VASARA Į KLAIPĖDĄ ATEINA ANKSČIAU! LAIVŲ PARADO 2016 AKIMIRKOS

Ryškiausio laivo apdovanojimas laivui „SIMPUKKA“

Ryškiausias pavasario renginys – Klaipėdos laivų paradas šiandieną paskelbė laivų eskadros nugalėtojus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje renginio organizatoriai pasveikino ir įteikė dovanas ryškiausių laivų atstovams.

Šiandieną, jau trečiąjį kartą apdovanoti gražiausi „Laivų parado“ flotilės nariai ir kūrybiškiausios įgulos. Tokie rinkimai – ne tik graži tradicija, bet ir smagi motyvacija kiekvienam parado dalyviui.

„Kai prieš septynerius metus šovė mintis apie tokio renginio atsiradimą, visų pirma pasibeldėme į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duris. Ir jei ne čia dirbantys žmonės, vargu ar šiuo metu turėtume tokį didelį, turtingą ir jūrišką „Laivų paradą“, kuris kiekvienam klaipėdiečiui yra neatsiejama pavasario dalis“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Nugalėtojams dovanas ir atminimo nuotraukas įteikė  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus bei renginio organizatoriai. „Labai gražu iš uosto ir miesto pozicijos, kad vyksta toks renginys, duodantis startą vasaros sezonui, o miestas ir uostas tampa artimesni. Smagu girdėti gerus atsiliepimus, vadinasi, jūs, rengėjai savo darbą padarėte gerai“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

7-ĄJĮ LAIVŲ PARADĄ VAINIKAVO FEJERVERKAI

Klaipėdoje nugriaudėjo įspūdingas 7-ojo „Laivų parado“ fejerverkas, simboliškai atvėręs vartus į vasarą. Nors vakarinę parado dalį laistė smarkus lietus, žiūrovų nestigo – vienus aikčioti vertė jūrinių vilkikų bučinys, kitiems galvas apsuko dangų nušvietę fejerverkai.

Gegužės 14-ąją, nuo ankstaus ryto klaipėdiečius ir miesto svečius kvietė septintasis Klaipėdos laivų paradas. 12 valandą, iškilmingai pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startavo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių akcentu tapo Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis „Dauphin“ nusileidęs kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje. Visi norintys galėjo susipažinti su Klaipėdoje dislokuotų Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, ginkluote, technika, įranga, aplankyti karinius laivus. Šį kartą „Laivų parado“ svečių laukė iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvauja 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos. Dalyvaujant Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams, 13 val. bures pakėlė miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. Tuo pat metu lankymui atidarytas ir Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivas katamaranas „Vėjūnas“.

Į Iškilmingus jūrinius renginius visą dieną kvietė legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“. Jūriškų akimirkų miestui dovanojo Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai, kurie savo iškilminga eisena papuošė miesto gatves. Po pietų, Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“, įvyko antrieji „Albatroso“ apdovanojimai bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai. Vakarop, Kruizinių laivų terminalas paskendo motociklų triukšme. Čia vyko baikerių sezono atidarymo rikiuotė. Planuota, jog į terminalą suplūs iki 600 motociklininkų.

ĮSPŪDINGUS FEJERVERKUS DOVANOS LIETUVOS JŪRŲ KROVOS KOMPANIJŲ ASOCIACIJA

Išskirtinėmis iniciatyvomis gausų – septintąjį „Laivų paradą“ vainikuos vieni įspūdingiausių fejerverkų Klaipėdoje. Tokią dovaną miestui įteiks Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Jau šį šeštadienį, gegužės 14 d., į Klaipėdą pakvies „Laivų parado“ ir Europos jūros dienos renginiai. Nuo ankstaus ryto vyksiančius jūriškus ir pramoginius renginius vainikuos ypatinga Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) dovana – galingas, Kuršių marias nušviesiantis, fejerverkas. Renginio organizatorių teigimu, fejerverkas bus įspūdingas ir netradicinis. Su muzikine programa suderintas šviesos šou padangėje griaudės apie 5 minutes.

„Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Fejerverką šaudysime nuo jūrinės baržos, todėl jis bus puikiai matomas tiek likusiems Klaipėdos pusėje, tiek persikėlusiems į Smiltynę. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako šventės organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Noriai į „Laivų parado“ bičiulių gretas įsijungianti LJKKA, vakaro kulminaciją – fejerverką dovanoja jau penktąjį kartą. Šiais metais fejerverko vertė rekordinė – net 5000 eurų.

