LAUKIANČIO BILIETO IDĖJA

Jaunatviška ir naujas tradicijas kurianti Kovo 11-oji, 2016 m. Klaipėdai padovanojo LAUKIANČIO BILIETO idėją. Nedrąsia svajone buvusi idėja, Kovo 11-oji kasmet pakviečia į  labdaringą išskirtinės muzikos koncertą, kuriame pristatoma laukiančio bilieto idėja, o visi už koncertą paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“.

Vienas bilietas sau, kitas – dovana vaikui ar paaugliui, kuri lauks savojo žiūrovo. Tokia paprasta klaipėdietiškos iniciatyvos „Laukiantis bilietas“ filosofija, ją pristato ketvirtą kartą organizuojamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas koncertas.

„Laukiančiu bilietu“ pasinaudoti gali tiek sunkiau besiverčiančios, tiek gerai gyvenančios šeimos. Svarbiausias ir vienintelis „laukiančio bilieto“ tikslas – formuoti mūsų miesto ir šalies ateitį – vaikus ir jaunimą supažindinant su tikrąja kultūra, skatinant domėtis.

„Laukiančio bilieto“ idėja pasinaudoti galės į renginius einantys tėvai ir kartu su savimi norintys pasiimti atžalas, arba savarankiškai į koncertą einantys paaugliai (iki 18 metų). „Laukiantį bilietą“ įteiks sąžiningas  tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas. „Laukiantis bilietas“ turės išskirtinę žymę, todėl prieš renginį bilietų kontrolierius matys ar su šiuo bilietu tikrai eina vaikas, paauglys.

Kiek „Laukiančių bilietų“ išnaudota ir kiek dar likę – skelbiama internetinėse „Laukiančio bilieto“ partnerių svetainėse bei telefonais, kurie nurodyti prie įstaigų bilietų kasų.

PROJEKTO  PARTNERIAI

2019 m. „Laukiančio bilieto“partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos dramos teatras bei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras;
2018 m. „Laukiančio bilieto“ partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras;
2017 m. „Laukiančio bilieto“ partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos lėlių teatras bei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras;
2016 m. „Laukiančio bilieto“ partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras;

PAAUKOTA

2019 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 3785 eurai, sukurti 563 „laukiantys bilietai“;
2018 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 2425 eurai, sukurti 391 „laukiantys bilietai“;
2017 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 2385 eurai, sukurti 524 „laukiantys bilietai“;
2016 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukota 3740 eurų, sukurti 874 „laukiantys bilietai“.

Iniciatyva „Laukiantis bilietas“ yra Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

„Laukiančio bilieto“ idėją paskatino „paliktos kavos“ tradicija, itin būdinga Italijos ir Prancūzijos regionams. Čia, neturint pinigų, ar namuose pamiršus piniginę, be vargo galima pasimėgauti puodeliu kavos, o sugrįžus kitą kartą, pačiam sumokėti. Galimybė gurkšnoti paliktos kavos atsiranda tuomet, kai sumokėjęs už kelis puodelius kavos kavinės lankytojas išgeria vieną, o kiti atitenka nepažįstamiesiems.

Idėjos sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“.

Idėjos rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

 

Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas koncertas – šviesus ir elegantiškas, telkiantis jautriai ir šiltai iniciatyvai dalintis. Visos jau ketvirtąjį kartą vyksiančio koncerto metu surinktos Jūsų lėšos pavirs laukiančiais bilietais ir suteiks galimybę 2019 metais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro renginiuose.

Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija yra neįtikėtinai paprasta ir kilni. Susimokėdamas už savo bilietą, nupirksi bilietą vaikui ar paaugliui. Antrasis apmokėtas bilietas bus atidėtas į šoną ir lauks savojo žiūrovo. Laukiantį bilietą įteiks sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas.

Dėkodami Jums džiaugiamės, kad nuo projekto pradžios jau išdalinome 1789 bilietus į renginius Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame bei Lėlių teatruose.

