100-čio odisėja: jachta LIETUVA pasiekė Taliną (dienoraštis)

Jūros šventės naujienos
IMG 20180714 194623 2000

Liepos 11-oji

Beveik pusantros paros jūroje. Naktis prabėgo ramiai ir be nuotykių. Sidabriniai debesėliai pasirodė labai trumpam vos sutemus ir iki ryto nebepasirodė. Dangus, kaip ir priklauso, buvo šviesus, o šiaurinis horizontas taip ir nesutemo. Gal tik kokiai valandai išryškėjo pagrindiniai žvaigždynai.

Ryte trumpam stabtelėjome pažvejot ties Ventspiliu ir pagavome jūrų velnią. Žuvienė buvo gardi.

Šiuo metu plaukiame palei vakarinę Saremos salos pakrantę ir pagaliau turime idealias sąlygas šilkiniam buriavimui. Vėjo nei per daug, nei per mažai, banga žema, smagiai skuodžiame 7 mazgų greičiu.

 

Liepos 13-oji

Mes jau Taline. Be kranto praleidome beveik tris paras, o kai kuriems įgulos naujokams tai buvo pirmas kartas jūroje apskritai.

Šiandien buvo bene geriausia diena. Daugiausiai buriavimo šilkinėmis sąlygomis, malonus ir palyginti šiltas vėjas, saulė, puiki visų nuotaika.

Artėjant link Talino pradėjome sutikti vis daugiau burlaivių, kurie dabar vienas po kito įplaukia į uostą. Estai gana triukšmingi…

Įgula siunčia šiltus ir saulėtus linkėjimus. Mūsų čia laukia puikus savaitgalis.

 

Liepos 15-oji

Jūros paštas. Jachtos Lietuva įgula į kiekvieną uostą atkeliauja su nedidele paroda, kurioje mūsų profesionali istorikė Renata pasakoja apie tai, koks buvo atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis.
Tačiau ne mažiau dėmesio sulaukia ir stebuklinga permatoma dėžė. Kiekvienas apsilankęs gali išsirinkti jam patikusį atvirlaiškį ir jame užrašyti palinkėjimus – sau, artimiesiems, draugams, Tėvynei, tautiečiams. Atvirlaiškiai dėžėje visos odisėjos metu keliauja iš uosto į uostą, o jai pasibaigus, bus išsiuntinėti nurodytais adresais.

Šiandiena jachtoje keičiasi įgulos. Šeši įgulos nariai keliauja namo krantu, tiek pat atvyko jų pakeisti. Labai ačiū plaukusiems iki Talino ir gero vėjo parplukdysiantiems jachtą namo.

Nauja įgula jau adaptuojasi jachtoje atlikdami geruosius darbelius, žiūrėdama futbolą.

 

 

 

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.