„Gražią tradiciją privalu globoti ir auginti, o kartu su ja augame ir mes. Metų pradžioje asociaciją papildė 16-tas narys, o nuo balandžio įsijungė dar vienas, kurių indėlis ir leido surinkti rekordinę sumą. Smagu žinoti, kad prisidėdami prie gražiausio pavasario renginio, simboliškai į Klaipėdą pakviečiame ir vasarą“, – sakė LJKKA vykdantysis direktorius Harold Kovs. Kiekvienas LJKKA narys fejerverkui skiria po 500 eurų, o ką tik prie asociacijos prisijungę nariai – 200 eurų.

LJKKA noriai prisideda prie miesto švenčių organizavimo, aktyviai remia įvairius socialinius projektus. Asociacija vienija visas, tiesiogiai su uosto jūrų krovos ir keleivių pervežimo veikla susijusias įmones. Įspūdingas „Laivų parado“ fejerverkas dangų nušvies 22.30 val.

VASARĄ KVIES 7-ASIS KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS

Jau septintąjį kartą vartus į vasarą atkels ryškiausias pavasario renginys – „Laivų paradas“. Gegužės 14-ąją, Europos jūros dienai skirta šventė, miesto gyventojus ir svečius pakvies į daugybę jūriškų ir ypatingų renginių.

Krantinėse pora dešimčių karinių laivų
12 val., pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių metu renginio svečiai susipažins su karine ginkluote, narų-išminuotojų technika, galės aplankyti karinius laivus.

Nuo vidurdienio lankytojai taip pat galės iš arti apžiūrėti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį „Dauphin“, kuris kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje leisis 11.30 val., o iš terminalo pakils  16.00 val.
Šį kartą „Laivų parado“ svečių lauks iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas bus valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos.
Specialiai „Laivų paradui“ pasipuošę kariniai laivai lankytojų lauks nuo vidudienio iki 16 val. Kruizinių laivų terminale lankymui bus atviri 8 NATO laivai, kiti laivai bus prišvartuoti Centriniame Klaipėdos terminale ir taip pat lauks smalsuolių.

Jūriniai akcentai
Nuo 11 iki 16 val. renginio svečiai galės susipažinti su Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivu katamaranu „Vėjūnas“, kuris lankytojų lauks Danės upės krantinėje prie pasukamojo tiltelio. Dar vienas jūrinis akcentas pakvies 13 val. – bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“.

Daug gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. 13–14 val., Kruizinių laivų terminale lauks jūrinių mazgų rišimo dirbtuvėlės, 15 val. LAJM kursantų eitynės į Šiaurinį ragą (nuo I. Kanto g. 7), 16 val. prie, Smiltynėje, paminklo „Albatrosas“ vyks jūrinės kultūros „Albatroso“ apdovanojimai ir LAJM studentų priesaika.

Noriai į „Laivų parado“ geradarių gretas įsijungianti Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija jau penktąjį kartą padovanos kulminacinį vakaro akcentą – įspūdingus fejerverkus. „Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ Romandas Žiubrys.

Stebėti paradą – ir iš Smiltynės
Viena svarbiausių šių metų „Laivų parado“ naujienų – renginio svečiai kviečiami vakarinę renginio dalį stebėti iš Smiltynės pusės. Taip tikimasi išspręsti matomumo problemą. Į Smiltynės pusę 21.30 val. kels specialiai užsakytas nemokamas AB „Smiltynės perkėla“ keltas, kuris į Klaipėdą sugrįš po šventinio fejerverko. Persikėlę į Smiltynę ne tik turės daugiau erdvės stebėti visą parado grožį, bet ir bus pavaišinti karšta arbata, kurią išvirs Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai, o išdalinti noriai sutiko Klaipėdos laivininkų mokyklos studentai.

21.45 val. vakarinę „Laivų parado“ dalį pradės ištikimiausių renginio partnerių UAB „Towmar Baltic“ dovanojamas vilkikų šokis. Šį kartą renginio svečius stebins net du, „Towmar Baltic“ priklausantys, jūriniai vilkikai –  TAK10 ir TAK11, kurie yra ne tik naujausi, bet tuo pačiu ir galingiausi, manevringiausi uosto laivai.

Ypatingi renginiai
Į Iškilmingus jūrinius renginius pakvies legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“. „Laivų parado“ dieną, nuo 11 iki 16 val. vyks jachtos „Lietuva“ lankymas, o 13.30 val. vyks oficiali jachtos „Lietuva“ 40-mečio paminėjimo šventė. Vakare, 20 val., jachtai „Lietuva“ išplaukiant į marias, bus pakeltas Pilies tiltas.

