Mažasis princas / Pasaulinė premjera
KLAIPĖDA PIANO MASTERS 2017
MAŽASIS PRINCAS
Pasaulinė premjera

 

Auksinio scenos kryžiaus laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis ir 25 pianistai iš Lietuvos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Čekijos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos, Latvijos ir Estijos.

Koncerte skambės sutrumpinta A. de Saint-Exupery knygos „Mažasis Princas“ versija, apipinta pracūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Idėjos ir programos autorius – Gintaras Januševičius.

Renginys vyks atviroje erdvėje. Įėjimas nemokamas.

Festivalio „Klaipėda Piano Masters“ pagrindas – pianistų meistriškumo kursai. Į juos atrinkti pianistai lankys individualias fortepijono pamokas, grupines paskaitas, dalyvaus diskusijose, mankštinsis. Festivalį vainikuos šešių koncertų turas po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją.

Festivalio idėjos autorius bei meno vadovas – žymus lietuvių pianistas Gintaras Januševičius. Per pastarąjį dešimtmetį jis vadovavo meistriškumo kursams Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Lietuvoje, Latvijoje, Izraelyje ir Šveicarijoje.

Trukme, paskaitų intensyvumu ir įvairiapusiškumu „Klaipėda Piano Masters“ pianistų akademija yra didžiausia Baltijos valstybėse. G. Januševičiaus teigimu, šių meistriškumo kursų tikslas – auginti pianistus, kurie būtų stiprūs ne tik iš meninės, bet ir organizacinės pusės. Anot jo, karjeros siekiantys pianistai privalo vienodai gerai nusimanyti tiek kūrinių interpretavime, tiek koncerto reklamoje, tiek finansų planavime. „Universalumas, erudicija, platus akiratis visada buvo ir bus patrauklūs – tiek organizatoriams, tiek publikai“ – teigia jis.

Renginio partneriai – Jūros šventė

Klaipėda Piano Masters organizatoriai:
Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Meno vadovas:
Gintaras Januševičius – Concert Pianist

Renginio globėjas:
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

Partneriai:
Bechstein
Grite
Jūros šventė
Klaipėdos Universiteto Menų Akademija
Koncertų salė / Klaipeda Concert Hall
Lietuvos jūrų muziejus
Lithuanian Music Competitions
LRT Kultūra
Klaipėdos autobusų parkas
Palangos Kurhauzas
Platelių Meno Mokykla
TangoBrücke
Vakarų ekspresas
VIZUALIZACIJOS.LT
Užutrakio Dvaras ir VšĮ Ambravox
Žemaičių dailės muziejus

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.