Šventės organizatoriai
Klaipėdos šventės
Savivaldybė
Šventės mecenatas
UAB "Švyturys - Utenos alus"
Šventės partneriai
Uosto direkcija
LR ŽemėsŪkio Ministerija
Kariuomene
Policija
Naujasis turgus
Jūrų muziejus
Šventės didieji rėmėjai
Klaipėdos vanduo
Klaipėdos energija
Klaipėdos nafta
Swedbank
Fortum
Klasco
Klaipėdos laivų remontas
Argus
Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai
Megaplantas
Želdiniai
Šventės mažieji rėmėjai
Klaipėdos monolitas
Klaipėdos keleivinis transportas
Balticum
Klaipėdos konteinerių terminalas
Mano būstas
BNTP
Klaipėdos smeltė
Tuborg
Tiketa
Šventės draugai
Klaipedos aurora
Vilniaus duona
TEO
DFDS
All Suites Hotel
Ford
Catra
Expo vakarai
internetu.lt
Vadasiga
Perdanga
Greenas
Žemaitijos auditas
Texus

PROGRAMA 2016

JŪROS ŠVENTĖ 2016

LIEPOS 29–31

ATSISIŲSTI PROGRAMĄ (PDF)

ATSISIŲSTI ŠVENTĖS ŽEMĖLAPĮ (PDF)

LIEPOS 27 D., TREČIADIENIS

10.30–18.00 Etnografinės pajūrio žvejo sodybos ekspozicijos lankymas / Ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė Smiltynėje)

16.00 Broniaus Krikštopaičio knygos „Jūrų keliais“ pristatymas
(Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)

 17.00 Parodos „Po kruopelę iš viso pasaulio. Romano Vilko jūrininkystės archyvas Lietuvos jūrų muziejuje“ atidarymas
(Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)

LIEPOS 28 D., KETVIRTADIENIS

10.30–18.00 Etnografinės pajūrio žvejo sodybos ekspozicijos lankymas / Ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė Smiltynėje)

14.30 Jūrininkų pagerbimo ceremonija
(Smiltynė, prie „Albatroso“ paminklo ir Lietuvos jūrų muziejuje)

16.00 Skulptūrinės kompozicijos „Senoji Klaipėda“ atidengimas. Gintauto Jonkaus mažosios plastikos bei Aurimo Anuso piešinių parodos pristatymas
(Liepų g. 4)

17.00–20.00 ŠEIMŲ ERDVĖ. Pramogos ir atradimai „Burinuko uoste“. Ekologišką karuselę pristato „Fortum“, į išradėjų stovyklą kviečia UAB „BNTP“
(Stadionas prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų, Didžioji Vandens g. 2)

20.00–24.00 SENAMIESČIO KINO SKVERAS.
20.00 Vytautas Kairys ir grupė „Baltasis Botagas“
22.00 Geriausi 2015–2016 m. pasaulio animaciniai trumpametražiai filmai (1 dalis)  
23.00–0.00 Įspūdingiausios Kanų liūtų reklamos
(Dienovidžio skveras)

 21.00 „Dangės flotilės“ atidarymas, tradiciniai ir istoriniai laivai atplaukia į miestą, Pilies tilto pakėlimas
(Danės upė)

LIEPOS 29 D., PENKTADIENIS

10.30–18.00 Kūrybinės dirbtuvės „Kai žvejo batai namie“. Etnografinės pajūrio žvejo sodybos ekspozicijos lankymas / Ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė Smiltynėje)

12.00 Jūros šventės mugės atidarymas
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago)

12.00 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pristato: Žvejų krantinę
(Danės g., Šiauriniame rage)

12.00–2.00 KLAIPĖDOS RIVJERA. Skambantys didingi varpai, gaivūs vėjai, čiurlenantys fontanai
(Karlskronos aikštė, Jonų bažnyčios skveras, Tiltų g., Turgaus g.)