Susipažinti su darbo specifika kvies ir ugniagesiai aukštalipiai. Nuo 13 val. vyks senųjų (retro) ugniagesių automobilių paroda, o 17 val., Kruizinių laivų terminale prasidės, kvapą gniaužiančios ugniagesių aukštalipių parodomosios pratybos.

Vakarop, Kruizinių laivų terminalas paskęs motociklų triukšme. Čia nuo 15.45 val. vyks baikerių sezono atidarymo rikiuotė. Planuojama, jog į terminalą suplūs iki 600 motociklininkų.

Tarp daugelio renginių ir pramoginės-sportinės Drakonų valčių lenktynės. Dalyvauti Drakonų valčių varžybose kviečiami visi galintys suburti šaunią 20 narių komandą ir ją iš anksto užregistravę. Komandai nugalėtojai atiteks pakvietimai į VIP „Laivų parado“ keltą.

KLAIPĖDOS LAIVŲ PARADAS 2016. GEGUŽĖS 14 D. KVIEČIAME VASARĄ!

SEPTINTASIS LAIVŲ PARADAS – KAIP NIEKAD GAUSUS JŪRINIŲ AKCENTŲ

Jau septintąjį kartą vartus į vasarą atkels ryškiausias pavasario renginys – „Laivų paradas“. Gegužės 14-ąją, Europos jūros dienai skirta šventė, miesto gyventojus ir svečius pakvies į daugybę jūriškų ir ypatingų renginių.

Krantinėse pora dešimčių karinių laivų
12 val., pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, kurių metu renginio svečiai susipažins su karine ginkluote, narų-išminuotojų technika, galės aplankyti karinius laivus.

Nuo vidurdienio lankytojai taip pat galės iš arti apžiūrėti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį „Dauphin“, kuris kruizinių ir karo laivų terminalo aikštėje leisis 11.30 val., o iš terminalo pakils  16.00 val.
Šį kartą „Laivų parado“ svečių lauks iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Prancūzijos atplaukę ir išminavimo pratybose dalyvaujantys kariniai laivai. Šių pratybų metu Baltijos jūros dugnas bus valomas nuo pasaulinių karų likusių jūrinių minų ir sprogstamųjų užtaisų. Pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir 10 narų-išminuotojų komandos.
Specialiai „Laivų paradui“ pasipuošę kariniai laivai lankytojų lauks nuo vidudienio iki 16 val. Kruizinių laivų terminale lankymui bus atviri 8 NATO laivai, kiti laivai bus prišvartuoti Centriniame Klaipėdos terminale ir taip pat lauks smalsuolių.

Jūriniai akcentai
Nuo 11 iki 16 val. renginio svečiai galės susipažinti su Aplinkos apsaugos agentūros mokslinių tyrimų laivu katamaranu „Vėjūnas“, kuris lankytojų lauks Danės upės krantinėje prie pasukamojo tiltelio. Dar vienas jūrinis akcentas pakvies 13 val. – bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“.

Daug gražių akimirkų miestui dovanos Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir jos studentai. 13–14 val., Kruizinių laivų terminale lauks jūrinių mazgų rišimo dirbtuvėlės, 15 val. LAJM kursantų eitynės į Šiaurinį ragą (nuo I. Kanto g. 7), 16 val. prie, Smiltynėje, paminklo „Albatrosas“ vyks jūrinės kultūros „Albatroso“ apdovanojimai ir LAJM studentų priesaika.

Noriai į „Laivų parado“ geradarių gretas įsijungianti Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija jau penktąjį kartą padovanos kulminacinį vakaro akcentą – įspūdingus fejerverkus. „Akivaizdu, kad šis „Laivų paradas“ išskirtis savo iniciatyvomis ir originaliais renginiais,  todėl ir šventinis fejerverkas bus kitoks nei įprastai. Tikiu, kad renginio svečiai liks maloniai nustebę“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ Romandas Žiubrys.

VASARĄ KVIES SEPTINTASIS LAIVŲ PARADAS

Artėjančios vasaros pranašas ir jūriškiausias pavasario renginys – Klaipėdos laivų paradas šį kartą dar turtingesnis, apjungsiantis daugybę bendruomeniškų iniciatyvų ir ypatingų jubiliejų. Įspūdinga naktinė laivų kolona, jūrinių vilkikų šokis, kylantys tiltai – tai tik keletas gegužės 14-ąją vyksiančio „Laivų parado“ renginių.

