JŪROS ŠVENTĖ 2019 

 

JŪROS ŠVENTĖS 2019 PROGRAMA  https://jurossvente.lt/juros-svente/programa

 

LIEPOS 26 – 28 D.

Populiariausias vasaros renginys Lietuvoje – Jūros šventė, paskutinį liepos savaitgalį į Klaipėdą kvies grožėtis kriauklių magija persmelktu šventės stiliumi, unikaliu prancūzų teatro trupės „Plasticiens Volants“ spektakliu, jūrinėmis tradicijomis ir muzikine programa.

Jūros šventės tema – kviečia ,,pasimatuoti“ jūrą

,,Liko lygiai mėnuo iki didžiausios jubiliejinės vasaros šventės Lietuvoje. Nuo šios dienos, kviečiame visus pradėti gyventi artėjančios šventės nuotaikomis. Specialai tam kviečiame užsukti į Jūros  šventės ambasadą ,,10 Tiltų“ ,ieškoti ir dalintis naujienomis, kviečiame tiesiog pajausti artėjančios šventės atmosferą ir apžiūrėti improvizuotą dizainerės Jūratės Banytės-Gudelienės sukurtą devynių siužetų parodą, kurioje galite ,,pasimatuoti“ jūrą, ar jūra jums tinka, ar jūs tinkate jai“ – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“  direktorius Romandas Žiubrys.

Pasaulinė prancūzų premjera – nuo mažų festivalių iki olimpinių arenų

Vienu esminių šiųmetės šventės akcentų taps „Plasticiens Volants“ – dinamiška Prancūzijos kūrėjų komanda savo veiklą pradėjusi 1976 m. ir per 4 kūrybos dešimtmečius pelniusi pasaulinį pripažinimą bei šlovę. Trupės šūkis įkvepia nepaprastiems atradimams. „Užvaldykime dangų!” („Let’s occupy the sky!“),- ragina „Plasticiens Volants“ trupės nariai ir žiūrovams atveria dar vieną teatrinę erdvę. Visi spektaklių personažai, kuriantys fantastišką veiksmą danguje, publiką neretai nustebinantys savo dydžiu, vaizdu bei išmone – unikalūs autoriniai trupės kūrėjų darbai. Paskutinius teatralizuotus „Plasticiens Volants“ pasirodymus buvo galima išvysti: atidarymo ir uždarymo ceremonijose Olimpinėse žaidynėse Sočyje (2014); Tomorrowland muzikos festivalyje Belgijoje (2015) ir Olimpinės žaidynėse Rio de Žaneire, Brazilijoje (2016).

Į Klaipėdą atvežamo spektaklio siužetas: nedidelis perlas ištrūksta iš savo kiauto ir palieka jį, kad pažintų povandeninį pasaulį, kuriame jis sutinka begalę įvairiaspalvių gyvių: žaismingų jūrų arkliukų, kalmarų, egzotinių žuvų,  krabų ir užburiančių medūzų. Tačiau ką tik atrastas naujas pasaulis yra kupinas pavojų – perlą kėsinasi praryti grėsmingoji jūros gyvatė… Ar perlui pavyks išvengti pavojų? Ar jis sugebės sėkmingai grįžti į saugų kiautą, iš kurio ištrūko? – pamatysime Jūros šventės metu.

Anot organizatorių, kai kurių personažų išmatavimai įspūdingi – pavyzdžiui jūrų gyvatės ilgis siekia net 25 metrus.

Spektaklis bus rodomas du Jūros šventės vakarus –liepos 26-27dienomis, Klaipėdos piliavietės aikštėje, nuo 23.00 val.

Jubiliejinėje šventėje – jubiliejiniai pasirodymai

Didieji šventiniai koncertai kaip jau įprasta užpildys Kruizinių laivų terminalo sceną. Penktadienio muzikinę programą pradės legendinė klaipėdiečių grupė „Studija“ švenčianti 40-metį ir dovanojanti naują programą „Neliūdim!”  21.30 val. susirinkusius linksmins , jauna, maištinga, energina ir puikaus balso dainininkė – „GJan ir grupė“, o vakarą 23.00 val.  vainikuos kosmiškai energinga trijulė „Freaks on Floor“ su Justinu Jaručiu priešakyje.

Didįjį šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale dovanos šventės pagrindinis rėmėjas- „ŠVYTURYS Nealkoholinis“. Siautulingą vakarą 20.00 val. pradės grupė „Deeper Uper“ – viena populiariausių ,,indie“ stiliaus grupių. 21.30 val. ant scenos pasirodys ,,Jurga ir grupė“ Vakaro vinis ir vienas svarbiausių Jūros šventės muzikinių akcentų – Monique ir grupė su programa, koncertą pradės 23.00 val.