DĖMESIO. Skirkite projekto paramai 20 Eur, ir mes padovanosime Jums vieną bilietą į šventinį koncertą. Aukoti galite VšĮ Klaipėdos šventės biure, Turgaus g. 22-8, Klaipėda arba pavedimu į paramos sąskaitą LT34 7300 0100 0233 2003, Swedbank.

Būtina išankstinė rezervacija tel. +370 698 16053 .

Dosniai dalinkimės gerumu!

 

Banalių tiesų nebūna. Tad vaikai dar gali išgelbėti pasaulį. Lygiai, kaip Klaipėdos jaunieji talentai – savąjį Pamario kraštą ir visą Lietuvą. Nes jie – talentingi. Nes jų Mokytojai yra tie, kuriuos senovės graikai vadino paidagogos – auklėtojas. Klaipėdiškių muzikų auklėtojai ne tik moko, kaip turi lakstyti jaunojo pianisto pirštai. Jie ugdo stiliaus sampratą, estetinį skonį, grožio ir gėrio atvėrimo paslapčių. Todėl aš klausiu savęs: ar 2019 metų Kovo 11 –oji bus dar kur Lietuvoje tokia stipri tiesos, šiuo atveju – meno tiesos diena, užtaisas ir iškrova, kaip Klaipėdoje?

Juk čia skambančiai Kovo 11 –ajai savo erdvę atvers nuostabios akustikos Klaipėdos koncertų salė, o savo glėbį išskleis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, diriguojamas teatro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio. Jie tai padarys tam, kad į šventinį koncertą susirinkę klausytų, kaip Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos moksleivė Gabrielė Beata Štaraitė, Šilutės meno mokyklos ugdytinė Saulė Norvaišaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai Jonas Šopa ir Gabija Maknavičiūtė bei Londono Purcell School prisijaukinusių klaipėdiškių atstovas Kasparas Mikužis skambins Haidno, Beethoveno, Šumano, Šopeno ir mūsiškio B.Dvariono fortepijono koncertų šedevrus.

Kaip visa tai paveiks susirinkusius? Taip, kaip ir turi paveikti laisvų žmonių laisvas muzikavimas Kovo 11 –ąją: mes pakilsim įgiję daugiau pasitikėjimo savimi ir savo Tėvyne. Šiandien ta – gal svarbiausia.

Ir dar. Ateidami į Kovo 11 šventės koncertą, jūs dalyvausite gerumo veiksme. Jau ketvirtą kartą koncerto metu surinktos lėšos pavirs Jūsų dėka LAUKIANČIAIS BILIETAIS. Tai nuostabi (ir tokia reikalinga!) VšĮ „Klaipėdos šventės“ iniciatyva. Ji suteikia unikalią ir giliai humanistinę galimybę 2019 metais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros mylėtojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro renginiuose. Mat susimokėdami už savo bilietą , Jūs nuperkate bilietą vaikui ar paaugliui, tuo pačiu nors vienam vakarui atitraukdami jį nuo gatvės subkultūros tuštybės ir atveriate jam duris į meno pasaulį. Kuris gal jo jau nebepaleis…

Tai gal ne tik vaikai, bet ir Jūs taip gelbėsit pasaulį ir savo Lietuvą.

Verta pabandyti, ar ne?

 

                                                                 Pagarbiai Jūsų Viktoras Gerulaitis

                     

Gabija Maknavičiūtė:

Gabija Maknavičiūtė (g. 1997 m.) septynių metukų įstojo į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, kur fortepijono specialybės pradėjo mokytis mokytojos metodininkės Valentinos Potejenko klasėje. Čia mokydamasi pirmą kartą koncertavo su Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru (2007).

Nuo 6 klasės Gabija mokslus tęsė Vilniuje – Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, docentės mokytojos ekspertės Albinos Šikšniūtės fortepijono klasėje. Būtent šioje mokykloje ir buvo laimėti pirmieji laurai tarptautiniame konkurse Sankt Peterburge (III vieta, Rusija). Vėliau sėkmė lydėjo apie 20-tyje tarptautinių ir šalyje organizuojamų konkursų.

