VšĮ „Klaipėdos šventės“
8 46 400 300
KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS

Vasara į Klaipėdą jau aštuonerius metus pasibeldžia „Laivų parado“ vardu. Gegužės viduryje vykstantis renginys, kuris gimė kaip dedikacija Europos jūros dienai, tapo vienu bendruomeniškiausių miesto renginių, kasmet apjungiančių vis daugiau skirtingų iniciatyvų ir idėjų. VšĮ „Klaipėdos šventės“ 2017-aisiais organizuoti renginiai, tarp kurių ir „Laivų paradas“ pažymėti ne tik puikiu oru, bet ir ypatinga žiūrovų gausa – lyg pati jūra būtų savo bangas mieste išskleidus. Šį kartą „Laivų parado“ konkursinė programa prasidėjo dieną – Danėje pirmą kartą vyko upės paradas, kur naują iššūkį priėmė pusšimtis vandens transporto priemonių, tarp kurių irklentės, baidarės, valtys, kanojos. Ir vis tik – kaip ir pirmąjį kartą, laukiamiausia „Laivų parado“ prasideda jau temstant, kai ant Kuršių marių šoka jūriniai vilkikai, marios nušvinta ryškiai iliuminuotais laivais, o dangų nudažo spalvingi fejerverkai. Jūra ir jos žmonės visada buvo ir bus mūsų įkvėpimas. Iki pasimatymo devintąjį kartą!

2018 m. LAIVŲ PARADAS vyks gegužės 19 d.

LAIVŲ PARADAS 2017

APDOVANOTI RYŠKIAUSI AŠTUNTOJO LAIVŲ PARADO DALYVIAI

Žymėdamas Europos jūros dieną ir laivybos sezono pradžią, Klaipėdą užliejo aštuntasis „Laivų paradas“. Subūręs tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių, džiuginęs ne tik fantastišku oru, bet ir įspūdinga vakarine renginio dalimi,  „Laivų paradas“ pakvietė vasarą. Šiandien ryškiausiems parado dalyviams įteiktos dovanos ir padėkos.

„Šventę kuriame mes. Mes įkvepiame Klaipėdą, ją pristatome ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui. Nešdami jūrinio miesto ir jūrinės valstybės žinią nesustokime, kurkime, didžiuokimės – lai ne tik gražios šventės puošia miestą, bet ir visas miestas puošiasi ir auga prisidėdamas prie tokių švenčių kūrimo“, – apdovanodamas gražiausius laivus sakė Rimantas Juška, LKAB „Klaipėdos Smeltė“ generalinis direktorius, Lietuvos jūrų krovinių kompanijų asociacijos atstovas.

Sužavėjo ne tik girliandomis
Gražiausiu vakaro akcentu tampantis „Laivų paradas“ prasidėjo anksčiau nei įprastai – uosto akvatorijoje pirmieji laivai pasirodė prieš 21 val. Netrukus, visus susirinkusius sveikino specialiai „Laivų paradui“ kartu plaukę kompanijos „DFDS Seaways“ milžinai – keltai „Optima“ ir „Victoria“, kurių paleisti garso signalai ir spalvingos petardos galingai pradėjo vakarinę parado dalį.

Iš karto po jų, parodomąją programą prieš Kruizinių laivų terminale ir Šiauriniame rage susirinkusius žiūrovus pradėjo visi dalyvavę laivai. Ankstesnis parado laikas suteikė galimybę būti pastebėtiems ir tiems, kurie neturi galimybės naudoti įvairios apšvietimo technikos, o savo laivelius papuošė vėliavėlėmis, balionais ar kitomis priemonėmis.

„Džiaugiamės itin drausminga užsiregistravusių laivų rikiuote bei kūrybingomis įgulomis, kurios noriai bendravo su publika ir taip kompensavo girliandų stygių. Vakarinės parado dalies branduolį jau nuo pat pirmojo parado ir šį kartą sudarė mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“ nariai“, – V. Ulevičienė.

Ištikimų parado draugų „Baltic Towmar“ TAK10 ir TAK11  vilkikų šokis tapo tikra kulminacija, mat įprastai renginio pradžioje šokantys laivai šį kartą vainikavo visų kitų laivų pasirodymus. Vakarą baigė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos dovanoti įspūdingi fejerverkai.

Gražiausią laivą rinko komisija ir žiūrovai

Trečią kartą surengti ryškiausių laivų apdovanojimai – motyvacija pasitempti ir būti pastebėtiems. Konkurso baigtį šį kartą po 50 proc. lemė komisijos ir tiek pat žiūrovų balsai. Komisiją sudarė: renginio organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus atstovė Asta Kažukauskienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdančioji direktorė Jolanta Braukylienė, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos Vykdomasis direktorius Harold Kovs.
„Gaila, kad nemažai laivų kurie dalyvavo vakariniame plaukime, kurie buvo pasipuošę – neužsiregistravo iš anksto ir negalėjo dalyvauti rinkimuose. Todėl teko nuvilti komisijos narius, kuriuos sužavėjo mažas kateriukas LT-10841- jis paradą neužsiregistravo“, – V. Ulevičienė.
Atsvarą komisijos nuomonei sudarė kelto „Nida“ keleivių ir jų užpildytų balsavimo biuletenių verdiktas bei vertinimai gauti el.paštu ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Į KLAIPĖDOS DANGŲ NUSPALVINO VIII-OJO LAIVŲ PARADO FEJERVERKAS

Jau aštuntąjį kartą Klaipėda pasitiko jūrišką ir artėjančios vasaros pranašu tapusį LAIVŲ PARADĄ, kurio  kulminacija pakvietė į Kruizinių laivų terminalą. Čia tūkstančiai šventės svečių pasitiko naktinę laivų koloną, audringą kompanijos „Baltic Towmar“ jūrinių vilkikų šokį ir vakaro kulminaciją  – fejerverkus.

Įspūdingam šou pradžią davė du didžiuliai kompanijos DFDS keltai, kurių duetu nuskambėję garsiniai signalai ir spalvingos petardos paskelbė parado pradžią. IŠ karto po to maži ir dideli laiveliai, pasipuošę spalvingomis girliandomis pradėjo pasirodymą ir varžybas dėl žiūrovų bei komisijos simpatijų.

Pusšimčio laivų vilkstinę atlydėjo ryškus vakaro akcentas – mokomoji škuna „Brabander“, kurios kontūrus 0,5 kilometro ilgio LED girlianda papuošė projekto partneris „Elmo Light“.  Tiesa, dalyvauti ryškiausio laivo konkurse „Brabander“ negalėjo. Smagų akcentą naktiniam „Laivų paradui“ suteikė ir keltą „Baltija“ papuošę kultūros sostinės simboliai – smilgininkai.

 Paradą vainikavo įspūdingas dviejų „Towmar Baltic“ jūrinių vilkikų šokis, kurio metu sausumoje likusiems šventės stebėtojams teko ir sušlapti, mat vilkikų leidžiama srovė buvo itin galinga. Šie, nors maži, tačiau itin galingi ir didžiuosius laivus tempiantys vilkikai šoko pagal Kventino Tarantino filmo „Nužudyti Bilą“ garso takelį.

 Neabejotinai laukiamiausiu vakaro akcentu tapo ryškus, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos dovanojamas fejerverkas.  Šį kartą fejerverkai leisti nuo į marias atplukdytos baržos.

Tradicija tapusio „Laivų parado“ akcento – gražiausio, ryškiausiai papuošto laivo konkurso baigtį šį kartą po 50 proc. lems komisijos ir žiūrovų balsai. Renginio organizatoriai kviečia pasidalinti labiausiai patikusių laivų nuotraukomis jas įkeliant į socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „laivuparadas“ arba siųsti el.paštu kapitonas@gmail.com

Visą dieną į Klaipėdos senamiestį kvietė LAIVŲ PARADĄ papildantys Kariuomenės ir visuomenės dienos, Gatvės muzikos dienos, Europos muziejų nakties renginiai.

Viena šių metų naujovių – dienos paradas Danės upėje, kuriame –  irklinės valtys, kanojos, baidarės ir irklentės. Dieninio laivų parado iššūkį priėmė 51 vandens transporto priemonė arba 120 dalyvių. Tarp dalyvių – 30 irklenčių ir 21 baidarė, valtis bei kanoja. Dieniniame parade – irklavimo klubas „Gigas“ su keturvietėmis valtimis ir vikingų žalčiu, kuriame net 26 dalyviai, Klaipėdos irklavimo centras, kurio didelis būrys irkluotojų plauks aštuonvietėmis, keturvietėmis, dvivietėmis ir vienvietėmis irklinėmis valtimis (34 dalyviai), įmonės „Vandens sūpynės“ irklentininkai (20 dalyvių). Pasiekę finišą dalyviai skambino ant Pilies tilto pakabintu varpu.