12.00–2.00 SKONIŲ GATVĖ. „Food truck“ fiesta
(Turgaus g. Jono kalnelio link)

12.00–2.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas 
(Piliavietės aikštė, Pilies g. 2/4)

12.00–20.00 ŠEIMŲ ERDVĖ. Pramogos ir atradimai „Burinuko uoste“. Ekologišką karuselę pristato „Fortum“, į išradėjų stovyklą kviečia UAB „BNTP“
(Stadionas prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų, Didžioji Vandens g. 2)

12.00–2.00 Paroda „Jūrinio paveldo ženklai Klaipėdoje. Žiemos uostas“
(Tiltų g.)

12.00–19.00  BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)

12.00–0.00 JŪROS ŠVENTĖS ALTERNATYVI ERDVĖ.
12.00 Jūros šventės dizaino KAMBARIŲ atidarymas „Fashion Fest – THE ROOM"
12.00–18.00 Vėlyvi pusryčiai
19.00  DJ set pre–party #tarpsandeliu kiemelyje
22.00 Raudonos plytos pristato: Justinas Jarutis live
(Klaipėdos bazių teritorija, „Sandėlis Nr. 74“, Sandėlių g. 74)

12.00–20.00 TURIZMO GATVĖ. Atraskite nepažintą savo šalies kultūrą: tradiciniai amatai, bendruomenių pasirodymai, edukacinės veiklos. Dalyvauja: Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvos turizmo informacijos centrai, Birutės kapela, kolektyvas „Santaka“, Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“, ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ ir bandūrinikas Jurij Galibin, Adžarijos (Gruzija) šokių ir dainų kolektyvas
(Meno kiemas, Bažnyčių g. 4)

13.00–19.00 TRADICINIŲ ISTORINIŲ LAIVŲ DIENA „DANGĖS FLOTILĖ“:
11.00–15.00 Išlikimo žaidimas „Nuo denio ant denio“, „Dangės flotilės“ laivų lankymas
13.00–16.00 Lankytojų plukdymas tradiciniais–istoriniais laivais po upę ir Kuršių marias
19.00–20.00 Teatralizuota flotilė Danės upėje tarp Biržos ir Pilies tiltų
(Danės upė (tarp Biržos ir Pilies tiltų) ir Buriuotojų krantinė, Žvejų g. 2)

15.00 Jūrininkų alumni. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų susitikimas su Alma Mater
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)

15.00–20.00   100 000 metrų iššūkis.
Prisidėkite prie pasiruošimo Rio de Žaneiro parolimpinėms žaidynėms kartu su Augustu Navicku ir Mindaugu Baltuška - išmėginkite irklavimą „Concept2“ treniruokliais pritaikytais ir žmonėms su negalia
(Aikštelė prie burlaivio „Meridianas“)

16.00 Lietuvos karikatūristų darbų parodos „Humoristinio brizo atspindžiai“ atidarymas
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)

16.00  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pristato: Žvejų krantinės atidarymas
(Danės g., Šiauriniame rage)

17.00 Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ parodos „Atostogos rivjeroje“  atidarymas
(Klaipėdos galerija, Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4)

17.00 Vytauto Tomaševičiaus tapybos darbų parodos atidarymas
(Baroti galerija - Didžioji vandens g. 2 / Aukštoji g. 1) 

17.00  Senovinių automobilių paradas miesto gatvėmis
(Nuo Lietuvininkų aikštės iki Senojo turgaus)

18.00 Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristato: Jūros šventės eisena. DĖMESIO - EISENA ŽYGIUOJA NAUJU MARŠRUTU!
(J. Janonio g., Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies g., Kruizinių laivų terminalas)

18.00–2.00 Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu
Pagalbos punktai:
– Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro
– Kruizinių laivų terminalas
– Teatro aikštė

