KILNI INICIATYVA VAINIKAVO ŠVENTINĮ KOVO 11-OSIOS VAKARĄ KLAIPĖDOJE

APIE  LAUKIANČIO BILIETO INICIATYVĄ IR YPATINGĄ  KOVO 11-OSIOS „NUBUSK PASIKEITĘS“ KONCERTĄ

Jaunatviška ir naujas tradicijas kurianti Kovo 11-oji, prieš dvejus metus Klaipėdai padovanojo LAUKIANČIO BILIETO idėją. Nedrąsia svajone buvusi idėja, Kovo 11-ąją jau trečius metus pakvies į labdaringą išskirtinės muzikos koncertą „Nubusk pasikeitęs“, kuriame pristatoma laukiančio bilieto idėja, o visi koncertui paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“, kurie suteikia teisę jaunimui iki 18 metų nemokamai lankyti kultūrinius renginius. 

Išskirtinę „Laukiančio bilieto“ idėją pristatantis koncertas – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. 

 

Dalinimosi iniciatyva LAUKIANTIS BILIETAS pristato

LABDAROS KONCERTĄ, SKIRTĄ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI
NUBUSK PASIKEITĘS

2018 m. kovo 11 d.,  sekmadienį, 19.00 val.
KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE

ATSISIŲSTI KONCERTO LANKSTINUKĄ PDF

KONCERTE DALYVAUJA:
Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo, Bruno Bieri (Šveicarija), Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (fortepijonas), Pijus Pirogovas (fortepijonas), Milda Daunoraitė (fortepijonas)

KONCERTO VEDĖJAS Viktoras Gerulaitis

Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas koncertas – šviesus ir elegantiškas, telkiantis jautriai ir šiltai iniciatyvai dalintis. Visos jau trečiąjį kartą vyksiančio koncerto metu surinktos Jūsų lėšos pavirs laukiančiais bilietais ir suteiks galimybę 2018 metais jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos koncertų salės renginiuose.

Klaipėdietiška laukiančio bilieto filosofija yra neįtikėtinai paprasta ir kilni. Susimokėdamas už savo bilietą, nupirksi bilietą vaikui ar paaugliui. Antrasis tavo apmokėtas bilietas bus atidėtas į šoną ir lauks savojo žiūrovo. Laukiantį bilietą įteiks sąžiningas tarpininkas – teatro ar koncertų salės kasininkas.

Dėkodami Jums džiaugiamės, kad nuo projekto pradžios jau išdalinome 1398 bilietus į renginius Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre bei Klaipėdos lėlių teatre.

DĖMESIO. Skirkite projekto paramai 20 Eur, ir mes padovanosime Jums vieną bilietą į šventinį koncertą. Aukoti galite VšĮ Klaipėdos šventės biure, Turgaus g. 22-8. Informacija tel. 8 698 16053. Dosniai dalinkimės gerumu!

KOVO 11-OSIOS KONCERTO PROGRAMA

PIRMA DALIS

Pirmojoje koncerto dalyje kviesime išgirsti talentingus pianistus – jaunuosius Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadorius.

Pijus Pirogovas gimė 2008 m. Vilniuje. 2010 m. persikėlė gyventi į Šilutę, kur gyvena, mokosi ir muzikuoja Šilutės meno mokykloje pas mokytoją Liudmilą Kašėtienę. Darbštus ir talentingas vaikas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, nuolat semiasi patirties meistriškumo pamokose. Į gyvenimą įsileidęs muziką, Pijus atrado dar vieną savo gabumą – kūrybą. Berniukas yra sukūręs ne vieną fortepijoninį kūrinį, vieną iš jų atliko 2016 m. tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurse. Nuo 2016 m. rudens Pijų globoja tarptautinis Michel Sogny fondas „SOS Talents“, jis yra nuolat kviečiamas į meistriškumo pamokas Paryžiuje.

