Švyturių ralis 2014

„ŠVYTURIŲ RALIS“ SU AZARTU IR ATRADIMAIS
 
Paskutinį rugsėjo šeštadienį, minint Pasaulinę turizmo dieną, visi pasiilgę gerų emocijų savo azartą ir jėgas išbandė antrajame „Švyturių ralyje“.  Iš dviejų maršrutų galėję pasirinkti ekipažai atliko įdomias pažintines užduotis, aplankė Lietuvos ir Latvijos švyturius.

Antrojo „Švyturių ralio“ ekipažai startavo prie Klaipėdos švyturio. Ekipažai rinkosi vieną iš dviejų maršrutų – tarptautinį-ilgąjį arba nacionalinį-trumpąjį. 39 ekipažai ryžosi įveikti ilgąjį maršrutą, kurio metu aplankytas Šventosios, Papės ir Akmenrago švyturys. 17 ekipažų pasirinko nacionalinį-trumpąjį maršrutą, kuris vedė į Ventės rago ir Uostadvario švyturius.

Žinia apie „Švyturių ralį“, kviečiantį atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą, pasiekė ir toliau nuo Klaipėdos esančius šalies miestus. Keturios komandos užsiregistravo iš Šiaulių, po vieną iš  Tauragės, Alytaus, Kauno. Skirtingas buvo ir pačių dalyvių amžius. Jauniausiajam ralio dalyviui, komandos – „Šiaurės pietų vėjas“ nariui nebuvo nė vienerių, vyriausiais ralio dalyviais tapo du 66-čiai „Dzūkų reido“ nariai. Vienintelei komandai iš Alytaus už skambų šūkį - „Dzūkų reidas pavarys ir iškils kaip švyturys“, atiteko ir specialus renginio partnerio – Saugios laivybos administracijos prizas. Už originalų komandos pavadinimą apdovanotas klaipėdiečių ekipažas pasivadinęs  - „Kamufležinis Sibiro lemūras“.
Kelionę ralio dalyviai baigė ten, kur ir pradėjo – prie Klaipėdos švyturio. Sugrįžusių laukė švyturių dirbtuvės, senųjų jūrinių dainų – šančių koncertas, vaišės ir apdovanojimai. Visiems ralio dalyviams įteikti padėkos raštai. Šešios komandos, abiejuose maršrutuose užėmusios pirmas tris vietas, galėjo apsilankyti Klaipėdos švyturyje. Pirmąją vietą tarptautiniame ilgajame maršrute iškovojo Plungės komanda „Šimpumpukai“. Nacionaliniame-trumpajame pirmoji vieta atiteko klaipėdiečių komandai „Pikts kiškis“. Ilgasis-tarptautinis maršrutas greičiausiai buvo įveiktas per 4 valandas 57 minutes 50 sekundžių, trumpasis-nacionalinis – 3 valandas 44 minutes 15 sekundžių. Kiekvieno maršruto dalyviams teko įveikti apie dvidešimt įvairių užduočių. Šventės organizatorius - VšĮ „Klaipėdos šventės“. Renginio partneriai - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Saugios laivybos administracija, Lietuvos kultūros taryba.
 
