RYŠKIAUSIAI KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADE SUŽIBĖJO SUVALKIEČIAI

2019 m. gegužės 23 d.

 

Septynios dešimtys tamsoje šviečiančių, išradingai papuoštų, gerą nuotaiką skleidžiančių laivų ir laivelių, linksmomis spalvomis praėjusį šeštadienį sušvitusių Kuršių mariose, didingų keltų sveikinimai, įspūdingas fejerverkas ir minios vasariškai nusiteikusių renginio žiūrovų – toks buvo 10-asis Klaipėdos laivų paradas. Šiandien buvo pagerbti ryškiausi šventinio vakaro dalyviai – jais tapo balsavimo nugalėtojai.

Pretenduoti į nominacijas, kurių šiemet įsteigta tiek, kiek metų Klaipėdos laivų paradui – 10, galėjo į paradą iš anksto užsiregistravę laivai. Jų šiemet buvo kaip niekad iki šiol daug – net 69!

Įspūdingiausius laivus rinko speciali komisija, pasirodymus mariose stebėjusi nuo Klaipėdos universiteto mokomojo burlaivio „Brabander“ denio. Balsuoti už labiausiai patikusius laivus galėjo ir tie žiūrovai, kurie renginį stebėjo tiesiogiai internetu. Iš viso balsavo per pusantro tūkstančio žiūrovų.

Komisijos ir publikos valia rėmėjo viešbučio „Vanagupė“ įsteigtas pagrindinis prizas – nakvynė dviem verslo klasės kambaryje su pusryčiais ir vakariene bei neribotu lankymuisi pirčių ir baseinų komplekse – atiteko daugiausiai simpatijų pelniusiai burlaivio „Murena“ įgulai. Didžiausiu netikėtumu renginio organizatoriams tapo tai, jog laivo įgula į uostamiestį atvyko net iš Vilkaviškio! Svajonių miestu Klaipėdą vadinantys suvalkiečiai Inga ir Linas šiandien vėl sukorė nemenką kelią į uostamiestį, nežinodami, jog jiems ir atiteks pagrindinis prizas.

„Stilingiausio laivelio“ nominacija ir rėmėjo UAB „Šalna“ dovana atiteko laivo „Simpukka“ įgulai. O štai „Artistiškiausios laivo įgulos” nominaciją pelnė charizmatiškieji „Elen” piratai ir laivo „Žuvėdra” atplukdytas Neptūnas su undinėlių svita. Reikšminga nominacija „Publikos simpatijų laivas” atiteko „Kamitos” įgulai. Laivų įgulos taip pat apdovanotos už netikėtus puošybos elementus („Alina”), už sugebėjimą būti matomu, nors esi mažas (ryškiaspalviais balionais pasidabinusiems ‚KL-1973” ir „LT-11787” atiteko  BMW atstovo Lietuvoje UAB „Krasta Auto“ prizas – tepalai), už masiškumą, gerą nuotaiką, stilingą įgulą ir kt. Specialų prizą jubiliejinio Laivų parado kolonos vedlio – istorinio laivo „Vytautas Didysis“ – kapitonui Simui Knapkiui už debiutą įsteigė renginio rėmėjas UAB „LITANA“.

„Tikrieji Klaipėdos laivų parado šventės kūrėjai – tai žmonės, kuriems svarbios jūrinės tradicijos, kurie rūpinasi jų puoselėjimu ir kurie tiki, kad bendromis jėgomis galime sukurti unikalų rezultatą, puikiai reprezentuojantį uostamiestį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Sykiu tai – galimybė parodyti, kad mes, lietuviai, taip pat mokame džiaugtis ir švęsti“, – sakė renginio idėjos autorius, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, dėkodamas visiems Klaipėdos laivų parado dalyviams, rėmėjams ir žiūrovams. Jis pažymėjo, kad nepaisant to, kad šįkart parade dalyvavo rekordinis skaičius laivų, visos įgulos vandenyje elgėsi saugiai ir atsakingai.

 

Atskirai paminėtas ilgametis Klaipėdos laivų parado rėmėjas ir partneris UAB „Towmar Baltic“. Kompanijos jūrinių vilkikų šokis yra itin laukiama tradicinė parado dalis. Šiemet nepalankiai susiklosčius aplinkybėms dėl aktyvios laivybos renginio metu bendrovės „Towmar Baltic“ vilkikai neturėjo galimybės žiūrovams duetu pademonstruoti surepetuoto šokio. Kol vienas jūrinis vilkikas dirbo tiesoginį darbą uosto akvatorijoje, jo partneriui teko keisti programą – žiūrovams jis šoko vienas. Bendrovės direktorius Tomas Zabulionis pažadėjo, kad skolą žiūrovams tikrai grąžins. Vis dėlto būtent „Towmar Baltic“ dėka renginio organizatoriams operatyviai pavyko perkelti parado fejerverkų paleidimo vietą iš Smiltynės ant baržos, kai netikėtai iš anksto suderinta vieta buvo atšaukta dėl grėsmės sukelti gaisrą sausringoje Smiltynėje.