Vidurdienį miesto centrą užliejo ir 11-osios GATVĖS MUZIKOS DIENOS ritmai. Gatvėse ir skveruose šį kartą skambėjo 35 atlikėjai ir grupės, arba iš viso daugiau nei 200 dalyvių. Simbolinį GATVĖS MUZIKOS dienos startą paskelbė energinga profesionalų klaipėdiečių grupė „Memeland“.

Platformą „Neužšąlanti istorija“ papildantis projektas „Klaipėdos istorijos kelias“, skirtingose uostamiesčio erdvėse visuomenei pristatė svarbiausius Klaipėdos miesto istorijos akcentus per keturis interaktyvius performansus: „Klaipėda – karalių miestas“, „Senoji muzika ir klaipėdiečiai“, „7 Klaipėdos istorijos“, „XX a. pradžia Klaipėdos gatvėse“.

JŪRIŠKĄ LAIVŲ PARADĄ LYDĖS PUSŠIMTIS TRADICINIŲ IR NAUJŲ RENGINIŲ

Aštuntasis Klaipėdos laivų paradas kviečia pasitikti savaitgalį į vasarą ir gegužės 19–21 dienomis dalyvauti gausiuose Klaipėdos miesto renginiuose. Nors pagrindiniu savaitgalio akcentu kaip ir kasmet taps LAIVŲ PARADAS, šventinį savaitgalį papildys daugybė iniciatyvų ir naujų – KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS DIENOS, GATVĖS MUZIKOS DIENOS, TARPTAUTINĖS AKCIJOS „MUZIEJŲ NAKTIS“, KU BOTANIKOS SODO „PAVASARIO ALASO“, PROJEKTO „KLAIPĖDOS ISTORIJOS KELIAS“, VILTIES MIESTO renginių.

Ankstyvesnis laivų paradas
Viena šių metų „Laivų parado“ naujienų – du laivų paradai. Gegužės 20-ąją, 15.00–16.00 val., Danės upėje pirmą kartą organizuojamas irklinių valčių, kanojų, baidarių ir irklenčių – UPĖS PARADAS. Nors paradas vyks dienos metu, ryškiausių parado dalyvių taip pat laukai staigmenos. „Jei neturite laivo, bet turit irklentę, o gal kanoją – „Laivų paradas“ laukia jūsų. Norime suteikti galimybę pasirodyti ir mažesniems, kurie viso šiltojo sezono metu būna matomi Danės upėje, mariose, tačiau taip ir lieka už „Laivų parado“ borto“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų koordinatorė Violeta Ulevičienė. Visi norintys vis dar gali registruotis el. kapitonas@laivuparadas.lt

 Be abejo, svarbiausi renginio akcentai lauks vakare. Šventinis ir ryškus „Laivų paradas“ startuos viena valanda anksčiau nei įprastai – 21 val. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į šeimų su mažais vaikais prašymą bei siekį užtikrinti geresnį matomumą, kuriam pasitarnaus ir Kruizinių laivų terminalo pirse atsirasianti pakyla. 21.15 val. vakarinę „Laivų parado“ dalį pradės ištikimiausių renginio partnerių UAB „Towmar Baltic“ dovanojamas vilkikų šokis. Renginio svečiams šoks du, „Towmar Baltic“ jūriniai vilkikai –  TAK10 ir TAK11. Šiuo metu į vakarinę parado dalį jau užsiregistravo 25 laivai.

Nuo ankstaus ryto vyksiančius jūriškus ir pramoginius renginius vainikuos ypatinga Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) dovana – galingas, Kuršių marias nušviesiantis, fejerverkas.

Ryškus akcentas – 0,5 km juosta iliuminuotas „Brabander“
Nuostabiu ir ryškiu vakaro akcentu taps mokomoji škuna „Brabander“, kurią vakariniam „Laivų paradui“ papuoš parado partneris UAB „Elmo Technologijos“.

„Mylime Klaipėdą, todėl labai norime prisidėti, įsilieti į miesto gyvenimą. Tapti „Laivų parado“ dalimi pasiūlė „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras, o išgryninus idėją ir pasikeitus mintimis, kadangi mūsų sritis įvairi šviesos įranga, nutarėme papuošti būtent „Brabanderį“, – sako UAB „Elmo Technologijos“ salono „Elmo light“ vadovas Robertas Kidykas. „Brabander“ puošimui bus panaudota pusė kilometro LED juostos, kuri turėtų išryškinti laivo kontūrus. Tiesa, „Brabander“ gražiausio laivo rinkimuose dalyvauti negalės.

Gražiausiems laivams vertingi prizai
Tradicija tapusio „Laivų parado“ akcento – gražiausio, ryškiausiai papuošto laivo konkurso baigtį šį kartą lems ne tik komisijos, bet ir žiūrovų balsai. „Kuomet esi tik stebėtojas, visai kitaip „sergi“ nei tuomet, kai tavo balsas gali kažką nulemti. Šį kartą kviečiame ne tik stebėti naktį laivų paradą, bet ir fiksuoti gražiausius, ryškiausius laivus, o užfiksuotomis nuotraukomis pasidalinti mūsų „Facebook“ paskyroje“, – sako Romandas Žiubrys. Žiūrovų simpatijos 50 proc. nulems konkurso laimėtojus.

Anot organizatorių, nustatyti aiškius kriterijus tiek komisijai, tiek žiūrovų vertinimui – sunku, mat skiriasi laivų dydis, apšvietimo galimybės.  Trijų prizinių vietų vietų laimėtojams projekto partneris UAB „Elmo Technologijos“ dovanos įspūdingus prizus: I-os vietos laimėtojui atiteks 500 eurų, II-os vietos 300 eurų, III-os vietos 100 eurų čekis apsipirkti vidaus ir lauko šviestuvai, įvairia šviesos įranga prekiaujančiame, „Elmo light“ salone.

Laivuose ir kultūros sostinės smilgininkai 
Kultūros sostinės renginiuose sutinkami ir simboliais tapę, šviesos menininko Lino Kutavičiaus ir choreografės Agnijos Šeiko sukurti, smilgininkai papildys ir „Laivų paradą“. Šviečiančios smilgos papuoš vakarinę „Laivų parado“ dalį.

Laivų savininkai, kurie norėtų į savo laivą priimti smilgininkus, kurie žaviai papuoš vakarinę parado dalį, kviečiami rašyti el.paštu kapitonas@laivuparadas.lt

Gatvės muzikos diena kviečia skanauti muzikos
Gatvės muzikos dienos (GMD) ritmai jau 11-ąjį kartą, gegužės 20-ąją plūstelės į Klaipėdos gatves, kiemus, skverus bei aikštes. Pagrindinis GMD Klaipėdos štabas šį kartą įsikurs renginio partnerių kavinėje „Coffee Inn“ (Tiltų g. 2/ Žvejų g. 1), kur kultūros savanoriai atsakys į visus rūpimus klausimus, padės atrasti vieną ar kitą grojančią grupę.

„Šiuo metu jau užsiregistravę 25 dalyviai, kurie prisidės švęsdami „Gatvės muzikos dieną, tačiau oficiali registracija baigsis gegužės 19 d. (penktadienį), todėl dalyvių skaičius tikrai augs. Išankstinė registracija garantuoja, jog dalyviai pateks į šventės metu platinamą GMD žemėlapį. Smagu, jog didelė dalis muzikantų dalyvauja kasmet – tai savotiška tradicija ir puikus būdas priminti apie save“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų koordinatorė Rūta Steponavičienė.

Šiais metais GMD Formulę muzika plius maistas įkūnijo žinoma menininkė Jolita Vaitkutė, sukūrusi GMD plakatus iš makaronų, pomidorų padažo bei saldainių.

Simboliškas GMD startas bus paskelbtas 12 val., Kurpių g. 7, kartu su energinga „Memeland“ grupe (Laimonas Urbikas – saksofonas, Almantas Karečka – trimitas, Saulius Šiaučiulis – pianinas, Vykintas Jasaitis – gitara, Leonardas Bėkša -kontrabosas, Edmundas Federavičius -mušamieji Ir Šokių studija „HopHop“).

Laivų parado išvakarėse – „Pavasario alasas“
„Pavasario alasas“  – tarptautiniam augalų žavadieniui,  Tautinio kostiumo metams  ir šeimų dienai skirtas šiltas ir jaukus renginys, kuris pradės gausią gegužės 19–21 d. SAVAITGALIO Į VASARĄ programą. Renginiu siekiama suburti bendruomenes, klaipėdiečiams atverti unikalias botanikos sodo veiklas, edukacijas.

Programoje – instaliacijos, performansai, dainuojamoji poezija, muzika, Afrikos būgnų „workshop‘ai“, edukacijos, seminarai, parodos.  Klaipėdos krašto, Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos regionų bendruomenių pagamintos produkcijos pristatymas. Dalyvauja Skuodo, Gargždų, Rietavo, Pagėgių, Biržų, Pakruojo, Šiaulių bendruomenės.

