NAUJIENOS

SAUSIO 15-OSIOS MINĖJIMAS SU ŠYPSENOMIS IR DŽIUGESIU

2015 01 15 Sausio 15-osios pavakarę, VšĮ „Klaipėdos šventės“ klaipėdiečius pakvietė jungtis į jaukią ir šviesią akciją „Vienybės laiptai“. Prie paminklo vieningai Lietuvai spalvotomis žvakių liepsnelėmis sušvito Mažosios Lietuvos ir Lietuvos Respublikos vėliavos. Akcija pagerbti sukilimo dalyviai, jų indėlis į vieningą ir švenčiančią Lietuvą. Visą laiką nuo akcijos pradžios prie paminklo būriavosi žmonės, kurie noriai degė žvakeles ir kūrė kitokią, švenčiančią Klaipėda.

 „Tikiu, kad žingsnis po žingsnio sukursime naujas tradicijas, sausio 15-ąją minėti su džiugesiu ir pasidižiavimu. Vakar buvau liudininkas to, kaip žmonės nori džiaugtis ir prisidėti prie šių įvykių minėjimo, kiek teigiamų emocijų gali teikti paprastas žvakelės uždegimas. Tą padarę  žmonės dėkojo už galimybę pasijusti patriotais“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Sutemus, Teatro aikštėje vis norintys galėjo žiūrėti istorinį filmą apie 1923 m. sausio mėnesio įvykius, kuris buvo rodomas ant Klaipėdos dramos teatro fasado (medžiaga iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus arhyvo). Teatro aikštėje ir prie paminklo vieningai Lietuvai buvo transliuoajma Lietuvos centrinio valstybės archyvo garsinė medžiaga iš skirtingų 1923 m. įvykių minėjimų Amerikoje.

Pasibaigus šventiniam koncertui Klaipėdos valstybinaime muzikiniame teatre, klaipėdiečius pirmą kartą pasveikino spalvingas šventinis fejerverkas.