Milda Daunoraitė (gim. 2001 m.) pradėjo groti pianinu būdama 6 metų Anykščių muzikos mokykloje, nuo 2012 m. mokėsi Šilutės meno mokykloje mokytojos Liudmilos Kašėtienės klasėje. Šiuo metu mokosi Purcell muzikos mokykloje Londone mokytojo Justo Dvariono klasėje. Milda yra daugiau kaip 20 nacionalinių bei tarptautinių konkursų nugalėtoja. Visuose tapo laureate arba I vietos laimėtoja, net 4 kartus pelnė Grand Prix apdovanojimus. Mergina daug koncertuoja užsienyje: Paryžiuje, Ženevoje, Amsterdame, Aarhuse, Batumyje, buvo pakviesta groti Nobelio premijos laureatų susitikime Varšuvoje (2013), atliko kūrinius koncertuose, kuriuos filmavo MEZZO TV kanalas. Nuo 2010 metų Milda yra Michel Sogny fondo „SOS Talents“, nuo 2017 m. – M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė.

Skaistė Kašėtaitė (gim. 1998 m. ) vos ketverių į muzikos pasaulį atvedė mama Liudmila Kašėtienė. Baigusi Šilutės meno mokyklą, Skaistė mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje (mok. G.Kondrotaitė), dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir meno akademijoje prof. Z.Ibelhaupto klasėje. S.Kašėtaitė yra daugelio svarbių nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė, jos biografijoje – koncertai Vilniaus Rotušėje, Nacionalinėje bei Kauno filharmonijose, Valdovų rūmuose, užsienio scenose. 2017 metais Skaistė pelnė Mažojo Šv. Kristoforo laureato vardą už muzikos pasiekimus.

Lina Žutautaitė (gim. 1998 m.) mokėsi Kretingos meno mokykloje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (V. Ruzgienės klasėje),  studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. J.Karnavičiaus klasėje. Lina yra 11 tarptautinių, 2 nacionalinių konkursų laureatė. 2016 m. pagal tarptautinę Erasmus+ programą buvo išvykusi koncertuoti į Italiją. Už muzikinius pasiekimus 2014 m. ir 2016 m. atlikėjai buvo įteikti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštai.

Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, prof. Rūta Rikterė)

 1. Schumann Bilder aus Osten op. 66, Nr. 3
 2. K. Čiurlionis Impromtu fis-moll

Pijus Pirogovas (Šilutės meno mokykla, mokytoja Liuda Kašėtienė)

 1. Nakada “Greitas etiudas”
 2. Chopin Trys ekosezai op. 72, Nr. 3
 3. Dvarionas Valsas-ekspromtas fis-moll “Praeities akimirka”
 4. Pieczonka Tarantella a-moll – 3.10

Milda Daunoraitė (The Purcell School, mokytojas Justas Dvarionas)

 1. Dvarionas “Pirmosios snaigės” (iš ciklo “Žiemos eskizai”)
 2. Debussy “Ce qu’a vu le vent d’Ouest” from Preludes, Book 1
 3. Dvarionas Preliudas B-dur
 4. Liszt Venezia e Napoli, S. 159, Tarantella
 5. A. Mozart/ A. Volodos Concert Paraphrase on “Turkish March”

Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, prof. Rūta Rikterė)

 1. Saint-Saens iš ciklo “The Carnival of the animals”: Aquarium, Fossils, The Swan, Finale

ANTRA DALIS

Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo – tai penkių Lietuvos Nacionalinės filharmonijos artistų kolektyvas. Įkurtas  1993 metais, kūrybingas bei iššūkiams atviras ansamblis surengė daugiau kaip 1000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Kvintetas koncertuoja klasikinės ir džiazo muzikos festivaliuose, nuolat ieško naujų muzikos formų ir spalvų, todėl jo repertuare įvairiausių stilių muzika nuo baroko iki roko.

Vilniaus kvinteto Intermezzo meno vadovas– Lionius Treikauskas;

Almina Statkuvienė (smuikas),Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Henrikas Marcinkus (altas), Lionius Treikauskas (violončelė), Dainius Misiūnas (violončelė).

Šveicarų atlikėjas Bruno Bieri – aistringas žmogaus balso galimybių tyrinėtojas. Obertoninį ir pustoninį giedojimą derindamas su klasikiniu ir eksperimentiniu jodel atlikimu, B. Bieri atveria įstabų neatrastų garsų pasaulį. Kita Bruno aistra – Alpių ragas bei Šveicarijoje adaptuotas ir vien ten gaminamas akustinis instrumentas hangas. Virtuoziškos hango vibracijos dermėje su klasikiniais styginiais instrumentais koncerte nuskambės jaudinančiai ir nostalgiškai, pieš neatrastus kraštovaizdžius ir kvies panirti į šviesią muzikinę meditaciją. 