Projektas „Klaipėdos istorijos kelias“
Išskirtinai renginiais gausią gegužės 20-ąją, klaipėdiečių lauks ir specialus Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės projektas „Klaipėdos istorijos kelias”, kuriuo skirtingose uostamiesčio erdvėse visuomenei interaktyviai bus pristatomi svarbiausi Klaipėdos miesto istorijos akcentai.  Platformą „Neužšąlanti istorija“ papildantis projektas, įgyvendinamas Socialinių mokslų kolegijos, pristatys keturis intriguojančius performansus: „Klaipėda – karalių miestas“, „Senoji muzika ir klaipėdiečiai“, „7 Klaipėdos istorijos“, „XX a. pradžia Klaipėdos gatvėse“.

Performansas „Klaipėda – karalių miestas“ skirtas minimai 210-ies metų sukakčiai, kuomet Klaipėda, tuometinis Mėmelis, metams buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalystės sostine, priglaudusia Prūsijos karalių Frydrichą Vilhelmą III ir karalienę Luizę. Danės krantinė prie Žvejo paminklo (šalia miesto rotušės) renginio metu bus sukurtas gyvasis karališkosios šeimos paveikslas, gros XIX a. pradžios muzika.

„Senoji muzika ir klaipėdiečiai“ performansas nukels į XVI a. miesto diduomenės pobūvius, kur liejosi muzika ir šokiai. Režisūrinė kompozicija „7 Klaipėdos istorijos“ kartu su elektroninės ir etnomuzikos kūrėju Kristijonu Lučinsku atskys į svarbius istorinius klausimus, o „XX a. pradžia Klaipėdos gatvėse“ performansas patrauklia moderniojo teatro kalba, kurią išpildys Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai pristatys uostamiesčio istorinių personažų muzikines interpretacijas.

LAIVŲ PARADO STARTAS – DANĖS UPĖJE

Gegužės 20-ąją, šeštadienį, vasaros sezono atidarymo šventę Klaipėdoje vainikuos „Laivų paradas“. Aštuntą kartą vyksiančio „Laivų parado“ organizatoriai ragina jau dabar pildyti dalyvio anketas ir registruotis į šventinį plaukimą. Ir jei iki šiol savo turimos vandens transporto priemonės nelaikėte laivu, plaukiojote baidare ar irklente – „Laivų paradas“ kviečia ir JUS!

Naujiena! Gegužės 20-ąją, 15.00–16.00 val., Danės upėje organizuojamas irklinių valčių, kanojų, baidarių ir irklenčių paradas. Maloniai kviečiame irklavimo priemonių savininkus registruotis ir dalyvauti „Upės parade“. Ryškiausių upės parado laivų komandos laukia staigmenos.
Jei „Laivų paradas“ jums nėra naujiena, kasmet galvojate strateginį planą kaip aplenkti kitus, būti ryškesniu ir dar geriau matomu, turimą vandens transporto priemonę aiškiai klasifikuojate kaip laivą – kviečiame pildyti tradicinę anketą ir registruotis į vakarinį plaukimą.

PUOŠKITĖS IR BŪKITE MATOMI TAMSOJE! Gražiausiai iliuminuotas laivas bus apdovanotas, todėl negailėkite laiko puošdami savo laivą ar laivelį.

VASARA Į KLAIPĖDĄ ATEINA ANKSČIAU! LAIVŲ PARADO 2016 AKIMIRKOS

Ryškiausio laivo apdovanojimas laivui „SIMPUKKA“

Ryškiausias pavasario renginys – Klaipėdos laivų paradas šiandieną paskelbė laivų eskadros nugalėtojus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje renginio organizatoriai pasveikino ir įteikė dovanas ryškiausių laivų atstovams.

Šiandieną, jau trečiąjį kartą apdovanoti gražiausi „Laivų parado“ flotilės nariai ir kūrybiškiausios įgulos. Tokie rinkimai – ne tik graži tradicija, bet ir smagi motyvacija kiekvienam parado dalyviui.

„Kai prieš septynerius metus šovė mintis apie tokio renginio atsiradimą, visų pirma pasibeldėme į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duris. Ir jei ne čia dirbantys žmonės, vargu ar šiuo metu turėtume tokį didelį, turtingą ir jūrišką „Laivų paradą“, kuris kiekvienam klaipėdiečiui yra neatsiejama pavasario dalis“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Nugalėtojams dovanas ir atminimo nuotraukas įteikė  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus bei renginio organizatoriai. „Labai gražu iš uosto ir miesto pozicijos, kad vyksta toks renginys, duodantis startą vasaros sezonui, o miestas ir uostas tampa artimesni. Smagu girdėti gerus atsiliepimus, vadinasi, jūs, rengėjai savo darbą padarėte gerai“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

7-ĄJĮ LAIVŲ PARADĄ VAINIKAVO FEJERVERKAI

Klaipėdoje nugriaudėjo įspūdingas 7-ojo „Laivų parado“ fejerverkas, simboliškai atvėręs vartus į vasarą. Nors vakarinę parado dalį laistė smarkus lietus, žiūrovų nestigo – vienus aikčioti vertė jūrinių vilkikų bučinys, kitiems galvas apsuko dangų nušvietę fejerverkai.

Gegužės 14-ąją, nuo ankstaus ryto klaipėdiečius ir miesto svečius kvietė septintasis Klaipėdos laivų paradas. 12 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startavo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių akcentu tapo Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis „Dauphin“ nusileidęs kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje. Visi norintys galėjo susipažinti su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, aplankyti karinius laivus. Šį kartą „Laivų parado“ svečių laukė iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvauja 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos. Dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, 13 val. bures pakėlė miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. Tuo pat metu lankymui atidarytas ir Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivas katamaranas „Vėjūnas“.

Į Iškilmingus jūrinius renginius visą dieną kvietė legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“. Jūriškų akimirkų miestui dovanojo Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai, kurie savo iškilminga eisena papuošė miesto gatves. Po pietų, Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“, įvyko antrieji „Albatroso“ apdovanojimai bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai. Vakarop, Kruizinių laivų terminalas paskendo motociklų triukšme. Čia vyko baikerių sezono atidarymo rikiuotė. Planuota, jog į terminalą suplūs iki 600 motociklininkų.

ĮSPŪDINGUS FEJERVERKUS DOVANOS LIETUVOS JŪRŲ KROVOS KOMPANIJŲ ASOCIACIJA

Išskirtinėmis iniciatyvomis gausų – septintąjį „Laivų paradą“ vainikuos vieni įspūdingiausių fejerverkų Klaipėdoje. Tokią dovaną miestui įteiks Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Jau šį šeštadienį, gegužės 14 d., į Klaipėdą pakvies „Laivų parado“ ir Europos jūros dienos renginiai. Nuo ankstaus ryto vyksiančius jūriškus ir pramoginius renginius vainikuos ypatinga Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) dovana – galingas, Kuršių marias nušviesiantis, fejerverkas. Renginio organizatorių teigimu, fejerverkas bus įspūdingas ir netradicinis. Su muzikine programa suderintas šviesos šou padangėje griaudės apie 5 minutes.

„Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Fejerverką šaudysime nuo jūrinės baržos, todėl jis bus puikiai matomas tiek likusiems Klaipėdos pusėje, tiek persikėlusiems į Smiltynę. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako šventės organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Noriai į „Laivų parado“ bičiulių gretas įsijungianti LJKKA, vakaro kulminaciją – fejerverką dovanoja jau penktąjį kartą. Šiais metais fejerverko vertė rekordinė – net 5000 eurų.

„Gražią tradiciją privalu globoti ir auginti, o kartu su ja augame ir mes. Metų pradžioje asociaciją papildė 16-tas narys, o nuo balandžio įsijungė dar vienas, kurių indėlis ir leido surinkti rekordinę sumą. Smagu žinoti, kad prisidėdami prie gražiausio pavasario renginio, simboliškai į Klaipėdą pakviečiame ir vasarą“, – sakė LJKKA vykdantysis direktorius Harold Kovs. Kiekvienas LJKKA narys fejerverkui skiria po 500 eurų, o ką tik prie asociacijos prisijungę nariai – 200 eurų.

LJKKA noriai prisideda prie miesto švenčių organizavimo, aktyviai remia įvairius socialinius projektus. Asociacija vienija visas, tiesiogiai su uosto jūrų krovos ir keleivių pervežimo veikla susijusias įmones. Įspūdingas „Laivų parado“ fejerverkas dangų nušvies 22.30 val.