2013m., 2014m., 2018m. Gabija buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos raštais. 2014 – 2017 m. – apdovanota Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko padėkomis. O 2018 m. pavasarį apdovanota Kultūros ministerijos Jaunojo atlikėjo premija už 2017 m.

Gabija yra tarptautinio festivalio „Impresijos“ (Klaipėda, 2014, 2017) iniciatorė ir meno vadovė. Šiuo metu ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečio kurso studentė. Fortepijono specialybę studijuoja prof. Zbignevo Ibelgaupto fortepijono klasėje.

 

Gabrielė Beata Štaraitė

Gabrielė Beata Štaraitė (g. 2007 m.) klaipėdietė, kurią muzika lydi nuo ankstyvos vaikystės.

Būdama šešerių metų, mergaitė įstojo į Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklą, šiuo metu yra šios mokyklos 5 klasės mokinė ir mokosi mokytojos Virginijos Dubinskienės klasėje.

Gabrielė yra tarptautinių ir respublikinių konkursų „Olimpo musicale“, „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“, „Baltijos gintarėliai“, Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso, P. Čaikovskio jaunųjų pianistų ir fortepijoninių ansamblių konkurso ir kt. laureatė, o Tarptautiniame konkurse „Musica Pianoforte“ buvo įvertinta Grand Prix.

Ne kartą jos muzikavimą konkursų žiuri yra įvertinusi specialiais prizais.

„Muzika tai mano gyvenimo dalis, – sako mergaitė. – Be muzikos ir kitų menų aš neįsivaizduoju savo gyvenimo. Manau, kad kiekvienas žmogus turi muzikos ar meno gyslelę.“

 

Jonas Šopa

Muzikos pradėjęs mokytis Mažeikiuose, Jonas Šopa (g. 1999) ne iškart apsisprendė norįs siekti muziko kelio, tačiau supratęs, jog jo viduje dega didžiulė aistra muzikai ir fortepijonui, tęsė mokslus Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (mok. Virginija Ruzgienė), o šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus klasėje.

Nuo 2009-ųjų Jonas pelnė laureato vardą ir įvairius apdovanojimus daugiau nei dešimtyje konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Austrijoje bei Prancūzijoje. Pianisto biografijoje – pirmoji vieta tarptautiniame atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum 2017”, laureato diplomas XX nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo raštas bei pirmoji vieta IV LMTA pianistų konkurse Nijolės ir Jono Dėdinų fondo prizams laimėti.

Jaunasis atlikėjas yra 2018 metų vasarą pajūryje vykusios jaunųjų pianistų profesiniam tobulėjimui skirtos vasaros akademijos „Klaipėda Piano Masters” laureatas, taip pat – 2018 metų sausį Vokietijos mieste Einbecke vykusios pianistų akademijos ir koncertų serijos „Feuerwerk Einbeck” stipendininkas.

Fortepijono atlikimo meno subtilybių Jonas mokėsi Valentinos Berman, Gintaro Januševičiaus, Kevin Kenner, Zecharia Plavin, Tamaros Poddubnaya ir Andriaus Žlabio meistriškumo kursuose.

2017-2018 metais Jonas buvo Kopenhagos Tarptautinio bei Ballerup Sct. Jacob Rotary klubų stipendininkas.

 

Kasparas Mikužis

Kasparas Mikužis (g. 2001) pradėjo skambinti pianinu Šilutės muzikos mokykloje Liudmilos Sandros Tunaitienės klasėje, vėliau Liudmilos Kašėtienės klasėje. Mokėsi nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, o dabar savo mokslus tęsia The Purcell School of music Londone, Justo Dvariono klasėje.