18.00 IKRA plenero parodos atidarymas. Paroda veiks iki rugpjūčio 7 d.
(Smiltynės jachtklubas)

19.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS ŠOKIŲ AIKŠTĖ.
19.00–20.00 LRT pučiamųjų orkestrų konkurso „Vario audra“ nugalėtojų „Pajiešmenių Brass“ orkestro koncertas
20.00–0.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖS ATIDARYMAS. Dalyvauja: linijinių šokių mokykla „Linedance.LT“, linijinių šokių klubai „Gargždė“, „Treelegs“, „Canto“, šokių studijos „Tavo šokis“, „Akredus“, „Hop hop“, „Fuego“, „Rytų deivė“, „Žingsnis“, „Duende“
00.00–2.00 DJ Kristijonas 
(Atgimimo aikštė)

19.00–22.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: „Trupė: tam kartui“ su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu ir Sandra Carrillo
(Turgaus gatvė)

19.00 JŪROS ŠVENTĖS 2016 ATIDARYMAS. Iškilmingas Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas ir Metų jūrininko apdovanojimai
(Kruizinių laivų terminalas)

19.30 KLASCO dovana Jūros šventei – jūrinių vilkikų šokis Klaipėdai
(Kruizinių laivų terminalas/ Danės upės žiotys)

20.00–2.00 DIDYSIS PENKTADIENIO KONCERTAS.
20.00 „Vivaldi in Rock“: Klaipėdos kamerinis orkestras, Jeronimas Milius, Vytautas Lukočius ir Tomo Varnagirio instrumentinė grupė
21.30 Edgaras Lubys
23.00 Jūros šventė pristato: „Eurovizijos 2015“ laimėtojas Måns Zelmerlöw
0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su Leonu Somovu ir „Highly Sedated“
(Kruizinių laivų terminalas)

20.00–21.00 Jūros šventės 2016 eisenos eksponatų paroda
(Pilies gatvė)

21.00–1.00 MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
21.00 Grupės „Silja“ koncertas (Estija)
22.30 Išskirtinė prancūziškų dainų programa Jūros šventei – Rasa Serra „Sous le ciel de Paris“ („Po Paryžiaus dangumi“)
 23.30–1.00  Muzikiniai fontanai
(Teatro aikštė)

21.00–2.00 SENAMIESČIO KINO SKVERAS.
19.00 Gyčio Šimelionio koncertas
20.30 Klaipėdos jaunimo teatro teatralizuotas koncertas „Ledas“
22.00 Geriausi 2015–2016 m. pasaulio animaciniai trumpametražiai filmai (2 dalis)
23.00 Nebylaus kino klasika, įgarsinta Marijaus Kučiko improvizacijomis
0.00–2.00 Įspūdingiausios Kanų liūtų reklamos
(Dienovidžio skveras)

22.30, 23.30, 0.30, 1.15 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: ĮSPŪDINGIAUSIAS LIETUVOJE ŠOKANČIŲ FONTANŲ ŠOU „RAUDONU KILIMU“ (trukmė 20 min.)
(Jono kalnelis)

 LIEPOS 30 D., ŠEŠTADIENIS

9.00–2.00 Paroda „Jūrinio paveldo ženklai Klaipėdoje. Žiemos uostas“
(Tiltų g.)

9.00–2.00 KLAIPĖDOS RIVJERA. Skambantys didingi varpai, gaivūs vėjai, čiurlenantys fontanai
(Karlskronos aikštė, Jonų bažnyčios skveras, Tiltų g., Turgaus g.)

9.00 Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g., Šiauriniame rage)

 9.00–2.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago)

9.00–2.00 SKONIŲ GATVĖ. „Food truck“ fiesta
(Turgaus g. Jono kalnelio link)

9.00–2.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas 
(Piliavietės aikštė, Pilies g. 2/4)

9.00 Šv. Mišios
Klaipėdos stačiatikių Visų Rusų Šventųjų bažnyčia, Liepų g. 11
Klaipėdos stačiatikių Dievo Motinos Globėjos ir Šv. Mikalojaus bažnyčia, Smiltelės g. 14A
Klaipėdos stačiatikių Šventųjų Veros, Nadeždos, Liubovės ir Zofijos bažnyčia, Debreceno g. 48