VASARĄ KVIES 7-ASIS KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS

Jau septintąjį kartą vartus į vasarą atkels ryškiausias pavasario renginys – „Laivų paradas“. Gegužės 14-ąją, Europos jūros dienai skirta šventė, miesto gyventojus ir svečius pakvies į daugybę jūriškų ir ypatingų renginių.

Krantinėse pora dešimčių karinių laivų
12 val., pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių metu renginio svečiai susipažins su karine ginkluote, narų-išminuotojų technika, galės aplankyti karinius laivus.

Nuo vidurdienio lankytojai taip pat galės iš arti apžiūrėti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį „Dauphin“, kuris kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje leisis 11.30 val., o iš terminalo pakils  16.00 val.
Šį kartą „Laivų parado“ svečių lauks iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas bus valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos.
Specialiai „Laivų paradui“ pasipuošę kariniai laivai lankytojų lauks nuo vidudienio iki 16 val. Kruizinių laivų terminale lankymui bus atviri 8 NATO laivai, kiti laivai bus prišvartuoti Centriniame Klaipėdos terminale ir taip pat lauks smalsuolių.

Jūriniai akcentai
Nuo 11 iki 16 val. renginio svečiai galės susipažinti su Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivu katamaranu „Vėjūnas“, kuris lankytojų lauks Danės upės krantinėje prie pasukamojo tiltelio. Dar vienas jūrinis akcentas pakvies 13 val. – bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“.

Daug gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. 13–14 val., Kruizinių laivų terminale lauks jūrinių mazgų rišimo dirbtuvėlės, 15 val. LAJM kursantų eitynės į Šiaurinį ragą (nuo I. Kanto g. 7), 16 val. prie, Smiltynėje, paminklo „Albatrosas“ vyks jūrinės kultūros „Albatroso“ apdovanojimai ir LAJM studentų priesaika.

Noriai į „Laivų parado“ geradarių gretas įsijungianti Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija jau penktąjį kartą padovanos kulminacinį vakaro akcentą – įspūdingus fejerverkus. „Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ Romandas Žiubrys.

Stebėti paradą – ir iš Smiltynės
Viena svarbiausių šių metų „Laivų parado“ naujienų – renginio svečiai kviečiami vakarinę renginio dalį stebėti iš Smiltynės pusės. Taip tikimasi išspręsti matomumo problemą. Į Smiltynės pusę 21.30 val. kels specialiai užsakytas nemokamas AB „Smiltynės perkėla“ keltas, kuris į Klaipėdą sugrįš po šventinio fejerverko. Persikėlę į Smiltynę ne tik turės daugiau erdvės stebėti visą parado grožį, bet ir bus pavaišinti karšta arbata, kurią išvirs Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai, o išdalinti noriai sutiko Klaipėdos laivininkų mokyklos studentai.

21.45 val. vakarinę „Laivų parado“ dalį pradės ištikimiausių renginio partnerių UAB „Towmar Baltic“ dovanojamas vilkikų šokis. Šį kartą renginio svečius stebins net du, „Towmar Baltic“ priklausantys, jūriniai vilkikai –  TAK10 ir TAK11, kurie yra ne tik naujausi, bet tuo pačiu ir galingiausi, manevringiausi uosto laivai.

Ypatingi renginiai
Į Iškilmingus jūrinius renginius pakvies legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“. „Laivų parado“ dieną, nuo 11 iki 16 val. vyks jachtos „Lietuva“ lankymas, o 13.30 val. vyks oficiali jachtos „Lietuva“ 40-mečio paminėjimo šventė. Vakare, 20 val., jachtai „Lietuva“ išplaukiant į marias, bus pakeltas Pilies tiltas.

Susipažinti su darbo specifika kvies ir ugniagesiai aukštalipiai. Nuo 13 val. vyks senųjų (retro) ugniagesių automobilių paroda, o 17 val., Kruizinių laivų terminale prasidės, kvapą gniaužiančios ugniagesių aukštalipių parodomosios pratybos.

Vakarop, Kruizinių laivų terminalas paskęs motociklų triukšme. Čia nuo 15.45 val. vyks baikerių sezono atidarymo rikiuotė. Planuojama, jog į terminalą suplūs iki 600 motociklininkų.

Tarp daugelio renginių ir pramoginės-sportinės Drakonų valčių lenktynės. Dalyvauti Drakonų valčių varžybose kviečiami visi galintys suburti šaunią 20 narių komandą ir ją iš anksto užregistravę. Komandai nugalėtojai atiteks pakvietimai į VIP „Laivų parado“ keltą.

KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS 2016. GEGUŽĖS 14 D. KVIEČIAME VASARĄ!

SEPTINTASIS LAIVŲ PARADAS – KAIP NIEKAD GAUSUS JŪRINIŲ AKCENTŲ

Jau septintąjį kartą vartus į vasarą atkels ryškiausias pavasario renginys – „Laivų paradas“. Gegužės 14-ąją, Europos jūros dienai skirta šventė, miesto gyventojus ir svečius pakvies į daugybę jūriškų ir ypatingų renginių.

Krantinėse pora dešimčių karinių laivų
12 val., pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių metu renginio svečiai susipažins su karine ginkluote, narų-išminuotojų technika, galės aplankyti karinius laivus.

Nuo vidurdienio lankytojai taip pat galės iš arti apžiūrėti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį „Dauphin“, kuris kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje leisis 11.30 val., o iš terminalo pakils  16.00 val.
Šį kartą „Laivų parado“ svečių lauks iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas bus valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos.
Specialiai „Laivų paradui“ pasipuošę kariniai laivai lankytojų lauks nuo vidudienio iki 16 val. Kruizinių laivų terminale lankymui bus atviri 8 NATO laivai, kiti laivai bus prišvartuoti Centriniame Klaipėdos terminale ir taip pat lauks smalsuolių.

Jūriniai akcentai
Nuo 11 iki 16 val. renginio svečiai galės susipažinti su Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivu katamaranu „Vėjūnas“, kuris lankytojų lauks Danės upės krantinėje prie pasukamojo tiltelio. Dar vienas jūrinis akcentas pakvies 13 val. – bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“.

Daug gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. 13–14 val., Kruizinių laivų terminale lauks jūrinių mazgų rišimo dirbtuvėlės, 15 val. LAJM kursantų eitynės į Šiaurinį ragą (nuo I. Kanto g. 7), 16 val. prie, Smiltynėje, paminklo „Albatrosas“ vyks jūrinės kultūros „Albatroso“ apdovanojimai ir LAJM studentų priesaika.

Noriai į „Laivų parado“ geradarių gretas įsijungianti Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija jau penktąjį kartą padovanos kulminacinį vakaro akcentą – įspūdingus fejerverkus. „Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ Romandas Žiubrys.

VASARĄ KVIES SEPTINTASIS LAIVŲ PARADAS

Artėjančios vasaros pranašas ir jūriškiausias pavasario renginys – Klaipėdos laivų paradas šį kartą dar turtingesnis, apjungsiantis daugybę bendruomeniškų iniciatyvų ir ypatingų jubiliejų. Įspūdinga naktinė laivų kolona, jūrinių vilkikų šokis, kylantys tiltai – tai tik keletas gegužės 14-ąją vyksiančio „Laivų parado“ renginių.

Laivų paradą stebėsime iš Smiltynės
Viena svarbiausių šių metų „Laivų parado“ naujienų – renginio svečiai kviečiami vakarinę renginio dalį stebėti iš Smiltynės pusės. „Vienas didžiausių „Laivų parado“ galvosūkių – kaip užtikrinti matomumą ir galimybę stebėti naktinę laivų koloną. Smiltynė – ypatinga erdvė, kurioje nuo seno vyko svarbiausi Klaipėdos jūriniai renginiai, o ką jūriškesnio galėtume rasti nei „Laivų paradas“? Tiesa, keltis į Smiltynę paskatino ir Kruizinių laivų terminale išsirikiuosiantys Kariuomenės ir visuomenės dienos kariniai laivai, kurie užstos vaizdą“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.
Į Smiltynės pusę, po vilkikų šokio kels specialiai užsakytas nemokamas AB „Smiltynės perkėla“ keltas. Atgal, į Klaipėdos pusę keltas sugrįš po šventinio fejerverko.
Organizatorių teigimų, persikėlusieji į Smiltynės pusę ne tik turės daugiau erdvės stebėti visą parado grožį, kuris praplauks visai arti krantinės, bet ir bus pavaišinti nemokama, karšta arbata.