Jis yra 20 tarptautinių konkursų laureatas, įvertintas Grand Prix Tarptautiniame B. Dvariono konkurse, bei 1-ąja vieta „Scottish International Youth Piano Competition“ Glazge, Škotijoje. Kasparas nuolat kviečiamas koncertuoti, ir yra grojęs tokiose salėse kaip Concertgebouw Olandijoje ir Wigmore hall Londone. 2012 ir 2015 jo pasirodymai buvo transliuojami per prestižinį klasikinės muzikos kanalą Mezzo TV, o 2018 metais jis išleido 1-ąjį CD kartu su „KNS Classical“ . Jaunasis pianistas yra globojamas „SOS Talents“ ir M. Rostropovičiaus fondų, meistriškumą tobulina pas žymius muzikus – Grigory Gruzman, William Fong, Pavel Nersessian, Mūzą Rubackytę, Uta Weyand, Stephen Kovacevich, Barbara Szczepanska, Roy Howat, Tamas Ungar ir kitus.

Muzika Kasparui yra neatsiejama gyvenimo dalis, kuria, kaip pats muzikantas sako, džiaugiasi kiekvieną akimirką.

 

Saulė Norvaišaitė 

Saulė Norvaišaitė (g. 2004 m.) mokytis groti pianinu pradėjo sulaukusi šešerių metų Šilutės meno mokykloje, mokytojos Liudmilos Kašėtienės klasėje. Nuo devynerių metų mergina dalyvauja konkursuose, yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė ir diplomantė. Būdama trylikos metų pirmą kartą tarptautiniame konkurse Estijoje kartu su kameriniu orkestru atliko Mocarto koncertą ir tapo III vietos laureatė. 2018 m. Aldonos Dvarionaitės konkurse – festivalyje Saulė apdovanota III vietos premija ir Balio Dvariono koncertą Nr. 2 atliko kartu su Kauno simfoniniu orkestru, diriguojant Martynui Staškui

Saulė savo ateitį sieja su muzika, todėl nuolat dalyvauja Lietuvos bei užsienio pianizmo ekspertų seminaruose ir meistriškumo pamokose, kviečiama kūrinius atlikti įvairiuose koncertuose bei festivaliuose.

I KONCERTO DALIS

Gabrielė Beata Štaraitė (Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla, mok. Virginija Dubinskienė)

 1. J. Haydn Koncertas klavyrui su orkestru Nr. 11 d – moll, Hob. VIII/11, I d.
 2. B. Dvarionas Valsas – ekspromtas „Praeities akimirka“
 3. S. Šiaučiulis „Žalia“

Saulė Norvaišaitė (Šilutės meno mokykla, mok. Liudmila Kašėtienė)

 1. B. Dvarionas Koncertas fortepijonui su orkestru Nr. 2, e-moll, III d.

Jonas Šopa (Lietuvos muzikos ir meno akademija, prof. Jurgis Karnavičius)

 1. R.Schumann Koncertas fortepijonui su orkestru, I d.

 

II KONCERTO DALIS

Gabija Maknavičiūtė (Lietuvos muzikos ir meno akademija, prof. Zbignevas Ibelgauptas)

 1. F.Shopin Koncertas fortepijonui su orkestru e-moll, I d.

Kasparas Mikužis (The Purcell School, mok. Justas Dvarionas)

 1. L. van Beethoven Koncertas fortepijonui su orkestru Nr. 3., I d.

KILNI INICIATYVA VAINIKAVO ŠVENTINĮ KOVO 11-OSIOS VAKARĄ KLAIPĖDOJE

„Nubusk pasikeitęs“ – toks išskirtinis raginimas jau trečius metus lydi kilnią „Laukiančio bilieto“ iniciatyvą, kuriai dedikuotas specialus Kovo 11-osios koncertas. Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko globojamas dviejų dalių ypatingos muzikos vakaras šiemet į Klaipėdos dramos teatrą subūrė garbingus svečius, klaipėdiečius, kurių dosnumas vaikams ir jaunimui taps LAUKIANČIAIS BILIETAIS. Dviejų dalių koncertas su Lietuvą pasaulyje jau dabar garsinančiais jaunaisiais talentais, Vilniaus styginių kvintetu „Intermezzo“ bei šveicarų atlikėju Bruno Bieri – publikai paliko neišdildomą įspūdį.  Renginyje „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukota beveik pustrečio tūkstančio eurų.  