Šiųmetinio laivų parado dalyvių apdovanojimas vyko uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko valdose – miesto rotušėje.

„Laivų paradas – vienas ryškiausių ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos jūrinės valstybės akcentų, kuriame kaip niekur kitur jūrinė dvasia plačiai išsilieja į miestą, upę ir marias, – sakė V. Grubliauskas, dėkodamas visiems renginio dalyviams. „Laivų paradas tampa tuo renginiu, kuriame valstybės vadovų dėmesys būtų ne tik pageidaujamas, bet ir neišvengiamas“, – tvirtino meras. Įžanga padaryta –  Laivų parade  miesto vadovui draugiją palaikė vienas kandidatų į Prezidento postą.

 

 

Daugiausia palaikymo balsų pelniusioms įguloms – nugalėtojoms buvo įteiktos rėmėjų dovanos ir nuotraukos su fotografų užfiksuotomis laivų pasirodymo akimirkomis. Bendra nuotrauka atsiminimui.

Vilkaviškiečiai Inga Klimaitienė ir Linas Venslovas neslėpė nuostabos ir džiaugsmo, jog antrą kartą dalyvaudami Klaipėdos laivų parade tapo ryškiausiais.

Vytauto Petriko nuotraukos.

 

       JUBILIEJINĮ LAIVŲ PARADĄ VES „VYTAUTAS DIDYSIS“

Jau po savaitės – kitą šeštadienį, gegužės 18 d., Klaipėda pakvies į jūriškiausią pavasario renginį – mažąja Jūros švente tituluojamą Klaipėdos laivų paradą. Dešimtąjį kartą vyksiančio Laivų parado programoje – daugybė spalvingų renginių, kuriuos vainikuos abejingų nepaliekantis naktinis pasipuošusių laivų paradas ir renginio mecenato – Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos – dovanojami įspūdingi fejerverkai.

Prieš dešimt metų gimusi ši jūrinio miesto įvaizdį atspindinti šventė, skelbianti vasaros laivybos sezono pradžią, užaugo iki renginio, priviliojančio tūkstančius žiūrovų iš visos Lietuvos. Ir šiemet visą Laivų parado dieną mieste vyks daugybė renginių, o vakare klaipėdiečiai ir miesto svečiai tradiciškai kviečiami į Kruizinių laivų terminalą – stebėti įspūdingiausios renginio dalies.

Šiandien burlaivio „Meridianas“ denyje vykusioje spaudos konferencijoje VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, dėkodamas bendraminčiams už dešimtmetį trunkančią draugystę, kvietė laivų ir laivelių savininkus aktyviai dalyvauti jubiliejiniame laivų parade ir drauge kurti šventę, kokios neturi joks kitas Lietuvos miestas.

Bus galima apsilankyti laivų deniuose

Ankstų šeštadienio rytą Laivų parado šventės renginius iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija Kruizinių laivų terminale pradės Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai. Šventišku rūbu pasipuoš laivus pasitinkanti ir išlydinti skulptūra „Vaikystės svajonė“. Suplazdėjus vėliavai startuos „Gero vėjo“ regata, o 12 val. iš piliavietės į dangų pakils spalvingas 80 kv. metrų „Laimės aitvaras“. Tai – specialių poreikių vaikų tapybos kūrinys, perkeltas ant audinio ir keliaujantis per Lietuvos miestus, kaip tolerancijos ir pagarbos vienas kitam socialinis projektas.

Vidurdienį denius lankytojams atvers Klaipėdos valstybinio jūrų uosto specialios paskirties laivai „Naras“ ir „Lotas“. Kruizinių laivų terminalo aikštėję įsikūrę kariškiai kvies išbandyti taiklumą tire.

Atvykusieji į senamiestį iškart pateks į šventės zoną. Čia jau nuo ryto šurmuliuos prekybininkų mugė, upėje rungtyniaus jaunieji kanojininkai ir baidarininkai, pakilią nuotaiką nuo vidurdienio kurs visoje Lietuvoje tądien vyksiančios „Gatvės muzikos dienos“ dalyviai.