Vakaro kulminacija – šoks net du vilkikai
Viena gražiausių Klaipėdos laivų parado akimirkų, jau daugelį metų pradedanti vakarinę „Laivų parado“ dalį – jūrinio vilkiko šokis, kurį dovanoja ištikimiausi renginio partneriai UAB „Towmar Baltic“ vilkikas. Šį kartą renginio svečius stebins net du, „Towmar Baltic“ priklausantys, jūriniai vilkikai.
„Neabejoju, kad „Laivų paradas“ laukiamiausias ne tik mūsų kompanijos, bet ir daugelio klaipėdiečių pavasario renginys. Dalyvaujame jame nuo pat renginio atsiradimo ir džiaugiamės matydami kaip jis auga, kiek daug gražių iniciatyvų apjungia. Kuršių mariose šį kartą šoks praėjusią vasarą mūsų laivyną papildę jūriniai vilkikai – TAK10 ir TAK11, kurie yra ne tik naujausi, bet tuo pačiu ir galingiausi, manevringiausi mūsų laivai. „Laivų paradas“- tai galimybė miestui pristatyti ne tik pačius vilkikus, bet ir mūsų kapitonų profesionalumą“, – sako „Towmar Baltic“ generalinis direktorius Tomas Zabulionis.
Vilkikų meilės šokis akvatorijoje, Marių ir Danės upės žiotyse, klaipėdiečių lauks 21.30 val.

„Laivų parado“ metu pakils tiltas
Į Iškilmingus jūrinius renginius pakvies legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“.
„Šį pavasarį laivo laukia 40-asis navigacinis sezonas. Ir žmogui, tai nemažas metų skaičius, o laivui – tikrai įspūdingas jubiliejus. O kitaip ir būti negali, nes tik didelio entuziazmo ir darbo dėka jachta dar plaukia. Šiais metais laivas dalyvaus visose Lietuvos jūrinėse regatose, kartu su latviais dalyvaus jaunimo verslumo skatinimo projekte ir lankys Baltijos jūros uostus“, – sako laivo kapitonas Osvaldas Kudzevičius.
„Laivų parado“ dieną, nuo 11 iki 16 val. vyks jachtos „Lietuva“ lankymas, o 13.30 val. vyks oficiali jachtos „Lietuva“ 40-mečio paminėjimo šventė. Vakare, 20 val., jachtai „Lietuva“ išplaukiant į marias, bus pakeltas Pilies tiltas.

Daug naujų renginių
Startą „Laivų parado“ renginiams, 10 val. duos šventinė mugė, nuo 11 val. kvies Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės Danės upėje. 12 valandą, pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai kuriuose – karinių laivų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos lankymas, ginkluotės, technikos ir įrangos ekspozicija. 13 val. bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. 16 val. Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“ kvies jūrinės kultūros srityje pasižymėjusių žmonių ir organizacijų „Albatroso“ apdovanojimai ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai.
Be tradicinių, kasmet „Laivų paradą“ papildančių renginių, renginio svečių lauks ir nemažai naujovių. Nuo 13 val. lauks senųjų-retro gaisrinių mašinų paroda, o nuo 17 val. įspūdingos gaisrininkų aukštalipių parodomosios pratybos. 13 val., Danė upėje startuos drakonų valčių lenktynės, kuriose rungsis miesto įmonių, visuomeninių organizacijų komandos.

RYŠKIAUSIO LAIVO APDOVANOJIMAS – LAIVUI „SVAJA 7377“

Šeštasis Klaipėdos laivų paradas, finišavęs praėjusį šeštadienį, šiandien paskelbė laivų flotilės nugalėtojus, kuriems įteiktos dovanos, išsakytos padėkos. Antrus metus rengiami ryškiausio, gražiausiai iliuminuoto Klaipėdos laivų parado laivų rinkimai tampa gražia tradicija ir motyvacija. 

„Džiugu matyti pokyčius, pastangas ir tą gražų klaipėdietišką užsidegimą būti geriausiu. Smagu matyti, kad beveik visi laivai nuo mažiausių katerių iki didžiųjų „Smiltynės perkėlos“ keltų puošėsi, ruošėsi ir šventės dalyvius džiugino šviesomis bei puikia nuotaika“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Apdovanojimui laivus komisija rinko tik iš tų, kurie organizatoriams buvo atsiuntę užpildytas dalyvio registracijos  anketas. Tokių laivų sąraše buvo 39.

Nors komisijos nuomonės išsiskyrė, pagrindinio prizo nugalėtoju išrinktas ir ryškiausio Klaipėdos laivų parado 2015 dalyvio titulą pelnė pramoginis kateris „Svaja 7377“ (atsakingas asmuo – Jurandas Altuchovas). Nugalėtojui atiteko Laivų parado rėmėjo – UAB „Laivo sandėlis“ įsteigtas prizas –  laivo varpas, kurio skambesys turėtų pažymėti kiekvieną naują kelionę. 

Klaipėdos laivų parado rėmėjų ir bičiulių dėka įsteigtos dovanos dar dviems laivams, kuriuos išrinko komisija, klaipėdiečiai ir šventės organizatoriai.

Už gausiausią dalyvavimą apdovanota AB „Smiltynės perkėla“, kurios net trys laivai – keltas „Kintai“ ir „Nida“ bei katamaranas „Smiltynė“ ryškiai papuošė šeštąjį Klaipėdos laivų paradą.

Žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus simpatijų prizas atiteko jachtai „Lietuva“ ir jos kapitonui Osvaldui Kudzevičiui.

„Paradą stebėjusiems Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos skyriaus nariams jachta „Lietuva“ patiko savo geru skoniu – jachta buvo padabinta ne tik vėliavėlėmis, bet ir šviečiančiomis girliandomis. Tad Klaipėdos žurnalistai savo simpatijų laivui – jachtos „Lietuva“ įgulai linki gero vėjo ir sėkmingo sezono. Beje, norime pastebėti, kad parade dalyvavo įspūdingai pasipuošusių mažų laivelių, tačiau nesimatė jų pavadinimų. Siūlytume laivų parado dalyviams pasirūpinti, kad būtų ne tik gražūs, bet ir atpažįstami“,- sakė LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.

Ji jachtos „Lietuva“ įgulai įteikė kapitono Eimučio Astiko knygą „Mačiau žaliąjį spindulį“ ir LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus išleistą žurnalą „ŽENIA“ apie uostamiesčio žurnalistų gyvenimą.

Rinkdami ryškiausią laivą komisijos nariai taip pat išskyrė pramoginį katerį „Alina“, laivą „Sea Horse“, prieš metus gražiausio laivo apdovanojimą pelniusį laivą „Venus“, pramoginį laivą „Kamita P-416“.

ŠEŠTOJO LAIVŲ PARADO AKIMIRKOS

Gegužės 16-ąją, klaipėdiečius ir miesto svečius kvietė jau šeštasis Klaipėdos laivų paradas. Sutapus svarbioms, visame pasaulyje minimoms datoms, gegužės 16-ąją klaipėdiečių ir miesto svečių laukė Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, Muziejų naktį skelbiantys Pajūrio muziejai bei Gatvės muzikos dienos koncertai.

Įspūdingų šviesos girliandomis pasidabinusių laivų paradas ir dar įspūdingesni fejerverkai vainikavo kaip niekada gausius, jau šeštus metus vykstančio uostamiesčio vasaros sezono atidarymo renginius. Šį kartą į Klaipėdos laivų paradą oficialiai užsiregistravo net 39 laivai, tačiau kaip ir kasmet plaukė kur kas daugiau – Kuršių mariose nusidriekė įspūdinga kelių dešimčių laivų flotilė. 

Pagrindinis vakaro koncertas klaipėdiečiams ir miesto svečiams padovanojo nuoširdaus dueto – Violetos ir Viliaus Tarasovų dainas. Nuo 20 val. į Kruizinių laivų terminalą kvietė nuotaikingą muziką skleidžianti grupė „Liuksas“. Šventinio koncerto metu pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015 bei unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai, „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras. Daug teigiamų emocijų padovanojo jūrinio vilkiko TAK-6 šokis. Šventiniai renginiai startavo 10 val. Tuo metu Kruizinių laivų terminale stilizuotu kapitono kostiumu pasipuošė laivams mojantis bronzinis berniukas, prasidėjo Danės upės valymo akcija. 11 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startavo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai susipažino su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, lankė karinius laivus. Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvietė nuo vidurdienio. 12 val., dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, bures pakėlė miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. Vidurdienį Danės upėje prasidėjo Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės.