***
„ŠVYTURIŲ RALYJE“ AZARTAS, KŪRYBINĖS DIRBTUVĖLĖS IR SKAMBANČIOS ŠANTĖS
 

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 27-ąją, visi kviečiami į pramoginį-pažintinį „Švyturių ralį“, kurio azartas pakvies atrasti Lietuvos ir Latvijos švyturius. „Švyturių raliui“ sutapus su Pasauline turizmo diena, visi norintys galės apsilankyti šalia Klaipėdos švyturio, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, pasiklausyti senųjų jūreivių dainų – šančių koncerto.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Saugios laivybos administracija, kviečia į antrąjį „Švyturių ralį”, kviečiantį atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą. Projektą iš dalies finansuoja ir Kultūros taryba.
„Džiaugiamės, kad žinia apie „Švyturių ralį“ pasiekia ir tolimesnius Lietuvos miestus. Keturios komandos yra užsiregistravusios iš Šiaulių, vieną anketą gavome iš Alytaus. Visi dalyviai labai kūrybingi ir šmaikštūs, tad esu įsitikinęs, kad laukia puikus renginys“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Dalyvių ekipažai prie Klaipėdos švyturio (Burių g. 9) laukiami nuo 8 val. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyvių startas – 9 val., nacionalinio-trumpojo – 10 val. Ekipažai į ralio maršrutą bus išleidžiami kas kelias minutes, prieš tai pasirašius pasižadėjimus vairuoti saugiai, nepažeisti kelių eismo taisyklių. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyviai, vykdami į Latviją privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ maršruto dalyviai Latvijoje aplankys du švyturius, turės atlikti dar apie dešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į suktus organizatorių klausimus. Tolimiausias taškas Latvijoje, kurį teks aplankyti ralio dalyviams - Akmenrago švyturys. Be to, tai vienintelis „Švyturių ralio“ objektas, į kurį mokamas įėjimas. Norint įkopti į įspūdingą 37 metrų švyturį su savimi teks turėti 0,50 EUR. Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ dalyviams teks įveikti daugiau kaip 350 kilometrų.
Nacionalinis-trumpais maršrutas – tai 210 vaizdingų kilometrų aplankant du Klaipėdos krašto švyturius. Ekipažams teks išspręsti apie dvidešimt užduočių. Nors rugsėjo 27-ąją Klaipėdos švyturys duris atvers tik „Švyturių ralio“ nugalėtojams, minint Pasaulinę turizmo dieną, visi norintys galės apsilankyti šalia seniausio Lietuvos švyturio. 16 val. čia prasidės ir kultūrinė programa- Kultūros tarybos remiama jūrinių dainų šventė “Senosios jūreivių dainos- šantės”. Visus sėkmingai įveikusius ilgus kilometrus ir finišavusius prie Klaipėdos švyturio bei visus tiesiog aplankiusius Klaipėdos švyturį, pasitiks mažiems ir dideliems įkurtos švyturių dirbtuvėlės. Kiekvienas dirbtuvių dalyvis gaus švyturio ruošinuką ir pasitelkęs fantaziją galės susikurti autentišką suvenyrą. Kūrybines dirbtuves „Švyturių ralio“ dalyviams ir Pasaulinės turizmo dienos lankytojams pristatys Lietuvos jūrų muziejaus kūrybinė grupė. 16 val. tylą sklaidys senųjų jūreivių dainų – šančių koncertas. Dainas atliks Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus mėgėjų choras „Cantare“. 17 val. Savo dainas dovanos Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų choras. Ralio dalyvių lauks nemokamos vaišės, o visi norintys sušilti čia galės nusipirkti šiltos arbatos. Antrojo „Švyturių ralio“ rezultatų skelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas apie 18 val.

***

„ŠVYTURIŲ RALIS“ IR LATVIJOS KELIAIS

Paskutinį rugsėjo šeštadienį, minint pasaulinę turizmo dieną, visi pasiilgę gerų emocijų kviečiami į azartišką „Švyturių ralį“. Antrą kartą vyksiančio ralio ekipažai bus pakviesti atlikti ne tik įdomias pažintines užduotis, atrasti įspūdingus švyturius – visų ralio dalyvių lauks atminimo dovanos, o ralio nugalėtojų specialūs prizai.

„Švyturių ralio“ idėja – skatinti savo krašto pažinimą, jūrinio kultūrinio paveldo tradicijų puoselėjimą, vairavimo entuziastus buria ir šiais metais. Tęsdami savo pažadus, renginio organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“ šį kartą kviečia pažinti ne tik savo kraštą, bet ir kaimyninę Latviją.
„Šiuo metu jau turime nemažai užsiregistravusių komandų, kurios stebina savo kūrybingais pavadinimais ir šūkiais. Džiugina ir labai įvairus dalyvių amžius – jauniausiam užregistruotam ekipažo nariui nėra nė vienerių, vyriausiam – 68-neri“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Pasak renginio organizatorių, tarp užsiregistravusių ralio dalyvių daug vaikų, todėl svarbu nepamiršti, kad kiekvienas Lietuvos pilietis vykdamas į užsienį (Latviją), privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Gimimo liudijimas tam netinka.
Antrojo „Švyturių ralio“ dalyviai kaip ir pernai startuos nuo Klaipėdos švyturio (Burių g. 9). Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyvių startas - 9 val. ryto, nacionalinio-trumpojo maršruto ekipažai lenktynes pradės viena valanda vėliau – 10 val.

Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ maršruto dalyviai Latvijoje aplankys du švyturius, turės atlikti dar apie dešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į suktus organizatorių klausimus. Tolimiausias taškas Latvijoje, kurį teks aplankyti ralio dalyviams - Akmenrago švyturys. Be to, tai vienintelis „Švyturių ralio“ objektas, į kurį mokamas įėjimas. Norint įkopti į įspūdingą 37 metrų švyturį su savimi teks turėti 0,50 EUR. Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ dalyviams teks įveikti daugiau kaip 350 kilometrų.

