Ralį organizuoja
Klaipėdos šventės
Ralio partneriai
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos saugios laivybos administracija
Prizus dovanoja
Ford
Ralio informacija
Lietuvos rytas
Lrytas.lt
VE.lt
KL.lt

ŠVYTURIŲ RALIS

III-OJO „ŠVYTURIŲ RALIO“ DIENOS ISTORIJA

 
Rugsėjo 26-ąją, saulėtą ir šiltą šeštadienį, prie senojo Klaipėdos švyturio kvietė jau III-asis „Švyturių ralis“. Visų užsiregistravusių ekipažų laukė azartiška ir turininga diena – švyturiai, nematyti miesteliai, pažintys su įdomiais žmonėmis ir smagus vakaras finišavus.

Šį kartą renginio organizatoriai kvietė į turtingą nacionalinį maršrutą po Mažąją Lietuvą. Renginio išvakarėse organizatoriai buvo gavę 75 dalyvių anketas - žymiai daugiau nei prieš metus.

Renginio dalyviai startavo 9 val. ryto prie Klaipėdos švyturio. Į ralio maršrutą ekipažai buvo įleidžiami kas kelias minutes. Iš viso startavo 67 ekipažai. Komandos, papuošusios automobilius specialiais ženklais, gavo maršruto knygą, kurioje aprašytas visas „Švyturių ralio“ kelias, nustatytos orientacinės bei pažintinės užduotys.
 

Norėdami jas atlikti, ralio dalyviai turėjo aplankyti Priekulę, Dreverną, Kintus, Ventės Ragą, Šilutę, Rusnę, Uostadvarį, Švėkšną, Šalpėnus, Stepono Dariaus gimtinę, Judrėnus. Komandos, įveikusios apie 280 kilometrų, finišavo Veiviržo upės slėnyje, Veiviržėnų miestelyje.

Finišo tiesiojoje visi skubėjo kuo greičiau įteikti užpildytas legendas.

Čia vyko atidus ir kruopštus rezultatų sumavimas. Ralio komisarai Vaida, Petras, Karolis, Romandas, Goda ir Živilė darbavosi iš peties.

 

Puikią nuotaiką padovanojo Daukšaičių kaimo kapela ,,Ritin dobil“. Išalkusių laukė karšta sriuba, košė, sultinys ir bandelės. Kad rezultatų laukimas neprailgtų, mažieji ir jų tėveliai spalvino švyturius, piešė dienos įspūdžius. Smagų ekologiškos duonelės bei bandelių kepimą ant laužo ir vytelių pynimą demonstravo bei kvietė prisijungti Veiviržėnų amatininkai.Tebeturintys jėgų žaidė krepšinį ir tinklinį.

Pagaliau – ilgai lauktas rezultatų skelbimas. Iš pradžių visiems dalyviams įteiktos padėkos.

 Tuomet apdovanoti mažiausi ir brandžiausi ralio dalyviai.

Specialūs prizai, atkeliavę iš Nidos, atiteko ralio džentelmenams ir smagiausio šūkio autoriams.

Ir pagaliau! I-oji vieta, anot pačių dalyvių, netikėtai atiteko nuoširdžiai ir itin draugiškai komandai komandai Nr. 45, pasivadinusiai - „8 batai“. „Mūsų batai aštuoni!“ skandavusiai komandai kartu su simboliniu Klaipėdos švyturio ir „Vilniaus duonos“ prizu, atiteko ir pagrindinis „Švyturių ralio“ prizas - „Ford“ atstovų Klaipėdoje dovana - savaitgalis su naujuoju „Ford C-MAX“. Prizas nugalėtojams atiteko iš  „Ford C-MAX“ atstovų rankų.

 
II-ąją vietą užėmė taip pat klaipėdiečiai, komanda – „BMX5“ su labai konkrečiu ir daug pasakančiu šūkiu „X5 – du pedalai,  abu gazas“.
 
III-oji vieta atiteko klaipėdiečių komandai -„4G“. Moteriško ir azartiško ekipažo šūkis - „Už grožį ir greitį“ abejingų nepaliko.
 

 Ačiū visiems už nepakartojamas akimirkas! Iki pasimatymo!