Daugiau gražių akimirkų miestui dovanojo Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. Atgimimo aikštėje signalinėmis vėliavomis buvo papuoštas gėlių laivelis, čia įsikūrė ir jūrinės dirbtuvės. Po pietų, Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“, įvyko antrieji „Albatroso“ apdovanojimai bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai. Skambiais ritmais į Kruizinių laivų terminalą kvietė Klaipėdos ,,Vyturio“ pagrindinės mokyklos braziliškų perkusijų orkestras. Kruizinių laivų terminale visi galėjo apžiūrėti vienintelį Lietuvoje esantį povandeninį laivą „Lituanika“ ir jo kūrėją, aistringą laivų ir jūros mylėtoją, gydytoją Joną Velžį. Nuo vidudienio įvairūs renginiai kvietė ir į Šiaurinį ragą, kur vyko „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimai“, „Masiškiausio sriubos valgymo“ – nacionalinio rekordo fiksavimas. akarop,  70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“ Klaipėdai padovanojo dar daugiau muzikinio skambesio.
Visą dieną mieste skambėjo Gatvės muzikos dienos koncertai. Ir nors tradiciškai mariose vyksiantį naktinį laivų paradą vainikavo įspūdingas fejerverkas, kurį visiems klaipėdiečiams ir šventės dalyviams dovanojo Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, su juo Klaipėdos laivų paradas nesibaigė. Šventę tęsė violončelistų dueto –  Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio pasirodymas bei  ugnies fakyrų šou.  Laivų parade uostamiesčio gyventojais ir svečiais rūpinosi nuolatiniu Klaipėdos miesto partneriu tampanti Maltos ordino pagalbos tarnyba. 

PO PIRMO “KRIKŠTO” KONKURSO „TAPK ĮGULOS NARIU“ LAIMĖTOJAI NORO PLAUKTI NEPRARADO

Šeštadienį, gegužės 16 d., unikalaus konkurso „Tapk įgulos nariu“ laimėtojai suvažiavo į Klaipėdą.  Įgulos naujokai – šeši vilniečiai – susipažino su burlaivio „Brabander“ kapitonu Valdemaru Vizbaru,  pirmąkart plaukė į atvirą jūrą, mokėsi kelti burlaivio bures. Teiravomės, kokius įspūdžius paliko pirmasis jūrinis egzaminas.

JUSTAS ŠUKŠTULIS

„Įspūdžiai sunkiai nupasakojami –  čia lyg pirmą kartą pamatyti saulėlydį, jūrą ar vandenyną.  Tiesiog užburiantis dalykas. Pradžioje buvo neramu dėl tos jūrligės. Išplaukus per jūros vartus iš karto prasideda galingas supimas, bet šiandien, manau, puikiai susitvarkėm su tuo. Noras plaukti tik sustiprėjo.”

MARIUS KOMIČIUS

“Įspūdžiai puikūs, sunku net ir papasakoti, puikus laivas – pirmąkart tokiame.

Įgula atrodo puiki, kapitonas, jo padėjėjai puikūs – atrodo suradome bendrą kalbą.. Tikiuosi mes jiems įtikom. Atviroje jūroje – tiek daug virvių, tiek daug visko. Reikia laiko, kad suprasčiau, kas čia įvyko.”

GEDAS LIEKIS

“Tai buvo mano pirmas išplaukimas į jūrą – iki šiol tik ežeruose teko. Didžiausią įspūdį paliko  supimas išplaukus pro jūros vartus. Šį kartą jūrligės požymių nepajutau, tačiau neramumas išlieka – nesinori kelionėje iškristi anksčiau laiko, neatlikus kažkokių pareigų.  Kapitonas labai žmogiškas – jis daugiau kaip tėvas šitame laive, o ne koks muštruotojas.

VYTAS KERDOKAS

“Nesu gyvenime plaukęs tokiam laive. Labiausiai įstrigo burių kėlimas. Noras plaukti tikrai nepraėjo, o įspūdžiams ir emocijoms suvokti reikia laiko – buvo geriau negu tikėjausi.”

PAULIUS AJAUSKAS

“Labiausiai įstrigo burių kėlimas. Pirmą kartą teko kelti tokias dideles – daug žmonių turi dirbti vienu metu. Visai kitaip negu jachtoj.”

VYTIS STASKEVIČIUS

“Buvo labai smagu – tiek daug visko per vieną dieną nuveikėm. Esu plaukęs ir su didesniu burlaiviu – 2009 metais laimėjau panašų konkursą ir plaukiau norvegų A klasės burlaiviu „Sorlandet“. Teko lipti į stiebus, dirbti kaip tikram įgulos nariui. „Brabanderyje“ viskas šiek tiek suprantamiau atrodo.  Labai laukiu plaukimo.“

Kapitonas VALDEMARAS VIZBARAS

“Panašu, kad labai teisinga publika susirinko. Beveik visi kažkiek buriavę ir svarbiausia norintys buriuoti. Šiandien visai gražiai pakėlėm bures – pirmą kartą šiame sezone.  Žodžiu, branduolį įgulos turim. Visai gerai būtų, kad konkurse laimėtų bent viena moteris. Tiesiog būtų linksmiau bendrauti – vien vyriška kompanija atsibosta. Be to, merginos labai daug tvarkingumo į laivą įneša. Bet čia yra loterija – milijoną išlošia ne visi.”

Balandžio 3 d. startavęs konkursas „Tapk įgulos nariu“ artėja pabaigos link – liko vos du bilietai, suteiksiantys vietą burlaivio denyje. Iš viso bus išrinkta 10 laimingųjų, kurie kelione į Lenkijos uostą Ščeciną mėgausis nemokamai.

Tarptautinės didžiųjų burlaivių  regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ starto uostu Klaipėda taps birželio 5-8 d. Dalyvauti joje yra užsiregistravę 24-ir burlaiviai, beveik pusė jų – didieji, priskiriami A ir B klasėms. Lietuvą šioje regatoje atstovaus trys laivai – KU mokomasis burlaivis „Brabander“, jachta „Lietuva“ ir Visagino buriuotojų klubui priklausanti jachta „Tineke“.

PRISTATYTA „BRABANDER“ ĮGULA

Laivų paradas startą davė visiems vasarą į Klaipėdą viliosiantiems renginiams. Pagrindinio šventinio koncerto metu, klaipėdiečiams ir miesto svečiams pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015, kuri į Klaipėdą kvies birželio 5-8 dienomis.

Renginį pristatė unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai. Pagrindiniame Laivų parado koncerte pristatyti šeši naujieji įgulos nariai bei „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras.

KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS JAU RYTOJ

 Rytoj, gegužės 16-ąją, klaipėdiečius ir miesto svečius kvies jau šeštasis Klaipėdos laivų paradas. Šį kartą į Klaipėdos laivų paradą oficialiai užsiregistravo net 37 laivai, prie kurių vakare prisijungus pramoginiams laiveliams Kuršių mariose nusidrieks įspūdinga kelių dešimčių laivų flotilė tapsianti vakaro kulminacija. Šeštadienį į miestą kvies ne tik Klaipėdos laivų parado, bet ir Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos, Gatvės muzikos dienos, tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ renginiai.

Renginiai nuo ankstaus ryto
Šventiniai renginiai startuos 10 val. Tuo metu Kruizinių laivų terminale stilizuotu kapitono kostiumu pasipuoš laivams mojantis bronzinis berniukas, tuo pat metu startuos prekybinė mugė, vyks Danės upės valymo akcija.

11 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai susipažins su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, galės aplankyti karinius laivus. Nuo 12 val. džiugins Karinių jūrų pajėgų orkestro muzikinė programa.

Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvies nuo vidurdienio. 12 val., dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“, o Danės upėje, tradiciškai, prasidės Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės. Nuo vidurdienio lankyti ekspozicines sales, jungtis į įvairias edukacines veiklas kvies Muziejų nakties dalyviai.

Jūriniai akcentai
Dar daugiau gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. Be tradicinių renginių: eisenos, studentų priesaikos prie Albatroso paminklo yra parengusi Klaipėdos miestui dovanų. Atgimimo aikštėje bus papuoštas jūrinėmis signalinėmis vėliavomis gėlių laivelis, ten pat  įsikurs jūrinės dirbtuvės, kur būsimieji jūrininkai mokins rišti jūrinius mazgus, perduoti vėliavėlių pagalba pranešimus. Miesto erdvėse skambės ir LAJM jūrinio vaikinų choro atliekamos jūrinės dainos, šantės.

Nuo 17.00 val. klaipėdiečių ir miesto svečių lauks Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“ bei mokslinių tyrimų laivas „Mintis“, kurie bus prisišvartavę Kruizinių laivų terminale (krant. 28 ir 29).

Kruizinių laivų terminale bus galima apžiūrėti vienintelį Lietuvoje esantį povandeninį laivą „Lituanika“, sužinoti apie jo autorių – aistringą laivų ir jūros mylėtoją, gydytoją Joną Velžį.

Renginiai Šiauriniame rage
Nuo vidudienio įvairūs renginiai klaipėdiečius bei miesto svečius kvies ir į Šiaurinį ragą. 10 val. čia prasidės „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimai“, „Masiškiausio sriubos valgymo“ – nacionalinio rekordo fiksavimas, bus prekiaujama šviežia žuvimi.  12.00 val. lauks Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtinių koncertas, vėliau koncertuos folkloro, liaudies muzikos ansambliai. 16 val. bus skelbiami „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimų“ rezultatai.

