KRANTINĖ „TAI, KAS TIKRA“

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA PRISTATO
TAUTINIO PAVELDO KRANTINĘ „TAI, KAS TIKRA“

Nenumaldomai artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kur jei ne didžiausioje ir populiariausioje šalies vasaros šventėje – Jūros šventėje, reikia parodyti, kuo yra išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra, jos tautinis paveldas: iš kartos į kartą perduodami amatai, autentiški rankų darbo maisto gaminiai. Žemės ūkio ministerija, būdama atsakinga už tautinio paveldo valstybinę apsaugą, skatindama išsaugoti ir parodyti pasauliui šalies tautinį veidą, šįkart Jūros šventėje pristato tautinio paveldo krantinę „TAI, KAS TIKRA“. Čia užsukę lankytojai ras tik laiko patikrintus (buvo gaminami ne mažiau kaip prieš 100 metų), sertifikuotus, Lietuvoje gyvenančių tautų tradiciją atitinkančius, nemasinės gamybos amatininkų dirbinius iš keramikos, medžio, tekstilės; rankų darbo mėsos gaminius, duonos, pyragų. Esu įsitikinęs, jog pasaulis ieško ne tautų panašumo, o savitumo, todėl tradiciniai kaimiški gaminiai ir amatai – ideali vietinio savitumo išraiškos forma. Be to, sau saugodami ir puoselėdami šalies tautinį paveldą, įpučiame socialinės ir ekonominės gyvybės retėjančiam kaimui, priartiname kaimą prie miesto. Galų gale autentiški, kaimiški gaminiai ir produktai gražiai dera su vis labiau populiarėjančiomis ekologijos, natūralizmo idėjomis. Didžiuokimės ir vertinkime „TAI, KAS TIKRA“.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas

TAUTINIO PAVELDO KRANTINĖ „TAI, KAS TIKRA“:
 
Liepos 28 d., penktadienis, 12.30–2.00
12.30–17.30 Liaudies muzikos kolektyvų koncertai, tautinio paveldo amatų demonstravimas
Liepos 29 d., šeštadienis, 9.00–2.00
11.00–20.00 Liaudies muzikos kolektyvų koncertai, tautinio paveldo amatų demonstravimas
Liepos 30 d., sekmadienis, 9.00–17.00

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.