Ypatingos muzikos ir idėjos vakaras pradėtas „Tautiška giesme“ bei Lietuvos Respublikos Prezidentės sveikinimu. „Laukiančio bilieto“ idėja – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. 

Pirmoje koncerto dalyje gerai žinomus ir negirdėtus kūrinius atlikę talentingi jaunieji fortepijono virtuozai – Milda Daunoraitė, Pijus Pirogovas, Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė bei jautrūs jaunuosius talentus muzikantus išugdžiusios mokytojos Liudmilos Kašėtienės žodžiai pilnutėlę teatro salę privertė atsistoti. Vakaro svečiai negailėjo susižavėjimo šūksnių, neslėpė nuostabos ir didžiavosi prisidėję prie vieno įspūdingiausių Kovo 11-osios koncertų.

Antroje iškilmingo Kovo 11-osios vakaro dalyje pristatytas netikėtas – jausmingas, melancholiškas, nors tuo pat metu ir žaismingas Vilniaus styginių kvinteto „Intermezzo“ bei šveicarų atlikėjo Bruno Bieri duetas. Nuoširdus ir žaismingas, specialiai šiam koncertui iš Šveicarijos atvykęs atlikėjas nustebino balso spalvų įvairove, neeiliniais vokaliniai gebėjimai, jautriomis hango melodijomis, o koncertą vainikavo kūriniu, kuriame skambėjo tradicinis Šveicarijos Alpių ragas.

Koncerto metu suaukotos lėšos atiteks projekto partneriams – Klaipėdos koncertų salei ir Klaipėdos dramos teatrui, jos bus konvertuotos į bilietus. „Laukiantys bilietai“ suteiks galimybę jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose šių kultūros įstaigų renginiuose. Kiek tokių  bilietų  bus atidėta kiekvienos įstaigos kasose ir lauks jaunų žmonių, paaiškės netrukus, įstaigoms nustačius bilietų kainas. Informacija apie tai bus paskelbta renginio organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos dramos teatro svetainėse.

Bendra „Laukiančio bilieto“ iniciatyvai paaukota suma – 2425 eurai (1985 eurai papildė aukų dėžutę, 440 eurų paaukota internetu). Prieš metus „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 2385 eurai, sukurti 524 „laukiantys bilietai“.

Kad „Laukiančio bilieto“ idėja sklistų kuo plačiau ir taptų galimybe kuo platesniam jaunų žmonių ratui, į renginį buvo pakviesti uostamiestyje veikiančių socialinių įstaigų, dienos centrų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, atstovai.

APIE  LAUKIANČIO BILIETO INICIATYVĄ IR YPATINGĄ  KOVO 11-OSIOS „NUBUSK PASIKEITĘS“ KONCERTĄ

Jaunatviška ir naujas tradicijas kurianti Kovo 11-oji, prieš dvejus metus Klaipėdai padovanojo LAUKIANČIO BILIETO idėją. Nedrąsia svajone buvusi idėja, Kovo 11-ąją jau trečius metus pakvies į labdaringą išskirtinės muzikos koncertą „Nubusk pasikeitęs“, kuriame pristatoma laukiančio bilieto idėja, o visi koncertui paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“, kurie suteikia teisę jaunimui iki 18 metų nemokamai lankyti kultūrinius renginius. 

Išskirtinę „Laukiančio bilieto“ idėją pristatantis koncertas – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. 

