NAUJIENOS

LABDARINGAME KOVO 11-OSIOS KONCERTE IR NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ, PETRAS VYŠNIAUSKAS

2017 03 09
Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, į Klaipėdos koncertų salę kviečia ypatingos muzikos koncertas, kuriame Vilniaus ir Klaipėdos simfoniniai orkestrai bei žymiausi Lietuvos solistai – Neda Malūnavičiūtė, saksofonistas Petras Vyšniauskas. Išskirtinę „Laukiančio bilieto“ idėją pristatantis koncertas - Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.
 
„Nubusk pasikeitęs“ – taip jau antrus metus vadinsis klaipėdietiškai „Laukiančio bilieto“ idėjai skirta koncertinė programa, į kurią Kovo 11-ąją, kviečia jos autoriai - VšĮ „Klaipėdos šventės“. 
 
„Jei gatvėje kas paklaustų – ar galite paaukoti kultūros, tikriausiai, negalėčiau patikėti tuo ką girdžiu. Galima prašyti duonos, euro, bet kultūros – o kaip jos reikėtų duoti? Kviesdami į tradiciniu tampantį kovo 11-osios koncertą „Nubusk pasikeitęs“, kviečiame dalintis kultūra ir užtikrinti, jog niekada niekam jos nereikėtų prašyti. Praturtinkime jauną žmogų, dovanokime galimybę keisti savo gyvenimą ir augti“, - sako projekto koordinatorė, VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Dviejų dalių „Nubusk pasikeitęs“ koncertinėje programoje – ypatinga muzika. Pirmoje dalyje koncerto svečiai išgirs Klaipėdos jaunimo simfoninio orkestro, kuriame muzikuoja Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jaunieji muzikantai, premjerą (dir. Tomas Ambrozaitis, vad. Aidas Strimaitis, Sigitas Petrulis).
 
Antroji koncerto dalis – dedikacija lietuviško kino muzikai „Muzika kaip kinas“. Jaunimo simfoninio orkestro, vadovaujamo jaunosios kartos dirigento, pelniusio Auksinį scenos kryžių, Ričardo Šumilos, programoje skambės gražiausia lietuviškų filmų muzika, o garsaus dokumentinių filmų režisieriaus Andriaus Stonio režisuota vaizdo projekcija nukels į filmų-legendų atmosferą. Koncerto sumanytojų teigimu, projektu siekta įstabią lietuviško kino muziką įkvėpti naujam gyvenimui ir iš pogrindžio ištraukti į dienos šviesą.
Ypatingų spalvų koncertui suteiks saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas bei nepakartojama Neda Malūnavičiūtė.
 
„Laukiantis bilietas“ – subtili ir nuoširdi, jaunų žmonių domėjimąsi kultūra skatinanti idėja. Norint prisidėti prie kilnios misijos tereikia ateiti į KOVO 11-osios koncertą. Auka už patekimą į iškilmingą vakarą virs vienu ar keliais laukiančiais bilietais, kuriais pasinaudoti galės tiek sunkiau besiverčiančios, tiek gerai gyvenančios šeimos. Svarbiausias ir vienintelis „Laukiančio bilieto“ tikslas – formuoti mūsų miesto ir šalies ateitį vaikus ir jaunimą supažindinant su tikrąja kultūra. Po Kovo 11-osios koncerto, visi surinkti pinigai bus „konvertuoti“ į 3-jų miesto kultūros įstaigų -  Klaipėdos koncertų salės, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Klaipėdos lėlių teatro - bilietus. Jie jaunuolių lauks įstaigų kasose.  Jaunam žmogui tereiks praverti šių įstaigų duris ir kasininko paprašyti laukiančio bilieto.
 
Labdaringas koncertas „Nubusk pasikeitęs“, VYKS š.m. kovo 11 d., šeštadienį, 17 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36).
 
Aukoti galima pinigus pervedant ir į specialią VšĮ „Klaipėdos šventės“ sąskaitą Nr. LT67 7300 0100 0232 9566, pavedime nurodant „PARAMOS LĖŠOS“ arba VšĮ Klaipėdos šventės biure, Šaulių g. 32-5. Informacija tel. +370 613 35635.