MATAS NORMANTAS (g. 2006 m.) nuo šešerių mokosi Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje mokytojos Virginijos Dubinskienės fortepijono klasėje. Talentingas berniukas vos 7 metų tapo          tarptautinio  konkurso laureatu ir buvo apdovanotas Klaipėdos miesto mero padėka už muzikinius pasiekimus. Šiuo metu jaunasis pianistas yra 40 respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas. Svarbiausi pasiekimai – pirmosios vietos tarptautiniuose konkursuose „Baltijos gintarėliai“, „Muzikuojantys berniukai“, „Olimpo Musicale“, „Musica Pianoforte“, „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“. 2019 m. berniukas tapo II respublikinio pianistų konkurso „Crescendo“ Grand Prix laimėtoju. Matas savo gyvenimą sieja su muzika, svajoja tapti žymiu pianistu ir garsinti savo gimtąjį miestą – Klaipėdą. Labiausiai jį žavi J. S. Bacho, L. van Beethoveno ir F. Chopeno muzika.

MEDA SILIŪTĖ (g. 2007 m.) fortepijonu skambina nuo šešerių metų. Šiuo metu mergaitė lanko 6 klasę Šilutės meno mokykloje, jos mokytoja Liudmila Sandra Tunaitienė. Nuo pirmųjų mokslo metų Meda dalyvavo 15 tarptautinių ir 8 respublikiniuose konkursuose ir visuose tapo laureate. 2019 m. pelnė Grand Prix II respublikiniame konkurse „Crescendo“. 2017 metais, būnant devynerių, jaunajai pianistei už puikų pasirodymą V tarptautiniame Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkurse baigiamajame koncerte suteikta galimybė atlikti kūrinį su Šiaulių kameriniu orkestru (dirigentas Modestas Barkauskas). 2018 m. XXVII tarptautiniame jaunųjų muzikų festivalio „Kaunas 2018“ baigiamajame koncerte mergaitė skambino su Kauno miesto valstybiniu simfoniniu orkestru. Jau du kartus atlikėja koncertavo Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje kartu su Šv. Kristoforo orkestru. Taip pat keturias vasaras Meda organizatorių kvietimu atliko kūrinius tarptautiniame M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje Palangoje. Jaunoji pianistė savo gebėjimus nuolat tobulina žymių pedagogų meistriškumo kursuose. Intensyviai mokosi, kaupia muzikinį repertuarą, ruošiasi naujiems konkursams bei iššūkiams.

PIJUS PIROGOVAS (g. 2008 m.) būdamas šešerių metų pradėjo muzikuoti mokytojos ekspertės Liudmilos Kašėtienės klasėje Šilutės meno mokykloje. Nuo 2018 m. Pijų globoja tarptautinis Michel Sogny fondas „SOS TALENTS“ Paryžiuje, o 2019 m. vasarą jis tapo ir M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininku. Berniukas nuolat dalyvauja konkursuose, festivaliuose, koncertuose ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, tobulinasi meistriškumo pamokose. Per pastaruosius keletą metų tapo 11 tarptautinių ir respublikinių konkursų 1-osios vietos bei 2 Grand Prix laimėtoju. Grojo su kameriniais orkestrais, 2018 m. ir 2019 m. skambino kalėdiniuose koncertuose Eliziejaus laukuose Paryžiuje, keletą kartų koncertavo Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje. 2020 metų pradžioje Pijus buvo pakviestas koncertuoti Ženevoje, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos didžiojoje konferencijų salėje

JOKŪBAS ŽIUBRYS (g. 2010 m.) nuo šešerių metų skambinti mokosi Kretingos meno mokykloje mokytojos Kilnutės Skripkauskienės klasėje. Pastaraisiais metais tapo 6 tarptautinių konkursų laureatu ar diplomantu. 2017 m. ir 2019 m. laureato vardą pelnė tarptautiniuose konkursuose „Muzikuojantys berniukai“ (Klaipėda), 2019 m. I vietos laureato diplomu apdovanotas II tarptautiniame konkurse „Trofeo Musicale“ (Kaunas). Tais pačiais metais tapo ir II respublikinio konkurso „Crescendo“ laureatu.

MARTYNA VALEIKAITĖ (g. 2005 m.) sulaukusi septynerių pradėjo mokytis groti fortepijonu Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje mokytojos Vilijos Revutienės klasėje.

Jaunoji pianistė sėkmingai pasirodė daugiau nei 20 respublikinių ir tarptautinių konkursų. Martynos muzikinėje biografijoje – laureato diplomas X tarptautiniame B. Dvariono konkurse, II vieta XIII tarptautiniame W. A. Mozarto konkurse Romoje, II vieta IX tarptautiniame konkurse „Piano talents“ Milane, II vieta I tarptautiniame konkurse „Piano frequency“ Latvijoje. 2019 metais Martyna  I vietos laureato diplomais apdovanota tarptautiniuose konkursuose „Edelweiss“ Vienoje bei „Kaunas Sonorum“ Kaune. Mergina aukščiausių įvertinimų sulaukia ir skambindama fortepijoniniuose ansambliuose, yra nesyk muzikavusi su Klaipėdos kameriniu orkestru.

AUGUSTĖ IR IEVA PETKŪNAITĖS gimė 1998 m. Klaipėdoje. Sulaukusios šešerių metų, seserys dvynės pradėjo lankyti fortepijono pamokas Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje, mokytojos Vilijos Revutienės klasėje. Nuo 2018 m. spalio Augustė ir Ieva tęsia solo fortepijono bakalauro studijas Freiburgo (Vokietija) muzikos universitete (prof. Christoph Sischka). Seserys yra 11 tarptautinių konkursų laureatės kaip solistės, o net septynis kartus laureato vardą pelnė grodamos fortepijoniniu duetu. 2019 m. Ievos ir Augustės duetas laimėjo pirmąją vietą 21-ajame tarptautiniame F. Šuberto fortepijoninių duetų konkurse (Jesenik, Čekija). Pastaraisiais metais dvynių fortepijoninis duetas aktyviai koncertuoja Vokietijoje. 2019 metais jos dalyvavo 11-ajame tarptautiniame fortepijoninių duetų festivalyje Bad Herrenalbe (Vokietija) ir persekiotų kompozitorių muzikos festivalyje Schwerine (Vokietija).

  Kauno miesto simfoninis orkestras   

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)

Vadovas Algimantas Treikauskas

 

„Grammy“ nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras – neatsiejama Kauno ir šalies kultūrinio gyvenimo dalis. Modernus ir puoselėjantis klasikinę bei šiuolaikinę muziką orkestras aktyviai dalyvauja pasaulio muzikiniame gyvenime. Orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet yra surengęs koncertines gastroles Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje bei kitose šalyse. Kolektyvas autorines koncertines programas yra atlikęs su Lietuvoje bei visame pasaulyje žinomais dirigentais, operos solistais ir instrumentinės muzikos atlikėjais. Per 15 orkestro koncertinių sezonų įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Kauno miesto simfoninis orkestras intensyviai plėtoja ne tik koncertinę, bet ir leidybinę veiklą. Kolektyvo diskografiją sudaro daugiau nei dvi dešimtys kompaktinių plokštelių, jos įrašytos ir išleistos bendradarbiaujant su žymiausiais šiandienos balsais. Orkestro kompaktinės plokštelės ne kartą buvo paskelbtos geriausiomis pasaulyje ir net tris kartus nominuotos prestižiniams „Grammy“ bei tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.