9.30 Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas
(Smiltynės kapinaitės)

10.00 Šv. Mišios
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6
Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčia, Pylimo g. 2

10.00–2.00 Maltiečiai pristato:
10.00–2.00 Pirmoji pagalba Jūros šventės metu
12.00–18.00 Pirmosios pagalbos mokymai

 Pagalbos punktai:
Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro
Kruizinių laivų terminalas
Teatro aikštė

 10.00–13.00 XIX tarptautinį festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pasitinkant: Klaipėdos senamiesčio įveiklinimo projektas ORE
(Prie paminklo „Arka“)

12.00–18.00 Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3x3). Registracija www.krepsiniomokykla.lt
(Kruizinių laivų terminalas)

10.00–19.00 Lietuvos virvės traukimo čempionato III etapas
(Aikštelė prie įvažiavimo kelio į Kruizinių laivų terminalą (Pilies g.) 

10.00–16.00 Lietuvos atvirasis BALTIC PALLETS paplūdimio regbio čempionatas (BALTIC PALLETS rugby beach). 
10.00 Ketvirtfinaliai, pusfinaliai
15.00  Finalai
(Smiltynės paplūdimys (prie gelbėjimo stoties)

10.30–18.00 Kūrybinės dirbtuvės „Kai žvejo batai namie“. Etnografinės pajūrio žvejo sodybos ekspozicijos lankymas / Ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė Smiltynėje)

10.30 Žuvusios laivo „Linkuva“ įgulos pagerbimas
(Skulptūrų parkas)

10.30 Orientavimosi varžybos „Klaipėdos naujamiestis“:
10.30–11.30 Atvykimas ir registracija
12.00 Ilgo sprinto trasos startas
(M. Mažvydo alėja, sankryža su Šaulių g.)

11.00–20.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: Klaipėdos lėlių teatras, „Trupė: tam kartui“ su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu ir Sandra Carrillo, šokio teatras „PADI DAPI Fish“, pantomimos teatras „A“
(Turgaus gatvė)

11.00–17.00 Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristato - dailininko Henriko Šurkaus tapybos darbų paroda „Uosto paletė“
(Klaipėdos uosto šiaurinis molas, Melnragė)

12.00–17.00 Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ paroda „Atostogos rivjeroje“ 
(Klaipėdos galerija, Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4)

12.00–17.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ. Tarptautinis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų hiphopo ir breiko šokių turnyras „Jūros šventės“ taurei laimėti
(Atgimimo aikštė)

12.0–18.00 Senovinių automobilių paroda, gražiausio automobilio rinkimai
(Klaipėdos piliavietės aikštė)

12.0–19.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)

12.00–19.00 Drakonų valčių varžybos dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) taurės.
19.00 Apdovanojimai
(Danės upė)

12.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS ALTERNATYVI ERDVĖ.
12.00 Jūros šventės dizaino KAMBARIŲ atidarymas - Fashion Fest - THE ROOM
12.00 Vėlyvi pusryčiai
19.00 DJ set pre-party #tarpsandeliu kiemelyje
22.00 5-asis elektroninės muzikos renginys „KODAS“ su svečiais iš Ibizos – DJ duetu Anëk (VIVa MUSiC)
(Klaipėdos bazių teritorija, „Sandėlis Nr. 74“, Sandėlių g. 74)

12.00–20.00 Vandenlenčių parkas „Wake Inn“ Klaipėdoje pristato:
12.00–20.00 „Čiuožk kiek širdis geidžia“. Specialus pasiūlymas Jūros šventės svečiams (renginys mokamas)
16.00–17.00 Vandenlentininkų pasirodymai ir varžybos
(Trinyčių tvenkinys)

12.00–20.00 ŠEIMŲ ERDVĖ. Pramogos ir atradimai „Burinuko uoste“. Ekologišką karuselę pristato „Fortum“, į išradėjų stovyklą kviečia UAB „BNTP“
(Stadionas prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų, Didžioji Vandens g. 2)