Nacionalinis-trumpais maršrutas – tai 210 vaizdingų kilometrų aplankant du Klaipėdos krašto švyturius esančius Uostadvaryje ir Ventės rage. Ekipažams teks išspręsti arti dvidešimties užduočių.
Vakare, visų sugrįžusių prie Klaipėdos švyturio, lauks vėtrungių dirbtuvės, senųjų jūrinių dainų – šančių koncertas, vaišės ir žinoma apdovanojimai. Visiems bus įteiktos atminimo dovanos, padėkos raštai. Komandoms, užėmusioms pirmas penkias vietas, atsivers seniausio – Klaipėdos švyturio durys, bus įteikti kiti specialūs prizai.
Visą informaciją apie antrąjį „Švyturių ralį“ galima rasti ir išmaniesiems telefonams su iOS, ir „Android“ operacinėmis sistemomis, pritaikytoje Jūros šventės programėlėje. Joje pateikiama visa naujausia informacija apie „Švyturių ralį“, renginio partnerius - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, Saugios laivybos administraciją, Klaipėdos turizmo informacijos centrą, Lietuvos kultūros tarybą.
***

„ŠVYTURIŲ RALIS“ KVIES IR UŽ LIETUVOS RIBŲ
 


Azartiško, tačiau saugaus ir sąžiningo vairavimo entuziastai bei visi norintys daugiau sužinoti apie jūrinio paveldo tradicijas, atrasti Baltijos jūros švyturius, kviečiami į antrąjį „Švyturių ralį“. Prieš metus gimęs projektas šį kartą leis rinktis vieną iš dviejų siūlomų maršrutų – nacionalinį-trumpąjį arba tarptautinį-ilgąjį. Norintiems dalyvauti keliami du pagrindiniai reikalavimai – turėti tvarkingą važiuojantį lengvąjį automobilį ir smagią, užduotis padėsiančią įveikti komandą.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Saugios laivybos administracija, kviečia į antrąjį „Švyturių ralį“, kuris vyks rugsėjo 27-ąją, minint Pasaulinę turizmo dieną. Anot renginio organizatorių, tokia data pasirinkta sąmoningai, nes puikiai atitinka vieną pagrindinių renginio siekių – pažindinti visuomenę, kviesti atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą.

„Pirmajame „Švyturių ralyje“ jėgas išbandė apie pusšimtį ekipažų, todėl renginys turi teisę tapti tradiciniu, augti ir kviesti vis naujomis idėjomis bei kryptimis. Buvome pažadėję, kad šiais metais renginys kvies atrasti ir Latvijos švyturius – savo pažadą tęsime. Noriu tikėti, kad sudarytas maršrutas suteiks daug gerų emocijų, bus įdomus ir neleis atsikvėpti iki pat finišo tiesiosios“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Šiais metais „Švyturių ralio“ organizatoriai savo budrumą ir azartą kvies išbandyti viename iš dviejų maršrutų. Visiems, kurie nespėjo sudalyvauti pirmajame „Švyturių ralyje“, bus leidžiama rinktis šią, trumpesnę atkarpą, kurios ilgis apie 210 kilometrų. Tiesa, siekiant užtikrinti sąžiningumą, dalyvių lauks naujos, kitokios nei praėjusiais metais užduotys. Kiti ralio dalyviai bus pakviesti įveikti ilgesnį maršrutą, kurio didesnė atkarpos dalis drieksis kaimyninėje Latvijoje, o bendras maršruto ilgis - 350 km.
Antrojo „Švyturių ralio“ dalyviai kaip ir pernai startuos nuo Klaipėdos švyturio (Burių g. 9). Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyviai startuos 9 val. ryto, nacionalinio-trumpojo maršruto ekipažai lenktynes pradės viena valanda vėliau – 10 val. Ekipažai į ralio maršrutą bus išleidžiami kas kelias minutes, prieš tai pasirašius pasižadėjimus vairuoti saugiai, nepažeisti kelių eismo taisyklių. Pažymėjus automobilius specialiais ženklais, komandos gaus maršruto knygą, kurioje aprašytas kelias iki visų lankytinų švyturių, pateiktos įdomios užduotys. Abiejų maršrutų dalyviams neteks nuobodžiauti sukant „tuščius“ kilometrus, nes nuolat teks įveikti parengtas užduotis. Šiemet „Švyturių ralyje“ ypatingas dėmesys bus skiriamas taisyklingam, drausmingam vairavimui. Nesilaikiusiems kelio taisyklių, viršijusiems greitį ir sugrįžusiems anksčiau nei numatyta, bus skiriami baudos taškai.

Dalyviai finišuos ten kur startavo – prie Klaipėdos švyturio. Sugrįžusių čia lauks užkandžiai, arbata ir rezultatų sumavimas. Finišo vietoje bus apdovanoti ralio laimėtojai, visiems dalyviams įteikti atminimo raštai. „Švyturių ralio“ projekto idėja apima plačią vertybių skalę - patriotizmą, tradicijų saugojimą ir puoselėjimą, savo krašto pažinimo skatinimą. Renginio tikslas - Lietuvos jūrinio kultūrinio paveldo tradicijų puoselėjimas.