NAUJIENOS

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO STARTUI SPALVŲ NESTIGO

2017 02 17
Uostamiestyje startavo neatsiejama žiemos dalimi tampantis, KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. Dar du vakarus – vasario 17-18 d., festivalio svečiai kviečiami aplankyti meninius projektai, šviesos instaliacijas, atrasti netikėtas įprastinių erdvių transformacijas, daugybę šviesų ir pilną žmonių, gyvą Klaipėdos senamiestį.
 
 
 
 
Trečiasis Klaipėdos šviesų festivalis atidarytas su gausiomis klaipėdiečių ir miesto svečių pajėgomis. Įjungę savo mobiliuosius telefonus, prožektorius, kitas švieseles ir  atkartodami KU „Leader Dance“ šokėjų judesius, susirinkusieji noriai dalyvavo energingoje ir jau tradicine tampančioje pramogoje. Šviesos šokis vainikavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius, paskelbė ŠVIESOS FESTIVALĮ atidarytu, įžiebė Turgaus gatvę bei kitus projektus, o festivalio svečius išsklaidė po visą senamiestį.
 
Nors iki vieno didžiausių festivalio projektų – SIKSTO KOPLYČIOS, įsikūrusios Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje, nuo senamiesčio nemažas kelias, vos tik paskelbus festivalio pradžią, šviesomis ir garsais pripildyta sakrali bažnyčios erdvė traukė festivalio svečius. Realios Siksto koplyčios dydį beveik idealiai atitinkanti bažnyčia leido pajusti Siksto koplyčios didybę ir kurstė vaizduotę.
 
Likusius du festivalio vakarus lankytojai galės ne tik aplankyti Siksto koplyčios interpretaciją, bet ir pasiklausyti įspūdingų jos istorijų, detalių. Nemokamas ekskursijas Siksto koplyčioje vasario 17-18 dienomis ves  - 19.00 val. menotyrininkė Rūta Jakštonienė, 20.10 val. gidė Monika Vasylienė.
 
Puikių atsiliepimų sulaukė kiek sunkiau randamas menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje.Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia - raminančią.
 
Daug dėmesio sulaukė ir menininkas iš Latvijos Janis Petersons, festivalyje pristatęs net tris savo kūrinius „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“. Atgimimo aikštėje įkurdintas 3D  projektas „Seka/ Sequence“ papildė ir Vasario 16-osios nuotaiką – čia skambėjo lietuviško folkloro motyvai, vizualizaciją užpildė Lietuvos Respublikos himno žodžiai.
 
Dar du festivalio vakarus lankytojų lauks Jono kalnelio požemiai ir šviesos menininko Lino Kutavičiaus gintaro kambario interpretacija, Pilies muziejuje įsikūręs „Reflexio“, Taravos Anikė, kuri žada prabilti, šviesesnė šeimų erdvė, daugelis kitų spalvingų instaliacijų ir projektų.
 
Tiesa, be nuolatinių projektų, antrojo Šviesų festivalio vakaro akcentu taps šviečiančių keturkojų paradas. Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais kviečiami į pirmąjį naktinį gyvūnų paradą Lietuvoje, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys šuniukai. Vakaro metu bus siekiama rekordo, kuris iki šiol – 202 keturkojai. Šeimininkai su savo augintiniais laukiami Šeimų zonoje – Karlskronos aikštėje.
Penktadienį, vasario 17 d., nuo 18.00 iki 22.00 val., į vakarinius pasimatymus lauko terasoje kvies ir Kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“.