Savo renginiais miestą džiugins 70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“, kuri 18 val. pakvies į skulptūros „Kartu sujunkime krantus“ atidengimą bei šventinį koncertą, kuriame Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Eglė Jakštytė, grupės „Džentelmenai“ ir „Patruliai“. 

Didysis koncertas
Nuo 20 val. į Kruizinių laivų terminalą kvies nuotaikingą muziką skleidžianti grupė „Liuksas“, tačiau pagrindinis vakaro koncertas prasidės 20.30 val. Jame Laivų parado svečius sveikins nuoširdus Violetos ir Viliaus Tarasovų duetas. Pagrindinio šventinio koncerto metu bus pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015 bei unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai.

Koncerto finaliniu akcentu taps vilkiko TAK-6 šokis Kuršių mariose ties Kruizinių laivų terminalu. Šiemet specialiai sudaryta komisija ir vėl rinks ryškiausią, gražiausiai iliuminuotą laivą. Tiesa, į apdovanojimą pretenduoti galės tik tie laivai, kurie organizatoriams bus atsiuntę užpildytas dalyvio registracijos anketas. Šiais metais specialų prizą įsteigė ir miesto žurnalistai, kurie išrinks savo simpatijų laivą.

Ir nors tradiciškai mariose vyksiantį naktinį laivų paradą vainikuos įspūdingas fejerverkas, kurį visiems klaipėdiečiams ir šventės dalyviams dovanoja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, su juo Klaipėdos laivų paradas nesibaigs. Šventę tęs violončelistų dueto –  Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio pasirodymas bei  ugnies fakyrų šou.

 „Labai džiaugiuosi, kad prieš šešerius metus gimusi, laivybos sezono pradžią žyminti šventė kasmet tampa turtingesnė ir graži įvairių renginių organizatorių draugystės liudininkė. Smagu, kad Klaipėdos laivų paradas vienija uostamiesčio bendruomenės iniciatyvas, o į miesto gatves atneša šurmulį ir artėjančios vasaros nuojautą“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys. 

KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS JAU ŠĮ ŠEŠTADIENĮ! (VIDEO)

Gegužės 16-ąją, prie jūros kviečia romantiškas, jūriškas, laivybos sezono pradžią skelbiantis ir jau šeštasis Klaipėdos laivų paradas! Vakaro metu jūsų laukia Kuršių mariose nusidriekiantis, šviečiantis laivų paradas,  jūrinio vilkiko šokis, gražiausio laivo rinkimai, muzika ir fejerverkų salvės. MES KVIEČIAME VASARĄ!

GEGUŽĖS 16-ĄJĄ BUS IŠRINKTA LIETUVOS NACIONALINĖ ŽUVIS

Idėja rinkti nacionalinę žuvį asociacijai „Mano miestas Klaipėda” (MMK) kilo dar praėjusių metų pavasarį. Žinomo muzikos prodiuserio ir MMK valdybos pirmininko bei aistringo meškeriotojo Gintaro Bendžiaus iniciatyva idėja pradėjo įgauti konkretesnį pavidalą praėjusių metų gegužę, Klaipėdoje susirinkus Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų atstovams, mokslininkams, meškeriotojams, žvejams verslininkams, žurnalistams bei visuomenės atstovams. Šių metų gegužę skambės finaliniai iniciatyvos akordai – gegužės 16 d. bus paskelbta Lietuvos nacionalinė žuvis.

 Diskusijų metu buvo ne tik pritarta šiai idėjai, aptartos gairės ir kriterijai, kokiu būdu tokie rinkimai galėtų būti organizuojami, bet ir patvirtintas nacionalinės žuvies rinkimų komitetas, kuris vėliau surengė įvairių organizacijų, tokių kaip Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, Lietuvos meškeriotojų sąjunga, viešbučių ir kaimo turizmą vienijančių asociacijų, žinomų prekybos centrų, aplinkosauginių organizacijų, žuvų augintojų bei žvejų verslininkų apklausą.

 Organizacijos pateikė savo žuvų kandidačių į Lietuvos nacionalinę žuvį sąrašus – dešimtukus. Iš jų prieš Naujuosius metus Klaipėdoje susirinkę iniciatyvinės grupės nariai bei ekspertai sudarė galutinį žuvų, pretenduojančių į Lietuvos nacionalinę žuvį penkioliktuką. Šiuo metu balsavimas vyksta internetiniame portale grynas.lt.

Konkurso laimėtoja bus paskelbta gegužės 16 d. 16 val. Klaipėdoje Šiauriniame rage, kur vyks finalinis Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimų renginys. Renginio pradžioje, 10 val., bus paskelbtas balsavimas, kurio metu susirinkusieji galės vietoje atiduoti savo balsą už Nacionalinę žuvį. Su informacija apie 15 siūlomų žuvų renginio dalyviai galės susipažinti specialiuose stenduose. Balsuoti bus galima iki 14 val.

 Nuo 10 iki 11 val. renginio vietoje iš žvejų laivų vyks speciali prekyba šviežia žuvimi.  Nuo 11 iki 14 val. Susirinkusiems bus išdalinta 300 litrų žuvienės (apie 1500 porcijų), vyks kartu su Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija organizuojamas „Masiškiausias sriubos valgymas“, bus fiksuojamas nacionalinis rekordas.

Šventės metu susirinkusiuosius taip pat linksmins įvairūs meniniai kolektyvai. Nuo 12 val. muzikinius kūrinius dovanos Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniai. 14 val. Scenoje pasirodys kapelija „Mingė“. O nuo 15 iki 16 val. šokiais ir dainomis linksmins Neringos kultūros centro šokių kolektyvas „Kalnapušė“ bei kapela „Joldija“.

Nacionalinės žuvies rinkimų proga tą pačią dieną 12 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bus atidaroma speciali paroda „Žvejyba viduramžių Klaipėdoje“. Šventės kulminacija – Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimų rezultatų paskelbimas – vyks 16 val.

LAIVŲ PARADO RENGINIAI KVIES PRAMOGAUTI

 Lauks beveik pusšimtis renginių
„Laivų parado savaitgalis dar niekada nebuvo toks turtingas. Labai džiaugiuosi, kad prieš šešerius metus gimusi, laivybos sezono pradžią žyminti šventė tapo gražios įvairių renginių organizatorių bendrystės liudininku. Neabejoju, kad visus gegužės 16-ąją vykstančius renginius vienija vienas bendras tikslas – sukurti šventę sau, savo miestui ir jo žmonėms“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Startą gegužės 16-osios renginiams duos nuo 10 val. lankytojų lauksianti prekybinė mugė, geriems darbams nuo 10.30 val. kvies Danės upės valymo akcija.  

 11 valandą vyks iškilmingas Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimas, kuris duos startą iškilmingiems Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiams. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai susipažins su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, galės aplankyti karinius laivus. Nuo 12 val. džiugins Karinių jūrų pajėgų orkestro muzikinė programa.

Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvies nuo vidurdienio. 12 val. bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“, o Danės upėje, tradiciškai, prasidės Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės. Nuo vidurdienio lankyti ekspozicines sales, jungtis į įvairias edukacines veiklas kvies Muziejų nakties dalyviai.

Daugiau jūrinių akcentų
Dar daugiau gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. Be tradicinių renginių: eisenos, studentų priesaikos prie Albatroso paminklo yra parengusi Klaipėdos miestui dovanų. 

„Atgimimo aikštėje bus papuoštas jūrinėmis signalinėmis vėliavomis gėlių laivelis, ten pat  įsikurs jūrinės dirbtuvės, kur būsimieji jūrininkai mokins rišti jūrinius mazgus, perduoti vėliavėlių pagalba pranešimus ir kt. Miesto erdvėse skambės ir LAJM jūrinio vaikinų choro atliekamos jūrinės dainos, šantės. Studentai pakels ir Klaipėdos miesto simbolio, burlaivio Meridiano, bures“, – sako doc.dr. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos karjeros centro vedėja Genutė Kalvaitienė.

Laivų parado metu Kruizinių laivų terminale klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti vienintelį Lietuvoje esantį povandeninį laivą „Lituanika“. Povandeninio laivo autorius – Kretingoje gyvenantis gydytojas Jonas Velžys.

Kvies į Šiaurinį ragą
Nuo vidudienio įvairūs renginiai klaipėdiečius bei miesto svečius kvies ir į Šiaurinį ragą. Čia vyks žuvienės virimas, nacionalinio rekordo fiksavimas, koncertuos folkloro, liaudies muzikos ansambliai, 16 val. lauks „Lietuvos nacionalinės žuvies rinkimai“.

Savo renginiais miestą džiugins 70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“.

„Jau 70-imt metų esame tam, kad sujungtume Klaipėdos krantus, todėl šią progą, kuri žymi ne tik mūsų veiklos sukaktį, bet ir ilgametę draugystę su miesto žmonėmis, pažymėsime skulptūros „Kartu sujunkime krantus“ atidengimu bei pakviesime į šventinį koncertą“, – sako Darius Butvydas AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius.