 

Dalinimosi iniciatyva LAUKIANTIS BILIETAS pristato

LABDAROS KONCERTĄ, SKIRTĄ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI
NUBUSK PASIKEITĘS

2018 m. kovo 11 d.,  sekmadienį, 19.00 val.
KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE

ATSISIŲSTI KONCERTO LANKSTINUKĄ PDF

KONCERTE DALYVAUJA:
Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo, Bruno Bieri (Šveicarija), Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (fortepijonas), Pijus Pirogovas (fortepijonas), Milda Daunoraitė (fortepijonas)

KONCERTO VEDĖJAS Viktoras Gerulaitis

Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas koncertas – šviesus ir elegantiškas, telkiantis jautriai ir šiltai iniciatyvai dalintis. Visos jau trečiąjį kartą vyksiančio koncerto metu surinktos Jūsų lėšos pavirs laukiančiais bilietais ir suteiks galimybę 2018 metais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.

Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija yra neįtikėtinai paprasta ir kilni. Susimokėdamas už savo bilietą, nupirksi bilietą vaikui ar paaugliui. Antrasis tavo apmokėtas bilietas bus atidėtas į šoną ir lauks savojo žiūrovo. Laukiantį bilietą įteiks sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas.

Dėkodami Jums džiaugiamės, kad nuo projekto pradžios jau išdalinome 1398 bilietus į renginius Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre bei Klaipėdos lėlių teatre.

DĖMESIO. Skirkite projekto paramai 20 Eur, ir mes padovanosime Jums vieną bilietą į šventinį koncertą. Aukoti galite VšĮ Klaipėdos šventės biure, Turgaus g. 22-8. Informacija tel. 8 698 16053. Dosniai dalinkimės gerumu!

KOVO 11-OSIOS KONCERTO PROGRAMA

PIRMA DALIS

Pirmojoje koncerto dalyje kviesime išgirsti talentingus pianistus – jaunuosius Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadorius.

Pijus Pirogovas gimė 2008 m. Vilniuje. 2010 m. persikėlė gyventi į Šilutę, kur gyvena, mokosi ir muzikuoja Šilutės meno mokykloje pas mokytoją Liudmilą Kašėtienę. Darbštus ir talentingas vaikas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, nuolat semiasi patirties meistriškumo pamokose. Į gyvenimą įsileidęs muziką, Pijus atrado dar vieną savo gabumą – kūrybą. Berniukas yra sukūręs ne vieną fortepijoninį kūrinį, vieną iš jų atliko 2016 m. tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurse. Nuo 2016 m. rudens Pijų globoja tarptautinis Michel Sogny fondas „SOS Talents“, jis yra nuolat kviečiamas į meistriškumo pamokas Paryžiuje.

Milda Daunoraitė (gim. 2001 m.) pradėjo groti pianinu būdama 6 metų Anykščių muzikos mokykloje, nuo 2012 m. mokėsi Šilutės meno mokykloje mokytojos Liudmilos Kašėtienės klasėje. Šiuo metu mokosi Purcell muzikos mokykloje Londone mokytojo Justo Dvariono klasėje. Milda yra daugiau kaip 20 nacionalinių bei tarptautinių konkursų nugalėtoja. Visuose tapo laureate arba I vietos laimėtoja, net 4 kartus pelnė Grand Prix apdovanojimus. Mergina daug koncertuoja užsienyje: Paryžiuje, Ženevoje, Amsterdame, Aarhuse, Batumyje, buvo pakviesta groti Nobelio premijos laureatų susitikime Varšuvoje (2013), atliko kūrinius koncertuose, kuriuos filmavo MEZZO TV kanalas. Nuo 2010 metų Milda yra Michel Sogny fondo „SOS Talents“, nuo 2017 m. – M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė.

Skaistė Kašėtaitė (gim. 1998 m. ) vos ketverių į muzikos pasaulį atvedė mama Liudmila Kašėtienė. Baigusi Šilutės meno mokyklą, Skaistė mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje (mok. G.Kondrotaitė), dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir meno akademijoje prof. Z.Ibelhaupto klasėje. S.Kašėtaitė yra daugelio svarbių nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė, jos biografijoje – koncertai Vilniaus Rotušėje, Nacionalinėje bei Kauno filharmonijose, Valdovų rūmuose, užsienio scenose. 2017 metais Skaistė pelnė Mažojo Šv. Kristoforo laureato vardą už muzikos pasiekimus.

