VšĮ „Klaipėdos šventės“, Turgaus g. 22–8, Klaipėda
8 46 400 300

Humoristinis brizas

Jūros šventės organizatoriai ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor sapiens“, visus klaipėdiečius ir miesto svečius, jau ketvirtąjį kartą kviečia į karikatūrų parodą „Humoristinis brizas“. Paroda duris atvers Jūros šventės išvakarėse – liepos 27 d., 17 val.

Ketvirtus metus rengiama ir Jūros šventei dedikuota paroda pristato geriausius šalies karikatūristus. Šventės organizatorių pageidavimu, dailininkai buvo kviečiami kurti „Neužšąlančio kultūros uosto“ tema.

Anot Šarūno Jakšto, Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ vadovo, šiai parodai piešia ištikimi karikatūrų meno entuziastai, todėl parodų darbai pasižymi tam tikru kokybiniu lygmeniu, o parodose nerasime „atsitiktinių paplaukiotojų“.

„Ne kiekvienas ryžtasi aukoti laisvalaikį vasaros metu mainais į savanorišką savęs įkalinimą tarp keturių sienų, prie darbo stalo. Nors visų parodų (2014–2017 m.) temos skirtingos, tačiau jas visas vienija bendra gija – JŪRA, kuri kasmet tampa nekintama parodos darbų gija. Džiaugiuosi, kad kasmet darbuose jaučiama maloni tendencija – mažėja stereotipinių, šabloniškų, trafaretinių, banalių, nuvalkiotų darbų“, – Šarūnas Jakštas.

Parodos atidarymas – liepos 27 d., 17 val., „Klaipėdos galerijoje“, adresu Daržų g. 10/ Bažnyčių g. 4.

„HUMORISTINIS BRIZAS“ — satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda nuo 2014 m. kasmet organizuojama uostamiestyje Jūros šventės metu. Pirmoje (2014 m.) parodoje buvo eksponuojami ir kiek senesni autorių darbai, ir visai nauji. Autoriniai darbai nebuvo spenduojami pagal senaties terminą. Tuo

tarpu 2015 m. parodos tema („Fiesta baltų burių mieste“) savaime sąlygojo tai, kad autoriams teko piešti naujus linksmosios grafikos darbus.

„Karikatūra ir mąstymas neatsiejami – nes karikatūros stimuliuoja mąstymą, protavimą. Karikatūrų žiūrėjimas, analizavimas, vertinimas priverčia mąstyti, galvoti, o tuo pačiu ir tobulėti, progresuoti. Tik besmegenei visuomenei karikatūros nereikalingos. HUMORISTINIS BRIZAS karikatūrų parodos suteikia galimybę satyriškai, humoristiškai lengvai, kaip ir gaivus brizas, humoro forma, tarsi iš šalies pažvelgti į taip beprotiškai, beprotiškai, beprotiškai fantastišką gyvenimo tėkmę“, – Š. Jakštas.