 ***

 „ŠVYTURIŲ RALYJE“ - MARŠRUTAS PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ

Jau kitą šeštadienį, rugsėjo 26-ąją, atrasti Mažąją Lietuvą pakvies trečią kartą vyksiantis „Švyturių ralis“. Renginio dalyvių laukia azartiška ir turininga diena – ralio ekipažai turės ne tik aplankyti švyturius, bet ir pakeliui atlikti daug pažintinių užduočių.

Šį kartą renginio organizatoriai kviečia į turtingą nacionalinį maršrutą po Mažąją Lietuvą.

„Nors planavome palikti abu maršrutus – nacionalinį ir tarptautinį, dėl remonto darbų kelyje Palanga – Liepoja, norint išvengti nepatogumų ar nesusipratimų, tenka keisti planus. Todėl visų dalyvių lauks ilgesnis ir turtingesnis nacionalinis maršrutas“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Dalyvauti „Švyturių ralyje“, pasak organizatorių, gali kiekvienas turintis lengvąjį automobilį, mokantis vairuoti ir galintis suburti smalsių bičiulių komandą. Dalyvių amžius neribojamas, startinių mokesčių taip pat nėra.

„Šiuo metu jau turime nemažai užsiregistravusių komandų, tarp kurių ir ištikimi „Švyturių ralio“ fanai, kurie iššūkį priims jau trečiąjį kartą, ir tie, kurie renginį dar tik atranda. Komandos kaip visada kūrybingos ir šmaikščios, todėl esame tikri, kad renginį lydės puiki ir azartiška nuotaika“, – sako Romandas Žiubrys.

Renginio dalyviai startuos 9 val. ryto prie Klaipėdos švyturio (Burių g. 9). Į ralio maršrutą ekipažai bus išleidžiami kas kelias minutes, prieš tai pasirašius pasižadėjimus vairuoti saugiai, nepažeisti kelių eismo taisyklių. Komandos, papuošusios automobilius specialiais ženklais, gaus maršruto knygą, kurioje aprašytas visas „Švyturių ralio“ kelias, nustatytos orientacinės bei pažintinės užduotys. Norėdami jas atlikti, ralio dalyviai turės aplankyti ne vieną įdomią šio krašto vietovę. Komandos, įveikusios apie 350 kilometrų, finišuos Veiviržo upės slėnyje, Veiviržėnų miestelyje, kur bus sumuojami rezultatai, šildomasi karšta sriuba ir užkandžiais. Finišo vietoje bus apdovanoti ralio laimėtojai, visiems dalyviams bus įteikti padėkos raštai, lauks muzikinė programa, smagios dirbtuvėlės ir sportinės rungtys.

 „Švyturių ralio“ laimėtojams atiteks „Ford“ atstovų Klaipėdoje dovana - savaitgalis su naujuoju „Ford C-MAX“, kuris iš salono bus paimtas su pilnu, o grąžintas su tuščiu kuro baku. Anot „Ford“ atstovaujančios bendrovės „Inchcape Motors“ rinkodaros vadovės Miglės Makauskaitės, naujieji vienatūriai „Ford C-MAX“ – tikri šeimos numylėtiniai, pilni technologinių sprendimų, padedančių kasdieną gyventi patogiau, saugiau ir linksmiau.

Skanių prizų drausmingiems ir šauniems „Švyturių ralio“ ekipažams dovanos ir „Vilniaus duona“.

Registracija į renginį tęsiasi! Dalyvio anketą rasite www.jurossvente.lt. Užpildytą anketą išsiųskite adresu svyturiuralis@jurossvente.lt ir laukite patvirtinimo. 

***
TREČIASIS „ŠVYTURIŲ RALIS“ - PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ 
  
 
Skaniu ir azartišku rudens akcentu, jau trečią kartą taps pažintinis ir pramoginis „Švyturių ralis“. Rugsėjo 26-ąją, saugaus ir sąžiningo vairavimo entuziastai, šeimos bei visi norintys daugiau sužinoti apie pamario ir pajūrio kraštą, jūrinio paveldo tradicijas, atrasti Baltijos jūros švyturius ir vėl turės įveikti „Švyturių ralio“ kilometrus.
 
