NAUJIENOS

Į ŠVIESŲ FESTIVALĮ KVIES MEILĖS SAVAITGALIS

2015 02 12
 
DETALI ANTROJO ŠVIESŲ FESTIVALIO SAVAITGALIO PROGRAMA

* MEILĖS EILĖS ARTIMUI IR TĖVYNEI
Kur: Klaipėdos muzikinis teatras (Danės g. 19)
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Dvi ryškios meilės dienos kvies mylėti ir savus jausmus išreikšti trumpąja žinute arba socialinio tinklo paskyroje.
Projekto rengėjas: Gluk Media ir Leggato

Išpažinkite meilę brangiam žmogui vasario 14 d. ir Tėvynei vasario 15 d.! Siųskite žinutę socialinio tinklo „Facebook“ paskyrojehttps://www.facebook.com/jurossvente2014 arba numeriu 1670, įrašęs žodį KLAIPEDA ir savo tekstą (kaina – pagal galiojančius tarifus). Jūsų meilės žinutė pasirodys ant Klaipėdos muzikinio teatro 

* MEILĖS SUOLIUKAI
Kur: Atgimimo aikštė
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Visus rašančius meilės eilės, kviečiame prisėsti jaukioje meilės suoliukų alėjoje. 
Projekto rengėjas: Klaipėdos šventės ir Renginių centras

*LAISVĖS SPALVOS
Kur: aikštėje prie „Meridiano“, adresu Kurpių g. 8.
Kada: tik vasario 15 d. (sekmadienį), 19, 20 ir 21 valandomis
Šviesos lazerių efektų šou - „Laisvės spalvos“ muzikos garsais ir lazeriais pasakos svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių, Lietuvos laisvės istoriją.
Projekto rengėjas: UAB „Blikas“

*ŠVIESOS LAZERIAI
Kur: aikštėje prie „Meridiano“, adresu Kurpių g. 8.
Kada: tik vasario 14 d. (šeštadienį), nuo 18 iki 23 val.
Visus mylinčius kvies šviesų ir lazerių žaismas.
Projekto rengėjas: Miau muzika

* ŠVIESŲ TILTAI
Kur: Biržos ir Pilies tiltai, Danės krantinės
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Šviesų tiltai, nutiesti žmonėms, jų meilei ir mintims.
Projekto rengėjas: Leggato

* MEILĖS FONTANAS
Kur: Anikės fontanas (Teatro aikštė)
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Žiemos tamsoje atgysiantis fontanas panardins jus į jausmų, spalvų ir svajingų garsų muziką. 
Projekto rengėjas: Janis Peterson (LV)

* SENOJI KLAIPĖDA/ KLAIPĖDOS LAIKO TILTAI
Kur: Krantinė šalia Žvejų g. 2 (ant Biržos tilto sienos)
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Senosios nuotraukos nušvies Klaipėdos miesto istorinę architektūrą ir gyvenimą šiandienos šviesoje.
Projekto rengėjas: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Denisas Nikitenka, Klaipėdos šventės

* MYLINČIOS LIETUVOS ŠIRDIS 
Kur: Žvejų g. 2
Kada: tik vasario 14 d. (šeštadienį), nuo 18 iki 23 val.
Vasario 14-osios vakarą nušvis Žvakių liepsnelių širdis. 
Projekto rengėjas: Maltos ordino pagalbos tarnyba

* ŠVIEČIANTIS DANGUS
Kur: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemas (Bažnyčių g. 4)
Kada: vasario 14 ir 15 d., nuo 18 iki 23 val.
Šviečiantis žiemos dangus kvies svajoti ir galvoti norus. Ar turi slaptų svajonių? 
Projekto rengėjas: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija ir Klaipėdos šventės

* EITYNĖS „GARSIAI IR ŠVIESIAI“ PO KLAIPĖDOS SENAMIESTĮ
Kada: vasario 14 d., 18 ir 20 val.
Kur: Eitynės startuos nuo Klaipėdos turizmo ir informacijos centro (Turgaus g. 7), toliau keliaus Teatro, Žvejų, Pilies, Danės, Tiltų gatvėmis ir finišuos ten kur ir startavo. 
Šviečianti ir skambanti eisena skleis Meilės dienos romantiką. 

* NAKTINĖS EKSKURSIJOS PO KLAIPĖDOS SENAMIESTĮ
Kada: vasario 14 ir 15 d.,19 ir 21 val.
Kur: ekskursijų pradžia iš aikštės prie „Meridiano“ ir Karlskronos aikštės.
Žaisdami prožektorių šviesomis, naktinės ekskursijos metu išgirsite nepaprastų Klaipėdos senamiesčio istorijų ir atrasite visus šviečiančius objektus. 
Projekto rengėjas: Klaipėdos šventės
***
Prieš savaitę startavęs Šviesų festivalis, vasario 14 ir 15 dienomis, kvies dar kartą atrasti šviečiančią Klaipėdą. Dvi ateinančio savaitgalio dienos nestokos inovatyvių projektų, idėjų ir staigmenų. Naujos vaizdo projekcijos, iliuminacijos šviesomis ir lazerių šou kurs meilės istorijas artimui ir tėvynei.
 
Sveikinimai miestui ir artimui
Antrąjį Šviesų festivalio savaitgalį, klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti pasakoti savas meilės istorijas. Pagrindinis meilės savaitgalio projektas vyks ant Klaipėdos muzikinio teatro, kur ant pastato bokšto bus rodomos klaipėdiečių ir miesto svečių sveikinimai. Vasario 14-ąją festivalio dalyviai bus pakviesti išpažinti meilę savo artimui, o vasario 15-ąją pasveikinti savo tėvynę.

