“ ir Karolis Pronckus
 
ŠVIESŲ FABRIKAS – PASIMATYMAI
Kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ lauko terasa, Bangų g. 5A
18.00–22.00 „Kultūros fabrikas“ taps „Šviesų fabriku“ ir kvies į vakarinius pasimatymus lauko terasoje. Lankytojų laukia šviesų instaliacijų ir muzikos sintezė, kurią ruošia CO.CHOC komanda ir Tomas Vėjas (Neringa FM) bei specialus KUFA rezidentų siurprizas. Intriguoja? Nepalik savo šviesos namie –  kviečiame į pasimatymą lauko terasoje!

Projekto autorius – Kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“
 
 VASARIO 18 D.
 
ŠOKANTYS LANGAI
18.00, 20.00 (trukmė – 25 minutės), Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Danės g. 19
Tai jaunosios Klaipėdos šokėjų kartos instaliacija kviečianti šokėjo gyvenimą stebėti iš arti.

Projekto rautoriai– Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedra, kuruojantis dėstytojas – Darius Berulis