Šį kartą ralio dalyvių lauks nacionalinis maršrutas – kviesiantį atrasti Mažąją Lietuvą. Jo metu, „Švyturių ralio“ dalyviams teks įveikti apie 350 kilometrų.

Trečiojo „Švyturių ralio“ dalyviai tradiciškai startuos nuo Klaipėdos švyturio (Burių g. 9). Ekipažai lenktynes pradės – 9 val.

Startavę prie Klaipėdos švyturio, nacionalinio maršruto ekipažai, pasieks dar du švyturius esančius Uostadvaryje ir Ventės rage, aplankys dešimtį įvairių miestelių ir juose esančių lankytinų objektų.

Ekipažai turės atlikti apie dvidešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į organizatorių klausimus. „Švyturių ralio“ užduotys ir legenda, ekipažams bus įteikta tik prieš startą. 
Atsižvelgiant į tai, kad 2015-ieji paskelbti etnografinių regionų metais, nuvažiuoti kilometrai šį kartą nuves į Veiviržo upės slėnį, Veiviržėnų miestelyje, kur ir finišuos ralio dalyviai. Visų sugrįžusių lauks muzikinė programa, kurią dovanos vietos bendruomenė, karšta sriuba ir skaniausia košė, spalvingos dirbtuvėlės vaikams ir kūrybingiems tėveliams, sportinės rungtys ir žinoma apdovanojimai.

„Tikime, kad trečiasis „Švyturių ralis“ bus dar įdomesnis, azartiškesnis, o svarbiausia - draugiškesnis ar bendruomeniškesnis. Itin daug dėmesio skirsime ekipažų vairavimo kultūrai. Grįžusiems ženkliai anksčiau nei numatomas grįžimo laikas važiuojant saugiu greičiu, bus skiriami baudos taškai. Mūsų tikslas – turiningai praleistas laikas, atradimai ir rudeniškai šilta šventė“, - sako Romandas Žiubrys, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius.

 „Švyturių ralyje“ dalyvaus ir vos prieš mėnesį į Lietuvą atvykę naujieji „Ford C-MAX“, o dvi laimingos šeimos – nugalėtojos, naujuosius automobilius išbandys patys. Pirmųjų vietų laimėtojams „Ford“ atstovai Klaipėdoje dovanoja savaitgalį su naujuoju „Ford C-MAX“, kuris iš salono bus paimtas su pilnu, o gražintas su tuščiu kuro baku.
Komandoms prizininkėms bus įteikti ir kiti specialūs prizai, o visiems ekipažams atiteks padėkos, atminimo dovanos.
 
Registracija į renginį tęsiasi! Dalyvio anketą rasite www.jurossvente.lt. Užpildytą anketą išsiųskite adresu svyturiuralis@jurossvente.lt ir laukite patvirtinimo.
 
***
 
KVIEČIA TREČIASIS „ŠVYTURIŲ RALIS“


 
Šį rugsėjį, skaniu ir azartišku rudens akcentu, jau trečią kartą taps pažintinis ir pramoginis „Švyturių ralis“. Rugsėjo 26-ąją, saugaus ir sąžiningo vairavimo entuziastai, šeimos bei visi norintys daugiau sužinoti apie jūrinio paveldo tradicijas, atrasti Baltijos jūros švyturius ir vėl turės įveikti „Švyturių ralio“ kilometrus.
 
Norintiems dalyvauti tereikia atitikti du pagrindinius reikalavimus – turėti tvarkingą važiuojantį lengvąjį automobilį ir smagią, užduotis padėsiančią įveikti komandą.
 
Renginio dieną užsiregistravusios komandos gaus specialias vėliavėles, maršruto knygą, kurioje bus pateiktas visas ralio maršrutas, pateiktos orientacinės bei pažintinės užduotys. Norėdami jas atlikti, ralio dalyviai turės aplankyti ne vieną įdomią Klaipėdos krašto vietovę.
 
Daugiau informacijos apie renginio startą, finišą ir maršruto ilgį jau netrukus!

Registruotis į trečiąjį „Švyturių ralį“ kviečiame jau dabar! Užpildytą anketą siųskite adresu svyturiuralis@jurossvente.lt ir laukite patvirtinimo.