Laivų paradą stebėsime iš Smiltynės
Viena svarbiausių šių metų „Laivų parado“ naujienų – renginio svečiai kviečiami vakarinę renginio dalį stebėti iš Smiltynės pusės. „Vienas didžiausių „Laivų parado“ galvosūkių – kaip užtikrinti matomumą ir galimybę stebėti naktinę laivų koloną. Smiltynė – ypatinga erdvė, kurioje nuo seno vyko svarbiausi Klaipėdos jūriniai renginiai, o ką jūriškesnio galėtume rasti nei „Laivų paradas“? Tiesa, keltis į Smiltynę paskatino ir Kruizinių laivų terminale išsirikiuosiantys Kariuomenės ir visuomenės dienos kariniai laivai, kurie užstos vaizdą“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.
Į Smiltynės pusę, po vilkikų šokio kels specialiai užsakytas nemokamas AB „Smiltynės perkėla“ keltas. Atgal, į Klaipėdos pusę keltas sugrįš po šventinio fejerverko.
Organizatorių teigimų, persikėlusieji į Smiltynės pusę ne tik turės daugiau erdvės stebėti visą parado grožį, kuris praplauks visai arti krantinės, bet ir bus pavaišinti nemokama, karšta arbata.

Vakaro kulminacija – šoks net du vilkikai
Viena gražiausių Klaipėdos laivų parado akimirkų, jau daugelį metų pradedanti vakarinę „Laivų parado“ dalį – jūrinio vilkiko šokis, kurį dovanoja ištikimiausi renginio partneriai UAB „Towmar Baltic“ vilkikas. Šį kartą renginio svečius stebins net du, „Towmar Baltic“ priklausantys, jūriniai vilkikai.
„Neabejoju, kad „Laivų paradas“ laukiamiausias ne tik mūsų kompanijos, bet ir daugelio klaipėdiečių pavasario renginys. Dalyvaujame jame nuo pat renginio atsiradimo ir džiaugiamės matydami kaip jis auga, kiek daug gražių iniciatyvų apjungia. Kuršių mariose šį kartą šoks praėjusią vasarą mūsų laivyną papildę jūriniai vilkikai – TAK10 ir TAK11, kurie yra ne tik naujausi, bet tuo pačiu ir galingiausi, manevringiausi mūsų laivai. „Laivų paradas“- tai galimybė miestui pristatyti ne tik pačius vilkikus, bet ir mūsų kapitonų profesionalumą“, – sako „Towmar Baltic“ generalinis direktorius Tomas Zabulionis.
Vilkikų meilės šokis akvatorijoje, Marių ir Danės upės žiotyse, klaipėdiečių lauks 21.30 val.

„Laivų parado“ metu pakils tiltas
Į Iškilmingus jūrinius renginius pakvies legendinė, savo keturiasdešimtmetį švenčianti jachta „Lietuva“.
„Šį pavasarį laivo laukia 40-asis navigacinis sezonas. Ir žmogui, tai nemažas metų skaičius, o laivui – tikrai įspūdingas jubiliejus. O kitaip ir būti negali, nes tik didelio entuziazmo ir darbo dėka jachta dar plaukia. Šiais metais laivas dalyvaus visose Lietuvos jūrinėse regatose, kartu su latviais dalyvaus jaunimo verslumo skatinimo projekte ir lankys Baltijos jūros uostus“, – sako laivo kapitonas Osvaldas Kudzevičius.
„Laivų parado“ dieną, nuo 11 iki 16 val. vyks jachtos „Lietuva“ lankymas, o 13.30 val. vyks oficiali jachtos „Lietuva“ 40-mečio paminėjimo šventė. Vakare, 20 val., jachtai „Lietuva“ išplaukiant į marias, bus pakeltas Pilies tiltas.

Daug naujų renginių
Startą „Laivų parado“ renginiams, 10 val. duos šventinė mugė, nuo 11 val. kvies Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės Danės upėje. 12 valandą, pakėlus Lietuvos Respublikos vėliavą, startuos Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai kuriuose – karinių laivų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos lankymas, ginkluotės, technikos ir įrangos ekspozicija. 13 val. bures pakels miesto simboliu tapęs burlaivis „Meridianas“. 16 val. Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“ kvies jūrinės kultūros srityje pasižymėjusių žmonių ir organizacijų „Albatroso“ apdovanojimai ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai.
Be tradicinių, kasmet „Laivų paradą“ papildančių renginių, renginio svečių lauks ir nemažai naujovių. Nuo 13 val. lauks senųjų-retro gaisrinių mašinų paroda, o nuo 17 val. įspūdingos gaisrininkų aukštalipių parodomosios pratybos. 13 val., Danė upėje startuos drakonų valčių lenktynės, kuriose rungsis miesto įmonių, visuomeninių organizacijų komandos.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.