12.00–20.00 TURIZMO GATVĖ. Atraskite nepažintą savo šalies kultūrą: tradiciniai amatai, bendruomenių pasirodymai, edukacinės veiklos. Dalyvauja: Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvos turizmo informacijos centrai, Birutės kapela, kolektyvas  „Santaka“, ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ ir bandūrinikas Jurij Galibin, Adžarijos (Gruzija) šokių ir dainų kolektyvas
(Meno kiemas, Bažnyčių g. 4)

 12.00 Jūros šventės svečius sveikina Birutės kapela 
(Tiltų g.)

12.00–20.00   100 000 metrų iššūkis.
Prisidėkite prie pasiruošimo Rio de Žaneiro parolimpinėms žaidynėms kartu su Augustu Navicku ir Mindaugu Baltuška - išmėginkite irklavimą „Concept2“ treniruokliais pritaikytais ir žmonėms su negalia
(Aikštelė prie burlaivio „Meridianas“)

13.00 Žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija: vainikų nuleidimas Baltijos jūroje.
Dėmesio! Į ceremoniją plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai: „WISMAR“, „SEA-HORSE“, „KAMITA“, „LAGŪNA“, „ORKA“, „X-DEI“, „VASARA“, „GUNDA“, „GUNDINGA“, „ROMASTĖ“, „ERIKA“, „DELFINAS 1“, „LT-2519“, „BRIZO“. Laivai bus prisišvartavę prie Danės upės krantinių. Išplaukimas 12.00 val.
(Baltijos jūra /Kruizinių laivų terminalas)

13.00–19.00 TRADICINIŲ ISTORINIŲ LAIVŲ DIENA „DANGĖS FLOTILĖ“.
11.00–15.00 Išlikimo žaidimas „Nuo denio ant denio“
13.00–18.00 Kūrybinė stovykla „Kuršiai ir vikingai – istoriniai draugai ar priešai?“
13.00–16.00 Orientacinės lenktynės, „Dangės flotilės“ laivų lankymas
18.00–19.00 Teatralizuota flotilė Danės upėje tarp Biržos ir Pilies tiltų
(Danės upė (tarp Biržos ir Pilies tiltų) ir Buriuotojų krantinė, Žvejų g. 2)

17.30–19.00 XLIX KURŠIŲ MARIŲ REGATA.
17.30 „XLIX Kuršių marių regatos“ atidarymo ceremonija Smiltynės jachtų uoste
19.00 „Jūros šventės regata“ uosto akvatorijoje
(Smiltynės jachtų uostas, uosto akvatorija)

19.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS ŠOKIŲ AIKŠTĖ.
19.00 Adžarijos kultūros centro dovana Jūros šventei ir klaipėdiečiams – gruziniški šokiai ir dainos 
20.00 Liaudiška vakaronė. Dalyvauja: Klaipėdos tradicinių šokių klubas, tradicinių šokių muzikos grupė „By Tik Zyz“ (Vilnius), folklorinis ansamblis „Spigins“ (Telšiai), liaudiškos muzikos kapela „Mingė“ (Klaipėda), liaudiškos muzikos kapela „Joldija“ (Nida).
0.00–2.00 Telekomunikacijų bendrovė „Balticum“ pristato - dūzgės su Vladu Straupu ir programa „Laikui nepavaldi muzika“ 
(Atgimimo aikštė)

20.00–2.00 SENAMIESČIO KINO SKVERAS. 
20.00 Grupės „The Geezers“ koncertas22.00 Geriausi 2015–2016 m. pasaulio animaciniai trumpametražiai filmai (3 dalis)
0.00–2.00 Įspūdingiausios Kanų liūtų reklamos
(Dienovidžio skveras)