Vidurdienį savo denius lankytojams atvers uosto tarnybų laivai, kurie švartuosis upės krantinėse tarp Pilies ir Biržos tiltų. Lankytojai galės apžiūrėti naujausią policijos katerį „Vytis“, Aplinkos apsaugos mokslinių tyrimų laivą „Vėjūnas“ bei Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės laivą.

Tradiciškai be dėmesio neliks ir mažiausieji šventės dalyviai. Juos kvies Karlskronos aikštėje  įsikūręs „Burinuko uostas“, kur veiks dangaus laivų – aitvarų kūrybinės dirbtuvės, Laivininkų mokyklos auklėtiniai mokins jūrinių mazgų rišimo gudrybių, o „Linksmojo lagamino“ animatoriai tapys vaikams ant veidukų, darys šukuosenas, puoš apyrankėmis, lankstys balionus.

Šalia bus galima stebėti Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės tarnybinių šunų pasirodymus.

Svečiuosis „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai

14 val. lankytojus į susitikimą pakvies Karlskronos aikštėje įsikūrę LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai.
Susitikimo metu bus proga iš pačių ekspedicijos dalyvių išgirsti įdomiausius kelionių įspūdžius, sužinoti, kokia kelionė laukia šiais metais. Šalia įsikurs leidyklos „Terra Publica“ palapinė, kurioje bus galima įsigyti pagal projektą parengtą knygų seriją, rinkti ekspedicijos dalyvių autografus. Susitikime dalyvaus laivo statytojas ir kapitonas Simas Knapkis su sūnumi Uosiu, muzikos grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, istorikas, ekspedicijų laivo kapitonas Romaldas Adomavičius, ekspedicijų nariai Monika Dobrovolskytė, Ingrida Meškinytė, Vykintas Laukevičius. Aikštės krantinėje prišvartuotas ekspedicijos istorinis laivas „Vytautas Didysis“ pakvies lankytojus ant denio, o vakare šis laivas ir šaunioji jo įgula taps Laivų parado kolonos vedle Kuršių mariose.

Įspūdingiausia šventės dalis – sutemų gaubiamose Kuršių mariose

Po spalvingo muzikos dienos atidarymo 12 val. Karlskronos aikštėje, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai pakels miesto simbolio – burlaivio „Meridianas“ bures. Danės upe atplauks baidarių, vikingų valčių paradas, kurį ties Biržos tiltu pasitiks ugniagesių vandens užsklanda. Ugniagesiai pasakos lankytojams apie savo profesiją, kvies išbandyti demonstracinį „Dūmų“ konteinerį. Tuoj po parado upėje „užvirs“ varžytuvės tarp pasieniečių, policijos, ugniagesių, dragūnų bataliono savanorių bei Laivininkų mokyklos moksleivių komandų.

Jau įprastu laiku Smiltynėje prie „Albatroso“ skulptūros vyks tradiciniai „Albatroso“ apdovanojimai ir būsimųjų jūrininkų priesaika jūrai.

Visą dieną į nemokamus renginius kvies ir tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ dalyviai.

Naktinis laivų paradas – sutemų gaubiamose Kuršių mariose

Renginio pramogos dieną koncentruosis Danės upės krantinėse ir pačioje upėje, o vakarop persikels į Kruzinių laivų terminalą. Renginio kulminacija – vėlų vakarą Kuršių mariose rengiamas naktinis, šviečiančiomis dekoracijomis pasipuošusių, gerą nuotaiką skleidžiančių laivų paradas, kuriame kasmet dalyvauja kelios dešimtys laivų ir laivelių. Kruizinių laivų terminalo krantinėse susirinkusius žmones sveikins didingi keltai, žvilgsnius prikaustantis naujas jūrinių vilkikų šokis ir, žinoma, įspūdingi Laivų parado fejerverkai. Veiksmą marių akvatorijoje bus galima stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinių ar per didžiulį lauko ekraną terminale.

„Klaipėdos laivų paradas, dalyvaujant visoms turinčioms teisę plaukti plaukiojimo priemonėms, yra labai gražus jūrinės valstybės šypsnys Klaipėdai ir Lietuvai“, – sveikindamas artėjančio jubiliejinio Klaipėdos laivų parado proga sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis ragino  visus aktyviai dalyvauti miesto šventėje ir nepamiršti apie saugumą.

Rinks gražiausiai apšviestus laivus

Tradiciškai bus išrinkti ir apdovanoti stilingiausiai ir išradingiausiai jubiliejiniam laivų paradui pasipuošę laivai. Jiems atiteks vertingi rėmėjų įsteigti prizai. Pagrindinio prizo steigėjas – viešbutis „Vanagupė“ – ryškiausiam parado laivui dovanos nakvynę dviem asmenims verslo klasės kambaryje, nepamirštamą laiką viešbučio „Golden SPA“ centre ir trijų patiekalų vakarienę restorane.