KLAUSYTI:

 1. ArcHi Tone (L. Treikauskas, B. Bieri )
 2. Prolog (L. Treikauskas)
 3. Helmhous (L Treikauskas)
 4. Jodel (L. Treikauskas)
 5. Musette (L. Treikauskas)
 6. In Time (L. Treikauskas)
 7. Oblivion (A. Piazzolla)
 8. 20 Years after (A. Piazzolla)
 9. Catalunya rain (L. Treikauskas)
 10. Cubana (L. Treikauskas, B Bieri)
 11. A Tone (L. Treikauskas, B. Bieri)
 12. To the Silence (L. Treikauskas)
 13. Alpių ragas (L. Treikauskas, B. Bieri)

„Nubusk pasikeitęs“ – toks išskirtinis raginimas jau trečius metus lydi kilnią „Laukiančio bilieto“ iniciatyvą, kuriai dedikuotas specialus Kovo 11-osios koncertas. Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko globojamas dviejų dalių ypatingos muzikos vakaras šiemet į Klaipėdos dramos teatrą subūrė garbingus svečius, klaipėdiečius, kurių dosnumas vaikams ir jaunimui taps LAUKIANČIAIS BILIETAIS. Dviejų dalių koncertas su Lietuvą pasaulyje jau dabar garsinančiais jaunaisiais talentais, Vilniaus styginių kvintetu „Intermezzo“ bei šveicarų atlikėju Bruno Bieri – publikai paliko neišdildomą įspūdį.  Renginyje „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukota beveik pustrečio tūkstančio eurų.  

Ypatingos muzikos ir idėjos vakaras pradėtas „Tautiška giesme“ bei Lietuvos Respublikos Prezidentės sveikinimu. „Laukiančio bilieto“ idėja – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. 

Pirmoje koncerto dalyje gerai žinomus ir negirdėtus kūrinius atlikę talentingi jaunieji fortepijono virtuozai – Milda Daunoraitė, Pijus Pirogovas, Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė bei jautrūs jaunuosius talentus muzikantus išugdžiusios mokytojos Liudmilos Kašėtienės žodžiai pilnutėlę teatro salę privertė atsistoti. Vakaro svečiai negailėjo susižavėjimo šūksnių, neslėpė nuostabos ir didžiavosi prisidėję prie vieno įspūdingiausių Kovo 11-osios koncertų.

Antroje iškilmingo Kovo 11-osios vakaro dalyje pristatytas netikėtas – jausmingas, melancholiškas, nors tuo pat metu ir žaismingas Vilniaus styginių kvinteto „Intermezzo“ bei šveicarų atlikėjo Bruno Bieri duetas. Nuoširdus ir žaismingas, specialiai šiam koncertui iš Šveicarijos atvykęs atlikėjas nustebino balso spalvų įvairove, neeiliniais vokaliniai gebėjimai, jautriomis hango melodijomis, o koncertą vainikavo kūriniu, kuriame skambėjo tradicinis Šveicarijos Alpių ragas.

Koncerto metu suaukotos lėšos atiteks projekto partneriams – Klaipėdos koncertų salei ir Klaipėdos dramos teatrui, jos bus konvertuotos į bilietus. „Laukiantys bilietai“ suteiks galimybę jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros vartotojams lankytis repertuariniuose šių kultūros įstaigų renginiuose. Kiek tokių  bilietų  bus atidėta kiekvienos įstaigos kasose ir lauks jaunų žmonių, paaiškės netrukus, įstaigoms nustačius bilietų kainas. Informacija apie tai bus paskelbta renginio organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos dramos teatro svetainėse.

Bendra „Laukiančio bilieto“ iniciatyvai paaukota suma – 2425 eurai (1985 eurai papildė aukų dėžutę, 440 eurų paaukota internetu). Prieš metus „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 2385 eurai, sukurti 524 „laukiantys bilietai“.

Kad „Laukiančio bilieto“ idėja sklistų kuo plačiau ir taptų galimybe kuo platesniam jaunų žmonių ratui, į renginį buvo pakviesti uostamiestyje veikiančių socialinių įstaigų, dienos centrų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, atstovai.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.