20.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS MECENATO „ŠVYTURYS – UTENOS ALUS“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI.
20.00 „Švyturio“ „Klaipėdos ateities“ stipendijos laureato Arūno Eimulio pristatymas
20.15 SKAMP koncertas
22.00 „M.A.M.A 2015“ metų hiphopo grupės Lilas ir Innomine koncertas
23.20 „M.A.M.A 2015“ metų atlikėjo Vaidoto Baumilos koncertas
0.30 Jūros šventės dūzgės su „Tuborg“ – Averjano Dj & Diamond Soul Factory
(Kruizinių laivų terminalas)

24.00 Jūros šventės fejerverkas
(Iš Smiltynės)

21.00–1.00 MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
20.00–21.00 Bobby & Sue (Prancūzija)
21.30–23.00 „Muzika kaip kinas“ –  iškiliausių kompozitorių muzika iš lietuvių kino aukso fondo
23.30–1.00 Muzikiniai fontanai
(Teatro aikštė)

22.30, 23.30, 0.30, 1.15 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: ĮSPŪDINGIAUSIAS LIETUVOJE ŠOKANČIŲ FONTANŲ ŠOU „RAUDONU KILIMU“ (trukmė 20 min.)
(Jono kalnelis)

22.15–3.00 Poezijos ir bardų naktis „Skrydis į naktį 2016“ – išskirtinis koncertas ypatingoje erdvėje. Dalyvauja: Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas su draugais, Saulius Bareikis,  „Baltos varnos“, Linas Švirinas, Jonas Baltokas, Darius Žvirblis  su draugais, „Antro posmelio klubas“. Savo kūrybos poeziją skaitys: Daiva Molytė-Lukauskienė, Rosita Vaičiulė, Darius Rekis, Audrius Laurutis, Daiva Vaitkevičiūt
(Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija, Smiltynės lankytojų centras)

LIEPOS 31 D., SEKMADIENIS

9.00 Paroda „Jūrinio paveldo ženklai Klaipėdoje. Žiemos uostas“
(Tiltų g.)

9.00 KLAIPĖDOS RIVJERA. Skambantys didingi varpai, gaivūs vėjai, čiurlenantys fontanai
(Karlskronos aikštė, Jonų bažnyčios skveras, Tiltų g., Turgaus g.)

9.00 Pilies tilto pakėlimas, Lietuvos jūrų muziejaus renginio „Dangės flotilės“ laivų išlydėtuvės
(Danės upė tarp Biržos ir Pilies tiltų)

9.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago)

9.00 Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g., Šiauriniame rage)

9.00–18.00
SKONIŲ GATVĖ. „Food truck“ fiesta
(Turgaus g. Jono kalnelio link)

9.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas 
(Piliavietės aikštė, Pilies g. 2/4)

9.00–13.00 Ekskursijos į jūrų krovos kompanijas. Išvykimo laikas: 
Klaipėdos konteinerių terminalas ir „Klaipėdos Smeltė“ - 9.00, 11.00, 13.00
Centrinis Klaipėdos terminalas ir „Bega“ - 9.00, 10.30, 12.00, 13.30
(Iš Atgimimo aikštės)

10.00–16.00 TURIZMO GATVĖ. Atraskite nepažintą savo šalies kultūrą: tradiciniai amatai, bendruomenių pasirodymai, edukacinės veiklos 
(Meno kiemas, Bažnyčių g. 4)

10.00–14.00 Orientavimosi varžybos „Smiltynė“:
9.00–10.30 Atvykimas ir registracija
11.00 Vidutinės trasos startas
13.30 Nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas
(Smiltynės jachtklubas)

10.00–16.00 SENJORŲ DAINŲ ŠVENTĖ.
10.30 Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacija
13.30 Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“
(Kruizinių laivų terminalas)

10.00–16.00 ŠEIMŲ ERDVĖ. Pramogos ir atradimai „Burinuko uoste“. Ekologišką karuselę pristato „Fortum“, į išradėjų stovyklą kviečia UAB „BNTP“
(Stadionas prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų, Didžioji Vandens g. 2)