 Koncertinėje programoje – Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Eglė Jakštytė, grupės „Džentelmenai“ ir „Patruliai“. Trokštančius dar daugiau įspūdžių ar iš arčiau pamatyti Suskystintų gamtinių dujų terminalą, už simbolinį mokestį plukdys greitaeigis laivas „Smiltynė“. Laivas iš Šiaurės rago plukdys 12.30 val., 14 val., 15.30 val. ir 17 val.

 Rinks ryškiausią laivą
20.30 val. Kruizinių laivų terminalo scenoje prasidės didysis vakaro koncertas, kuriame klaipėdiečius sveikins Violeta ir Vilius Tarasovai. Koncerto finaliniu akcentu taps vilkiko TAK-6 šokis Kuršių mariose ties Kruizinių laivų terminalu. Šiemet specialiai sudaryta komisija ir vėl rinks ryškiausią, gražiausiai iliuminuotą laivą. Tiesa, į apdovanojimą pretenduoti galės tik tie laivai, kurie organizatoriams bus atsiuntę užpildytas dalyvio registracijos anketas.

 „Šiuo metu esame gavę 27 tokias anketas, ir registraciją planavome baigti gegužės 1-ąją, visus nespėjusius užsiregistruoti tą raginu padaryti. Anketų lauksime visą šią savaitę“, – sako Goda Giedraitytė.

Tradiciškai mariose vyksiantį naktinį laivų paradą vainikuos įspūdingas fejerverkas, kurį visiems klaipėdiečiams ir šventės dalyviams dovanoja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Pristatys „Brabander“ įgulą
Laivų paradas startą duos visiems vasarą į Klaipėdą viliosiantiems renginiams. Pagrindinio šventinio koncerto metu, klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus pristatytas vienas gražiausių šios vasaros renginių – Baltic Tall Ship Regatta 2015, kuri į Klaipėdą kvies birželio 5-8 dienomis. Renginį reprezentuos unikalaus konkurso „Tapk škunos „Brabander“ įgulos nariu“ laimėtojai, kurie kartu su škuna „Brabander“ papuoš naktinių laivų flotilę.

„Keturi įgulos nariai jau išaiškinti, o šį penktadienį paaiškės ir penktasis laimėtojas. Kitą savaitę konkursas persikelia į renginio televiziją LRT, todėl kam azarto nestinga kviečiu dalyvauti. Būtent Klaipėdos laivų parado metu, naujieji įgulos nariai pirmąjį kartą užlips ant „Brabanderio“ denio“, – sako R. Žiubrys. 

LAIVŲ PARADAS SKELBS VASAROS PRADŽIĄ

Gegužės 16-ąją, prie jūros kvies jūriškas, pramoginis ir šeštasis Klaipėdos laivų paradas. Sutapus svarbioms, visame pasaulyje minimoms datoms, gegužės 16-ąją klaipėdiečių ir miesto svečių lauks Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, Muziejų naktį skelbiantys Pajūrio muziejai bei Gatvės muzikos dienos koncertai.

Kviečia plaukti kartu
Laivybos sezoną skelbiantis Klaipėdos laivų paradas į savo gretas kviečia jungtis didelių ir mažų laivelių, kitų vandens transporto priemonių savininkus.

„Ryškiausias pavasario renginys laukia visų gerų emocijų entuziastų, kurie bendromis jėgomis jau šeštą kartą dovanoja nepaprastą renginį sau, savo miestui ir jo žmonėms. Džiaugiuosi, kad minint Europos jūros dieną kasmet sutraukiame vis didesnį būrį klaipėdiečių ir miesto svečių“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Laivelių savininkams norintiems tapti  Klaipėdos laivų parado dalimi, tereikia užsiregistruoti užpildant anketą. Ją galima rasti internetinėje šventės organizatorių svetainėje www.jurossvente.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ Klaipėdos laivų parado paskyroje.

Plaukti Klaipėdos laivų parade šventės organizatoriai kviečia ir visus klaipėdiečius. „Laivų paradas teikia dar daugiau žavesio kai juo grožiesi ne nuo kranto, o pats esi gausios ir ryškios laivų kolonos dalis. Tam nebūtina turėti nuosavą jachtą, tereikia suplanuoti laiką ir rezervuoti vietą patinkančiame laive“, – sako R. Žiubrys. Laivų sąrašą, kurie kviečia iš anksto rezervuoti vietas plaukimui laivų parade, galima rasti  šventės organizatorių internetinėje svetainėje.

Stebins renginių gausa
Gegužės 16-oji nuo ankstaus rytoj kvies į daugybę renginių. 10 val. startuos regata „Gero vėjo!“, lankytojų lauks prekybinė mugė, Danės upės valymo akcija. 11 valandą, pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai.

Daugybė renginių į miesto gatves ir erdves kvies nuo vidurdienio. 12 val. bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“, muzikuoti pradės „Gatvės muzikos dienos“ dalyviai, o Danės upėje, tradiciškai, prasidės Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės.

 Nuo vidurdienio lankyti ekspozicines sales, jungtis į įvairias edukacines veiklas kvies Muziejų nakties dalyviai – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos laikrodžių muziejus, Prano Domšaičio galerija. Lietuvos jūrų muziejus edukacinę veiklą vykdys prie Pilies uostelio, kur specialiai Muziejų naktie programai bus eksponuojama burvaltė – kurėnas.

16 val. Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“ kvies jūrinės kultūros srityje pasižymėjusių žmonių ir organizacijų „Albatroso“ apdovanojimai ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai. Visą dieną Kruizinių laivų terminalo scenoje lauks įvairūs muzikiniai pasirodymai.

 Gegužės 16-ąją renginiai kvies ir į Šiaurinį ragą. Čia nuo 11 val. bus verdama žuvienė, fiksuojamas nacionalinis rekordas, įvyks nacionalinės žuvies paskelbimas. 18 val. koncertą miestui dovanos savo veiklos 70-metį mininti AB „Smiltynės perkėla“, kurio pradžioje bus atidengta skulptūra „Kartu sujunkime krantus“. 20.30 val. Kruizinių laivų terminale lauks pagrindinis vakaro koncertas, jūrinio vilkiko šokis ir šventinis fejerverkas.

Bendruomeniškos iniciatyvos
Šventės organizatoriai džiaugiasi, kad laivų paradas, kaip ir kiti miesto renginiai skatina klaipėdiečių bendruomeniškumą.  „Nieko nebestebina, kad į visus Klaipėdos miesto renginius noriai jungiasi miesto bendruomenės, įstaigos ir organizacijos. Štai laivų parado laivus papuoš Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos siuvamos įvairiaspalvės vėliavėlės, kurių bendras ilgis sieks beveik pusę kilometro“, – sako R. Žiubrys.

Laivų parade uostamiesčio gyventojais ir svečiais rūpinsis nuolatiniu Klaipėdos miesto partneriu tampanti Maltos ordino pagalbos tarnyba. Pirmosios pagalbos palapinė renginio metu įsikurs Kruizinių laivų terminale.

„Laivų paradas – mažoji Jūros šventė, todėl jau dabar norime šventės svečius supažindinti su mūsų ženklu, išbandyti savo pajėgas didelių švenčių metu. Mūsų pagrindinis užsienio partneris – Vokietijos Maltos ordino pagalbos tarnyba visoje Vokietijoje yra viena didžiausių profesionalių pirmosios pagalbos mokytojų, teikia ją masinių renginių ir koncertų metu. Lietuvos maltiečiai taip pat neatsilieka. Maltiečių tikslas – teikti pagalbą visiems, kuriems ji reikalinga. Tai numatome daryti ir laivų parado metu“, mintimis dalinasi Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų koordinatorius Klaipėdoje Bronius Einars.

Anot B. Einars, maltiečiai savo gretose turi nemažai medicinos darbuotojų, yra paruošę specialiai akredituotus pirmosios pagalbos instruktorius, kurie visi turi medicininį išsilavinimą.

 ***

Klaipėdos laivų parado tradicija gimė 2010 metais. Miestiečiai ir svečiai greitai pamėgo naują, europietišką, jūrinio miesto įvaizdį atspindinčią šventę, kuri iškilmingai paskelbia laivybos sezono pradžią. Klaipėdos laivų paradas – reikšmingas pramoginis, kultūrinis ir informacinis renginys, akcentuojantis Klaipėdos bei visos Lietuvos ir Europos jūrinę tapatybę.

LAIVŲ PARADAS 2017

Naktinis paradas

Dieninis paradas

Apdovanojimai

LAIVŲ PARADAS 2016

Apdovanojimai

LAIVŲ PARADAS 2015

Apdovanojimai

LAIVŲ PARADAS 2017

LAIVŲ PARADAS 2016

LAIVŲ PARADAS 2015