,,40 metį mūsų grupė, pasitinka su šūkiu ,,Neliūdim“. Jis tapo ir  pagrindiniu naujos programos varikliu, kviečiant neliūdėti ir švęsti Jūros šventę“– sako grupės ,,Studija“ siela Steponas Januška. Jo teigimu Jūros šventė grupei buvo labai dažna koncertų erdvė, o daina ,,Dabartis“ arba ,,Mano mieste“ netgi tapo savotišku šventės himnu. Beje, šiemet, žadama, ji skambės kiek kitaip.

Teatro aikštės koncertus dovanoja buities elektronikos tinklas AVITELA ir PHILIPS OLED

Teatro aikštė, kasmet tampa jaukiu prieglobsčiu ieškantiems ramesnių vakarų ir iškirtinės muzikos. Jauki ir romantiška – tokia Teatro aikštė pasitiks ir šį kartą. Dienomis Teatro aikštė kvies jaukaus poilsio, o vakare transformuosis į svajingą erdvę, viliosiančią žvaigždėtu dangumi, elegantiška atmosfera, turtinga ir išskirtine muzikine programa.

Čia penktadieninę programą 20.00 val. pradės grupė „Baltasis kiras“, visuose koncertuose publiką užvedantys su gerai žinomais hitais ,,Lūpytės“ ir ,,Saulė šviečia“ . 21.15 val. scenoje pasirodys  Judith Owen ir grupė (Jungtinė Karalystė) su naujausia programa „ReDirected,“ 23.00 val. švęsti pakvies energingasis Kazimieras Likša ir grupė.

Šeštadienį, liepos 28 d., svajingoje Teatro aikštėje – 20.00 val.pasirodys Ieva Narkutė su programa „Geriausios dainos“. Anot atlikėjos ji rašo dainas, jas atlieka ir tuo mėgaujasi. Ant scenos būna geresnė, žavesnė ir mielesnė, nei kasdien. Todėl lipa vėl ir vėl. Pripratimas.  21.15 val. Monika Linkytė ir grupė . Viena populiariausių Lietuvos dainininkių, įvertinta net trim aukščiausiais šalies muzikiniais apdovanojimais „M.A.M.A.“ 23.00 val. vakarą baigs grupė „Balkumbia“ (Ispanija) ir nepakartojamas balkanų muzikos siautulys.

JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: čia verta stabdyti tempą!

Šventės mecenato „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“ pristatoma Jūros šventės zona – „Pikniko erdvė“ išsiskirs ekskliuzyvinių produktų prekyba, maisto vagonėlių įvairove, barbekiu maistu. Čia netruks maisto ir gėrimų degustacijų. Didelė žalioji erdvė leis patogiai įsitaisyti ir kurti savo šventę, sau tinkamą poilsį. Pikniko zona įsikurs Kūlių Vartų gatvės atkarpoje ties „Švyturio“ alaus darykla. Penktadienį 18.00-2.00 val. Gera muzika iš vinilo: DJ‘ai Audrius, Kelmas ir Nerijus, 20.00 val. Grupės „Saulės kliošas“ koncertas

Antrąją Jūros šventės dieną, čia vyks joga. Nuo 14.00 val. Pokalbiai ant pievutės su Šventiniu bankuchenu 20.00 val. Muzikinis projektas KLAIPĖDOS SKA FOUNDATION COMBO ARŪNĖ 22.00 val. Grupės „Ministry Of Echology“ koncertas.

________________________

Jūros šventės 2019 burtažodis – „Jūra tinka kiekvienam!“

Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ komanda jau skaičiuoja dienas iki didžiausio vasaros iššūkio – Jūros šventės. Šiemet ji uostamiestyje karaliaus liepos 26-28 dienomis. Didžiausias vasaros renginys „atsineša“ net dvi reikšmingas sukaktis – tai bus jau 60-oji Jūros šventė, o jos atsiradimo tradicijai šiemet sukanka 85-eri.

Jūros šventės organizatoriai šiandien Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai pranešė šiųmečio renginio šūkį, kuris turėtų tapti ir kūrėjų, ir dalyvių įkvėpimu: „Jūra tinka kiekvienam!”. Šią tiesą, anot organizatorių, turbūt yra patikrinęs kiekvienas mūsų turintis bent vieną nuotrauką prisiminimui iš pajūrio.

“Nusifotografuoti prie jūros – lyg nerašytas įstatymas. Tokių nuotraukų rasime kiekviename albume. Jos iliustruoja mūsų gyvenimus, metų laikus, nuotaikas. Ir kai jas peržiūrime, tikrai randame prie ko prikibti – mūsų plaukai, šypsenos, mados, keistos pozos… Pretenzijų neturime tik jūrai. Ji – nepriekaištinga, visada graži ir įdomi, idealiai tinka kiekvienam”, – šiųmetės Jūros šventės kodą pristatė “Klaipėdos švenčių” vadovas Romandas Žiubrys, kviesdamas uostamiesčio bendruomenę kūrybiškai interpretuoti šią idėją.