Lina Žutautaitė (gim. 1998 m.) mokėsi Kretingos meno mokykloje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (V. Ruzgienės klasėje),  studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. J.Karnavičiaus klasėje. Lina yra 11 tarptautinių, 2 nacionalinių konkursų laureatė. 2016 m. pagal tarptautinę Erasmus+ programą buvo išvykusi koncertuoti į Italiją. Už muzikinius pasiekimus 2014 m. ir 2016 m. atlikėjai buvo įteikti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštai.

Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, prof. Rūta Rikterė)

 1. Schumann Bilder aus Osten op. 66, Nr. 3
 2. K. Čiurlionis Impromtu fis-moll

Pijus Pirogovas (Šilutės meno mokykla, mokytoja Liuda Kašėtienė)

 1. Nakada “Greitas etiudas”
 2. Chopin Trys ekosezai op. 72, Nr. 3
 3. Dvarionas Valsas-ekspromtas fis-moll “Praeities akimirka”
 4. Pieczonka Tarantella a-moll – 3.10

Milda Daunoraitė (The Purcell School, mokytojas Justas Dvarionas)

 1. Dvarionas “Pirmosios snaigės” (iš ciklo “Žiemos eskizai”)
 2. Debussy “Ce qu’a vu le vent d’Ouest” from Preludes, Book 1
 3. Dvarionas Preliudas B-dur
 4. Liszt Venezia e Napoli, S. 159, Tarantella
 5. A. Mozart/ A. Volodos Concert Paraphrase on “Turkish March”

Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, prof. Rūta Rikterė)

 1. Saint-Saens iš ciklo “The Carnival of the animals”: Aquarium, Fossils, The Swan, Finale

ANTRA DALIS

Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo – tai penkių Lietuvos Nacionalinės filharmonijos artistų kolektyvas. Įkurtas  1993 metais, kūrybingas bei iššūkiams atviras ansamblis surengė daugiau kaip 1000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Kvintetas koncertuoja klasikinės ir džiazo muzikos festivaliuose, nuolat ieško naujų muzikos formų ir spalvų, todėl jo repertuare įvairiausių stilių muzika nuo baroko iki roko.

Vilniaus kvinteto Intermezzo meno vadovas– Lionius Treikauskas;

Almina Statkuvienė (smuikas),Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Henrikas Marcinkus (altas), Lionius Treikauskas (violončelė), Dainius Misiūnas (violončelė).

Šveicarų atlikėjas Bruno Bieri – aistringas žmogaus balso galimybių tyrinėtojas. Obertoninį ir pustoninį giedojimą derindamas su klasikiniu ir eksperimentiniu jodel atlikimu, B. Bieri atveria įstabų neatrastų garsų pasaulį. Kita Bruno aistra – Alpių ragas bei Šveicarijoje adaptuotas ir vien ten gaminamas akustinis instrumentas hangas. Virtuoziškos hango vibracijos dermėje su klasikiniais styginiais instrumentais koncerte nuskambės jaudinančiai ir nostalgiškai, pieš neatrastus kraštovaizdžius ir kvies panirti į šviesią muzikinę meditaciją. 

KLAUSYTI:

 1. ArcHi Tone (L. Treikauskas, B. Bieri )
 2. Prolog (L. Treikauskas)
 3. Helmhous (L Treikauskas)
 4. Jodel (L. Treikauskas)
 5. Musette (L. Treikauskas)
 6. In Time (L. Treikauskas)
 7. Oblivion (A. Piazzolla)
 8. 20 Years after (A. Piazzolla)
 9. Catalunya rain (L. Treikauskas)
 10. Cubana (L. Treikauskas, B Bieri)
 11. A Tone (L. Treikauskas, B. Bieri)
 12. To the Silence (L. Treikauskas)
 13. Alpių ragas (L. Treikauskas, B. Bieri)
Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.