„Meilės eiles bus galima rašyti dviem būdais. Jau dabar raginame klaipėdiečius skelbti savo sveikinimus socialinio tinklo „Facebook“ Jūros šventės paskyroje, o telefoninėmis žinutėmis kviesime sveikinti vasario 14 ir 15 dieną. Šeštadienį ant bokšto bus rodomi iš anksto gauti sveikinimai. Todėl jei savo sveikinimą parašysite jau būdami Atgimimo aikštėje, būkite kantrūs jos laukdami ant teatro fasado“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų koordinatorė Živilė Putnienė.

Telefonu trumpąsias žinutes bus galima rašyti numeriu 1670, įrašius žodį KLAIPEDA ir savo tekstą. Žinučių kaina - pagal turimo ryšio operatoriaus galiojančius tarifus. Norintys sveikinimus parašyti Jūros šventės „Facebook“ paskyroje, galės pasinaudoti nemokamu bevieliu internetu, kurį Atgimimo aikštėje, dvi Šviesų festivalio dienas, suteiks telekomunikacijų bendrovė TEO. Visus rašančius meilės eiles, prisėsti kvies šviečianti meilės suoliukų alėja.

Dovana šviečiančiai Klaipėdai
Anot festivalio organizatorių, Šviesų festivalio startas pateikė malonių siurprizų. „Festivalio žinia pasiekė ne tik daugelį klaipėdiečių, bet ir kitus Lietuvos miestus. Gaunamus sveikinimus su sėkmingu startu papildė ir viena išskirtinė vilniečių dovana. Sostinėje įsikūrusi įmonė „Blikas“ šį savaitgalį Klaipėdai padovanos turtingą lazerių ir pirotechnikos šou, kuris sekmadienio vakarą nušvies uostamiesčio dangų“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys. 

Šviesos lazerių efektų šou - „Laisvės spalvos“ muzikos garsais ir lazeriais pasakos svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių, Lietuvos laisvės istoriją.
„Esame įmonė, kuri suvokia, kad ne visada reikia prašyti. Būdami pakankamai suaugę ir turtingi savo patirtimi, galime kažką duoti, pasidalinti ir pasidžiaugti. Tai mūsų dovana Klaipėdai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga“, - sako įmonės „Blikas“ vadovas Gytis Lagunavičius.
Lazerių šou kvies vasario 15-ąją, sekmadienį, 19, 20 ir 21 valandomis, aikštėje prie „Meridiano“, adresu Kurpių g. 8.

Šviesos eitynės ir naktinės ekskursijos
Meilės savaitgalį pradės šviečiančios eitynės, kurios skleis muzikos garsus, neš gerą nuotaiką ir pagrindinę antrojo savaitgalio žinią – mylinti Klaipėda! Norinčius žygiuoti kartu su eitynių dalyviais, šventės organizatoriai ragina pasipuošti šviečiančiomis detalėmis, atsinešti prožektorių ar tamosoje matomų aksesuarų. Eitynės startuos nuo Klaipėdos turizmo ir informacijos centro (Turgaus g. 7), toliau keliaus Teatro, Žvejų, Pilies, Danės, Tiltų gatvėmis ir finišuos ten kur ir startavo. Eitynių pradžia 18 ir 20 valandomis.
Klaipėdos senamiesčio istorijas, ir šį savaitgalį kvies išgirsti dvi patyrusios gidės, kurios 19 ir 21 val. klaipėdiečių lauks Karlskronos aikštėje ir aikštėje prie „Meridiano“.

Atgis tiltai ir fontanai
Meilės savaitgalį šviesų pagalba atgis ir Klaipėdos tiltai bei Danės krantinės. Ties pastatu Žvejų g. 2, ant Biržos tilto sienos klaipėdiečių lauks „Klaipėdos laiko tiltų“ projekcija, kuri nukels į senosios Klaipėdos gatves ir akimirkas, leis sugretinti dabartį bei ištraukas iš praeities. Vasario 14-osios vakarą, nuo 18 val., ties Žvejų g. 2 esančiu pastatu nušvis ir mylinčios Lietuvos širdis, kurią žvakėmis sukurs Maltos ordino pagalbos tarnyba. 

Teatro aikštėje kvies šviesų ir garsų fontanas. Latvių sukurtas, tamsoje atgyjantis senamiesčio objektas, panardins į spalvų ir svajingų garsų muziką.
Vasario 14-ąją, aikštėje prie „Meridiano“, visus mylinčius kvies šviesų ir lazerių žaismas. Nuklysti toliau nuo šviečiančių tiltų ir vėl kvies Eduardo Balsio menų gimnazijos sukurtas „Šviečiantis dangus“, kuriuo grožėtis galima Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kieme. Teatro aikštę ir šį savaitgalį puoš tik ypatingomis progomis įžiebiamos Dramos teatro fasado iliuminacijos.
 
Sušilti ir jaukiai praleisti Šviesų festivalio vakarą kvies senamiesčio kavinės, restoranai, kultūrinės įstaigos, kurios bus ryškesnės nei įpratai. Klaipėdiečių ir antrąjį festivalio savaitgalį galės aplankyti atgimusio burlaivio „Meridianas“ denį.