NAUJIENOS

ŠVIESŲ FESTIVALIS UŽLIEJO KLAIPĖDĄ

2015 02 07Penktadienio vakarą uostamiestyje prasidėjo pirmasis Klaipėdos šviesų festivalis į miesto centrą suviliojęs daugybę klaipėdiečių ir miesto svečių. „Kitoks Klaipėdos senamiestis“ pavadintą savaitgalį klaipėdiečiai buvo pakviesti atrasti kitomis spalvomis pasipuošusį savo mylimą miestą.
 
Nuo 18 val., kuomet šventės pradžią paskelbė šviečiančios ir skambančios eitynės, iki vėliaus vakaro mieste šurmuliavo žmonės. Itin daug dėmesio sulaukė viena pagrindinių pirmojo savaitgalio projekcijų, kuri buvo rodoma ant „Žvejų baro“ pastato. Specialiai sukurtą vaizdo projekciją, pasakojančią Klaipėdos senamiesčio istoriją, gyrė dideli ir maži. Šios projekcijos rengėjai taip pat tikino, kad skirtingai nuo kitų miestų, čia žmonės sukurta istorija grožėjosi po kelis kartus, o išėję vėl sugrįždavo.

Turgaus gatvės pastatus iš žiemos miego pažadino spalvingos ir gausios iliuminacijos. „Galėtų taip būti visada. Miestas atrodo nepaprastai, tiesiog stebuklingai“, - džiaugsmo neslėpė klaipėdietė Virginija. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto stadione iškilo šviečianti instaliacija „Spalvų švyturys“, kurį žadino specialus, pulsuojantis garso takelis.

Ant Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidinės sienos festivalio lankytojai išvydo audiovizualinį kūrinį - „Paskutinis bastionas“. Teatro aikštę papuošė tik ypatingomis progomis įžiebiamos Dramos teatro fasado iliuminacijos, o Danės krantinėje švietė žibančios burės.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemą nušvietė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos sukurtas žibintų dangus, o čia užsukę klaipėdiečiai kuždėjosi, kad tokius žibintus mielai pasikabintų ir savo namuose. Vienintelį kartą, 19 val., Dienovidžio aikštėje, parodyta „Šviesos misterija“ žadino vaizduotę ir ragino kurti savo interpretaciją matomam reginiui.

Iš anksto užsiregistravę ir džiaugsmingai nusiteikę klaipėdiečiai bei miesto svečiai, noriai klaidžiojo po Klaipėdą kartu su naktinių ekskursijų gidėmis. Į gausias grupes susirinkę vaikai ir suaugusieji gavo prožektorius, kuriais kūrė savas ir jaukias „iliuminacijas“. Naktinės ekskursijos klaipėdiečių lauks ir šį vakarą, vasario 7-ąją bei kitą savaitgalį - vasario 14 ir 15 dienomis.

Šviesų fetsivalis sulaukė didelio ir senamiesčio verslininkų bendruomenės dėmesio. Čia įsikūrę kavinės, restoranai, turizmo agentūros, vaikų žaidimų kambariai noriai įsijungė į šviečiančias iniciatyvas. Pirmąjį festivalio vakarą languose švietė žvakės, lazeriai, žibintai ir kitokios originalios šviesos instaliacijos, kavinės kvietė netradiciškai apšviestoje aplinkoje išgerti kavos ar arbatos.

Tokia pat nuotaikinga reginių programa klaipėdiečių laukia ir šeštadienį, todėl organizatoriai tikisi, kad penktadienį nespėjusieji pasigrožėti šviesų festivalio projekcijomis, į miestą plūstels būtent tada nuo 18 val. ir mieste klajos iki pat pirmojo šviesų festivalio savaitgalio pabaigos. Ji numatyta šeštadienį 23 val.

Šį savaitgalį startavęs festivalis į Klaipėdos gatves pakvies jau sekantį savaitgalį, vasario 14–15 dienomis. „Meilės eilės artimui ir tėvynei“ skirtas savaitgalis miestą nuspalvins dar ryškiau. Antrąjį festivalio savaitgalį klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami išreikšti savo meilę artimam ir tėvynei, o meilės laiškai bus tiesiogiai transliuojami ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto. Visus rašančius meilės eiles, prisėsti kvies šviečianti meilės suoliukų alėja. Meilės savaitgalį šviesų pagalba atgis ir Klaipėdos tiltai bei Danės krantinės, Teatro aikštėje kvies šviesų ir garsų fontanas.