Jūros šventės temos, apibrėžiančios renginio kryptį ir atmosferą, paprastai nekantriai laukia uosto kompanijos, visuomeniniai ir kūrybiniai kolektyvai, gausiai dalyvaujantys šventės pradžią žyminčiame renginyje – Didžiojoje eisenoje. Ją globoja ir jūrinę bendruomenę triukšmingam bei linksmam žygiui per švenčiančią Klaipėdą telkia Valstybinio jūrų uosto direkcija.

“Visą jūrinę bendruomenę, visas uosto krovos ir laivybos kompanijas kviečiu aktyviai dalyvauti jubiliejinės Jūros šventės Didžiojoje eisenoje, būti išradingiems ir patirti neišdildomus įspūdžius. Linkiu, kad kiekvienas eisenos dalyvis patirtų vienybės ir pasididžiavimo savo miestu jausmus, kurių šleifas gerais atsiminimais lydėtų visus metus”, – dalyvauti eisenoje kvietė laikinasis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Vidmantas Paukštė.

Šiųmetė Jūros šventės eisena tradiciškai vyks penktadienį, liepos 26-ąją, jos startas – 18 val. Eisenos dalyviai tradiciškai žygiuos nuo J. Janonio g. iki Kruizinių laivų terminalo. Neabejojama, jog renginys ir vėl į miesto gatves išves tūkstančius besišypsančių, pasipuošusių, savo miestą bei jo tradicijas branginančių jūros žmonių.

Šventės stiliuje – kriauklių magija

 Vizualinį Jūros šventės 2019 sprendimą kūrė klaipėdietė dizainerė Jūratė Banytė – Gudelienė. Pirmine medžiaga idėjai plėtoti tapo kitos klaipėdietės, fotografės Rūtos Dokšienės darbai – nuotraukų serija “Sea Blue(s)”. Joje  – fotomenininkės antraisiais namais tapusios Danijos Šiaurės jūros pakrantėje rastų kriauklių ar sunkiai atpažįstamų jūros organizmų “portretai” ir kompozicijos. Iš dviejų kūrėjų sinergijos gimė šis tas neįprasto ir intriguojančio, kas šiemet reprezentuos Jūros šventę. „Išleidau savo kolekcijos kriaukles į pasaulį pasižmonėti, o jos štai į kokius kūrybinius tinklus pateko… Galiu tik pasidžiaugti, kad buvo pastebėtos, pamiltos ir taip puikiai transformavosi iš „sea blue(s)“ platformos į, sakyčiau, „sea hip hop’ą“ ir, beje, šauniai žiūrisi naujame amplua”, – taip naują savo kūrinių pavidalą sutiko fotografė Rūta Dokšienė.

Dizainerės Jūratės Banytės-Gudelienės sukurti devyni siužetai savyje sutalpino ir fotografijos, ir piešinio elementus. Lyg netyčia ant piešinio nukritusios jūros dovanos iliustruoja šių metų šventės mintį – jūra tinka kiekvienam… “Didžiulis malonumas eksperimentuoti”, – taip Jūros šventės 2019 stilistikos kūrimo procesą apibūdino jo autorė Jūratė Banytė-Gudelienė. “Kitokios kriauklių paskirtys tarsi atėjo savaime ir pačios pasiprašė laisvos piešinio linijos. Jūros šventė – laisvo polėkio ir kūrybos šventė. Tokia ir jos vizualinė kalba – jūriška, netikėta, nuoširdi ir – su polėkiu”,- sako J. Banytė-Gudelienė.

2019-ųjų Jūros šventę pristatantys eskizai taps reklaminės atributikos, spaudinių, miesto dekoro dalimi. Šventės organizatorių planuose – ir šio netyčia suburto tandemo darbų paroda, kurioje bus galima išvysti ir kriauklių fotografijas, ir kaip jas transformavo kito kūrėjo mintis bei ranka.

Jūros kodas – ir renginių programoje

 2019-ųjų Jūros šventės programa, organizatorių teigimu, talpins daug įdomių, netikėtų renginių ir reginių. “Mūsų prioritetu ir išskirtinumu visada buvo ir liks jūra. Drauge su kūrybinių iniciatyvų partneriais norime atskleisti kuo daugiau jos spalvų ir grožio, didinti pažinimą ir meilę šiai gamtos duotybei. 2019-ųjų šventėje tikrai netrūks pasaulinio lygmens kūrybinių eksperimentų jūros tema, vėl džiaugsimės burlaivių burėmis bei svetinga ir turininga bendryste mieste prie jūros”, – sakė “Klaipėdos švenčių” kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Renginių programą Jūros šventės organizatoriai planuoja viešinti birželio vidury. Naujienas apie renginį galima sekti tinklapyje www.jurossvente.lt, Jūros šventės paskyroje socialiniame tinkle “Facebook”.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.