NAUJIENOS

FINIŠAVO KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS (GALERIJA)

2017 02 19
Laukiamiausias žiemos renginys uostamiestyje – ŠVIESŲ FESTIVALIS baigėsi. Pora dešimčių projektų, spalvos, muzika,  interaktyvios pramogos per tris šventinius vakarus į senamiestį priviliojo tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių.
 
Vienas įspūdingiausių projektų - Siksto koplyčios interpretacija, tris festivalio vakarus buvo dėmesio centre ir net vėlyvą vakarą traukė lankytojus. O tuo metu kai savo žiniomis ir istorijomis dalinosi menotyrininkė Rūta Jakštonienė bei gidė Monika Vasylienė, bažnyčia buvo sausakimša. Paskutinį festivalio vakarą, žvelgdami į ant Šv. Juozapo  Darbininko bažnyčios lubų perkeltas Mikelandželo freskas ir išgirdę, jog būtent vasario 18 d. minimos Mikelandželo mirties metinės, susirinkusieji negailėjo plojimų.
 
 
Jono kalnelio tuneliuose įsikūrė įspūdinga šviesos menininko Lino Kutavičiaus projekcija „Gintaro kambarys“, Pilies muziejuje minios lankytojų džiaugėsi jungtiniu lietuvės, latvės ir estės projektu „Reflexio“. Puikių atsiliepimų sulaukė menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje. Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia – raminančią. Daug dėmesio sulaukė ir visi trys menininko iš Latvijos Janio Petersons projektai - „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“. 
 
 
Karlskronos aikštėje įsikūrusi erdvė šeimoms, džiugino daugybe pramogų vaikams, skanumynais, o du festivalio vakarus ir gyvos muzikos garsais. Itin daug dėmesio sulaukė čia startavęs šviečiančių keturkojų paradas, kuris subūrė apie 300 šuniukų.
 
 
 
Šviesomis stebino ir spalvinga Turgaus gatvė, Eduardo Balsio menų gimnazijos darbais nušviestas dienovidžio skveras, linksma improvizacija „Saulėlydis“, savo aplinkos garsais pasidalinusi Taravos Anikė.