Gabija Maknavičiūtė:

Gabija Maknavičiūtė (g. 1997 m.) septynių metukų įstojo į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, kur fortepijono specialybės pradėjo mokytis mokytojos metodininkės Valentinos Potejenko klasėje. Čia mokydamasi pirmą kartą koncertavo su Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru (2007).

Nuo 6 klasės Gabija mokslus tęsė Vilniuje – Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, docentės mokytojos ekspertės Albinos Šikšniūtės fortepijono klasėje. Būtent šioje mokykloje ir buvo laimėti pirmieji laurai tarptautiniame konkurse Sankt Peterburge (III vieta, Rusija). Vėliau sėkmė lydėjo apie 20-tyje tarptautinių ir šalyje organizuojamų konkursų.

2013m., 2014m., 2018m. Gabija buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos raštais. 2014 – 2017 m. – apdovanota Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko padėkomis. O 2018 m. pavasarį apdovanota Kultūros ministerijos Jaunojo atlikėjo premija už 2017 m.

Gabija yra tarptautinio festivalio „Impresijos“ (Klaipėda, 2014, 2017) iniciatorė ir meno vadovė. Šiuo metu ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečio kurso studentė. Fortepijono specialybę studijuoja prof. Zbignevo Ibelgaupto fortepijono klasėje.

 

Gabrielė Beata Štaraitė

Gabrielė Beata Štaraitė (g. 2007 m.) klaipėdietė, kurią muzika lydi nuo ankstyvos vaikystės.

Būdama šešerių metų, mergaitė įstojo į Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklą, šiuo metu yra šios mokyklos 5 klasės mokinė ir mokosi mokytojos Virginijos Dubinskienės klasėje.

Gabrielė yra tarptautinių ir respublikinių konkursų „Olimpo musicale“, „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“, „Baltijos gintarėliai“, Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso, P. Čaikovskio jaunųjų pianistų ir fortepijoninių ansamblių konkurso ir kt. laureatė, o Tarptautiniame konkurse „Musica Pianoforte“ buvo įvertinta Grand Prix.

Ne kartą jos muzikavimą konkursų žiuri yra įvertinusi specialiais prizais.

„Muzika tai mano gyvenimo dalis, – sako mergaitė. – Be muzikos ir kitų menų aš neįsivaizduoju savo gyvenimo. Manau, kad kiekvienas žmogus turi muzikos ar meno gyslelę.“

 

Jonas Šopa

Muzikos pradėjęs mokytis Mažeikiuose, Jonas Šopa (g. 1999) ne iškart apsisprendė norįs siekti muziko kelio, tačiau supratęs, jog jo viduje dega didžiulė aistra muzikai ir fortepijonui, tęsė mokslus Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (mok. Virginija Ruzgienė), o šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus klasėje.

Nuo 2009-ųjų Jonas pelnė laureato vardą ir įvairius apdovanojimus daugiau nei dešimtyje konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Austrijoje bei Prancūzijoje. Pianisto biografijoje – pirmoji vieta tarptautiniame atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum 2017”, laureato diplomas XX nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo raštas bei pirmoji vieta IV LMTA pianistų konkurse Nijolės ir Jono Dėdinų fondo prizams laimėti.

Jaunasis atlikėjas yra 2018 metų vasarą pajūryje vykusios jaunųjų pianistų profesiniam tobulėjimui skirtos vasaros akademijos „Klaipėda Piano Masters” laureatas, taip pat – 2018 metų sausį Vokietijos mieste Einbecke vykusios pianistų akademijos ir koncertų serijos „Feuerwerk Einbeck” stipendininkas.

Fortepijono atlikimo meno subtilybių Jonas mokėsi Valentinos Berman, Gintaro Januševičiaus, Kevin Kenner, Zecharia Plavin, Tamaros Poddubnaya ir Andriaus Žlabio meistriškumo kursuose.

2017-2018 metais Jonas buvo Kopenhagos Tarptautinio bei Ballerup Sct. Jacob Rotary klubų stipendininkas.

 

Kasparas Mikužis

Kasparas Mikužis (g. 2001) pradėjo skambinti pianinu Šilutės muzikos mokykloje Liudmilos Sandros Tunaitienės klasėje, vėliau Liudmilos Kašėtienės klasėje. Mokėsi nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, o dabar savo mokslus tęsia The Purcell School of music Londone, Justo Dvariono klasėje.

Jis yra 20 tarptautinių konkursų laureatas, įvertintas Grand Prix Tarptautiniame B. Dvariono konkurse, bei 1-ąja vieta „Scottish International Youth Piano Competition“ Glazge, Škotijoje. Kasparas nuolat kviečiamas koncertuoti, ir yra grojęs tokiose salėse kaip Concertgebouw Olandijoje ir Wigmore hall Londone. 2012 ir 2015 jo pasirodymai buvo transliuojami per prestižinį klasikinės muzikos kanalą Mezzo TV, o 2018 metais jis išleido 1-ąjį CD kartu su „KNS Classical“ . Jaunasis pianistas yra globojamas „SOS Talents“ ir M. Rostropovičiaus fondų, meistriškumą tobulina pas žymius muzikus – Grigory Gruzman, William Fong, Pavel Nersessian, Mūzą Rubackytę, Uta Weyand, Stephen Kovacevich, Barbara Szczepanska, Roy Howat, Tamas Ungar ir kitus.

Muzika Kasparui yra neatsiejama gyvenimo dalis, kuria, kaip pats muzikantas sako, džiaugiasi kiekvieną akimirką.

 

Saulė Norvaišaitė 

Saulė Norvaišaitė (g. 2004 m.) mokytis groti pianinu pradėjo sulaukusi šešerių metų Šilutės meno mokykloje, mokytojos Liudmilos Kašėtienės klasėje. Nuo devynerių metų mergina dalyvauja konkursuose, yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė ir diplomantė. Būdama trylikos metų pirmą kartą tarptautiniame konkurse Estijoje kartu su kameriniu orkestru atliko Mocarto koncertą ir tapo III vietos laureatė. 2018 m. Aldonos Dvarionaitės konkurse – festivalyje Saulė apdovanota III vietos premija ir Balio Dvariono koncertą Nr. 2 atliko kartu su Kauno simfoniniu orkestru, diriguojant Martynui Staškui

Saulė savo ateitį sieja su muzika, todėl nuolat dalyvauja Lietuvos bei užsienio pianizmo ekspertų seminaruose ir meistriškumo pamokose, kviečiama kūrinius atlikti įvairiuose koncertuose bei festivaliuose.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.