Prizus ryškiausiems jubiliejinio Laivų prado dalyviams taip pat įsteigė rėmėjai UAB „Šalna“, BMW atstovas Lietuvoje UAB „Krasta Auto“, AB „Vilniaus duona“.

Pretenduoti į nominacijas – jų šiemet bus net 10 – galės tik į paradą iš anksto užsiregistravę laivai. Registracijos formą užpildyti galima internete www.laivuparadas.lt. Čia, o taip pat Klaipėdos laivų parado „Facebook“ paskyroje, skelbiama ir išsami Klaipėdos laivų parado renginių programa.

Pretendentus į apdovanojimus rinks komisija, bet ne vien ji. Žiūrovai taip pat kviečiami rinkti savo favoritus ir už juos balsuoti Laivų parado „Facebook“ paskyroje.

10-ASIS KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS KVIEČIA LAIVUS SUŽIBĖTI NAKTINIAME PARADE

Vos po mėnesio, gegužės 18-ąją, Klaipėda svečius pakvies į jubiliejinį, jau 10-ąjį Laivų paradą, uostamiestyje neoficialiai tituluojamą vasaros šaukliu.

Šiandien startuoja laivų registracija į naktinio parado laivų ir laivelių koloną, ji vyks iki gegužės 13 d.

„Šiemet vyksiantis Klaipėdos laivų paradas per dešimt gražios partnerystės metų, puoselėjamas miesto jūrinės bendruomenės, remiant uosto kompanijoms bei talkinant bendraminčiams, užaugo iki renginio, viliojančio tūkstančius žiūrovų iš visos Lietuvos. Ne veltui jis tituluojamas mažąja jūros švente, nes, klaipėdiečių apklausos duomenis, Klaipėdos laivų paradas populiarumu nusileidžia būtent tik Jūros šventei. Esu įsitikinęs, jog šio renginio tęstinumo garantas – tai tie žmonės, kurie dalyvaudami kuria šventę krante ir tie, kurie puošia jachtas, katerius bei laivus, sveikina susirinkusius krante, skleisdami gerą nuotaiką mariose. Dėkoju visiems mylintiems Klaipėdos laivų paradą už dešimtmetį trunkančią draugystę, kviečiu jungtis prie šios bendruomenės naujus narius ir kartu puoselėti unikalią jūrinę tradiciją“, – sakė Klaipėdos laivų parado idėjos autorius ir jos įgyvendintojas, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys. Jis paragino uostamiesčio laivų ir laivelių – senus jūrų vilkus ir mažiau patyrusius – aktyviai dalyvauti jubiliejiniame laivų parade ir drauge kurti šventę bendruomenei.

Kaip dedikacija Europos jūros dienai gimęs renginys jau 10-ąjį kartą vilios gausybe spalvingų iniciatyvų, kviečiančių išeiti į linksmai šurmuliuojantį miestą, panirti į šventišką atmosferą. Su šūkiu „Mes kviečiame vasarą!” kviečiame lankytojus pasinerti į laivybos sezono pradžią žyminčio renginio pramogas, kurios dieną koncentruosis Danės upės krantinėse ir pačioje upėje, o vakarop persikels į Kruizinių laivų terminalą.

Ryškiausias renginio akcentas – naktinis laivų paradas tradiciškai vyks Kuršių marių akvatorijoje. Jį stebėti žiūrovai galės nuo Kruizinių laivų terminalo krantinių ar per didžiulį lauko ekraną, įrengtą terminale. Laivų paradą tradiciškai vainikuos grandiozinis fejerverkas, kurį uostamiesčiui ir svečiams dovanoja mecenatas – Klaipėdos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Po įspūdingo vasaros sezono starto tradiciškai bus išrinkti ir apdovanoti stilingiausiai ir išradingiausiai jubiliejiniam laivų paradui pasipuošę laivai. Jiems atiteks vertingi dar gausesnio rėmėjų būrio įsteigti prizai. Autoritetingos komisijos nariai stebės laivų paradą iš Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ ir Kruizinių laivų krantinėje. Publika taip pat bus kviečiama rinkti savo favoritus ir už juos balsuoti internetu.

Pretenduoti į nominacijas – o jų šiemet bus net 10 – galės tik užsiregistravę laivai.

Mecenatas

Lietuvos Jūrų krovos kompanijų asociacija

Organizatorius

Finansuoja

Pristato

Partneris

Jūrinių vilkikų
šokį dovanoja

Towmar Baltic

Rėmėjai

Draugai
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas
Viešoji įstaiga "Klaipėdos publika"

Informaciniai rėmėjai

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.