NAUJIENOS

DĖL TIKROVĖS NEATITINKANČIŲ DUOMENŲ APIE RENGINĮ JŪROS ŠVENTĖ PANEIGIMO

2017 05 02
Mieli bičiuliai, praėjusią savaitę šalies premjeras S. Skvernelis viešai paskleidė informaciją apie Jūros šventę, kuri neatitinka realybės ir neparemta oficialia statistika.
 
2017 m. balandžio 27 d. tiesioginėje Žinių radijo laidoje „Pozicija“ buvo pateikta tikrovės neatitinkanti, Klaipėdos miesto įvaizdžiui kenkianti ir reprezentacinio Klaipėdos miesto renginio Jūros šventė reputaciją žeminanti informacija.

 
Lietuvos Respublikos premjeras S. Skvernelis radijo laidoje viešai tvirtino jog Jūros šventės metu vakarais mieste vyksta masinės muštynės ir šeimoms su vaikais nesaugu lankytis šiame renginyje: „<...> Tą pačią Jūros šventę paminėjo, viskas tvarkoj, alus yra <...>, pažiūrėkite kokia ta šventė yra, kas vakarais ten darosi. Tai praktiškai ten su vaikais šeimoms nebeišeisi, nes yra muštynės masinės, policijos akcijos ir panašiai. Nuo ko tai priklauso? Taip, galima sakyti tai nebūtinai gali ir prisigerti to renginio metu, iš anksto ateit. Taip, galbūt kažkas tai iš anksto išgėręs, bet tas prieinamumas toks laisvas jis skatina ir toliau vartoti, čia nenukreipta į normalius, kaip sakoma tuos žmones, tikrai, negalvojame. Bet mes turime <...> spręsti problemą“.

Remdamiesi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešai pateikiamais užregistruotų pranešimų apie nusikalstamas veikas Jūros šventėje duomenimis teigiame, jog per pastaruosius trejus metus pranešimų apie masines muštynes ar grėsmę mažamečių saugumui neužfiksuota. Priešingai, atkreipiame dėmesį, kad renginio dienomis viešosios tvarkos pažeidimų, alkoholio vartojimo viešosiose vietose bei chuliganizmo atvejų kiekvienais metais mažėja.
 
Mielieji, mūsų tikslas – jauki, saugi ir laukiama Jūros šventė, į kurią norisi sugrįžti, kuri tampa susitikimų ir nuoširdžių istorijų vieta. Jūros šventė - tai mūsų miestas, mes ir jūs. Liepos 28–30 d., kviečiame jus, o kartu ir premjerą aplankyti JĄ - besikeičiančią, augančią, gražėjančią Jūros šventę.
 

Pažeidimai

2016 m. liepos 29 – rugpjūčio 1 d.

2015 m. liepos 24 – 26 d.

2014 m. liepos 25 – 27 d.

Užregistruota pranešimų apie nusikalstamas veikas

11

5

10

Pristatyta asmenų į KAVPK (iš jų nepilnamečių)

56 (7)

81 (3)

78 (12)

Surašyta administracinės teisės pažeidimo protokolų

45

61

57

ATPK 174 str. Nedidelis chuliganizmas

19

25

12

ATPK 178 str. Alkoholinių gėrimų gėrimas viešose vietose arba girto pasirodymas viešose vietose (iš jų nepilnamečiai nuo 16 metų/ iki 16 metų)

23 (4/0)

33 (1/1)

36 (7/1)

Gauta pranešimų iš medicinos įstaigų apie asmenis, kurie nukentėjo renginių vietose (iš jų gydomi stacionare)

10 (0)

7 (1)

9 (1)