10.00–17.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)

10.00–17.00 Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu 
Pagalbos punktai:
– Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro
– Kruizinių laivų terminalas
– Teatro aikštė

10.30–18.00 Kūrybinės dirbtuvės „Kai žvejo batai namie“. Etnografinės pajūrio žvejo sodybos ekspozicijos lankymas / Ekspozicija „Ilgas reisas“ vidutiniame žvejybos traleryje „Dubingiai“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba, Senųjų žvejybos laivų aikštelė Smiltynėje)

11.00–20.00 XLIX KURŠIŲ MARIŲ REGATA.
11.00 Kuršių marių regatos I etapo startas
20.00 Kuršių marių regatos I etapo nugalėtojų apdovanojimas
(Kruizinių laivų terminalas)

11.00 Baidarių ir kanojų irklavimo „Žvejo dienos“ regata
(Danės upė. Startas prie Jono kalnelio, finišas prie burlaivio „Meridianas“)

11.00–15.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ. Senjorų ir jaunimo šokių kolektyvų pasirodymai. Dalyvauja:
11.00–11.30 Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubai - „Draugystė“ ir „Švyturys“, šokių grupės - „Credo“ ir „Švyturiukai“
11.30–12.00 Klaipėdos jaunimo centro šokių ansamblis „Vijurkas“
12.00–12.45 Vaikų folkloro šokių ansamblis „Letnička“ (Slovakija)
13.00–15.00 Senjorų šokių kolektyvo „Klaipėdos Zunda“ koncertas „Su amžina versme širdy“. Koncerto svečiai -  kolektyvai iš Alytaus, Kauno, Kelmės, Kretingos Telšių, Latvijos
(Atgimimo aikštė) 

12.00, 13.00, 14.00, 14.30 Ekskursijos į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą „Tapk gimtojo miesto kapitonu“
(Iš Atgimimo aikštės)

12.00–15.00 Klaipėdos lauko fechtavimo turnyras
(Turgaus gatvė)

12.00–16.00  100 000 metrų iššūkis.
Prisidėkite prie pasiruošimo Rio de Žaneiro parolimpinėms žaidynėms kartu su Augustu Navicku ir Mindaugu Baltuška - išmėginkite irklavimą „Concept2“ treniruokliais pritaikytais ir žmonėms su negalia
(Aikštelė prie burlaivio „Meridianas“)

12.00–19.00 Drifto varžybų – „Liqui Moly Drift Cup“ 3 etapas.
11.00–18.00 Treniruotės, kvalifikacija, poriniai važiavimai
18.45 Laimėtojų apdovanojimai
(Šalia „Švyturio arenos“, Dubysos g. 10)

13.30 Irklenčių fiesta
(Danės upė. Startas prie Jono kalnelio, finišas prie burlaivio „Meridianas“)


MOKAMI RENGINIAI

 LIEPOS 29–31 D.

15.00, 17.00, 19.00 Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“
(Kruizinių laivų terminalas) 

12.00–24.00 Išvykos į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“
(Krantinė prie Pilies tilto) 

12.00–20.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose...“
(Daržų g. 18) 

LIEPOS 30–31 D. 
12.00–20.00 „Čiuožk kiek širdis geidžia“. Specialus vandenlenčių parko „Wake Inn“  pasiūlymas Jūros šventės svečiams
(Trinyčių tvenkinys)

 MUZIKUOJANTIS KELTAS

Liepos 29 d., 20.30 Geriausios lietuviškos dainos ir „Čilinam“ humoro dozė su Ramūnu Rudoku, Deivydu Zvonku ir STANO nuotaikingiausiame muzikiniame šou „Šeimynėlė“
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)

Liepos 30 d., 20.30 Koncertas „Radži ir 3 jo moterys“. Dalyvauja: Radži, Laisva - Donata Gutauskienė, Agnė Petravičienė, Birutė Dambrauskaitė 
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)