NAUJIENOS

APDOVANOTI RYŠKIAUSI AŠTUNTOJO LAIVŲ PARADO DALYVIAI

2017 05 26
Žymėdamas Europos jūros dieną ir laivybos sezono pradžią, Klaipėdą užliejo aštuntasis „Laivų paradas“. Subūręs tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių, džiuginęs ne tik fantastišku oru, bet ir įspūdinga vakarine renginio dalimi,  „Laivų paradas“ pakvietė vasarą. Šiandien ryškiausiems parado dalyviams įteiktos dovanos ir padėkos.
 
„Šventę kuriame mes. Mes įkvepiame Klaipėdą, ją pristatome ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui. Nešdami jūrinio miesto ir jūrinės valstybės žinią nesustokime, kurkime, didžiuokimės - lai ne tik gražios šventės puošia miestą, bet ir visas miestas puošiasi ir auga prisidėdamas prie tokių švenčių kūrimo“, - apdovanodamas gražiausius laivus sakė Rimantas Juška, LKAB „Klaipėdos Smeltė“ generalinis direktorius, Lietuvos jūrų krovinių kompanijų asociacijos atstovas.
 
 
 
Sužavėjo ne tik girliandomis 
Gražiausiu vakaro akcentu tampantis „Laivų paradas“ prasidėjo anksčiau nei įprastai – uosto akvatorijoje pirmieji laivai pasirodė prieš 21 val. Netrukus, visus susirinkusius sveikino specialiai „Laivų paradui“ kartu plaukę kompanijos „DFDS Seaways“ milžinai – keltai „Optima“ ir „Victoria“, kurių paleisti garso signalai ir spalvingos petardos galingai pradėjo vakarinę parado dalį.
Iš karto po jų, parodomąją programą prieš Kruizinių laivų terminale ir Šiauriniame rage susirinkusius žiūrovus pradėjo visi dalyvavę laivai. Ankstesnis parado laikas suteikė galimybę būti pastebėtiems ir tiems, kurie neturi galimybės naudoti įvairios apšvietimo technikos, o savo laivelius papuošė vėliavėlėmis, balionais ar kitomis priemonėmis. 
„Džiaugiamės itin drausminga užsiregistravusių laivų rikiuote bei kūrybingomis įgulomis, kurios noriai bendravo su publika ir taip kompensavo girliandų stygių. Vakarinės parado dalies branduolį jau nuo pat pirmojo parado ir šį kartą sudarė mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“ nariai“, - V. Ulevičienė.
Ištikimų parado draugų „Baltic Towmar“ TAK10 ir TAK11  vilkikų šokis tapo tikra kulminacija, mat įprastai renginio pradžioje šokantys laivai šį kartą vainikavo visų kitų laivų pasirodymus. Vakarą baigė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos dovanoti įspūdingi fejerverkai.  
 
Gražiausią laivą rinko komisija ir žiūrovai
Trečią kartą surengti ryškiausių laivų apdovanojimai – motyvacija pasitempti ir būti pastebėtiems. Konkurso baigtį šį kartą po 50 proc. lemė komisijos ir tiek pat žiūrovų balsai. Komisiją sudarė: renginio organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus atstovė Asta Kažukauskienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdančioji direktorė Jolanta Braukylienė, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos Vykdomasis direktorius Harold Kovs.
„Gaila, kad nemažai laivų kurie dalyvavo vakariniame plaukime, kurie buvo pasipuošę – neužsiregistravo iš anksto ir negalėjo dalyvauti rinkimuose. Todėl teko nuvilti komisijos narius, kuriuos sužavėjo mažas kateriukas LT-10841- jis paradą neužsiregistravo“, - V. Ulevičienė.
Atsvarą komisijos nuomonei sudarė kelto „Nida“ keleivių ir jų užpildytų balsavimo biuletenių verdiktas bei vertinimai gauti el.paštu ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.
 
REZULTATAI

 
Renginio partnerių UAB „Elmo Technologijos“ 0,5 kilometro LED juostos papuoštas burlaivis „Brabander“ nors ir negalėjo dalyvauti konkurse, sulaukė daug palaikymo ir balsų. Tiesa, jų organizatoriai neskaičiavo.
 
„Publikos simpatijų laivo“ nominacija, už kultūros bendrystę atiteko festivalio „EDIT Klaipėda Street Art“ atkurtam ir projekto „Klaipėda – Lietuvos kultūros Sostinė“ simbolių – smilgininkų papuoštam AB „Smiltynės perkėla“ keltui „Baltija“.
 
I VIETA –  BALTIC FROST (balti balionai, mažos lemputės) / kapitonas Vitoldas Lapuzovas
II VIETA – SVAJA 7377 (raudonos burės ir įgula) / kapitonas Jurandas Altuchovas
III VIETA – NAVIGATOR / kapitonas Vytautas Meškauskas
 
Trijų prizinių vietų  laimėtojams projekto partneris UAB „Elmo Technologijos“ įteikė vertingus prizus: I vieta - 500 eurų, II vieta - 300 eurų, III vieta - 100 eurų čekis apsipirkti šviesos įranga prekiaujančiame, „Elmo light“ salone.
 
Pirmasis „Upės parado“ krikštas
Šiais metais Danės upėje pirmą kartą surengtas irklinių valčių, kanojų, baidarių ir irklenčių – „Upės paradas“. Taip renginio organizatoriai siekė įtraukti ir suteikti galimybę pasirodyti mažesnėms vandens transporto priemonėms, kurios viso šiltojo sezono metu būna matomos Danės upėje, mariose, tačiau „Laivų parade“ dalyvauti negali.
„Dieninio laivų parado iššūkį priėmė 51 vandens transporto priemonė arba 120 dalyvių. Dar nespėjome suskaičiuoti kiek šių sporto šakų ir tokio laisvalaikio leidimo entuziastų yra Lietuvoje, tačiau mūsų tikslas stiprinti ir plėsti šią naują idėją, įkvėpti kitų miestų atstovus vasarą visada pasitikti Klaipėdoje“, - VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų koordinatorė Violeta Ulevičienė.
Šį kartą atminimo nuotraukomis apdovanoti: irklavimo klubas „Gigas“ su keturvietėmis valtimis ir vikingų žalčiu, Klaipėdos irklavimo centras, kurio didelis būrys irkluotojų plaukė aštuonvietėmis, keturvietėmis, dvivietėmis ir vienvietėmis irklinėmis valtimis, ryškiomis spalvomis upę nudažę įmonės „Vandens sūpynės“ ir „Vandens hobis“.