Tarptautinis renginys
Sail training international
Projektą finansuoja
Savivaldybe horizontalus
Renginio organizatorius
Kl šventės
Priimančio uosto mecenatas
Limarko

The Tall Ships Races 2017

2017 metų liepos 29 – rugpjūčio 1 d. Klaipėdos miestas jau ketvirtą kartą priims prestižinės tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos Tall Ships Races laivyną.


Planuojama, kad į Lietuvą atvyks apie 100 istorinių burlaivių su tarptautinėmis įgulomis – tūkstančius jaunuolių iš kelių dešimčių pasaulio šalių. Kasmet ši regata organizuojama vis kitoje pasaulio jūroje, rengiamos ir transatlantinės regatos.

Pagrindinio organizatoriaus - Tarptautinės mokomojo buriavimo asociacijos Sail Training International vertinimu, surengdama šias regatas 2009, 2011 ir 2015 metais, Klaipėda įrašė Lietuvą į sėkmingiausiai priėmusių šį prestižinį jūrinį renginį pasaulio uostų tarpą.

Tall Ships Races 2017 maršrutas yra Halmstadas - Kotka - Turku - Klaipėda – Ščecinas. Kiekviename mieste vyks trijų dienų šventės. Puikius istorinius burlaivius aplanko, margaspalvį įgulų paradą sveikina tūkstančiai žmonių. Be šventinės programos visuomenei, rengiama ir speciali draugystės programa įguloms. Atsisveikinant su uostamiesčiu surengiamas įspūdingas burių paradas. Nuo jūros vartų molų ir visų krantinių laivams moja minios žmonių. Tomis dienomis Klaipėdą aplanko iki milijono žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Klaipėdos jachta "Lietuva" ir Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander" jau daugelį metų sėkmingai dalyvauja regatose, ne kartą yra užėmę prizines vietas savo klasės laivų tarpe. Kasmet į regatą prisijungia ir daugiau Lietuvos laivų. Pasaulio uostuose jie reklamuoja mūsų šalį, skatinamas susidomėjimas ja.

Regatos dėka jau keli šimtai mūsų jaunuolių ne tik iš Klaipėdos turėjo progos dalyvauti regatoje, plaukdami ir Lietuvos laivais, ir tarptautinėse įgulose. 

 Regatą priimantys uostai ir datos: 

Halmstadas (Švedija)        Birželio 30 d. - liepos 3 d.
Kotka (Suomija)               Liepos 13-16 d.
Turku (Suomija)              Liepos 20-23 d.
Klaipėda (Lietuva)            Liepos 29 d. - rugpjūčio 1 d.  
Ščecinas (Lenkija)           Rugpjūčio 5-8 d.